Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terrik
15. zář 2011

@leeena_4 no právě, dlouho jsem se s tím nemohla vyrovnat a pořád mě přepadaly výčitky,ale zase na uklidnění si říkám, že jsme mu vlastně pomohli od trápení. A taky mě trápilo, aby ho to třeba nebolelo ☹ No jo no, ono to bude zase všechno dobrý 🙂
@martinakl ty jo, to mě moc mrzí ☹ ale neboj Marti , jak se říká, do třetice všechno dobrý.
můžu se zeptat, ten první pokus zkončil ze stejné příčiny?

terrik
15. zář 2011

@leeena_4 no tak to je paráda!!! 🙂 🙂 🙂

leeena_4
15. zář 2011

@terrik mě to taky napadalo, ale utěšovala jsem se tím, jako ty. Nemohl by být zdravý. Byl na tom tak špatně, že bych ho nejspíš nedonosila, nebo by umřel na vadu srdce. No zkrátka si člověk musí říct, že to tak bylo lepší. Rozhodla bych se tak znova, ale lehké rozhodnutí to tedy nebylo. Příště toho budeme ušetřeny 😉. A můžu se zeptat, ty jsi byla na screeningu a tam na to nepřišli?

cuddle
15. zář 2011

@leeena_4 tak po te hruze aspon dobra zprava...

cuddle
15. zář 2011

holky divam se na tabulku i bych se pridala, ale zatim netusim co znamenaji zkratky
MA, SP, VP, ZP, UPT .... 😒

martinakl
15. zář 2011

@terrik To bylo uplne neco jinyho. Bylo to mimodelozni. Ale ne klasicke, co se stava celkem casto. Cekali jsme dvojcata, ale jedno se uhizdilo ve vejcovodu. Druhe bylo v deloze, takze neslo poznat, ze je tam to mimodelozni. Jen mi malo stoupalo HCG (ale u klasickeho mimodel. nestoupa skoro vubec). To v te deloze jsem potratila a nastesti si muj doktor vsiml, ze je neco ve vejcovodu, tak jsem sla hned na laparoskopii a cely vejcovod vyndali. Tim mame i dalsi pokusy stizene a vyssi pravdepodobnost opakovani mimodelozniho, takze jsem ted byla hrozne rada, ze mimi je v deloze a vejcovod prazdny.. A pak tohle.

martinakl
15. zář 2011

@leeena_4 Gratuluju. Super zprava 😉

martinakl
15. zář 2011

@cuddle To jsme na tom stejne, ja ani nevim, co je DC 😀

terrik
15. zář 2011

@leeena_4 No ono šlo o rozštěp páteře, který se pozná právě až z triple testů podle hodnot AFP . V tom NT screeningu se měří hladina něčeho jinýho a to bylo vše v pořádku. Ale já jsem to nevěděla a myslela si, že když vyšel dobře NT že je vyhráno. No ale i bez tripl testu by se na to přišlo, protože to bylo jasně vidět na UZ, navíc následkem toho rozštěpu byl trošku v nepořádku i mozeček.

hexelucka
15. zář 2011

@cuddle máš dobrého chlapa drahouši tohle je překonání sama sebe a mužské ješitnosti má můj obdiv a ty tichou závist....🙂)))

leeena_4
15. zář 2011

děkuju holky 🙂. Moc se mi ulevilo.
@terrik to koukám jako blázen. Já jsem netušila, že tipply můžou odhalit něco jiného, než NT. Ale máš pravdu, že z utz by to mělo být poznat. Rozštěp páteře měla moje teta u prvního miminka. Ale tenkrát se nedělala žádná tahle vyšetření, takže se to zjistilo až po porodu. Holčičku jí vůbec neukázali a za 3 dny zemřela. Takže je opravdu lepší, že se na to přišlo "dřív".

hexelucka
15. zář 2011

@cuddle to já taky netuším též bych se přidala🙂)))

terrik
15. zář 2011

@martinakl Marti tak to je smutný.No snad to napotřetí dobře dopadne

hexelucka
15. zář 2011

@leeena_4 brouku super zpráva tak i hezké zprávy můžeme sdílet🙂)))))úleva to pro tebe musela být veliká tak hurá hurá hurá.-))))))))))))

leeena_4
15. zář 2011

@hexelucka no, jak jsi vlastně dopadla ty?

hexelucka
15. zář 2011

@martinakl holky to je den cyklu DC to jediné vím🙂))))))))))

hexelucka
15. zář 2011

@martinakl holka taky máš můj obdiv kurnik nevím co na to co sis prožila ty říct......

barbarucha
15. zář 2011

@terrik Ahoj Terriku, teda to je rána, takhle pozdě. My přišli o mimčo ve 13tt a následující měsíc jsem se psychicky doslova plazila. Moc s Tebou cítím. Pojď mezi nás. Doporučuju až budeš mít náladu, zapsat se do tabulky, kterou pro nás za poslední 2 roky vytvořily a odžily holky, co prošly tím samým. Dneska už víc jak polovina // nebo mimi, což je moc povzbuzující a jám pocit, že kdo se tam zapíše, tak prostě nemá jinou možnost než stoupat. Jinak přeju teď co nejvíc klidu a podpůrné lidi kolem Tebe. Kdyby cokoli - nějaká rada, zkušenost nebo terapeutické rameno, přijď, jsme tu.

martinakl
15. zář 2011

@hexelucka Jakoze kolik dni od posledni MS? 🙂 Na tu si jeste musim pockat...

Jo a holky, jak jste to mely s krvacenim/spinenim po revizi? Ja jsem totiz trochu krvacela jen asi 5 dni po revizi a dneska to zaclo zaclo po nekolika dnech klidu znova.. Tak snad je to normalni. Zitra jdu na kontrolu, tak uvidim.

hexelucka
15. zář 2011

@leeena_4 zlatko mě nikdy nic nedělal byla jsem 9tt a podle hlavičky plodu to byla chromozomiální vada pro kterou ted končí 7 z 10 těhu a to je jedno zda přirozených nebo umělých takže tak prý se to málokdy opakuje tak uvidíme...

terrik
15. zář 2011

@leeena_4 no právě, začala jsem po tom pátrat,hned jak mi volali, že triple testy nedopadly dobře. No stejně jsem těm testům moc nevěřila, když se všude píše, jak jsou falešně pozitivní. No je štěstí, že jsou v dnešní době ultrazvuky. Doktor říkal, že i kdyby se narodil náhodou v termínu, tak stejně by hned následovala operace, aby vůbec přežil..

hexelucka
15. zář 2011

@martinakl 1 den cyklu je první den menstruace🙂))no já špinila asi 4 dny po revizi pak tak nárazově a ted jsem 3 týden a už nic🙂))takže aspon tak....ted už chci sedět na červené🙂)))))a neboj špinění je opravdu normální🙂ted mě tak napadá co je vůbec normální?

terrik
15. zář 2011

@barbarucha je děkuji moc, ráda bych se zapsala,ale nevím kam, do jaké tabulky? jsem nováček a ještě to tu nemám úplně zmáklý

hexelucka
15. zář 2011

Holky tak zpráva včerejšího dne se zatajeným dechem sděluji: manžel už se chová trošku lépe mluví na mě jakoby nic....směje se na mě samože hloupostem.....a dokonce mi dá pusu když odchází a přichází z práce....ale ani nedýchám jsem na něj medová, hladím, nevracím se k ničemu a nevyčítám(je to hrozná fuška - já jsem až moc radioaktivní beran)tak snad.....se k nám opět vrátí štěstí(a to jen proto že jsem mu nedala to vytoužené mimi snad mu jej konečně budu moc dát se vším všudy)Holky díky za podporu a držte se a hýčkejte si své polovičky bolí je to stejně jako nás!!!!!!!!

barbarucha
15. zář 2011

@terrik Prolistuj pár stránek zpět. Stejně se budeš muset nejdřív naučit zkratky. 😀 To mě trvalo asi týden a doteď je všechny nerozluštím, ale máš na to stejně čas do 1. ms. Jinak nejlepší na rady je Jane, co tabulku píše, ta umí vysvětlit každou zkratku 😎 Tak jí pak kdyžtak napiš.

leeena_4
15. zář 2011

@hexelucka Skvělý, jen tak dál. Věřím, že to je fuška, ale vyplatí se, on to asi opravdu potřebuje 😉

werinka1
15. zář 2011

A

hexelucka
15. zář 2011

@terrik do té tabulky tě musí zapísat janička(jane84)🙂))))))))

hexelucka
15. zář 2011

@leeena_4 snad to tím zachráním🙂být bez něj tak už si asi hodím🙂)))))ted se směju ale je mi pořád ouzko....

hexelucka
15. zář 2011

@barbarucha to je fakt mi nováčci máme do té 1MS času jak vlasů🙂))))))))