Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
14. črc 2010

daniel, díky za milé tušení 😎 já raději neočekávám nic, pak budu akorát zklamaná. i manžu musím trochu v myšlenkách krotit...on si to taky představuje jak hurvínek válku - jakože mu řeknu kdy je ovulka, on pak hrdě vyšle spermíky, poplácá se po ramenou, jaký je borec a za 14 dnů máme pozitivní těhu test 😀 a zkrátka nevysvětlíš, že to tak prostě být nemusí 😵

meiki
14. črc 2010

ahojky, jeee ja koukam, ze se mi rano moje pozdraveni neukazalo, ze se nevlozilo

daniela699
14. črc 2010

Breberus, vis jak, radsi nez by mel depku a jeste ji prenesl na vyslance. 😀 Takhle jim doda aspon silu na tu dlouhou cestu. 😉

natulaaa
14. črc 2010

Jahud mi je taky nějak zle,od rána mě pobolívá v krku,tak doufám,že se na mě nežene nějaká angína z opalování,to já tak mívám 😠 , a je mi i trochu blbě od žaludku,musela jsem si na sebe pustit větrák a sedím na balkoně a dělám si pedikuru a manikuru a holím se a lakuju nehty,takže já dneska takhle,raději na to slunko ani nelezu,protože mi je na něm na vybulení 🙄 🙄

meiki
14. črc 2010

takze, jeste nez vas doctu, kon u dr dopadla dobre, vypada to ze je vse ok, nechala jsem si predepsat listovku a koupila kontryhel, takze si ho jdu hned uvarit, abych potom mohla pit ledovy caj 😀 😀 , alespon budu mit pod dohledem pitny rezim 😀 , jinak snazeni doporucil az za 3 mesice: doporucovalo se 6 mesicu, pak zase ze neni vubec potreba cekat a on ze jde stredni cestou, takze by to videl tak na tri. Ja to vidím na dva 😀 😀 😎 , po druhe mrsce.
Rano jsem psala, ze bych uz rada byla taky v te tabulce, ale za chvilku budu, docela to utika, uz jsou to dva tydny po.
tak a ted vas jdu docitat 😉

natulaaa
14. črc 2010

Meiki výborné zprávy 😵 😵 ,ale kontryhel se musí pít čerstvý po vyluhování a nejlépe horky ,říkal mi to bylinkář,kde jsem ho kupovala,,jako studený prý strácí učinky a upřímě studený bych ho asi nepolkla,ale horký mi docela chutnáá 😵

svoba
14. črc 2010

@natulaaa četla jsem, že chceš jít na test toxoplazmozu. z mý zkušenosti: já za svůj život měla hafo koček, kotat, psů. stále mám doma dvě kočky a psa. a toxoplazmozu dle testu nemám. kamarádka nemá doma nic, v dětství psa a toxoplazmozu jí zjistili dva měsíce po porodu. naštěstí vše ok u ní i u malýho. jen měla blbý šestinedělí.

meiki
14. črc 2010

jeeeee, v tehle vedrech, ach jo, no tak teda joo 😒 , tak rano a vecer, snad to dam 😀

svoba
14. črc 2010

chci se zeptat. chci si nechat otestovat štítnou žlázu a ted čekám na výsledky ureaplazmy. štítnou žlázu - krevní testy dělá normálně obvoďák? a jsou po potratu nějaké speciální nebo se zjišťuje obecně? dík za odpověď!

zzzzuuuuzzzziiii
14. črc 2010

Ahoj holky, uz jsem se na to ptala v jinych kategoriich, ale jeste se zeptam vas... 2.7.2010 jsem byla na revizi po zamlklem tehu... ☹ Po fyzicke strance se citim dobre, ale vcera 11 dni po zakroku jsem zacala silne spinit.. Je to normalni? Nezazila to nektera z vas? Neni to ani krvaceni, ale ani jen tak lehounke spineni.
Na mesicky je jeste brzo. V patek jdu teprve na prvni kontrolu po zakroku... Diky za vase nazory.

daniela699
14. črc 2010

@meiki - tak to jsou super zpravy. Ja myslim, ze po druhe mrse uz by telo bylo byt v cajku a kdyby ne, tak by se to asi stejne nepovedlo. Takze se aspon mas na co tesit. 🙂 Mne ten kontryhel taky celkem chutna, ale je fakt ze teplej se docela dobre pije kdyz tu mame klimu. Ve vedru asi nic moc. Ale co bychom neudelaly co? 😅

daniela699
14. črc 2010

Zuzi, ja jsem mela presne to samy. 12. den po zakroku a trvalo to asi 4-5 dni a jeste jsem citila vajecniky. Takze to klidne muze byt ovu spineni, jak se ty vajecniky startujou. Pak to zase zmizelo. Tim se vubec neznepokojuj. Doktor mi pak i rikal, ze ty vajecniky jsou hodne reaktivni, coz jsem si prelozila jako ze se startuji. A v nemocnici jsem to pak taky rekla, a ze v pohode. Kdyz je to maly spineni, tak to nic neznamena.

natulaaa
14. črc 2010

Zuzi myslím,že je to normální,v tom šestinedělí se tělo ještě čistí 😉
Svoby no já jdu taky jen preventivně,mám gynekologa,kterého když o něco požádám,tak mi vyhoví,tak nic za to nedám a budu mít jistotu,jinak jak jsem byla na veterině,tak jsem o tom mluvila s veterinářkou a ta mi právě řekla,že ted už,když máme dospělé kočky i psa,tak ted už to prý chytit nemužu,ale mohla jsem to klidně chytit i v dětsví,když jsem byla hodně ve styku s kotatama a toxoplasmosa se prý chytá od zvířat do jednoho roku ,takže kotátka štěnátka,tak pro sichr zajdu 😉

daniela699
14. črc 2010

Breberus, jeste jak jsme byli vcera nakupovat, tak jsem skakla do lekarny jestli maji ten femigard, ale nemeli a nevedeli. Tak budu muset zkusit jeste jinde, se mi to zalibilo, tak treba to koupim i na netu. Mozna bych spolkla i nejakou havet, kdyby to melo pomoct. 😅

zzzzuuuuzzzziiii
14. črc 2010

@daniela699 dekuju moc za nazor, ja jsem hned ze vseho vyplasena... doufam, ze to znamena, jen pozitivni... strasne uz bych zase chtela zacit pocitat plodne dny, protoze tohle cekani je hrozne. uplne se bojim k tomu doktorovi, nikdy jsem se na gyndu nebala a ted po tom, co se stalo, se desim, co mi zase rekne tragickyho...

zzzzuuuuzzzziiii
14. črc 2010

@natulaaa taky dekuju za nazor, jsem tak rada, kdyz si o tom ma clovek s kym popovidat.

svoba
14. črc 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já taky špinila. dokonce tři týdny po potratu jsem měla i bolesti. prý citlivý čípek. dokud vyloženě nekrvácíš, nemusíš to řešit. 🙂
natulaaa: aha. no, já koťata i štěnata měla a nic. já mám právě blbýho gynekologa. ale tak zajdu za nim. za to nic nedám. obvoďačka mi vzala krev na ureaplazmu. a ted čekám. gynekolog mi řekl, že mě bude vyšetřovat až po případnym druhym potratu. a musim ještě měsíc čekat. ksakru! každý tvrdí něco jinýho. 😠

svoba
14. črc 2010

femigrad jsem koupila na netu. nebo v Praze v lékárně v Krakovský ulici 😎

svoba
14. črc 2010

já pij kontrryhel v kapkách. normálně kapu do pití a je to ok. v lihu má prý silnější účinky. tak uvidíme v září. 😝

daniela699
14. črc 2010

Zuzi, ted uz by to prece mely byt jen pozitivni veci. 🙂 Ze se dobre hojis, ze sliznice roste, vajco se vyviji, ze se muzete snazit, a ze tam je mimisek. 😀 Takze neboj, ja jsem se tam predtim teda nikdy netesila, ale ted uz mi to vubec neprijde. Jsem radsi kdyz vim, protoze pro me je asi nejhorsi, kdyz neco citim a nevim co si o tom mam myslet. Takze ted uz supajdim, UTZ je vyborna vec. 😅
Nejhorsi na tom vsem je to cekani. Myslela jsem ze ted uz budou jiny starosti, ze se zacnem snazit, ale zatim jen merim, abych si to aspon zpestrila a cekam az se konecne zacne neco dit a mrcha dorazi.
Tak at ti to co nejrychlej utece a muzes myslet na lepsi veci. 😉

helcenka
14. črc 2010

Ahoj holky,
než jsem to všechno dočetla, tak už ani nevím, co bylo na začátku napsáno.
To jsou zase vedra a mně se nechce nic dělat. Mám nějakou depku nebo co. Teď tady byl chlápek s balíkem, ještě mi víc zkazil náladu. Objednávala jsem nějaký věci pro malýho k svátku přes net. Tak tomu chlapíkovi říkám, jestli může jít nahoru, že tady mám malé dítě a on byl pěkně nepříjemnej, nakonec mi balík vyvezl nahoru a sotva ho utáhnul, jak bych ho asi donesla já takovou dálku? Sotva jsem ho našoupala z předsíně do obýváku... To je teda ochota. 😝

Včera jsme byli s manžou u jedné Mudry, tak nám zjistila drobné nedostatky, které chtějí z těla vyčistit. Namíchala kapičky a za 2 měsíce na kontrolu. Manža tam jel hlavně kvůli alergiím a já abych zjistila, jestli nemám v těle něco, co by mohlo popř. způsobit zase zamlklé těhu. A teď bych neměla ty 2 měsíce při braní těch kapiček otěhotnět, protože se z těla budou vylučovat toxiny a mohly by se začít vylučovat do plodu. Tak já už nevím, cítila jsem se v pořádku a chtěli jsme tomu po MS nechat volný průběh, když to gynekolog povolil. Teď mám z toho depku, že bych to měla zase odložit. Tak teď mám na výběr, že teda počkáme nebo po MS kapičky brát přestanu a necháme volný průběh. Nebo třeba počkáme do další MS. Nic, co by mohlo být příčinou zamlklého těhu nenašla, tak já už nevím. Že já jsem tam vůbec jezdila. Protože nějaký toxiny máme v těle všichni, tak je snad lepší o tom vůbec nepřemýšlet a nevědět....
Já se omlouvám za ten román, ale musela jsem se vypsat.

daniela699
14. črc 2010

Svoba, tak to zkusim taky pres net, diky. A myslis ze to funguje? Nebo mam radsi zacit jist ty cvrcky? 😀 😀 😀

Asi uz mi zase hrabe, jestli ja se z toho vseho nezblaznim, tak to bude uspech. 😅

daniela699
14. črc 2010

Helci,a co to bylo za Mudru? To je jako Mudr. nebo je to neco jinyho? 😅 Nejak se neoooorieeentuuuujuuuu. 🙂 Ja bych to ponechala asi volne. Kdyz sama rekla, ze zadnou pricinu nenasla. A co to vlastne je za kapky?

daniela699
14. črc 2010

Heli, to jsi se teda docela rozsoupla, kdyz to byl takovej balik. 😀 Co si borec stezuje, kdyz mate vytah, tak co. To teprve u nas by koukal. 😀

helcenka
14. črc 2010

Dančo, balík to byl pořádně těžký. On tam je dřevěný stolek se židličkou a magnetická dětská tabule, kde se z jedné strany píše křídama a z druhé fixou, je i s písmenkama a číslicema. A vzhledem k tomu, že zařizujeme malýmu pokojíček a 25. má svátek, tak to vezmeme jedním vrzem a k svátku dostane výbavu do pokojíčku... 😉
A je to normálně doktorka, zabývá se homeopatií a měřením energií a východní medicínou. A poznala dokonce, že bydlíme blízko vysílače a na co máme genetickou zátěž v rodině, i když ty nemoce nemáme. Jo a taky třeba to, že jsem někdy prodělala mononukleózu (a mi bylo 5)...

zzzzuuuuzzzziiii
14. črc 2010

@daniela699 Kez by ty pozitivni veci byly uz tady... na jednu stranu porad nadavam, jak ten cas hrozne leti, jednou je pondeli a clovek se nenadeje a je zase patek, ale na druhou stranu to co potrebuju hned tak se tahne. zase zakon schvalnosti. ja se tak bojim, ze se tohle bude jeste nekdy opakovat.
doufam, ze to zle uz je za mnou a bude to jen dobre. to same bych prala vsem holcinam tady na konikovi.

daniela699
14. črc 2010

Heli, fiiiha tak to je teda mazec. Tak treba se ji zkus zeptat, ze jste se chteli snazit uz ted, a jestli by to vadilo, ze teda jakoze mate nejaky toxiny, protoze jak rikas. Dneska uz neni nikdo uplne panenskej. 🙂
Tak to potom jo, stolecek atd. to bude mit hezky. 😀 Taky obcas premyslim, ze co bych poridila. Dneska jdem do Ikey, tak uz dokazu kolem tech detskych veci projit a i se podivat co vsechno maji. 😀

daniela699
14. črc 2010

Zuzi, presne jak rikas, clovek by si nekdy pral, at to neleti tak rychle, ale ty posledni dva mesice bych teda vyskrtla uplne. A kdo kolik jeste dalsich. Jsou to paradoxy. Ale vubec si nemuzes pripoustet, ze by se to opakovalo, vetsinou napodruhe uz to vzdycky vyslo. Nic samo neni stoprocentni, ale prognozy jsou dobre, jak jsem nekde vycetla. A taky kdyz jsem cetla nejaky starsi diskuze, tak uz vicemene vsechny holky miminko mely. Nektery uz i druhy kdyz to bylo z roku 2006, takze musime verit. 😀 Nejlepsi by ted byl nejakej teleport. 😀

meiki
14. črc 2010

@helcenka ja bych tomu zatim nechala volny prubeh a kdyby to neslo tak bych nasadila ty kapicky, ale alespon 3 mesice bych zkousela, bych totiz nevydrzela to cekani

zzzzuuuuzzzziiii
14. črc 2010

@daniela699 to teda 🙂 teleport... kazda zkusenost je pro nas v zivote asi urcitym zpusobem dulezita... nebo nam aspon neco da... i kdyz je to hodne neprijemny, jako ten "zazitek" v nemocnici. ja se budu upinat jen k jedinemu, jak pises, ze podruhe to urcite vyjde. bych se z toho asi zblaznila, kdybych v to nemela verit, nebo to bylo jinak. ja vim je nas takovych spousty... clovek se nestaci divit... jeste pred pul rokem jsem si jen prala mit mimi... pak jsem zjistovala, ze to asi tak jednoduse nepujde a kdyz jsme po pul roce na "to" konecne prisly a vyslo to tak stejne radost pryc... tak asi to bylo v blbou dobu a ja doufam, ze do vanoc budou dve carecky...

helcenka
14. črc 2010

Dančo, ona mi už říkala, že pokud budu těhu, tak žádný kapičky, protože by se tělo mohlo čistit a ty toxiny by mohly jít do plodu. Takže jsem právě v rozpacích. Já už kapičky nasadila ode dneška. Ona se dává jedna ráno. Jo a na 14 dnů vysadit komplet některé věci z jídelníčku. Já jsem právě na rozpacích. Mně se moc nechce čekat, i když na druhou stranu mám strach. Ale to my všechny tady. Takže buď je budu brát dál a v září na kontrolu (to je teda neskutečně dlouhá doba) a nebo jen do konce MS (taky bůhví, kdy přijde) a pak přestat.
Já mám totiž strach, když otěhu někdy na podzim v zimě, tak malej bude nosit domů všelijaký bacily ze školky a zase to dopadne špatně. Nastupuje tam sice v září, ale jenom na 5 dní v měsíci a na denní docházku až mu budou 3 a to je v lednu. Takže si myslím, že od toho ledna je větší šance, že toho přinese domů víc. Protože těch 5 dní v měsíci bude stejný, jako když jsme teď chodili do mateřského centra. A to teda kromě jedné rýmy a neštovic nic za ten rok nepřinesl a to ještě není jisté, jestli je to odsud nebo třeba jenom z obchodu, z procházky.....

Meiky, náš prcek i teď to druhé těhu bylo napoprvé, takže zas takový strach z toho, že neotěhotním, nemám (i když teď po té revizi není nic jisté). Spíš se bojím zase MA...