Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
9. črc 2012

@martinakl tak jsem zvědavá, kdy to dolehne na mě. A čeho se konkrétně bojíš? Já jediné co mě napadá je, aby to zvládlo mimčo a bylo v pořádku.

martinakl
9. črc 2012

@leeena_4 Momentalne hlavne porodu. A taky celkove ty zmeny, ze to nemumim s miminkama a tak..

leeena_4
9. črc 2012

@martinakl aha, tak to já zatím nemám a doufám, že ještě dlouho mít nebudu 😀. Neboj se nic, zvládneš to na 1 s* 😉.

martinakl
9. črc 2012

@leeena_4 Mne fakt uz chvílema chyta rapl 🙂 Ale to je snad hlavne tema hormonama a jak se to kvapem blizi 🙂

leeena_4
9. črc 2012

@martinakl asi fakt jo, myslím, že to je úplně přirozené takhle zmatkovat 😉

martinakl
9. črc 2012

@leeena_4 No snad jo. Ale jestli budu zmatkovat ještě tech zbyvajicich 8 tydnu (nedej boze 10 🙂), tak mi asi hrabne 😀

leeena_4
9. črc 2012

@martinakl 😀 😀 neboj, nehrábne, už jsi zvládla horší věci 😉. Ono to nějak půjde, musí 😉

kolino
9. črc 2012

@lenickan jéé do Beskyd jedete? já tady žiju, je tu moc krásně!! kam přesně jedete? moc si to tady užij...třeba už pojedeš jako těhulka, vůbec nenervi ,že se na testu nic neukázalo, je fakt moc brzo nato aby se na testu něco ukázalo!

danaho
9. črc 2012

@petulka19 Mě minulý týden na té ambulanci říkala doktorka,že sliznice není ještě moc narostlá,takže MS asi jen tak nepřijde. Tak snad to nebude trvat dlouho 😠 Já to mám složitější. My máme za sebou 2 pokusy umělého oplodnění. První pokus nevyšel a ten druhý jen na těch 7týdnů. Mám totiž jeden vejcovod neprůchodný a endometriozu. O miminko jsem se snažila spoustu let,ale bohužel...Zítra jdu na konzultaci co dál. Mám 4 miminka v mrazáku,tak se chci zeptat kdy si pro ně můžu přijít.Ale přemýšlím,že až dostanu MS,ta to zkusíme v dalším cyklu přirozeně.Co kdyby náhodou. Přeci jen té chemie je kolem umělého oplodnění tolik a já jsem nikdy dřív prášky nebrala. Je to hodně náročné i na psychiku.Cítím se vyčerpaná ale věk mi moc nedovoluje otálet.Ale jinak mi říkali jak v nemocnici tak moje obv.gyn.,že bych měla dát pauzu ty 3 měsíce. 🙂 Ale jak píšeš tělo si řekne samo tak na co čekat pokud se cítíš dobře. 😉

herbie
9. črc 2012

leeena_4 no to jsi me uklidnila no ten muj neprestane nikdy to vim maximalne to omezi ale neprestane coz ja po nem ani nechci na nem by jsi ani nepoznala ze neco huli jsem rada, ze ale nepije on si neda alkohol coz je dobry alespon ze to haha. ja ty doktorce zavolam zitra a snad nas veme ten srpen na to IVF tady je super ze nemusis cekat udelaji ti to hned max do mesice ale ona jede na dovolenou ted v cervenci tak proto az ten srpen. martinakl neboj se bude to vsechno dobre a co manza? uz je to lepsi 🙂

leeena_4
9. črc 2012

@herbie Já ti rozumím. Na tom mém to taky poznat není, je to normální chytrý a zodpovědný chlap, taky nepije a taky jsem si jistá, že s tím nikdy nepřestane a já to po něm nemůžu chtít, takového jsem si ho brala 🙂 😉. Jen do toho, spoustu vyšetření už teď máte za sebou, tak jen podat žádost, tu schválí pojišťovna a hurá na věc 😵

froka
9. črc 2012

@kolino jéé, my jedeme přespříští týden taky do Beskyd 🙂 Koupila jsem dva vouchery, tak jedeme s manžílkem na 5dní na welness pobyt 🙂

danaho
9. črc 2012

@maximka33 myslíš,že i 4 týdny po kyretáži je to píchání normální.Mě už to přijde docela dlouhé,ale lepší se to. A podle vyšetření je vše v pořádku 🙂 Ty hodnoty anti TPO mi zjistili na imunologii a podle toho mi pak andokrinoložka diagnostikovala. chronický autoimunitní zánět štítné žlázy. U obvodního zjišťují jiné hodnoty a ty jsem měla i mám v pořádku.Ale do budoucna se mi ta štítná žláza může rozhodit.

herbie
9. črc 2012

leeena_4 no kez by ta pojistovna tady si hradis vsechno sam co se tyce tohohle. takze nas IVF vyjde na 11000$ sila co? tady nehradi ani IUI pojistovna akorat co hradej tak to jsou krevni testy a prasky.

herbie
9. črc 2012

proto tady na nic necekas a jde to tak rychle ... haha

leeena_4
9. črc 2012

@herbie ahá, mě uniklo, že nejsi v Čechách, no to je pěkná pálka, ale člověk dá cokoliv.

maximka33
9. črc 2012

@misacik to je fajn, že ti dobře nastartoval cyklus. půjdeš k nám do tabulky?
@lenickan tak to musela být prima dovolená. a ty beskydy taky závidím. pocházím ze severní moravy, takže v beskydech jsem vyrostla. kde vlastně bydlíš, že takhle korzujete? Šumava je od Beskyd celkem vzdálená.
@herbie teda, přítel by už mohl přestat blbnout s tou marjánkou.. jako to není sranda, někde by ho ani nevzali do práce. u bráchy v Irsku se to testuje, a ty látky zůstávají v krvi i 3 měsíce po poslední cigaretě. a věřím, že může mít vliv i na spermie.

maximka33
9. črc 2012

@froka jéé paráda, vemte mě do kufru 😉
@danaho ty jo, hodně vás toho potkalo... je to dlouhá cesta za miminkem... my, co se snažíme jen dva roky, se asi můžem schovat, co... můžu se zeptat, kolik ti je? jmenuješ se Dana?
@herbie to je nějak moc ne? ségra byla na IVf u nás a platila si to sama, protože nežije v Čechách. vyšlo jí to asi na 40 tisíc a letenky..

maximka33
9. črc 2012

holky, ráda bych si přečetla nějakou knížku z minulosti, o rodině, dětech a tak 18.-19. století, nemáte nějaký tip?

misacik
9. črc 2012

@maximka33
To jo, to máš pravdu, je docela pravidelný, první MS po zákroku jsem dostala 6.5., druhou 6.6. a teď třetí 8.7. A co musím udělat pro tu tabulku?

danaho
9. črc 2012

@maximka33 teď mi bylo 37 a uhádla jsi i to jméno 🙂 Vůbec se nemáte jít schovávat. každá máme tu cestu za miminkem nějak danou. Někdo to má jednodušší a někdo složitější. Možná kdyby mi dokotr pořád netvrdil,že jsem zdravá a včas odhalil endometriozu,tak jsem se do toho zakousla pořádně. Pořád jsem ale věřila,že se to povede přirozeně.Loni v březnu jsem šla na laparoskopii a v září jsem šla poprvé do CAR. Do toho měl přítel ještě vážné zdravotní problémy. Myslela jsem,že už to nejsem schopná zvládnou,ale zase jsem našla sílu a bojuju. Ale je to čím dál tím těžší. Teď se snažím na všem hledat pozitiva. U prvního pokusu jsem ani neotěhotněla, teď se to podařilo,ale jen na 7 týdnů.Tak to snad do třetice dotáhnu do konce 😉

maximka33
9. črc 2012

@misacik stačí se do ní jen připsat. ale jestli chceš, napiš mi věk, vitamíny, kdy byl a jaký potrat a den cyklu a zapíšu tě tam.
@danaho ty jo, je vidět, že zdravotních problémů je všude dost..můžu se zeptat, jak dlouho se už snažíte? musí to být už celkem ubíjející.. sama se snažím se na pár dní odpoutat, vymýšlet si jinou "zábavu". teď v létě to jde celkem dobře 😉

lenickan
9. črc 2012

@froka no my jedeme od pondělí taky do beskyd🙂 kam jedete????

danaho
9. črc 2012

@maximka33 s přestávkami už 12 let. Mezitím jsem se stihla rozvést. A se současným přítelem se snažíme asi 4 roky. Určitě je chyba i v tom,že jsem to asi dost podcenila. Tím,že mi doktor říkal že je všecno v pohodě,tak jsem byla v klidu a myslela jsem si že je to psychika.

lenickan
9. črc 2012

@herbie promin, že se ti do toho vměšuju... ono je ČR považováno za velmoc IVF - bohužel.
Pojišťovna zde platí 4 pokusy IVF s 3mi transfery - pokud se to nějak nezměnilo a tuším že 6 pokusí IUI.
Je fakt, že IUI s mizerním spermiem je asi na nic, navíc pokud ty jsi OK, tak bych to přirovnala cyklu přirozenému, jen je tam možná řízená ta ovulace a je jistota, že se trefite, ale pokud do toho půjdete ob den, tak bych řekla, že jistota se trefit přirozeně je taky....

Teď te asi naštvu, ale zeptám se tě... uvažovala jsi co udělás s ostatními "miminky". Kolik jich v USA zavádí 2? Co když jich budeš mít krásně oplodněných 3 a více? Co s nimi?
Přijdeš si pro ně příště? Věnuješ je na věděcké účely? Daruješ je jiné zájemkyni co nemá svoje? Nebo je necháš zničit?

Není lepší počkat ty cca 4 měsíce, dodržovat zivotosprávu a udělat kontrolní spermio? Třeba nebude tak zlé...
Opravdu je řada případů kdy z tragédie je normospermie...

Máš s nimi domluvené vstříknutí spermie do vajíčka? A následnou genetiku embrya?

lenickan
9. črc 2012

@danaho máš můj hluboký obdiv 12 let!!! Smekám, to člověka vyškolí...

maximka33
9. črc 2012

@danaho teda, to je faky běh na dlouhou trať.. pořád ještě máte šanci. víš co, u mně to je tak, že jsem nepodcenila nic, spíš jsem podstoupila vyšetření navíc, ale bez valného výsledku, takže to samo o sobě taky nemusí tolik znamenat. ale občas je dobré kromě manžela změnit i gynekologa, často to pomůže.

froka
9. črc 2012

@lenickan konkrétně Valašské Klobouky a kam vy vyrážíte? 🙂

maximka33
9. črc 2012

@lenickan teda, to je otázek, snad to Herbie neodradí 🙂))

lenickan
9. črc 2012

@maximka33
@herbie
já se za ty otázky omlouvám a nečekám na ně ani odpověď spíše jestli o tom takto uvažuje, aby pak nebyla z toho nešťastná... fakt se omlouvám já jsem takovej zastánce přirozena a života vůbec a to IVF je super, ale!!!!!