Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

natulaaa
19. črc 2010

dobré ránko děvčata 🙂 ,jdu s psíkem a udělám si snídani a pak vás u čajíčku dočtu 😉 ,jinak u mě nic nového,teptota je furt stejná 😲 ,možná se mi zasek teploměr 😀 ,ovulační test je dneska o dost silnější,ale to u mě nic neříká,to mám vždycky před ms a TT nemám,mám mastičku 😀 😀 ,takže budu čekat,ale celou noc mě oblévaly horka a to je muj tapický PMS,už se poznám jak staré boty 😠 😠

herbie
19. črc 2010

tak to jsme 2 natul ja presne vim kdy na mne jde uz mrcha

jahudka80
19. črc 2010

Dobré ráno holky, tak mi začal nějak blbnout počítač 😠 kdybych se dlouho nehlasila tak odešel ☹ . Jinak po 4dnech k bolení břicha se přidala bolest prsou 😒 no jestli teta z Červené Lhoty se k nám chystá na víkend tak mi, ale šíleně zkazí náladu 😠 😠 😠

veraakubik
19. črc 2010

@a.j.a. Ahojky,prave ze vubec nic-zadne bolesti,priznaky-vzycky prijde jako rana z cisteho nebe.Hlen-vytok mam porad a nejak mi prijde porad stejnej..:o(Na ovu testy taky mozna dojde,ale jeste nee-preci jen se nesnazime tak dlouho,ale zajimalo me to,jak to spocitat,kdyz to neni pravidelny.. co je tady vlastne noveho?!

natulaaa
19. črc 2010

@jahudka80 ach joooo no je to na P..U co si budem povídat,já už ji budu mít asi ve středu 😠

natulaaa
19. črc 2010

@veraakubik to prostě nespočítáš,když to nemáš pravidelně a jak to dostaváš,s jakým odstupem teda? 😉 ,nejlepší by bylo měřit BT ale to asi nechceš ještě 😒 😉

breberuska
19. črc 2010

tak na mně mrcha sice ještě nejde, ale tuším, že příští týden na dovolené dorazí a budu mít ceůý týden po náladě 😠 a ke všumu nebudu mít ani počítač, abych se vám tu mohla vybrečet...jak znám manžu, ten řekne že to neva, aspoň si déle užijeme, nebo něco podobného, co mně vůbec na náladě nepřidá 😉 Přemýšlím, že bych testla, než pojedem, ale to budu teprve 10DC, takže tam stejně bude asi prd...že natul? 😖 mimochodem to je zajímavé, že testík sílí, ne?

veraakubik
19. črc 2010

@natulaaa Uprimne si to nedokazu pestavit jak se merim a ani o tom nemam tuseni..Vubec nic o tom nevim-vy uz jste proti me odbornice..

natulaaa
19. črc 2010

Breber není to zajímávé,že sílí,LH stoupá přřed ms 😠 ,ale ted dvě těhulky na emiminu dali dukaz,jsou 11-15 DPO a ovu testy maji pozitivní // jsou skoro stejně silnééé 😲 😲 😲

Veru no teplota se měří každé ráno,bud v pipině nebo puse,musíš si zvolit jen jedno místo a už ho neměnit a zvoliš si čas,já mám pul sedmé,to vstává manža do práce,ale musím vstát i přes víkend no a teplotu denně zapisuješ,je na to i program,ale je dost složité ho zařídit,pak už když si zaregistrovaná,tak se zapisuje jen do tabulky,a teploty ti ukáži ovuli i ten program ti ji vyznačí,však kukni na nás 😉

breberuska
19. črc 2010

natu, tak to jsem nevěděla, že před MS stoupá, mylsela jsem, že klesá a za¨čne pomalounku stoupat až po MS.

daniela699
19. črc 2010

Dobre rano holky, ja jsem o vikendu ani nemela silu zapnout kompl, takze jsem teprve na strane 206. 🙂 Tak se omlouvam, jestli budu reagovat tak nejak mimo. 😅
Mi to v te hlave furt vali, jsem zase nejak v depresi nebo cooooo. 🙄 V patek jsem si byla pro vysledky na tu citlivost bakterii v prsu a dostala jsem nejaky docela silny antibiotika. Cekala jsem tam 4 !!! hodiny. Desny. Dokonce nam dali na hodinu rozchod, ze pry je doktorka na sale. No tak jsem sla do mesta a v H&M maji slevy, no jak to dopadlo. 🙂 Ptala jsem se taky na ten vajecnik atd. dokonce mi to doktorka nakreslila, a ze pri mym mladym (hehe) veku, se urcite snazi to zachovat, ze to propichnou, odsaji a vyriznou. No krasna predstava leta. Mam jet na prodlouzeny vikend do Rakouska a ani mi to nedochazi, se nejak nedokazu tesit. Ve stredu mam jit do indikacni poradny, kde se to jeste jednou vsechno probere a dohodne kdy. Ja uz si prijdu tak odevzdana, a depka jako sv..a.

Heli, mooooc velka gratulace k mrse, a velika zavist, normalne se k tomu priznavam. 😠
Natu, tetku z lhotky posli na dovcu ke mne. Ja ji kralovsky pohostim. 😅 Normalne jsem dokonce v grafu FF klesla s teplotama, jako kdyby to byl normalni prubeh cyklu. A zitra to mela dostat. To by byl dobrej gol. No ale pri mym stesti... cystu citim, ale v praci je to asi horsi, doma se vic zabavim, a nemyslim na nejaky boleni.

lucie.krajcarova
19. črc 2010

ahojky, tak já vám povím, co se stalo...
když našemu Martínkovi táhlo na první rok, tak jsme se pomalu snažili o druhé miminko. moc to nešlo, protože jsem neměla pořádnou menstruaci... ale přesto se to podařilo!! přišla jsem na to až v 8tt. a vše bylo v pohodě. Nešla jsem na NT screening, říkala jsem si, jedno zdravé dítě mám a navíc platit 1200 Kč se mi nechtělo. potom v 17tt mi dělali triply a ty vyšly špatně... riziko na downův syndrom 1.55... tak jsme šli do gennetu. bohužel i na utz se ukázaly nějaké znaky podporující downův syndrom, tak mi zvýšili riziko na 1:40.. plodovka vyšla taky špatně.... hned druhý den jsem nasstouupila do nemocnice na indukci... bylo to moc těžké, miminko už kopalo, nemohla jsem se z toho vzpamatovat... fakt hrozný zážitek. a horší o to, že my dva rodiče jsme rozhodli o jeho osudu.. den po zákroku jsem poprosila o revers, doma mi je líp. vyplakala jsem snad už milion slz. bylo to opravdu vytoužené dítě a navíc holčička 😔 tak se bojím, že zas dlouho nedostanu menzes, že může být jiný potrat, že to už nebude holčička... navíc v dubnu bych měla nastoupit do práce, pokud se to nepodaří... Má tady někdo podobnou zkušenost?

daniela699
19. črc 2010

Natu, tak jsem si precetla o tech testech OVU a tehu v anglitctine, z toho prekladace jsem to nedala, a bylo to hodne zajimavy. Hlavne vysvetleni podobnosti a rozdilu v tech hormonech.

daniela699
19. črc 2010

Natu, tak ted se tady chechtam taky. 😀 😀 Prej ... jednu chladici masticku na zada. 😀 To je fakt povedeny. Jsi tam mela jeste potom skaknout ze jsi jeste neco zapomnela, ze treba ten ibalgin k te masticce. 😀 😀 To me fakt pobavilo. 😀

daniela699
19. črc 2010

Holky tak jsem si taky precetla ten horoskop, jak posilala Breberus, to je teda mazec. Spousta veci fakt sedi. No ten konec - ... aspekt ... muze vest ke zvlaste tajuplne smrti. ... no to se mam na co tesit teda. O detech pisou jen ... ze deti jsou chytre, tak snad opravdu je mit budu. 😅

breberuska
19. črc 2010

@lucie.krajcarova, já mám zkušenost podobnou, ale to asi víš - ale my jsme o něj přišli, protože mělo vadu neslučitelnou se životem a nebylo na výběr. to, co pipsuješ teď zažívají naši příbuzní - čekají dvojčátka a jedno má DS, takže se rozhodují pro redukci, nicméně v tom 20 týdnu už je to riziko i pro to druhé ☹ život zkrátka není fér 😖

daniela699
19. črc 2010

Jeee holky, ja v tom horoskopu dokonce mam napsano, ze se mam chranit pred nemoudrym optimizmem. Takze uz muzu byt otevreny pesimista. A je to. 😅

breberuska
19. črc 2010

@daniela699, horoskop dobrý, co? to jsem ráda, že se zdá trefný i jiným 😉 já jsme si nikdy nic takového dělat nenechala, takže jsem z toho byla celekem vykulená 😀

natulaaa
19. črc 2010

Luci je to hruza a tím,čím sis prošla a Breber vás fakt holky obdivuju 😔 ,jste silné.

Dani nedepkuj 😉 ,já viděla operaci cisty na you tube a je to tak jak ti řekli,propíchnou cystičku,vysájou tekutinku a vytáhnou ten obal a to vše jen přes jednu maličkou dírku 😉 ,já mám jizvičky už trošku větší,protože mi to dělali dvakrát,ale popravdě ti řeknu,že jizvička je sexy ted 😉 za dvy dny po operaci budeš doma a té tetce řeknu,at teda valí k tobě,ale nevím jestli se ji bude chtít,myslím,že né ☹

bezradna
19. črc 2010

Ahoj holky, tak mám za sebou taky revizi, byla jsem na ní v pátek. Výkon sám o sobě nebyl nic hrozného, domů mě pustili hned ten den, ani zatím nemám žádné větší obtíže. Chci se jen zeptat, jaké vitamíny, nebo jiné podpůrné prostředky jste začaly po revizi užívat? Hodně tu čtu o kontryhelu, dál o kys.listové... Můj lékař mi nedoporučil nic, ale já bych alespoň tu listovku chtěla zkusit, jaká je doporučená dávka? Díky za rady.

jahudka80
19. črc 2010

@natulaaa zatím jsem to tu nepročetla,... no tak ráno mi píše kámoška že není těhu,že má jednu čárku na testu a teď zas píše že už je tam i druhá že jde zítra na g.a že to bude vědět na 100% 😒 hm , a na podruhé 😖 a my nic a snažíme se jak blbci počítáme plodné dny a ona ani neví že něco takového existuje 😢 to je nespravedlivééé 😢 😢 😢 bůůůůůůůůů

jahudka80
19. črc 2010

@breberuska jojo chlapi mají radost že budou mít dostatek sexu 😠 hm ale to že mi jsme zklamané, že neotěhutňujem to jim je fuk 😒 a když teď otěhotněla holčina, co si teprv před dvema měsíci řekla tak jo bude druhé a už je těhu. tak mi to moc na náladě nepřidá. Né ,že by to člověk nepřál ,ale je mu to spíž líto ,že oni jo a hned a my nic 😢

daniela699
19. črc 2010

Ahoj Lucko, to je mi moc lito, musi to byt hrozny. Neda se nic jinyho delat nez cekat az clovek nabere trochu sily pro to jit dal. Tak ti preju, at tohle smutny obdobi co nejrychleji prekonas a at mas hodne sily do dalsiho snazeni.

daniela699
19. črc 2010

@bezradna - mne prave taky doktor nic nerekl, tak jsem brala kyselinu listovou, tu 400 v kombinaci s vitaminem B, a pak jsem si koupila ty mamavit vitaminy, kde je taky a jeste dalsi veci. A snazim se pit kontryhel. Ale nevim jestli jsem ten spravnej priklad, ze to funguje, protoze ja nejak moc nefunguju. Ale na druhou stranu se citim dobre, jakoze kdyz pominu, ze vlastne mam zanet v prsou, cystu atd. tak mi je vlastne dobre. Zni to mozna takhle divne 😅 ale treba i diky tem vitaminum me to jeste uplne neskolilo. Jo a jeste obcas slupnu loupany konopny seminka, pry to je hrozne zdravy, a taky je to moc dobry. 😀

daniela699
19. črc 2010

Natul, rekni ji, ze u vas uz mate obsazeno 😀 , a ze my ji vyhradime treba celej pokoj. 😀
Myslis ze je mozny, ze by se mi teploty pohybovaly tak predpisove, a pritom jsem nefungovala? normalne ted jdou dolu a vyznacuje mi to jako bych to mela zitra dostat. I bricho me boli. Ale jak jsem ted ten pesimista, tak nebudu nic ocekavat. Pri mym stesti by to stejne nedopadlo. Akorat me to teda mate. Teploty, priznaky... mozna se telo zoufale snazi nastartovat nebo co.

bezradna
19. črc 2010

@daniela699 Děkuju moc za radu, zkusím taky kontryhel a nějaký multivitamín, ublížit to nemůže. Přeju vám všem,abyste byly co nejrychleji v pohodě a abychom se všechny dočkaly...

daniela699
19. črc 2010

Taky jsem jeste chtela privitat mv, ty nalady to znam docela presne. Jsem ted zhruba 2 mesice od revize a uz je to mnohem lepsi, i kdyz nekdy me to taky jeste prepadne, obzvlast ted kdyz resim to co resim, radsi bych uz snazilkovala. Ale hlavne at jsi v poradku, dostanes mrchu v terminu a muzete se zase brzo snazit, to ti pak ty myslenky napne lepsim smerem a svet bude zase o neco lepsi.

jahudka80
19. črc 2010

@lucie.krajcarova Lucinečko to mě moc mrzí čím sis prošla. Budeme držet palečky aby bylo vše brzo dobré 🙂 teď aspoń vidím že ty mé problémy s otěhotněním jsou malicherné oproti jiným.
@bezradna kup si listovku tím určitě nic nezkazíš dávkování máš na té krabičce většinou je jedna tableta a těhule a kojící berou 2 a kontryhelovej čajík je taky dobrý,... já zatím beru listovku ale až otěhotním tak si chci koupit calibrum baby plan -bere se tuším do 3měs, pak je calibrum mama,...

jahudka80
19. črc 2010

@daniela699 já Ti taky pošlu tetu jo, ona chce na víkend, ale to se mi tedy fakt nehodí 😀 😀 😀

daniela699
19. črc 2010

@jahudka80 - sem s nima, prece nepojedou tam kam nejsou zvany ne? 😀 Ja je budu vitat na prahu s otevrenou naruci, vsechny tetky sveta. 😀

natulaaa
19. črc 2010

@daniela699 já jí to furt říkám,ale ona mi už klepe na dveře,no ještě ji teda nepéustím 😠 😠 😀 😀 😀
jinak bud ráda,že funguješ a ty funguješ,ta cysta ti mohla bloknout ms,jinak funguješ a po operaci budeš fungovat uplně normálně ,uvidíš 😉 😉