Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

misacik
17. črc 2012

@terulin
Klidně piš, klidně si vyžaluj, postěžuj, klidně mi se "vypovídej". Když budu moct, tak ráda poradím 🙂

turcice
17. črc 2012

@terulin ahojky zlato,všechny tady přesně víme jak se cítíš takže klidně sem můžeš psát cokoli budeš mít na srdíčku 😉 Já to měla podobné jako ty,měla jsem pocit,že o tom musím stále mluvit,manžel neměla nějak pochopení a holky to tady ví co jsem si s ním užil těsně po zamlklém těhu a revizi 😒 ted je už vše ok,revizi jsem měla 21.5,první ms už proběhla a ted už jen čekám zda dorazí ta druhá nebo ne jelikož už jedno snaženíčko proběhlo na dovče 😉 Jinak co se týče té doby kdy se máte snažit..mě osobně ta doba půl roku přijde dlouhá,pokud se budeš cítit dobře a kontrola po revizi dopadne OK a ty se budeš cítit Ok tak proč se nesnažit dříve... 🙂 takže držím palečky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 brzo to vyjde,uvidíš 🙂 🙂 🙂

turcice
17. črc 2012

@ladydi ahojky tak jsem jukla na graf ale v některých těch zkratkách se moc nevyznám,nikdy jsem si takový graf nedělala ☹ dnes jsem 27dc,sexík se snaženíčkem jsme měly 17dc takže fakt nevím ale spíše asi dorazí mrška.dnes další testík z ranní moči a nic jsem tam neviděla ☹ asi se na to už vyprdnu,nějak mě to stresuje a vyčkám zda mrška dorazí do pátku a pokud ne tak se uvidí 😉

kopretina22
17. črc 2012

@terulin Zdravím tě a vítám tady.....my jsme o miminko přišli na konci dubna a taky jsme z toho byli oba nešťastní,ale srovnalo se to celkem rychle....po 6ti týdnech jsem ale měla lehké komplikace a musela jsem brát léky kvůli tzv. hormonální kyretáží a přijde,že jsem si totálně rozhodila cyklus......je mi z toho na nic - 1,5 roku jsem po vysazení HA bojovala s MS cyklem (dlouhé cykly, ovu nebyla atd.), pak se to krásně srovnalo,otěhotněli jsme naprosto neplánovaně a teď jsem zase na začátku....do toho mě včera postrašila hematoložka, že mám lehkou trombofilii a zvýšené krevní destičky.Prozatím jsem s ní mluvila jen po telefonu a do ordinace jdu až v pondělí,tak mám strach, co to pro mě vlastně znamená....budou mi ještě dělat kontrolní odběry 😒 Takže hlavu vzhůru - určitě v tom nejsi sama a holky tady jsou moc fajn 😉

kopretina22
17. črc 2012

@turcice a ty víš přesně,kdy jsi měla ovu?Jestli netestuješ ještě moc brzy....

ladydi
17. črc 2012

@turcice v tom grafíku červenej kříž znamená OVUlku a když pak mrkneš pod něj, tak tam jsou značky - a nebo zelené + a to jsou testíky co jsem dělala. -jsou negativní a + pozitivní a jestli jsi měla OVU cca 17DC a jsi 27DC, tak může být fakt ještě brzy a nestresuj se holka, i když vím sama jak je to těžký na to nemyslet.

turcice
17. črc 2012

@kopretina22 no než jsem jely na dovču tak jsem si ve středu dělala opět ovu testík a byla tam slabá čárka,ve čtvrtek jsem vyrazila na dovču,tam jsem ovu testíky nedělala a v sobotu byl sexík tak nevím zda ještě ovulka byla.Moc nevím jak to s těmi ovul.testy chodí dělala jsem je poprvé ale někde jsem se dočetla že když je slabá čárka tak snad ovulk by měla být za dva dny po té...

leeena_4
17. črc 2012

@terulin tady se můžeš vykecat idálně, mě tady holky moc pomohly 😉. A všechny tvoje pocity chápeme, jsi plná neodbytné otázky proč, na kterou nestačí vysvětlení lékařů a taky strachu, co bude dál, je to úplně normální 😉.

leeena_4
17. črc 2012

@turcice jestli byla ovu 17DC a jsi teprve 27DC, tak testuješ moc brzy 😉

leeena_4
17. črc 2012

@turcice ovutesty fungují tak, že pokud je testovací čárka stejně silná, nebo silnější, než kontrolní, tak ovu nastane do 36 hodin 😉. Takže slabá druhá čárka na testu vůbec nic neznamená 😉

turcice
17. črc 2012

@ladydi jj tak už se vyznám 🙂tak uvidím..ale stejně si myslím že mrcha dorazí 😒 vždy když jsem byla těhu tak již den před očekávanou ms když jsem testovala se mi slabá čárka ukázala takže si myslím že to nevyšlo 😒

turcice
17. črc 2012

@leeena_4 aha takže když jsem testovala ovu od 10dc a před tím byly total negativní a první slabá čárka se ukázala až v tu středu večer takže je možné že sexík proběhl v ovulce že???ta slabá čárka byla 14dc a sexík 17dc...tak pokud to tedy vyšlo a ovulka byla o něco déle tak je asi fakt brzo na testování...no tak ještě budu doufat 😉 🙂

leeena_4
17. črc 2012

@turcice možné to je, dokonce pravděpodobné, že pokud čárka sílila, k ovu došlo tak nějak v době sexíku, ale prokázané těmi testy to není. Teplotu jsi asi neměřila, že? A nějaké příznaky ovu byly? Plodný táhlý hlen, nebo poblesti v oblasti vaječníků? Určitě je brzy na testování, zkusila bych to tak v pátek 😉 a hodně citlivým testem, mamatest 10 😉

turcice
17. črc 2012

@leeena_4 nějaké takové příznaky jsem měla v pátek den před sexíkem tak uvidíme..pokud ta mrška nedorazí,zkusím to v pátek,mamates 10mám 😉

leeena_4
17. črc 2012

@turcice tak budu držet pěsti 😉

terulin
17. črc 2012

Ježiš jak já jsem ráda, že jsem tuhle stránku našla... Už jen to,že jste tak optimistický ve snažení je hrozně povzbudiví. A vědomí, že v tom nejsem sama je hrozně fajn. Dokud mě to nepotkalo, tak jsem vůbec nechápala, co to znamená. A teď si hrozně vyčítám, že jsme se snažením nezačali dřív, protože jsem byla fakt přesvědčená, že nám to vyjde hned (s početím to tak nakonec i bylo). Takže jsme děti odkládali, hrozně dlouho s tím, že ještě chceme zažít tohle a tamto a teď mi přijde, že kdybychom si pořídili miminko dřív, tak to všechno bylo snažší. A hrozně si vyčítám, že jsem dělala věci asi špatně, ikdyž doktor řikal, že to není pravda.

@leeena_4 Díky moc, úplně s to vystihla, že vysvětlení doktorů mi přijde spíš, že už mě chtějí mít z krku, aby mhli vzít další pacientku a jít brzo domu.
@kopretina22 To je mi moc líto, ale bude to dobrý, tolik smůly mít nemůžeš, aby nebylo.

danaho
17. črc 2012

@terulin Ahoj mrzí mě,že jsi také musela prožít to co v téhle diskuzi každá z nás. Mě to potkalo před 4 týdny. byla jsem v 7 tt. Teď čekám na první MS.Mě všichni doktoři říkali čekat 3 měsíce. Prý někdo řekne 3 a někdo 6. jsou na to různé názory. myslím,že těch 6 měsíců je příliš dlouhá doba. Spusta holek tu otěhotněla daleko dřív. Vyplakej se z toho,vypovídej se tady,je to velká bolest na duši.Ale věř,že bude zase líp,čas to zahojí a brzy se dočkáš vytouženého miminka 😉

helcenka
17. črc 2012

@terulin - ahoj, já byla na kyretáži v 11+3. Vše proběhlo jak mělo, po 32 dnech od kyretáže jsem dostala první MS a další už nedorazila. Doktor mi říkal (mám opravdu doktora na svém místě, je uznávaný ve svém oboru), na kontrole 3 týdny po revizi, že určitě počkat do první MS, že jsem jinak v pořádku. A pak jak se budu cítit, že většinou je to o psychice. Také říkal, že obecně se doporučuje počkat 3 cykly, ale to jen, pokud není vše v úplném pořádku.
Jinak jsem se opravdu moc a moc bála znovu otěhotnět a nejen já, ale i manžel, i když o tom nechtěl mluvit, tak se moc bál, takže sice další MS už nedorazila, ale byla to fakt šílená náhoda, protože naše princezna je vlastně z jednoho snažení (nebo spíš teda nesnažení) v tom měsíci 😀 .
Nebrala jsem ani žádné léky na "udržení", které se skoro vždycky po potratu ženám dávají, jen kyselinu listovou - tu jsem vlastně ani nepřestala brát.

A jsou tady taky asi dvě holčiny, které otěhotněly, aniž by nějaká MS přišla, ale to se mi trochu ujetý. Hlavní ale je, že všechno dopadlo dobře. Na druhou stranu jsou tu i holčiny, kterým to nedopadlo dobře ani na druhý pokus a myslím, že to bylo v různou dobu, kdy otěhotněly po potratu. Prostě je to tak, jak to má být, tak to bude.
Nech volný průběh emocím, zakousni se do něčeho, co tě baví a uvidíš, všechno bude v pořádku a mimi si k vám cestu najde.

Moc držím palce tobě, ale i všem tady.

danaho
17. črc 2012

@misacik Ahoj moje sestřenice měla obě děti počaté při MS. A kolegyně,zjistila,že je těhotná až ve 4 měsíci. Měla celou dobu pravidelně menstruaci. Jsou to spíš asi ojedinělé případy,ale stát se to může 🙂

turcice
17. črc 2012

@terulin hlavně si nedávej žádnou vinu..já si jí také ze začátku dávala..předcvičuji Zumbu a v tom nevydařeném těhu jsem normalně cvičila a pak jsem si to za vinu dávala..Dr mi ale říkala že to tím určitě nebylo..že to prostě byla příroda... 😒

turcice
17. črc 2012

@leeena_4 díky moc 🙂 🙂 🙂

kopretina22
17. črc 2012

@terulin to doufám 😉 Vůbec nic si nevyčítej - mně bude letos 30 a HA jsem vysadila před dvěma lety s tím,že tomu necháme volný průběh.Přítel z toho byl tenkrát pěkně naštvaný a pořád měl pocit,že bude mimčo hned a že on ho ještě nechce a teď sám vidí,že to tak jednoduché být nemusí....na miminko se těšil víc než já,ale hrozně mě podržel,když se nám to stalo ☹ Naštěstí se nám zatím vyhýbali stresy kolem snažení - pouze měřím BT,abych věděla na čem jsem a užívám homeopata, díky kterým se mi srovnal cyklus....ale žádné ovu testy, snažení v určité dny nebo něco podobného nás míjí a jsem za to ráda......Taky si říkám,kdybych to bývala věděla,vysadila bych antikoncepci dřív....kdysi jsem plánovala miminko do 28,ale zrovna v tuto dobu jsem se s přítelem rozešli a po pauze se k sobě vrátili a řešit do toho ještě mimčo nám nepřišlo rozumné....
Říkám si,že to tak má prostě být a že osud ví, proč nám miminko pošle později....Musím říct,že jsem za ty dva roky zažila moc krásných věcí, poznala skvělé lidi, se kteými bych se být doma na mateřské nepotkala,takže zatím to neberu jako příkoří,ale svým způsobem jako příležitost....mám práci a kolektiv,který se mi nebude lehko opouštět a to asi v tuto chvíli hodně důležité pro to,abych se netrápila tím,jestli bude miminko teď nebo za půl roku 🙂
PS: omlouvám se za tento román - nějak jsem se rozjela 😀

kopretina22
17. črc 2012

@turcice tím spíš se na testování zkus vykašlat a vydrž!Zbytečně se stresuješ 😉 Držím palce 🙂

alenkova
17. črc 2012

Dobry den,

jsem 10 den po ET dvou 8mibunecnych embriek.
Vcera se mi stalo neco s cim si nevim rady.

V noci asi o pul 1 me probudila hrozna bolest briska. Jako pri ms ale horsi. Nemohla sem se ani pohnout. Potom sem sla na zachod, na velkou a bolest asi po 4 minutach odeznela,

CHtela bych se zeptat ma nekdo podobnou zkusenost? Stalo se to uz nekomu? Mam si delat starosti o miminka? Dekuji za odpovedi

axonka
17. črc 2012

@terulin Ahoj, me se stalo to same minulou stredu, byla jsem 10+6.....Muj gynekolog i Dr. v nemocnici mi rekli, ze mam vyckat 3 mesice, respektive, ze v zari se uz muzeme znovu zacit snazit otehotnet, urcite mam dodrzet sestinedeli, zakazal mi se koupat, mit sex a namahat se 6 tydnu, MS by mela dorazit za 4-6 tydnu..... Tak jsem zvedava, doufam, ze se mi cyklus uplne nerozhodil a budeme se moct v pohode zacit znovu snazit.
Prvni dny jsem byla uplne znicena, ale ted je uz lepe, jsem uz schopna se o tom bavit bez slz. Teprve dnes jsem po kyretazi prestala krvacet a zitra jdu na kontrolu, tak si vsechno vyzjistim a na vsechno se znovu zeptam.

terulin
17. črc 2012

Ahoj, ještě mám dotaz. Po kyretáži jsem jen velmi slabě špinila a nic mě nebolelo, ale někdy kolem poledne mi začali takový jako menstruační bolesti a začala jsem krvácet docela dost. Mám se bát, nebo se Vám to některé stalo taky?

froka
17. črc 2012

@turcice Ahoj Evi, tu slaboučkou čárku na ovu testu můžeš mít klidně celý cyklus. Jak psala leeena_4, tak ovu test je pozitivní teprve až je testovací čárka stejně silná nebo silnější jak kontrolní. Proto je vhodné testovat každý den dokud není čárka silná a pak následující den slabá, což značí, že v nejbližší době (do2dnů) bude ovulka.

maximka33
17. črc 2012

@terulin ahoj vítej mezi námi. být tebou, neschopenku si nechám napsat, je to i na nervy. co bys dělala u moře, když se nemůžeš koupat.. ale můžeš tam jet v září. no a s tím snažením, nám řekli 2-3 měsíce, takže tvůj doktor je až moc opatrný...a doufám,že ti bude líp!!

terulin
17. črc 2012

@maximka33 no já jsem se nakonec udělala tak, že v práci, kde dělam trenérku jsme se dohodli na neplacený dovolený na zatím 3 týdny (s tím, že to když bude potřeba, tak dobu prodloužíme) a v práci v kanceláři, což je moje hlavní práce jsem normálně v provozu, ale zase s tím, že když nechci tak tam nemusím, protože tuhle práci můžu dělat z domova. Úplně doma bych se bála, že se zblázním. No on právě řikal, že v moři se klíďo koupat můžu... No já už dneska psala jednomu známýmu doktorovi, jestli by se nemohl na mojí kartu kouknout i on a nějak mi to všechno ucelit a nastavit nějaký pravidla, který pak budu fakt dodržovat, protože takhle jsem zmatená až běda.

maximka33
17. črc 2012

@alenkova to asi patří do jiné diskuze..
@terulin to asi ještě budou očistky, to se stává. rozhodně je dobré po potratu nosit vložky, tak jako po porodu.. tělo se čistí.