Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

bibianca
10. dub 2014

@kofik.h MA - zamlklé těhotenství.. , Určitě to jednou vyjde ;) Když to šlo dosud tak určitě. Problém v otěhotnění určitě není ;)

@dorabell Já mam woman log, ale zkusím stáhnout tady ten ovuView..

kifsepixam
10. dub 2014

@kofik.h Určitě se přidej a neboj se nic, postupně to všem jde, takže tobě půjde taky. Dle mého je grafík zvláštní a je potřeba počkat co udělá dál.
Nicméně asi ti muselo být zase ouvej, když byly dušíci a pak se MS rozjela. To si vlastně neumím ani představit, já viděla ducha a ani mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak.
Drž se a věř, ono to půjde, když ne tento měsíc tak další. Teď asi je nejdůležitější dořešit ten zánět a dát se zdravotně dokupy.
Jinak léky v tabulce jsou co je k podpoře otěhotnění či miminka.

kofik.h
10. dub 2014

@kifsepixam super, děkuji za přijetí.
Tak uvidíme co ten graf vyvede, ale nějak si nefandím...chci zjistit jak mé tělo po tom všem funguje a být v pohodě. Myslím si, že další revizi bych nezvládla. Ouvej trošku bylo, ale aspoň jsem zjistila, že nic nebudu říkat manželovi, dokuď to nebudu mít potvrzeno od lékaře. Takhle jsem mu dala zase pidi naději a ono nic. I když na testu clearblue(ne digital) bylo jasné plus, i když světlé. ..ale hold se to rozjelo takže nevadí jednou to vyjde a ještě máme relativně čas takže uvidíme. 🙂
aha tak u těch léků jsem dala jeden co mám na žaludek, no nevadí 😀

petulaho
10. dub 2014

@cabalkova já bych do tý PA šla,je to sice dost peněz,ale budete oba s mužem klidnější....takže bych nepřemýšlela....

cabalkova
10. dub 2014

@petulaho No a uz jsem s ni domluvena, je to zarizene, takze neni co resit a clovek mnohdy utrati spoustu penez za kraviny a tohle mi prijde smysluplne, tak toho urcite nebudu litovat... i muz rikal, ze se mu hodne ulevilo, ze jsme to takhle poresili, tak snad dobry.

mmonika87
10. dub 2014

Ahoj holky, mohu se k Vám přidat? Přesně před 7 týdny jsem potratila v 21.tt jednovaječná dvojčátka. To byl jen začátek toho, co si na mě příroda připravila :( Rozjela se mi laktace, tak jsem asi 14 dní brala prášky na zastavení. Asi po 10 dnech to bylo v pořádku. Očekávala jsem, že přestanu krvácet tak po 3 týdnech po potratu a následné revizi. Jenže tak se nestalo. Když jsem i na konci 4 týdne krvácela, a to chvílemi i dost, tak jsem jela na kontrolu. Zjistili, že v děloze něco je. Takže mě čekala nová revize. Z obvyklého šestinedělí, já mám jedenáctinedělí. Paráda. Ale teď už je to dobrý...
Nicméně po tom, co jsem si musela prožít, chci opravdu počkat 3-4 mestruace a pak se začít snažit o mimčo.
Doufám, že Vám nebude vadit, že si přečtu Vaše příspěvky nebo i já se budu na něco ptát. Jsem ráda, že si člověk může v klidu popovídat, předat zkušenosti, dodat odvahu a nikdo ho neodsuzuje.
Jinak Vám, co se zadařilo otěhotnět moc gratuluju a ostatním, co se zatím snažím, moc držím pěsti!

sanuli
10. dub 2014

@mmonika87 Achjo.. je mi moc líto, že sis tím také musela projít ☹ Držím palečky, ať to co nejdřív přestane bolet a ať už jsi zdravotně v pořádku ♥

cabalkova
10. dub 2014

@mmonika87 To me mrzi, co te potkalo, tak pozde, dve deticky a jeste to "sestinedeli"... delali ti nejaka vysetreni, zjistili, co se stalo? Moc drzim palce, aby se brzy zadarilo znovu a tahle obrovska rana se tim zahojila.

bibianca
10. dub 2014

Ahoj holky, a je to tady.. od neděle špinění a dneska už je to spíš taková malá MS.. takové větší špinění s tím, že jsou to jen takové spíš hnědé cucky. :( A to jsem se včera objednala k Dr. s tím, že špiním... počítala jsem, že mi navrhne léčbu o víkendu to dostanu a v pondělí by mi vzal krev na hormonální profil. Ale těžko jestli to dostanu do zítra jako úplně tak zítra mi tu krev v 10 určitě nevezme a v pondělí bude pozdě 😒

cabalkova
10. dub 2014

@bibianca A dr nebere krev v ordinaci??

bibianca
10. dub 2014

@cabalkova Aha to může i v 10? ono totiž nevím, kdy si jezdí pro zkumavky. jsme takové malé městečko. A vím, že jednou když jsem právě potratila jsem si tu krev musela odvézt do laboratoře.. a zítra vzhledem k tomu, že nebudu mít auto... nevím kdy bych se tam dostala..

bibianca
10. dub 2014

@cabalkova ale to se počítá až od krvácení tj. červená krev, že? no zatím jen špiním ale dost takové hnědo černé cucky

bibianca
10. dub 2014

@cabalkova A myslíš, že i přes tady to špinění.. By se to mohlo brzy povést i když nebude nasazena ještě žádná léčba.. Nebo prostě mám nejspíš chybu v cyklu a dřív než se to upraví s tím nemám ani počítat že najdu //?? Mám otázky jak 3 leté dítě, ale jsem zoufalá.. 😒

wosk
10. dub 2014

@mmonika87 moc mě mrzí, že tě tady vítáme... Obzvlášť se ztrátou dvou dětiček takhle pozdě. Je pochopitelné, že chcete chvíli počkat a doufám, že po tom, co sis prožila už bude vše jen dobré a to špatné máš/te za sebou. Držte se, musí to pro vás být těžké.

wosk
10. dub 2014

@bibianca podle mě ti může vzít krev kdykoliv během dne (mě říkala ať přijdu na ten profil na první odběr mezi 2DC a 5DC, přičemž nejlepší je to ten 2DC). A jak je to z odvozem do laborky, to ti spíš řekne dr sám.

Holky, chci se zeptat těch, co mají/měly Prednison, změnilo vám to nějak cyklus? Já před poslední revizí to měla v poho, pokud nepočítám, že dlouhé cykly. Ale teď špiním buď uprostřed cyklu pár dní nebo než to mám dostat (zapomněla jsem se na to mudr zeptat a volat se mi tam nechce, stejně se většinou přes sestru nedostanu až k dr...). Dík.

petulaho
10. dub 2014

@cabalkova určitě,pro ty chlapy to musí být šílené vdět nás trpět-aspon můj muž to nese vždy špatně a když bude vědět že máš tu nejlepší péči, určitě bude mít o starost mín...
@wosk já brala prednison v podstatě 2ms než jsem otěhontěla a rozhozenícyklu jsem nepozorovala, ale já měla k tomu i utrogestan, tak možná i díky tomu...

mmonika87
10. dub 2014

@sanuli Děkuju. Nevím, co se stalo Tobě, ale koukám, že jsi v očekávání. Přeju, abys to dotáhla co nejblíže termínu!
@cabalkova Večer 20+6 mi začala odtékat plodová voda (to jsem nevěděla, že je to ona), druhý den odpoledne začaly kontrakce (jako prvorodička jsem to nepoznala), strašně rychle kontrakce po 2 minutách a už šly děti ven. Bohužel to bylo moc brzo a děti neměly šanci na přežití. Moc to bolí, ale říkáme si s přítelem, že když přišli problémy už takhle brzo (na velkým UTZ ve 20+4 zjištěn TTTS), tak asi miminka nebyla zdravá a rozloučila se s námi takhle brzo, abychom pak nebyly nešťastní všichni... Je to hrozný, ale prostě to tak musíme brát...
@wosk Jo, to mi povídej. Já si myslela, jak překročíme 3. měsíc, už to bude v pořádku. Do toho 20. týdne to bylo v pořádku. Pak jsem byla hospitalizovaná v Podolí, ale bohužel zákrok už se lékaři nedostali k zákroku, ke kterýmu doktoři chtěli přistoupit. Plodová voda začala odtékat.... Nebýt přítele, který se mnou byl celou tu dobu (i na sále), tak nevím, jak bych to zvládla.
Holky i vy jste si určitě zažily své (nečetla jsem celou tuhle diskusi, tak netuším, co jste si začaly vy), ale přeju Vám, aby to trápení přešlo a nosili jste pod srdíčkem dalšího prďoklu

kifsepixam
10. dub 2014

@mmonika87 Taky mě je moc líto, že tě tady vítáme a né v jiné diskuzi. Já sama potratila v 21. týdnu, takže vím, jak to bolí a to o víc, že člověk už to ani v té době nečeká a dvojčátka to musí být rána. Tady ti s náma snad bude dobře, všechny jsme si něčím takovým prošly a mě osobně tohle pomohlo. Myslela jsem, že se nevzpamatuju a vzpamatovala a to díky holkám a různým příběhům, protože jsem zjistila, že nejsem jediná co to zažila a někdo zase jinak třeba dřív, ale opakovaně. Nevím jestli již víš důvod, nebo už máš v ruce zprávu z histologie a genetiky. Já osobně zjistila problém s placentou a pupečníkem, ale proč to se nezjistilo, jsem zcela zdravá i manžel. Vydupali jsme si snad všechny vyšetření co šla, krom imunologie máme udělaný snad vše. Takže se nenech odbýt. Po 4 měsících čekání na různé výsledky jsme dostali povolenku začít znovu a hned to vyšlo, takže věřím, že i u tebe to bude mít takový průběh. Drž se a jsme tu kdykoliv pro tebe.

bibianca
10. dub 2014

@wosk no uvidíme co mi dr. řekne. Po revizi mi napsal norethisteron tak jsem si říkala aby mi ho nenapsal i ted ale četla jsem recenze, že ten se v těhu nesmí, tak snad mi ho nenapíše

cabalkova
10. dub 2014

@mmonika87 To je sileny, taky by me nikdy nenapadlo, ze se "da" potratit takhle pozde. A pricina se tedy nasla? urcite jsi k tomu zaujala ten nejlepsi mozny pristup, ja mam tech ztrat za sebou vic, byt ne takhle pozde, a taky jsem si vzdycky rikala, ze proste neco nebylo v poradku a proto se to stalo. Kdyby totiz clovek uvazoval jinak, tak si z toho muze za chvili hodit masli. Je moc dobre, ze to neses takhle "zdrave", tak ted jeste abys byla fyzicky v poradku a co nejdriv se vam zadarilo znovu. Moc drzim palce.

cabalkova
10. dub 2014

@bibianca Moje mila, tezko rict, jestli se muze zadarit se spinenim, ja nejsem doktor a v tomhle ti nemuzu dat jednoznacnou odpoved, ale laicky bych rekla, ze to ukazuje na problem s dorustanim a udrzenim sliznice a mohl by tomu celkem jednoduse mohl pomoct utrogestan, ale fakt nejsem lekar a bez odborneho vysetreni tezko rict. Urcite spousta holek otehotnela i se spinenim, a spouste dalsich bez spineni se nedari... tak mi nezbyva, nez ti drzet palce. Jo a jako 1dc se bere den s jasnou krvi...

bibianca
10. dub 2014

@cabalkova Já vím. Já jen nechci nic zanedbat. Je hrozné, že když se začínáme znovu snažit přijde problém 😒

bibianca
10. dub 2014

@mmonika87 Právě jsem si přečetla tvůj příběh. Jsi hodně statečná holka. Myslím si, že tak jak to píšeš tak to je a mělo být. Když si vzpomenu na své potraty, které byly oba v začátcích cca 9tt, tak silná jako ty jsem rozhodně nebyla. Když se to stalo poprvé myslela jsem, že umřu... Po druhé se už mysl otupí, ale i přesto mě to trápí ještě teď. Už jsem se přes to přenesla, ale pořád jsem zoufalá a bojím se.. Je fakt, že na druhou stranu jsem taky ráda za to, že jsem potratila tak brzy a možná i vděčná protože nevím, jak bych to nesla potom... Já věřím, že budete mít brzy miminko a to zdravé miminko.. To, co se stalo tobě se stává jen několika procentům žen a určitě ne opakovaně. Myslím, že už máte vybráno a brzy Vás potká štěstí .

mmonika87
10. dub 2014

@kifsepixam Ano, pomohlo mi vědomí toho, že fakt nejsem jediná. Což jsem si v tu chvíli myslela. Mohlo mi, že jsem si začala psát s holkama, který zažily něco podobnýho. Když se o té bolesti bavíš s někým, kdo to neprožil, tak mi přijde, že jsou to opravdu jen žvásty, který by tě měly uchlácholit. Jenže Vy (bohužel) víte, co jsem prožívala.... Ať už to byly dvojčátka nebo jedno mimča, bolest je asi pohodbná... Já, prvorodička, jsem měla nejdříve šok z dvojčátek, pak jsem zažívala velikou radost a zároveň strach, jak to budu zvládat. Jenže pak, jsem si na myšlenku zvykla a plánovala, jak vše budu dělat a už jsem věřila, že to opravdu zvládnu ☹ Nenechali jsme pitvat děti, ale budeme mít výsledky z placenty. To si pro ně jdu 30.5. Tak jsem zvědavá, jestli něco zjistí. Ještě na konci dubna jdeme s přítelem na krev, jestli není nějaká chyba v nás... My máme čekat 3-4 menstruace. Jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat než přijde první menstruace...
@cabalkova To jsme 2. Já si říkala, že jak překročíme 3. měsíc, už to bude v pohodě. A bohužel ne. Ono, když ženská porodí před 25. týdnem a váze miminek 500g, tak se bere jako potrat ne jako porod. Bohužel, kdybychom vydrželi alespoň o 4 týdny dříve, tak miminka mohli zachránit, ale takhle ne. Ještě neměli vyvinutý vnitřní orgány a neměli by šanci na přežití. Ano, jak říkáš, přemýšlet jinak, tak si můžu hodit mašli. Prostě miminka nebyla zdravá, někde byla chyba a proto se s námi rozloučila takto brzo... Bolí to, strašně, ale později by to mohlo bolet víc a celý život..

mmonika87
10. dub 2014

@bibianca Tak statečná, jak bych chtěla být, rozhodně nejsem. Snažím se, ale ta bolest tu pořád je a ještě bude ☹ Neboj, i Ty se dočkáš krásného zdravého miminka. Budeme bojovat spolu 😀
Já se teda zatím budu snažit dávat do pohody, protože ještě nějaký ten čas se o miminko nechci začít snažit, aby nebyly komplikace. Ale předpokládám, že tak červenec už budeme moct jet naplno 😀

bibianca
10. dub 2014

@mmonika87 No, já taky ted po tom druhým potratu čekala půl roku a zrovna když se můžeme snažit se mi rozháže cyklus. Snad to ale není nic vážného. V březnu jsem byla na preventivní a vše OK a teď? vyhlížela jsem zahnizďování a místo toho špinění a vyhlížející MS 😒 Minulý cyklus jsem si už koupila ovulační testy a to jsem si říkala, že to dělat nebudu. No a zítra už si jdu do lékárny pro teploměr, abych tomu otěhotnění trochu pomohla 😀 Teď si připadám jak prdlá puberťačka co píše do bravíčka 😀

kifsepixam
10. dub 2014

@mmonika87 Jsi fakt moc statečná ženská a uvidíš sama, že hned jak dostaneš první MS bude lépe a s každou další to bude lepší a lepší a pak už jednoho dne nepřijde. Strach v nás bude velký, já sama se neskutečně bojím, ale bojuji, jako my všechny tady. Drž se!

mmonika87
10. dub 2014

@bibianca Ty jsi měla 2 potraty za sebou?? Nečetla jsem celou Vaší diskusi, tak nevím... Já jsem nakoupila už teď ovulační a těhotenský testy. Buď v klidu. A to vím, že si minimálně ještě 3 měsíce musíme dávat pozor. Nechci nic riskovat..
Při našem první pokusu o miminko, to vyšlo vlastně hnedka na poprvé. Začali jsme se snažit o miminko v srpnu, na začátku měsíce jsem dostala menstruaci a gynekolog mi doporučil měřit bazální teplotu. To jsem začala a 26. září jsem dostala menstruaci. Jenže říjnová menstruace už nepřišla. Dle doktora jsem otěhotněla ještě před tou řijnovou... No nevím, jak to je, protože tý bazální teplotě jsem tolik nevěnovala pozornost.
Chci začít měřit po první menstruaci, abych věděla, kdy tu ovulaci mám a pak se mohli začít snažit s úspěšným výsledkem...

bibianca
10. dub 2014

@mmonika87 Jj, poprvé jsem o tom vůbec nevěděla. Myslela jsem si že mám rozhozenou MS, ale udělala jsem si test a byly tam // jenže musela jsem do školy na zkoušku a krvácela jsem a než jsem do dalšího týdne stihla jít k dr. bylo pozdě.. U druhého jsem to zjistila téměř na začátku. Byla jsem na sebe opatrná, ale stejně to nedopadlo. Srdeční akce byla těhotenství OK, ale pak jsem došla za 14 dnů a nic.. 😒 Ještě ted vidím toho doktora jak zkoumal ten ultrazvuk a hledal a hledal a nic nenašel... Bylo to šílené... No a pak mě poslal můj dr. na hematologii tam nic nezjistili a teď po něm budu chtít asi jestli by mě poslal na imunologii, ale to zase nevím jestli už není pozdě páč.. už se chceme začít snažit a jestli to má vůbec smysl. Co když otěhotním dřív než budu mít vyšetření na imuno... atd.. nevím no... chci být co nejdřív těhotná, ale zároven nechci nic podcenit.. 😒

mmonika87
10. dub 2014

@bibianca Přesně, já chci taky mít nejdřív výsledky krve z genetiky a výsledky z placenty. Nechci zbytečně otěhotnět, když by tělo ještě nebylo připravený nebo bych věděla, že je něco špatně...