Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cuddle
24. říj 2011

@leeena_4
@barbarucha diky jsem rada, ze to tak dopadlo, aspon mala jistota, ze tam neni zakopany velky problem...

martasl
24. říj 2011

jahudko-jejda,doufám,že to u vás není nic vážného a jste všichni zdraví.úplně jsi mě vyděsila.

kixi-podle mě za těch 49 dní ta sliznice určitě dost dorostla.já jsem měla rekord tuším 60dc a musela jsem na vyvolávačku,do 4 dnů ms dorazila v plném proudu.a to jsem nebyla ani po revizi.vyvolávačku doporučuju,někdy se té ms musí pomoct.

martinakl
24. říj 2011

@ladydi @kixi
No ja mu zitra zavolam. Chtela jsem dneska, ale to tam ordinuje jeho otec. Tak radeji zavolam primo svymu dr, protoze uz si me pamatuje a zna muj pripad. A ve schrance taky porad nic. ☹ Tak tam taky zavolam. Mozna budu za otravu, ale rikali mesic a dneska je to 5 tydnu, tak uz mam snad pravo trochu je otravovat, ne? 🙂

Jo a @kixi, ja uz jednou vyvolavacku absolvovala. Nedostala jsem to kvuli cyste. Doktor rikal, ze do 12 dni se to rozjede a rozjelo se to presne 12. den. Takze je to asi dost ruzny...

herbie
24. říj 2011

jane84 tak to mi je lito brzy nam to vyjde verim tomu ja mam dostat mrchu myslim ze pristi tyden tak pak 5dc jdu na velky sono spodku tak doufam, ze to dopadne dobre a pak se uvidi chtela bych vyzkouset IUI tak uvidime jane84 zajdi radsi taky uz k tomu doktorovi at te prohlidne nebo uz se taky snazite dlouho vid? jsme tak na stejno myslim v tom snazeni... 😉

kixi
24. říj 2011

@martinakl
@martasl zitra se teda take objednam k mudr..stejne me nevezme hned...jsem zvedava..hlavne si preju aby ta sliznice byla ok...nikdy jsem s tim problem nemivala...a ty si na tu genetiku zavolej, uz te napinaji hrozne dlouho

martinakl
24. říj 2011

Holky to je stejne docela vtipny, jak nektere z nas se modli, aby MS prisla a zbytek, aby neprisla 🙂 Tal snad nam vsem se brzo vyplni to nase prani...

jane84
24. říj 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) ........................................................50DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................26DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel…………………….……………………......25DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)...............................24DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................23DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................23DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)................................................................22DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel........................................................19DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)......................................................17DC
leeena_4 (2p let, UPT 8/2011, Mamavit)…...………………………………………….16DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………....16DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)..............................................................12DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….……..10DC
ladydi (28let, MA 10/2011, Folgravid, vit E)......................................................................10DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, kys. listová ) ………...............................................................2DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..................................................................................2DC

jane84
24. říj 2011

tak teď by ta tabulka měla sedět. Byla jsem v neděli tak zdrblá z příchodu MS, že jsem hodila sebe a cuddle dolů a ostatním nezměnila dc. Děkuji za upozornění

martinakl
24. říj 2011

@kixi @ladydi
Holky tak jsem ted koukala na webovky me gyn ordinace. Maji stredu a ctv rtek dovolenou, ale zmenili ordinacni hodiny, ze tam jsou dneska do 20h. Tak jsem tam volala. Sestra rikala, ze mam zavolat zitra, ze ted doktora nemuze vyrusovat. Ale uklidnovala me, ze si mysli, ze MS kazdym dnem dorazi, ze tim, jak jsem dostala agolutin tyden a neco po revizi, se to fakt mohlo protahnout. Tak snad ma pravdu. Ale asi zitra stejne doktorovi zavolam.

jane84
24. říj 2011

Tak zítra máme projektový den Helloween. Děcka i učitelé se mají namaskovat, hrát hry a pak se všechny třídy sejdou v tělocvičně a bude se dál soutěžit a vybírat nej maska. Tak jsem si myslela, že vyplním papíry na inventuru sbírky, když nejsem třídní a dneska jsem zjistila, že supluju v osmé třídě celý den. Tak tu vymýšlím kostým a hry na zítřek. Hlavně děcka se vůbec převlíkat nechtějí a nakonec tam přijdu v masce jen já. 😀

ladydi
24. říj 2011

@martinakl určitě bych tam zavolala, já třeba vím, že sestřičky od mojeho gyndra jsou fakt v pohodě, ale ségry gyndr má sestru, co si hraje na doktora a neví ani ň a je pitomá, tlemila se mojí neteři, že je ještě v 19 panna, ne teda do očí, ale slyšela to když vylezla z ordinace, jak to tam sestra s někým rozebírala.

@jane84 tak to Ti teda nezávidím 😀 já totiž na tohle fakt nejsem a malá měla mít minulý týden do školky nějaký strašidlo, vybodla jsem se na to. Napsali dobrovolná soutěž, tak jsem se na to dobrovolně vyprdla,. Nesnáším tvoření rukama. Loni jsem musela dělat draka, no a letos chtěli strašidlo, no drak byl, strašidlo ne. Neměla jsem ani pomyšlení uvažovat jak ho vyrobím a z čeho asi. Takže Tě naprosto chápu 😀
Jinak bych měla být dnes 11DC 😉 ale vím, že už asi otravuju, ale ono den sem a den tam, hlavně abych se už mohla snažit na čisto a očekávat taky //.

kixi
24. říj 2011

@martinakl
taky jsem se uz rozhodla, ze zitra zavolam...chci vedet jak na tom jsem 🙂 drzim moc pesti, dame si vedet jak jsme dopadly

maximka33
24. říj 2011

@herbie ahojky, jdeš na IUI? a něco ti našli, proč by to nešlo normáoně?
@kixi myslím na tebe, aby to už přišlo... měla jsi nějaké píchání okolo vaječníků? já jsem ráda, že to zas cítím, považuju to za znak ovulace 🙂

martinakl
24. říj 2011

@ladydi To je teda sila. Sestricka u meho dr je skvela a hlavne on samotny.. Presla jsem k nemu po prestehovani a doposud jsem netusila, ze treba i u gynekologa se muzu citi prijemne. A i jako doktor mi prijde skvely. Vse profesionalni s lidskym pristupem. Takze kdyby nekdo hledal gynekologa v Praze, moc doporucuji 🙂

maximka33
24. říj 2011

@martinakl a kde to je? moje doktorka je taky skvělá, včetně sestřičky. na vyvolávačku mě vzali skoro hned, když to bylo nutné.

martinakl
24. říj 2011

@maximka33 Na Chodove - Poliklinika Sustova. http://www.gynekologiechodov.cz/
Mne taky bere celkem hned, kdyz je to akutni. Po tom vsem, mne vzal bez objednani do pul hodiny. A to tam cekaly i jiny zensky, co nebyly objednany, ale on pozval nejdriv me, protoze vedel, cim vsim jsem si prosla a ze by to opravdu mohlo byt akutni. U byvaleho Dr v Benesove jsem treba cekala 2 hodiny, i kdyz mi bylo zle a byla jsem z kazde navstevy na nervy, tady vubec...

kixi
25. říj 2011

@maximka33 jj kolem vajecniku me pichalo velmi dlouho..ale nevim co to bylo...dneska se objednam k mudr...diky moc 🙂

kixi
25. říj 2011

holky, ja nevim co mam delat...jsem psychicky uplne v pr...dneska se objednam k te mudr...ale mam pocit ze to na me cele jeste vic dolehlo, kazdy den na to musim myslet...mam pocit ze jsem se vubec nikam neposunula..citim se hrozne ☹

vanilka31
25. říj 2011

@kixi Můžu tě uklidnit, mě ms nepřišla od revize ani po 9 týdnech, tak mi ji vyvolali a nic to neznamenalo. Já ale měla problémy s ms vždycky..

ladydi
25. říj 2011

@martinakl no já se ke svojemu gyndrovi dostala jen přes tlačenku 😉 nebere, má už narváno až pod střechu, ale specializuje se právě na otěhotnění, dělá vše, ale umí pomáhat holkám smiminkama. Jsem šťastná, že jsem u něho a má právě i hodně lidskej přístup. A on má dokonce 3 sestřičky, se mu tam střídaj, jede totiž od rána do večera a bez přestávky na jídlo. Já se u něho cítím v bezpečí, je prostě skvělej.

leeena_4
25. říj 2011

@martinakl nJá bych na ty výsledky zavolala. Mě taky strašně dlouho nešli, tak jsem volala rovnou do Gennetu, kde mi dělali ty choriové klky a tam jim to leželo už 14 dní na stole, takže mi řekli výsledky (doktorka, ne sestřička) a do týdne to bylo doma i poštou. A držím pěsti, ať se ty výsledky dozvíš a jsou ok 😉
@kixi Kočičko, je mi líto, že se cítíš, jak se cítíš :-/. Přemýšlím, jak ti pomoct. Nám strašně pomohlo odjet na 5 dní mimo Prahu o těch Krkonoš. Nechcete si taky udělat krásný víkend? Vy někam jedete teď, nebo se pletu? Zkus to nějak uzavřít, rozloučit se s tím nenarozeným miminkem. My jsme mu v Krkonoších postavily mohylu. Nebo zkus psychologa, není to žádná ostuda. Každopádně držím pěstí a pošílám hodně síly a obejmutí 😵 😵 😵

barbarucha
25. říj 2011

@kixi Ahoj Kixi, dej si čas, nechtěj po sobě, abys byla hned se vším srovnaná. To je v týhle situaci úplně normální, že jsi dole. Prostě si to dovol, máš na to plné právo. Já jsem 4 měsíce po a stejně se čas od času pokládám. Třeba včera, příbuzní nám poslali sušené houby, o které jsme strašně stáli a do balíčku přibalili jako vtipný dárek dvě ohřívací láhve (vědí, že nám teď nejde topení). Akorát, že to byly dětské ohřívací lahve. A já když jsem viděla mm, jak vytahuje z balíčku miminkovské lahve na ohřívání bříška, tak jsem sebou málem sekla ☹

kixi
25. říj 2011

@leeena_4 dekuju...ted o vikendu urcite nekam vyjedeme, snad me to aspon trochu pomuze...a ja jedu do zahranici za 3 tydny, ale sama...sice se tesim, ale taky to bude pekny nervak, protoze me tam ceka dost prace..ale snad pomuze to, ze proste vypadnu...nad psychologem jsem uz premyslela, jen zadneho osvedceneho neznam...

kixi
25. říj 2011

@barbarucha :( jj..ja vim...vetsinou to spusti nejaka blbost...ja se proste citim uplne neschopna, cokoliv co si rano oblecu tak hned zase strham, protoze si pripadam otresne...necitim se dobre...jsem napjata...asi fakt zrala na psychouse...

leeena_4
25. říj 2011

@kixi fakt radím pár dní spolu, dál od domova, nějaký pěkný hotýlek, prochajdy, večerče, relax a bude líp😉. A barbarucha ti to napsala moc hezky, nemůžeme bejt pořád nahoře, někdy to padne na každého 😉. Psychologa bohužel neznám žádného, zkus se podívat na internetu na znamylekar.cz na recenze psychologů a nějakého vyber 😉.

maximka33
25. říj 2011

@kixi mně se tak projevuje ovulace. teprve po porodu a potratu hodně intenzivně, že to vždy poznám. dřív jsem ani nevěděla, kde vaječníky jsou 🙂 mám to zrovna teď, bolelo to i v noci. u mně to vychází na půlku cyklu, tak se snažíme 🙂

maximka33
25. říj 2011

@kixi psychologa vážně doporučuju. mně to hodně pomohlo, a to jsem tam byla jen třikrát, víc ani nebylo třeba. pro ty první chvíle je to opravdu důležité. a to jsem skoro vůbec nemluvila o tom, co mě tíží, ten psycholog měl své metody. jen poprvé mě nechal vymluvit a vyplakat, pak an mě začal pracovat. a bylo to hned ve stejné nemocnici. jinak se k psychologovi chystám do manželské poradny, s manželem se co 14 dní ošklivě hádáme... myslím, že je třeba na tom pracovat, když si sami nevíme rady.

barbarucha
25. říj 2011

@kixi Jo, ty pocity nemožnosti a neschopnosti znám. Já jsem třeba najednou nemohla ani vylézt žebřík, protože jsem si myslela, že na to nemám, že uklouznu a spadnu. A to jsem ho předtím lezla pořád. Prostě jsem si strašně přestala věřit. Chtělo to posbírat veškerou sílu a začít dělat zase ty věci ze dřív. I když v tu chvíli v nich člověk nevidí smysl. Mě nejvíc pomohly holky, kterým se to taky stalo. Zjistila jsem, že nejsem jediná, koho to tak sebralo a uklidnila jsem se. Ale chce to mluvit s někým, kdo to opravdu prožil a je schopnej s tebou do těch hloubek jít. Takový ty rozumový pohledy typu "no to je takhle lepší než kdyby ses musela celej život starat o postižený dítě" nebo ezoterický pohledy typu: "žiješ realitu, kterou sis sama ve svých myšlenkách vytvořila a ta dušička si sama vybrala, že se nenarodí" mě strašně sraly, protože i když na každém něco je, protože já jsem v tuhle chvíli potřebovala truchlit a oplakávat svoje první dítě, které se nemohlo narodit. A teprv až když jsem vyplakala celý moře, jsem byla schopná všechny ty ostatní pohledy přijmout.

chersi
25. říj 2011

Holky tak já jsme asi úplně padlá na hlavu 😀 MS jsem měla 2 dny a dost slabou což mě překvapilo, čekala jsem nějaký "mazec" a ono nic. před MS mě vždy bolela prsa,ale pak to vždy přestalo, a nyní mě bolí už cca 10 dní. tak jsem si jako naivně myslela že tělo je opravdu zblblé a mohl k nám přijít prcek, ale na testu nic není.

Takže asi hormony pracují ☹

Právě své první těhotenství mi dávalo ty a samé příznaky, jak jsme se do 10 hod dopolko nenajedla měla jsem strašný hlad a boleli mě prsa, těď je to stejné.

barbarucha
25. říj 2011

@maximka33 To je dobrá myšlenka. Manželská poradna je velký krok dopředu. Aspoň mě to hodně posouvalo. Jen je někdy těžké přesvědčit muže, aby se zúčastnil. Ale když nasadíš ty správný páky, tak půjde. 😎