Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pe_t
1. lis 2010

@jane84 já vůbec nevím....cítím jemně podbřišek. Ale mám ten tester na sliny - vůbec ho tento měsíc nechápu. Strašně mě píchal vaječník ve ST , tak jsem měla za to, že je ovu ( byl 17DC) a pak znovu šílené píchání toho stejnýho ještě v PÁ. Tak nevím....no to jsem ti vlastně psala.To byl zas 20 DC. Ale tulení bylo kromě čtvrtka a neděle každej den a předtím obden. Tak jsem se snad někdy trefili. Akorát mám strach, jestli nemám rozhozený hormony....to by z toho asi nic nebylo. Tak vůbec teď netuším. Ty jsi 24 DC že? Ale psala jsi, že jste se taky snažili ne?
@lucie.krajcarova má zvlášť vyhrazenou poradnu. Takže pokud by se štěstí usmálo.....tak bych tam vletěla a chtěla co nejdřív do por. A asi by mě vzala - to by si nevzala na triko....
@zzzzuuuuzzzziiii já to tak šílený mám akorát jen u gyn. Jinde to taková hrůza není. Ale přeci jen mě zná nejlíp a jinak je hooodně rozumná, pečlivá a moc fajn. Tak se mi ji nechce měnit. A k chlapovi chodit nechci.

jane84
1. lis 2010

@pe_t no snažili, ale otázka jak byla ovu, jestli byla s první bolestí 14dc, tak jsme snažili 3 dny předtím každý den, ale pokud byla až s druhou bolestí vaječníku (měla jsem to jako ty), 17DC, tak bylo snažení v ten den a ten 13DC naposled. A od té doby nemám na sexík vůbec ani pomyšlení, dnes jsem 25DC a od toho 17DC nic nebylo. Přítel je teď nachlazený, takže zase pár dní nic a pak přijde MS, to bude 3 týdny bez sexu. A nejhorší je, že mi to vůbec ani nevadí

a.j.a.
1. lis 2010

Ahoj holky 🙂 dneska jsem byla na kontrole 😵 docela jsem po té nemoci, teplotách a bolestí břicha měla strach, ale všechno je ok. Kobliha si tam vesele hopsala a za týden má zase o cenťák více, takže už má něco málo přes 9cm 😵 tím, že jsem říkala, že mě bolelo břicho, tak mě důkladně prokontroloval...ještě teď cítím jeho prsty a tu utz sondu až v krku 😅 ale děloha prý ok, čípek dlouhý zavřený, nikde žádná cysta, takže jsem se zase uklidnila. Ve čt ráno musím ještě na krev na triple testy. Za 3týdny další kontrola a za 4týdny velký utz i s manželem 😵 😵 😵

Vidím, že jste probíraly svatby. My se s přítelem brali, když měla Klárka půl roku a bylo to super 😵 měli jsme tam chůvu...holčinu od známých, se kterýma se přes rok stýkáme, takže s ní Klárka neměla problém a užili jsme si to všichni. Na noc ji měla u sebe mamka s taťkou, ať si užijeme 😅

@jane84 @fram @pe_t holky, jsem na vás zvědavá a držím pěsti 😵

a.j.a.
1. lis 2010

@daniela699 teda, už 11tt, toto letí ty týdny 😵 držím pěsti na nt. Určitě bude vše ok. A s plodovkou uvidíš, taky bych se rozhodovala až po výsledcích nt. A pokud by byly ok, tak já osobně bych plodovku vynechala.

helcenka
1. lis 2010

Ahoj,
tak jsem po kontrole. Ještě teď nemůžu hýbat rukou, jak mě bolí dneska od toho braní krve. Miminko je v pořádku, podle měření má všechno co má mít. Akorát je o pět dnů větší, tak dr. říkal, že to bude určitě chtít zátěžový test na cukr, tak jsem mu hned popsala zážitky při tom minulém (2x jsem se tam pozvracela a nakonec omdlela, takže se stejně nic nekonalo), tak říkal, že když budu mít moč vždycky v pořádku a nic nebude nasvědčovat tomu, že by bych měla těhu cukrovku, tak tam prý nemusím.
Příští týden v pondělí budu mít výsledky všech testů, a když budou v pořádku, tak kontrola za 3 týdny. Do té doby musím navštívit obvoďačku a zubaře.
Jinak dneska je mi trochu líp, tak uvidíme. Kubík se mi zdá pořád stejný, asi s ním ve středu skočín k mudře.
Holky, držím palce na testování.

zzzzuuuuzzzziiii
1. lis 2010

@pe_t peti tak mam donnu, to byla reklamace rychlovka a sviti uplne jak svatozar 🙂 az z ni jako nic nevidim 😀

pe_t
1. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii tak už začni zkoumat 😉 já už od 5DC slintala 😀 . Hlavně nezapomeň ostřit kolečkem, ať tam něco vidíš. Kamoška prej - já to nepoznám, nic tam v tom nevidím - a přitom neveděla, že musí nahoře točit, aby si to zaostřovala 😀

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii tak to jste tu svatbu krásně zmákli 🙂 my na to měli 2 měsíce.

jane84
1. lis 2010

@helcenka, @a.j.a. holky blahopřeji k úspěšným kontrolám, ještě budu držet palce na výsledky testů. úplně vám závidím tyhle starosti 😉

lucie.krajcarova
1. lis 2010

taky gratuluji ke KO, je to radost 🙂 čekám, kdy k vám přibude další.
tak dnes jsem volala na jesle-školku a myslela jsem si, že to bude na 100%. ale prý berou děti až od 2,5 let, co už umí samy čůrat. tak jsem v pytli, já do té práce fakt nemůžu nastoupit 😢

daniela699
1. lis 2010

Ahoj Ajo, tak to rada slysim, ze je vsechno v poradku a ze si tak hezky prospivate. 🙂 Prej leti, ja se divam na tvoje tydny a tam si teprve rikam jak to utika. 😀 Ty jsi byla na tom NT? S tou plodovkou urcite to taky tak vidim. Az podle vysledku toho NT, doufam, ze se nebudu muset nad tim rozhodovat, ale prece jen uz spadam do te kategorie kolem 35. a tam maji jiny tabulky. Jsem to videla v nejaky knizce, takze i kdyz mi vyjde stejnej vysledek jako nekomu mladsimu tak se tomu prirazuje pausalne nejaka promenna 🙂 ze je to vlastne jako horsi. No uvidim, nezbyva nez cekat.

mircisek
1. lis 2010

Ahoj holky, včera jsem byla na gyndě, mrňousovi tluče srdíčko a odpovídá na den přesně ovulaci. Dnes kontrola v nemocnici. Boule nevyrostla, takže mě operace čeká až v II. trimestru, 14.12. nastupuju. Snad to zvládneme - oba. ☹

a.j.a.
1. lis 2010

Holky, díky moc 😵 taky netrpělivě čekám, kdo se přidá, když ten říjen byl taková slabota 😵

@lucie.krajcarova Luci, copak v jeslích musí děti umět chodit čúrat ?? U nás teď otevřeli jesle a berou děti od 1 do 3 let. A v jednom roce málokteré dítě zvládá přece nočník ? A nějaké jiné jesle tam nemáte ?

@helcenka Heli, gratuluji ke kontrole. Na test na cukrovku se taky "těším" 😝 já ho teda zvládla, ale tak tak 😝

a.j.a.
1. lis 2010

@daniela699 on ten čas asi obecně hrozně moc letí. Zvlášt rychlé mi to přijde teď před těmi Vánoci. To mi vždycky přijde šílené. Já byla na nt minulé út. Oni ti tam přímo všechna ta čísla, co jim vyjdou z krve a pak z utz přepočtou přímo na tvůj věk. Takže ten výsledek k poměru svému věku budeš hned vědět. Tak neboj, pokud to bude ok a screening negativní, vůbec bych se plodovkou nevzrušovala. A ok to určitě bude 😉

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@mircisek držím palečky a jsem moc ráda, že je vše v pořádku.
@a.j.a. právě že to nejsou jesle a už vůbe c ne státní.. soukromé, takže mají svá pravidla. teď tam mají starší děti, takže ti prckové by je brzdily a učitelky moc nestíhaly.. ach jo.. do jiných jsem taky dala přihlášku, ale berou jen 6 dětí a od září.....

a.j.a.
1. lis 2010

@lucie.krajcarova aha, tak to je o ničem 😒 jestli to je školka, tak chápu to, že berou od 2,5let. Tak berou i u nás, a to je státní školka. Klárku vlastně nejdříve taky nevzali, pže bylo plno, ale ředitelka později volala, že se jim pár míst uvolnilo, tak ji nakonec vzali.
A přímo jesle tam nemáte ?

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@a.j.a. ne, jesle široko daleko státní ne. jo jsou tu soukromé, asi 15 km od nás a za deset tisíc.. těm se snažím vyhnout 😢

helcenka
1. lis 2010

Jsem vám úplně zapomněla napsat, že moč mám úplně v pořádku a konečně jsem dostala průkajdu...

@a.j.a. - gratulu též ke kontrole a termín mám 22.4.2011...

a.j.a.
1. lis 2010

@lucie.krajcarova to chápu, 15km a tolik peněz, do toho by se nechtělo ani mi. Já teď koukala na ty jesle, co teď u nás otevírali, jsou taky soukromé a platí se tam 5500,- měsíčně + 50,- denně za jídlo. Sice to taky není nejlevnější, ale ani úplně nejhorší.

jane84
1. lis 2010

@lucie.krajcarova u nás je teď docela populární, že holky, které dostanou super pracovní nabídku ještě při mateřské, tak si na ten poslední rok najdou chůvu, většinou známou, která třeba nenašla po mateřské práci nebo ještě na mateřské je. A dají jí celou nebo skoro celou mateřskou a mají ještě plat z práce. Ale nemají to tak na dlouho, většinou do té doby, než je vezmou do školky

jane84
1. lis 2010

nebylo by to tak drahé jaké jesle u vás a ta dotyčná by se mohla malému věnovat víc jak učitelka ve školce

martasl
1. lis 2010

ahoj holky 😉

gratuluju helcence,a.j.e.,danielce a mircisko tobě k úspěšným kontrolám.jen tak dál,holky 😀 😀 😀

tak pořád nic nevím.volala jsem k doktorce a ještě tam neměla výsledky z endokrinologie.tak mám volat zítra.už mě štvou.

holky já bych se hned vdávala znovu.zásnuby jsme teda neměli.svatba byl mlá-9 lidí,rodiče přišli až večer.na úřadě nás bylo celkem 6+malá neteř.oslavu jsme měli u nás na garsonce.svatba sice malá,ale super.(byl jsem už ve 3 měsíci 😅 ).a z pár korum.hlavní je,že jsme ještě spolu.když vidím,jak si lidi dělají bombastický svatby do roka jdou od sebe....škoda mluvit.no nic,mažu do práce,se mi děsně nechce 😝 😝 😝 😝 .tak ahojky 😉

ivasa
1. lis 2010

Holky, je normální, že začínám krvácet? Já vůbec nevím, jak to po revizi chodí... Po samovolných potratech jsem vlastně měla ms jakoby hned, ale teď říkali, že má přijít až tak za 4 týdny 😕 Ale teď jsem 5. den po revizi 😨

veraakubik
1. lis 2010

Holky-pridavam se k tematu svatba-ja se vdalava skoro v 19..Proc?Protoze jsme si jen tak ze srandy rekli-tak se vezmem a sup-stala jsem u oltare..Vdavala jsem se 28.1. a 19.Rijna stejneho roku se narodil Kubik,ale kdyz jsme zarizovali svatbu,tak jsem nejak nad mimcem nepremyslela a ono uz bylo..No a svatba-super-jen teda unesly zenicha do hospody na hokej,hostinu jsme meli na zdejsi tvrzy..Krasne jsem si to uzila,svatebni saty jsem ani slict nechtela a i v botkach do spicky a na jehlach vydrzela az do pozdnich vecernich hodin..A hostu?!Prumerne POUZE 70!!!Jen z me rodiny teda byly rodice,segra s manzelem+mala,bracha s manzelkou a ma babicka..Tot vse..No a svedka jsem mela kamarada a ten mel pritelkyni,ale to jsou spolecni pratele moji i manzelovi a pak dorazili dalsi tri spolecni kamaradi,ale az vecer..No tak asi takhle nejak a nedavno jsem byla u kamaradky a sli jsme se projit meste a mijeli jsme svatebni salon,tak jsem si tak rekla,ze bych do toho sla znovu..

mv
1. lis 2010

Ahojky,
synátor jak je na svůj věk hodně malej ( což nechápu stále, neb má manžel skoro 2m)a hubenej, tak je i ve věcech holek takovej lehce zabržděnej,ale jdou po něm to jo.... 😀 Jen on toho zatím moc nevyužívá... 😀 😀 😀
Jsem se dnes objednala na kontrolu po tom Prednisonu, nejbližší termín, co jsem ukecela byl 17.1.To mě drtí, ty jejich objednávací termíny na 3 měsíce dopředu ... 😠
A manžovi poslední 2 měsíce je pěkně blbě, má chronické onemocnění střev a asi ho čeká na jaře operace. ☹
Takže Bůh ví, jestli u nás kdy k něčemu ještě dojde.
Pomalu začínám i příjmat myšlenku, že třeba na to IVF vůbec nepůjdeme a zůstaneme jen u toho našeho hubeňourka...

mv
1. lis 2010

Jo a svatbu bych měla klidně taky znova.Ale ne tu dnešní.Měli jsme jen menší, 25 lidí z rodiny a pak večer kámoši a známí.
A měli jsme jí zařízenou se vším asi za 2 měsíce.
Byla jsem 19letý tele a nějak to vše moc neřešila, jestli je už dobrý se vdávat, nebo ne.Ba ne, my se brali kvůli tomu, že pak mohl mít v pronájmu manžel od práce byt, když byl ženatej.
Dneska, když vidím u kamarádek, co obnáší svatba, jak to řeší rok dopředu,tak jsem fakt ráda, že už to mám 18 let za sebou.... 😀 😀

lichtakova
1. lis 2010

@jane84ahoj beruš, díky za optání, no kolegové jsou celkem smutní, laborantky jsou vůbec nešťastný, že nebudou mít práci, akorát šéf se na mě pořád široce usmívá, je evidentně spokojenej, že mu zmizí konkurence...

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@jane84 jani, asi myslíš rodičovskou ne? pro blém je v tom, že když to spočítáš na hodinu na stovku, tak to je 16 tis měsíčně a to teda jako rodičovskou fakt neberu... tak nevím..
@ivasa to je nějak brzy, holka.. radši bych zavolala na gyndu nebo ještě do nemocnice...
heli, gratulace k průkajdě!!!! tak už si to dáš do profilu, ať vidíme, který jsi tt?
@mv jéé tak dlouho spolu 🙂 a už tuším, kolik ti je 😉

jane84
1. lis 2010

@lucie.krajcarova jj, myslím rodičovskou, zrovna známá hlídá dítě své kamarádce, kteřá má 3-letou variantu, po 2 roce šla do práce a těch 7 tisíc jí dávají. Záleží na domluvě. Ale nevím přesně kolik hodin měsíčně to je

mv
1. lis 2010

@lucie.krajcarova 😀 😀 já ten svůj, takřka důchodcovskej věk na mimčo netajím... 😉