Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
2. črc 2010

@daniela699 zataženo a zima jo 😀 😀 😀 kde to bydlíš 😀 😀 😀 u nás je tedy modro a opět vedro 😝

helcenka
2. črc 2010

Hezký den všem,
Lehe, to je super, tiše závidím, ale moc ti to přeju.

Natul, tak to je nakonec dobře, že se to posouvá, jestli máš nějakou chřipku, tak to alespoň pořádně vyležíš.

Jahud, jak jste se bavili o těch vycházkách při neschopence v těhu, tak kamarádka ji teď taky měla a měla normálně vycházky od 8hod. do 20hod. Před čtyřmi lety to bylo dokonce neomezené. Ono totiž nemusíš mít jenom nějaké zdravotní problémy, abys nemohla do práce. Přece stačí práce (např. v laborce), abys ji nemohla při těhu vykonávat a přitom ti nemusí nic být. Mně doktor při prvním těhu taky nabízel neschopenku kvůli práci. Já teda do práce normálně chodila, ale vycházky bych taky měla celý den... Tak to je mi divný.

Jinak u nás pařák, je to děs. Malej protiva, jestli na něj taky něco neleze. Návštěvu raubířů máme za sebou, ani po nich nemusím moc uklízet, protože jsme většinu času byli na hřišti. 😀

daniela699
2. črc 2010

Jahu, no v Brnecku 🙂 normalne fakt bylo takovy to hnusny tmavy rano, a dokonce spadlo i par kapek, ale ted uz to vypada zas suprove. 🙂

jahudka80
2. črc 2010

holky na ČT 2, dávají matkou po 30tce 😉 tak na to koukám 🙂

daniela699
2. črc 2010

Jahu, to se pak taky podivam, jestli to bude na netu. Je to aspon trochu pozitivni? Abych se do toho ... po30tce vubec vesla. 😅

jahudka80
2. črc 2010

@daniela699 no nic moc to nebylo, různé ženské říkají pro měli dítě až pozděj, že dělali kariéru a ták, pak tam mluví i Žilková .... začíná to tedy nechutně 😝 já sice rodila ale abych to nechala natáčet , my zrovna obědvali a byla taky i malá no okolo 13h takový záběr 😒 to se mi zdá až moc,.a neboj stihneš, já mám kamarádku co chtěla v 25dítě, rozešla se s přítelem taď má tedy už dlouho jiného, ale mají finan.problémy tak si ani dítě pořídit nemohou a bylo jí už 30. A kolem ní se to jen miminky hemží ☹ musí to být pro ní děsný až na tom budou líp, tak je taky otázka za jak dlouho otěhotní, no jo je to složité, já chtěla neprv druhé také odložit až bude tak malé 4-5let, ale pak sem si řekla prdlajs, u prvního to trvalo 2 roky a já se tady nebudu pak nervovat ,že nemohu otěhotnět ☹ a všichni mi říkali uvidíš u druhýho otěhotníš ani si nevšimneš kdy, haha že jsem si nevšimla spíž se snažím a zas netěhotním 😢

jahudka80
2. črc 2010

@helcenka no jo je to jen buzerace, měla jsem na neschopence napsané vycházky, ale byla jsem šťastná, že mi dr. pomohla otěhotnět a tak jsem byla ráda.

holky mám nějakou blbou náladu rači tady nebudu kazit náladu druhým 😉 loučím se a jdu připravit věci, až se malá vyspí pofrčím na zahradu do bazínku ať se aspoň vyčáchá- já já bych se taky čáchala 😒

daniela699
2. črc 2010

Jahu, otehotnis, uvidis, asi to chce fakt byt aspon trochu v klidu a netrapit se. Protoze co naplat, je hodne pribehu, jak se lidi snazi a nic, a jakmile si rekli prdim na to, tak najednou bum bac a bylo to. Lehce se rekne, a tezko dela, ale u tohodle to asi plati dvojnasob, protoze to si proste clovek nemuze rict, tak a ted a tady. 🙂 Jojo, kdyby to tak slo, ale nejsme stroje, ze jo. 😀 No a k tomu veku, kolem me taky prave uz tak nejak vsichni do toho bouchli, uz to preslo takovu tu caru, ze vsechny starsi nez ja uz deti maji, a uz ted to jde i kolem me smerem dolu, ze uz nejen stejne stare, ale i hodne mladsich nez ja, takze tak nejak se posunuju do toho vedeni... nejstarsi a bez deti. A to jsem si rikala.. doufam, ze az se jednou rozhodnu, tak nebudu muset resit ze to nepujde nebo tak neco....no a jak jsem dopadla. Ale utesuju se, ze se to stava casto, bohuzel, a ze podruhe to uz vetsinou vyjde v poradku. Jinak bych se musela jit picnout. 🙂

daniela699
2. črc 2010

Koukam, ze vsichni se asi vali nekde u vody, nebo coooo (teda krome pacientu). 😀 Je tady jen nejaka ozvenaaaaaaa. A venku se normalne zase zatahuje. 😠

kopretina82
2. črc 2010

Ahoj holčiny...
Jen vás jdu pozdravit v rychlosti...
Sice celý dny ležím, ale pořád jsem jak kdybych fárala na dole 😲 😀 Ani k PC se mi nechce.
Nedočítám, tak netuším co a jak, fandila jsem Jahudce, postřehla naději Endie, ale jinak nic
Akorát mě teď napadlo, Lehe, tys měla mít dnes kontrolu, nee? Tak doufám, že je všecko ok 😵
Tak, jdeme na písek, naštěstí je tam lavička ve stínu, tak se to dá...
Mějte se krásně, zase písnu.
Pa

kopretina82
2. črc 2010

Aha, tak koukám, že Lehe už má po kontrole 😲 Tak GRATULUJUUUUU x_)

martasl
2. črc 2010

ahoj kočky 😉

lehe-tak to je supeeeer,obrovitánská ofic gratulace a jen tak dál 😀 teda,srdíčko máš docela brzo-to je bezva zprávička,hned se nám tady zvedne nálada.

já v posledním těhu měla od holky chřipku a jak to dopadlo,takže příště si dám sakra majzla.a neschopenku jsem dostala asi v 6-7 týdnu(mám 12ti hod.směny,práce nenáročná ale celou dobu sedím a čučím do lupy,no a ještě dojíždění 😝 😝) no a 3dny na to jsem začala krvácet a skončila v nemocnici.teď mám slíbenou neschopenku hned,jak to zjistím,no a pokud se bude doktor cukat tak mi ji obvoďačka napíše,už to mám domluvený.do práce mě nikdo nedostane.asi fakt záleží,jak se kdo cítí.

dnes jsem zkusila první ovu test a slabá čárka.manžel zítra odjíždí,tak nebude doufám dlouho pryč-do pondělka musí být doma 😉

breberuska
2. črc 2010

Holky, tak já pracuju v laboratoři, takže u mně s neschopenkou problém není...byla jsem doma do 12tt a pak jsem už doma blbla, tak mně doktoe zase pustil do práce.

marťas,a kolikátý si DC?

kopre, pěkně odpočívej! 😉

martasl
2. črc 2010

breber-13dc

leheckova
autor
2. črc 2010

Všem moc děkuju a jsem rada že mi to přejete a že stojite při mě vyhrkli mi až slzy holky když jsem viděla jen ten obal tak to bylo hezké ale jak jsem tam viděla i to buch buch buch tak to už jsem se neudržela

fram
2. črc 2010

lehe,velikánská gratulace, pááni, srdíčko už v 5+1 😕 jak psaly holky, tak to je opravdu bojovník
natul, brzy se uzdrav ☹
herbie, třeba jste to nepropásly,sexování těsně před ovu je taky nadějný

jahudka80
2. črc 2010

@leheckova 😵 😵 😵 to je tááák krásňoučký , já už chci taky vidět na monitoru malého bubáčka 😀 😀 😀

jo holky máte někde naštudováno co se může a nemůže v těhu. jako potraviny a bylinky??? Já v jedné knize našla , skoro u každé druhé bylinky napsáno, nevhodná pro těhotné, může způsobit předčasný porod.... ☹ no jde mi z toho hlava kolem byla tam třeba rebarbora 😅 a to já jsem schopná sežrat půl plechu rebarborovýho koláče 😒 tak a žádnej koláč, a moje kámoška mi říkala když byla ma umělém oplodnění, že nesmí luxovat ani vytírat nějak se víc namáhat ☹ a já když makám na zahradě ryju přesazuju stromky a kytky, a nebo tahám malou 4 patra v náručí 😝 tak to si pak říkám ,že je vůbec zázrak otěhotnět když si přečtu co by člověk neměl 😠 Uf. Prostě mám dnes depkůůů 😢 😢 😢

jahudka80
2. črc 2010

@kopretina82 jůůů ahojky, tak hodně odpočívej, tělíčko to potřebuje 😉 a poslouchej pana dr. né jako já měla jsem mýt klidovej režim a courala po svatbách 😀 😀 😀 na další kontrolu jsem už nepřišla páč nebylo s čím 😀 😀 😀 po svatbě mé kamarádky mi rupla voda 😀 😀 😀 36týdnu, jo teď se tomu tlemím, tenkrát jsem bulila, že ještě néééé, že je ještě brzo 😀 😀 😀

fram
2. črc 2010

@jahudka80 myslím, že nic se nemá hrotit a pochybuju,že by rebarborovej koláč mohl způsobit potrat nebo předčasný porod. Na bylinky by se mělo dávat pozor, protože nebyly vědecky prozkoumány jejich účinky na těhu, ale myslím, že vážné potíže by mohly některé způsobit při velkém dávkování. A co se týká pohybu, tak kromě extrémních nebo nebezpečných sportů by mělo být O.K. vše, co jsi provozovala před otěhotněním (samozřejmě ne u opravdu rizikového těhu).

angelina987
2. črc 2010

Holky tak za prvé Lehe moc vgratuluju a jsem štastná za pozitivní zprávy. Já mám dneska depku jK KRÁVA jsem tlustá jak prase - moje sestra mi rekla, at uz nezeru a ja tu jen brecim. Manza mi rekl, ze ona alenevi, ze jsi tejotna, mam bricho jak balooon ☹ a nic neoblecu, vse je mi tesne

fram
2. črc 2010

@angelina987 a budeš ještě tlustší 😀 To je přeci nádhera, že máš bříško a určitě ho zvětšuje i těhu nadýmání, takže nedepkuj a raduj se 😉 A hlavně - žer 😀 ať má mimi vše, co potřebuje.

angelina987
2. črc 2010

@fram jenže já jsem celá taková jakási napochlá - no fakt hnus, nemůžu se na sebe ani podívat ☹

fram
2. črc 2010

@angelina987 možná je to zadržování vody, navíc pracujou hormony - tak myslím, že to nebude tak tragický, jak to vidíš ty, zeptej se manži a uvidíš, že ti poví, že to není žádná hrůza 😉

angelina987
2. črc 2010

@fram on to tvrdí, ale když se vidím v zrcadle tak se mi fakt chce regulerne zvracet 😒

jane84
2. črc 2010

Angel neplač. Ty i mimčo potřebujete sílu, klidně bašti, nějaké kilo navíc potom můžeš shodit vždycky, ale teď potřebuješ energii. Já teď v době plavek šílím z těch kil nahoře, ale pak se podívám na mamku, která má 50 kilo, je vychrtlá a nevypadá zdravě. Je lepší mít nějaké kilo navíc a mít z čeho brát než nemít, když se něco stane.
Jinak kdo ví, třeba opravdu jen zadržuješ vodu nebo je to tím teplem, všichni jsem takoví napuchlí. A třeba ti začnou nevolnosti a budeš ráda, že ses teď hezky najedla 😉

fram
2. črc 2010

@angelina987 mě se taky chce regulerně zvracet, když se vidím v zrcadle a to nejsem těhu 😀 Zkoušela jsem si plavky a málem mě chyt hysterák 😕
@jane84 moje mamka má taky asi 50kg a popravdě - nevypadá to hezky. Oblinky by jí slušely mnohem víc, ale ona je hubená od přírody, takže s tím nic neudělá.

angelina987
2. črc 2010

Děkuju holky, třeba se z toho vyspím, jste zlatíčka 😎

herbie
2. črc 2010

jezis angelino to vubec neres nejaky kila navic jenom papej na co mas chut i kdykoliv treba ve 2 v noci jenom se rozmazluj jsi to zaslouzis kasli na to co jsi vsichni mysli......lehe mooooc gratuluju k srdicku to je krasny jen tak dal doufam, ze jsem budes dal chodit na diskuzi vetsinou kdyz jsou holky uz tehule tak pak odchazej 🙄 ja jsem ted v tv koukala na porad jak maji rodiny postizenych sluchove nebo zrakove nebo na voziku deti a teda kloubouk dolu .....holky dneska tu mame krasny pocasi doma je teplo az moc

julie123
3. črc 2010

Ahoj holky, muzu vas poprosit o radu? 🙂 Uz jsem k vam psala ze jsem minuly mesic samovolne potratila - krvacela jsem silene!!! 7 dni, mela velke bolesti ... no a ted jsem dostala prvni ms po potratu a uz krvacim 9.den. Mam velky strach ze je neco v neporadku 😢 Nevite prosim co by to mohlo byt? Co se projevuje tak dlouhym krvacenim? Normalne mivam velmi kratkou (4dny) slabou a zcela bezbolestnou ms ...no a ted tohle ☹ Snazime se o miminko dal a mam fakt strach ze nam to zase neco prekazi 😔 trva uz to taaaak dlouho ☹

Holky dik 😵 A gratuluju novym tehulkam 😵

fram
3. črc 2010

@julie123 nejsem doktor, možná se tělo ještě čistí po potratu, ale 9 dní silného krvácení se mi zdá už dost. Takže moc neporadím,asi bych si zavolala dr.