Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lupmice88
21. únor 2013

ahojky holčičky mám na vas prosbu v rijnu lonsky rok sem potratila,ted sem opet tehotna zatim ve 4 tt ale chci vas poprosit muzete mi nekdo rici jestli behem toho jakoby druheho tehotenstvi davaji nejake leky na udrzeni nebo ne,necha vas doma doktor ,protoze to potrebuji malinkato vedet nez pujdu na prvni prohlidku ,jelikoz muj doktor je trochu jiny po potratu me chtel poslat skoro za 2 dny do prace :(

martinakl
21. únor 2013

@lupmice88 Ahoj, ja jsem normalne chodila do prace a zadny prasky jsem nebrala. Kdybych chtela, tak me asi doma necha, ale vsechno bylo v poradku, tak jsem to tak nechala. Taky zalezi na tom, co delas. Ja sedela u PC a praci jsem mela kousek od domova. Moooooc drzim pesti, at jde vse, jak ma! 😉

froka
21. únor 2013

Ahoj holky, průběžně vás čtu a už by to chtělo zase nějakou vlnu //, ale jak bohužel vidím, tak akorát přibyly další smutné příběhy. Takže vás @zuza15 @antana123 @camiben holky vítám. Jeslti jsem na některou zapomněla, tak ji vítám také. Mrzí mě, že i vy musíte prožívat jednu z nejtěžších věcí pro ženu. Jste tu ale správně. Holky jsou tu skvělé a podpora a pochopení je k nezaplacení. Přeji vám, abyste co nejdříve našli opět sílu jít dál. Držím pěsti! 🙂

antana123
21. únor 2013

@froka Ahojky dekuju 🙂

froka
21. únor 2013

@lupmice88 Ahoj, myslím, že by sám dr. měl mít snahu udělat vše co může a k tomu patří i (pokud je to potřeba) nabídnout ti léky na podporu těhu, tedy Utrogestan nebo Duphaston a popřípadě i neschopenku. Někdy je ale potřeba si o to říct a vůbec se nestyď. Pokud máš strach a chtěla bys raději zůstat hned doma, tak si řekni. Držím pěsti! 🙂

maximka33
21. únor 2013

@ofina1 já poprvé silnou a podruhé normál, ale ten další cyklus byl silnější. možná ti více seškrábli sliznici.

maximka33
21. únor 2013

@lupmice88 je to přesně, jak psala froka. možná tě ještě nechce nechat doma, když není srdíčko. tak třeba pak. jsou holky, co jsou na neschopence 2 měsíce a pak jdou do práce, je to fakt individuální. mně to po potratu nabídla hned, a to i kvůli věku, už mi bylo 36...

lupmice88
21. únor 2013

@froka děkuji moc za rady,me jenom přišlo od něj divné ze téměř 3 dny po revizi me posílal do práce. A mas zkušenosti s nějakým z těch léků?

lupmice88
21. únor 2013

@maximka33 a mohu se zeptat po tom potratu jsi další nebo vlastně toto těhotenství měla bez problémů 🙂 bojim se abych totiž po druhé nepotratila :(

maximka33
21. únor 2013

@lupmice88 no to se divím, u mně při potratu v 7. týdnu jsem byla doma 2 týdny. druhé těhotenství přišlo až po půl roce, IUI nevyšlo a další měsíc to vyšlo přirozeně. možná pomohla hormonální stimulace na IUI, možná kapky gynex, které jsou detoxikační. teď už to určitě bude v pořádku. kdy jdeš na další kontrolu?

lupmice88
21. únor 2013

@maximka33 Ja jsem ještě nebyla Jdu příští patek

ofina1
21. únor 2013

@matysikovad @maximka33 @antana123 holky děkuji 🙂 tak uvidíme jestli se to ještě nerozjede a nebo co to je 😀 😀

@matysikovad jsou to kravky ☹ !!!!vůbec nemají nějaký city měly by držet pusu ☹

froka
21. únor 2013

@lupmice88 Je divné, že tě hned lifroval do práce, ale jak znám z vyprávění jaké jsou někdy přístupy gyndařů, tak mě to ani nepřekvapuje. ☹ Já jsem po prvním potratu byla doma snad 3měsíce, ale to už porod s revizí, ale do práce jsem nešla hlavně z psychických důvodů, po druhém potratu a revizi jsem byla doma asi jen 14dní, ale protože jsem chtěla do práce, už jsem věděla, že je nejlepší se hned vrátit mezi lidi, ani jsem si nebrala neschopenku, ale nabídnuta mi byla. Jinak jsem brala Utrogestan i Duphaston. Oba působí stejně, je to progesteron, podporují funkci žlutého tělíska a prakticky jsou na "udržení" těhu (ale ani to někdy nepomůže). Rozdíl mezi nimi je v tom, že Duphaston je syntetický nebo-li umělý progesteron a Utrogestan je přirozený progesteron tedy bližší lidskému organismu, nicméně někdo ho nesnese kvůli vedlejším účinkům jako je např. nevolnost nebo závratě a to ať ho polykáš nebo zavádíš vaginálně. Potom se právě dává Duphaston, který se bere jen orálně a je bez vedlejších účinků. Já osobně jsem dala přednost Utrogestanu. 🙂

terulin
21. únor 2013

@lupmice88 Ahoj, mě můj doktor poslal po revizi do práce hned. Když jsem chtěla neschopenku, tak mě přesvědčil, ať to nedělám.
A v těhotenství mě být doma nedoporučil, s tím, že tělo se nejlíp srovná se vším při zajetém režimu. Měla jsem od 7 tt utrogestan, protože na utz byla vidět porucha echogenity a nepravidelná srdeční činnost. V 11 tt už srdce bilo pravidelně a echogenitu už neviděl, tak mi utrogestan vzal 😀. Pak se echogenita (já pořádně nevím co to je) objevila při 1. screeningu, ale prášky už jsem nedostala, jen řekli ať se nenamáhám, ale do práce ať klidně chodím. V 15tt už bylo všechno ok.
Já jsem jen přestala asi v 10 tt pracovat jako trenérka a nechala jsem si jen hlavní práci v kanceláři. Protože jsem se bála. Ale jinak všechno probíhá dobře a jsem ve 23 tt a holčička je prý zdravá. Takže jsem ráda, že doktor rozhodl jak rozhodl, protože v práci nemám tolik času se pozorovat a myslím, že jsem klidnější, než bych byla na nemocenský.

antana123
21. únor 2013

@maximka33 jak dlouho si užívala gynex jestli se můžu zeptat???si říkam že bych si ho koupila a očistila tělo aspoň to tam píšou

maximka33
21. únor 2013

@antana123 pouze 18 dní, z toho 4 před ovulací, pak jsem našla // a přerušila to, to se musí 🙂

antana123
21. únor 2013

@maximka33 no jenže u mě je problém že tu ovulaci nemám bez clostilu,metforminu a bez pregnylu tak nevím zda mi k něčemu bude ☹ ale znova stimulovat nechci jsem po hyperstimulačním syndromu ☹

maximka33
21. únor 2013

@antana123 tak jsou to kapky na plodnost dokonce i pro muže a navíc účinkují i na detoxikaci. rozhodně neuškodí.

antana123
21. únor 2013

@maximka33 díky vyzkouším 🙂

nessik
21. únor 2013

@ofina1 já myslím, že to vůbec nevadí, že to nemáš silné, mně na gyndě říkali, že první MS bývá jiná než obvykle, slabší, silnější atd. Asi tě víc seškábli (fuj, to je hnusné slovo) a ta sliznice za měsíc nestačila tak moc dorůst, ale podle mě je hlavní, že ms přišla a že nějaká sliznice narostla, ta další už bude určitě normální 😉 A ta další už nepřijde, protože budeš těhulka 😉
@matysikovad jejda, držím moc pěsti a prorokuju, že jsi v tom 😉
Holky, nás nějak přibývá, je mi z toho smutno, snad teď nikdo dlouho nepřibyde a budou jen samé //.

camiben
21. únor 2013

@mircisek Vidíš, to mě vůbec nenapadlo....tak já jim to řeknu

camiben
21. únor 2013

@froka Děkuju moc za hezké přivítání!

ofina1
21. únor 2013

@nessik jééé ty jsi zlatíčko 🙂 no uvidíme co se na mě chystá 🙂 třeba se to ještě rozjede 🙂no asi mě seškábli fakt více (no zní to fakt hnusně 😲 😲 😖 😀 )

antana123
21. únor 2013

@ofina1 hele já to porevizní měla taky slabou příště to bude lepší 🙂 a kdy se můžete snažit???

ofina1
21. únor 2013

@antana123 fáákt ? tak to jsem ráda, že nejsem sama,ale ještě uvidím jestli se to nerozjede. No doktor mi říkal 3 měsíce,ale chci počkat na druhou ms a začít 🙂 stejně je u nás tedka tulení nějak tabu ☹ není na to nálada po té revizi jde tak nějak všechno špatně ☹ snad se to spraví ☹

@camiben takže asi máte za sebou všelijaká vyšetření co ? a máte nějaký problém proč jsi tak dlouho neotěhotněla?a bereš nějaké vitamínky?

winterska
21. únor 2013

@maximka33 prostě má hodně práce v práci, doma taky hodně pracuje na pc.. do toho má malé problémy se srdcem.. a jak mi řekl náš společný kamarád, chlapi prostě pod nátlakem nemohou.. na iui půjdeme asi už tento cyklus.. v úterý jdu do CARu na konzultaci.. no a co ty? četla jsem že to bude klučina - asi ses hodně těšila na holčičku, na druhou stranu, je důležitější, když to bude sice kluk ale bude zdravý 🙂

winterska
21. únor 2013

@kolino ahojky, je to dost náročné na palici.. kolegyně z práce, kámošky těhotní a rodí, ani neví jak.. tak to bolí.. když u nás doma není ani akce..
naštěstí nemusím ničím stimulovat - vajucha mám rostou hezky - u nás je problém to všechno udržet.. tak beru prednison, kapu si na doporučení maximky gynex a při ovulce mám pregnyl 🙂
už jsem se objednala do caru tak tam příští týden jedu.. ONO TO VYJDE NEJENOM MNĚ ALE I TOBĚ!!!

antana123
22. únor 2013

Přeju dobré ránko 🙂
@ofina1 hele to je všude stejný i u nás je smutno....
a myslím že 2ms stačí

matysikovad
22. únor 2013

ahoj a dobré ráno dívčiny 🙂 dneska jsem jaksi nemohla dostpaaat 🙂 jedu si pro ty značky, snad se stavíme i někde v obchodě, když už vyrazíme o toho našeho velkoměsta 😉

@ofina1 jak už jsem tady někde psala, mi začali první MS ( proti doporučení doktorky) a ted od 4 MS to bude regulerní, tudíž už naostro. ale jak víš, těhu nejsem, protože tělo asi nebylo a není připravené ( a možná taky psychika - ta hlavně jak u mě ak u manžela )

@antana123 @maximka33 já už nad tím gynexem taky hodně přemýšlím!! 🙂

@nessik čaau ty proroku 😀 neee nebo už začínám mít ten svuj překrámový hlad ...... nic z toho nebude ☹

antana123
22. únor 2013

@matysikovad půjdem do gynexu spolu 🙂