Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
10. lis 2010

@anavirez čauky, jaký je návrat do práce? a ta kolegyně je s miminkem doma jo? snad by od něj neutekla do práce..

@natulaaa ahoj kočko! to jsou krásné zprávičky, jen tak dál 🙂

natulaaa
10. lis 2010

Holky moc moc vám děkuju 😵 😵 ,budu se modlit,aby to dopadlo dobře a snad dobrá zpráva,ted jsem hodila první šavlu 😕 🙄 ,šli jsme se rozloučit u našich,protože zítra odjíždějí na Slovenska na týden a tam jem pojedla trocu chipsu a jak jsm šli domu,tak se mi venku zvednul žaludek a už jsem to neudržela 🙄 😝 😀 ,tak snad to bude ok 😕 .uffff ,.mějte se zatím moc moc hezky 🙂 🙂 a držím palce všem i těhulkám i snažilkám 😵

jahudka80
10. lis 2010

Ahoj holky tak jsem dnes makléři napsala ať kouká stáhnout ten náš inzerát ☹ no nic. Prodávat teď nebudem, .... a co bude se uvidí časem...
Mějte se krásně
@natulaaa Tobě držím moc moc palečky 😉

herbie
10. lis 2010

ahoj holky tak jsem vas docetla omlouvam se ze jsem chodim neee tak casto jako driv......natulko preju ti hodne stesti a urcite ted bude vsechno jak ma ........ a poprskej nas prosim jsem rada ze to jsi prave ty kdo tenhle mesic nasel ty nase vysnene // .... holky ja v sobotu letim na hawaii a jdem kamaradovi na pohreb tomu surfarovi tak jsem z toho nejaka nesva az tam uvidim tu jeho zenu s briskem v 8 mesici chudak ja bych se asi slozila na jejim miste bude to muj 1 pohreb v zivote ale je to na plazi a bude to spis asi takova party mensi ne jako ty pohrbi u nas v cesku 😔 jinak ovulku mam uz u konce sexik byl jenom 1 protoze pritel opet odjel na hawaii uz driv surfovat ja si to mimi budu muset asi koupit v obchode nebo co 😅 😝 😀 mejte se moc krasne jeste vas musim docist do podrobna toho nakecate pokazdy tak pa

pe_t
10. lis 2010

@natulaaa držím ti všechny palce co mám, aby vše probíhalo jak má 😵 🙂

lucie.krajcarova
11. lis 2010

hezký den všem 🙂

daniela699
11. lis 2010

Dobre rano holky, moc vas vsechny zdravim.
Co se tyce Natulky, tak jsem sledovala ted par dni emimino, uplne jsem byla napnuta jak u nejaky detektivky 😀 a myslim, ze to vypada vic nez dobre, mam z toho opravdu moc velikou radost. 😀 😀
Jsem taky moc zvedava na Petu. 🙂
Holky, ja vas obcas docitam, a musim rict, ze mi je tak lito, cim si nektere prochazite, myslim ted ty nervy co ma Jahudka, potom Marta s holkama, Jane, Mv atd. a pokazde mi je lito, kdyz nektera z vas nahlasi 1DC. Ja bych tak strasne moc chtela, abyste vsechny nasly co nejdrive dve carky. ☹
Prijde mi pak i takovy trochu nepatricny, psat jak jsme dopadli my, ale snad vas to trosku potesi.

Mame za sebou v pondeli NT screening a dneska jsem si volala na vysledky krevnich testu, a pry negativni, riziko 1:7200. 🙂 Tak snad bude vse dobre, rikam si i vzhledem k memu veku, kdyz jsou ty limity prisnejsi, tak snad je to dobry vysledek. Dr zkontroloval cely telicko, tak pry mame co mame mit a vypada ze nic navic a ze pry muze nejake tezke poskozeni uz ted vyloucit. A pry jestli chceme vedet co to bude. 🙂 Tak jsme prikyvli, a on nam cosi ukazal a ja jsem se tak opatrne ptala... mysliste? A on, no na holku je to nejaky moc dlouhy ne? 🙂 Ale jasne ze 100 % to neni. Pritel se zulil, a ja jsem byla stastna ze miminko se hybe, tluce mu srdicko a odpovidame presne, vlastne i o den vic. Ted uz opravdu vypada jako clovicek, a ja snad zacinam poradne verit a radovat se. Predtim jsem byla hodne opatrna. Uz to na me asi zacina byt i videt, tak to zrejme asi oznamim v praci. I kdyz nejsem jeste rozhodnuta jestli treba jeste pockat.
No rozhodne jsem se uculovala kdyz mi prisla pozvanka na meeting jak neco budu delat v roce 2011 a dale. 🙂 Snad ten plan mam jasnej. 🙂

yfka30
11. lis 2010

Ahoj holky,

@daniela699 gratuluju k super výsledkům, jsem se tady normálně úplně rozplývala, jak si to popisovala 😅 . Jsem si představila sebe na tvým místě, když jsem chodila já na utz 😵 . Chodíš ke svýmu dr nebo jinam? Já chodila na Veveří a podle toho jak popisuješ to co říkal dr na to vaše pohlaví bych tipla, že ty taky a byla jsi u dr Vašína. Mám pravdu nebo se pletu? 😅 . Kolikátý seš týden? Mě řekli pohlaví ve 13tt kluk a je to kluk a já tak chtěla holčičku 😅 . Ted jsem ráda i za toho rošťáka, tak snad se někdy dočkáme tý princezny a když by to měl být další kluk, tak nevadí hlavně aby byl v pořádku 😵 .

Mrcha už mi asi končí po 3 dnech, né že bych nebyla ráda i posledně byla taková krátka 😕 . Nejsem na to zvyklá, normálně to mívám 4-5 dní a ted 2 cykly po sobě takový divný 😝

ia.
11. lis 2010

ahoj holky, jdu k vám.....můžu?
v září jsem podruhé otěhotněla a včera jsem byla na revizi v 9tt pro samovolný potrat...nějak se z toho nemůžu vzpamatovat...oba jsme s manžou zdraví, první těhu naprosto bez komplikací, malý se narodil jako čtyřkilové zdravé dítě....

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@daniela699 jééé tady už se ví,co to bude 🙂 🙂 mám radost, že testy dopadly dobře. nechápu, že už máš za sebou NT, toto uteklo 🙂))) a dáš si už těhu do profilu? je to tak pěkné koukat, jak ty týdny přibývají.
a náhodou jsem ráda, když tu píšou těhulky, jak dobře prospívají, je to i naděje pro nás, že to taky může vyjít 😉

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@yfka30 teda, takový drahý cyklus, závidím 🙂 u mně až 8 dní. s tím ale, že první dva dny jen slabé špinění. tak snad si ji teď měla na dlouho naposled. s tou princeznou jsme na tom stejně.
@ia. ahojky, vítám tě tu. je prima,že tu jsi, určitě ti to pomůže. my si tady pomáháme navzájem. bolest je hned menší, opravdu.

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@yfka30 pořád si říkám, jak se asi jmenuješ, Yvona???

ia.
11. lis 2010

lucie.krajcarova: díky moc, máš pravdu, ještě před 3 dny jsem vesele psala do červnovek 2011 a dneska jsem tady....
holky mám dotaz, vlastně dva. Po kolika dnech, týdnech po potratu jste dostaly první MS a kdy jste se mohly začít snažit?

yfka30
11. lis 2010

@lucie.krajcarova no jo Yvona, ale nemám to jméno ráda, bohužel si ho tatík prosadil 😠 . Ty asi budeš Lucka co? 😀 . Princezně moc nevěřím, protože v přítelově rodině je to samej kluk. ale tak někdo už by tu holku mohl mít, třeba my 😅 .
Já si ten cyklus taky závidím 😀 , ale nechápu ho 😝 .

@ia. vítej 😔 . Já o mimčo přišla v červenci hnedka v začátku ☹ . Tady ti bude fajn, mě to tady moc pomáhá a dodává novou naději, i když jsem to ted trošku víc flákala 😅

yfka30
11. lis 2010

@ia. první MS +- 30 dní a snažit jsme se mohli hnedka po první 🙂 . Ale já potratila hnedka vzačátku, ani na revizi jsem nebyla, tak možná proto 🙂 . Každá to tu máme jinak a asi taky co ti řekl/a dr

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@ia. jj je to čerstvá rána, ráda bych pofoukala....
první cyklus už po 20dnech, ale pak i 36 dní, hrůza.. mám to rozhašené. v tvém případě bych tomu dala pauzu max 1-2 cykly, když to bylo spontánně. na revizi jsi nebyla ne?

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@yfka30 náhodou pěkné jméno, určitě vás nebylo ve třídě pět 🙂)))
jo a u nás taky převažují kluci, tak snad bychom to mohli trochu vyrovnat..

yfka30
11. lis 2010

@lucie.krajcarova moc tvrdý jméno a ve třídě jsem byla sama s tímhle jménem 🙂 Ale zase mít druhý holku, tak jsem v pasti 😀 , přece jen s klukem už mám praxi a taky kupovat nový věci, protože máme všechno klučičí jen pár kousků neutrálních 🙂 .

ia.
11. lis 2010

lucie.krajcarova: jj na revizi jsem byla, spontánně jsem začla potrácet doma, ale revizi mi dělali, byla jsem už 9tt....já to taky nechci uspěchat, chci si v klidu zjistit, jestli tělo funguje jak má, kdy mám ovulaci atd, takže raději počkáme do února, března a uvidíme pak co dál. Sice se mi to komplikuje, pže mám mateřskou na 3 roky, myslela jsem, že do té doby porodím, abych volně přešla na druhou, no teď už vím, že to nestihnu, ale kamarádka říkala, že každé těhu po potratu je rizikové, takže by pak neměl být problém dostat PN do doby, než bych čerpala další MD...

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@ia. no uvidíš. my jsme zase zastáncem toho, že by se nemělo moc dlouho čekat, raději déle zkoušet. když to u mně nevyjde, tak jdu v dubnu do práce, mám jen dvouletou.. takže se to už docela blíží...

ia.
11. lis 2010

lucie.krajcarova: takže vy už máte ofiko povolení se snažit, ju? já jsem četla před pár měsíci tvůj příběh, vím, že jsi čekala nemocnou holčičku, je to daleko větší tragedie než nějaký můj potrat v 9tt, vím že na jednu stranu si říkám, že je dobře, že se to stalo teď, než třeba ve 20tt, ale přecejen hledám příčinu proč....

daniela699
11. lis 2010

Yfko, diky moc. 🙂 To jsem rada, ze jsem aspon vyvolala ty hezky vzpominky. 🙂 Jinak ja jsem pred nedavnem zmenila doktorku, chodim ted na Orli a kdyz jsem u ni byla na prvni vstupni prohlidce, tak kvuli nizke sliznici mi rikala ze nadeje na otehu je moc mala, ale ze mame zkouset, a ze za tri mesice se uvidi, ze to je jeste moc brzo po revizi. A ja jsem to ted den dostala, a to byla posledni mrcha. 😀 Docela dobra ironie. 🙂 A jinak na tom NT jsem byla taky na Orli, delaji to primo tam, dr. Janca 🙂 . Takze ti to taky takhle odhadli jo? Ja bych taky prave radsi holcicku, vyrustala jsem se segrou, takze ani nemam tuseni ze jak si kluci hrajou a tak. Tak jsem rikala pritelovi, ze bude muset radit. 😀 Jeste to samo neni jisty jak to dopadne, smali jsme se, ze to vypadalo na tom UTZ takovy fakt jako velky 😀, taky to treba mohla byt snura, ale tak uvidime, bude to vyzva, hlavne at je v poradku. 🙂 Ono vyzva bude asi tak nejak cely to materstvi. hehe 😀 😀

daniela699
11. lis 2010

Luci, dekuju. Premyslim nad tim jestli to tam dopisu, taky se na to rada divam, jak ty tydny ubihaji. 😀 Musim rict, ze ted to mozna i uteklo rychleji nez minule, byla jsem vzdycky po 14 dnech na kontrole a to se dalo vydrzet. 🙂

martasl
11. lis 2010

ahoj holky.
danielko-moc gratulujmu k výborné kontrole a utz.počkej,až budete mít holčičku,ještě budeš ráda,že má vellkýho bráchu -ochránce 😉

ia-to mě mrzí,doufám,že ti tady s náma bude fajn a budeme ti oporou.

jani-děkuju za info a stránky jsem uložila.až budu mít trochu času,pořádně je prostuduju.

holky-díky za podporu ohledně Simony.věřím a doufám,že bude v pořádku. 😉

mv
11. lis 2010

@daniela699 gratuluji ke kontrole, skvělé... 😵
Zrovna včera přišla naše známá těhule úplně hotová,že jí teď, když už je v 7.měsíci a všichni doktoři ji až doposud říkali dle UTZ, že to je holčička prý zase tvrdí teď kluka.A shodli se na tom všichni, co tam zrovna měli službu.
Byla úplně vystresovaná,jednak už má vše doma v červené ,včetně kočárku, a pak si už na to pohlaví tak zvykla, že je to pro ni těžké se zase orientovat jinak.

Já byla včera na srazíku s kámoškou, bylo to szper.Předtím jsem chtěla nakoupit nějaké vánoční dárky pro manžu a nemám nic, za to plnou igelitku dárečků pro kamarádky a pro sebe jsem si udělala radost sukní...Je to moj asi 3. sukně v životě, tak snad jí někdy vezmu... 😀
Mějte se, papa

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@ia. pamatuješ si to dobře... když jsem byla asi po měsíci na kontrole, tak bylo vše v pořádku. doktoři doporučují pauzu něco mezi 3-6 měsíci. ale fakticky se to málokdy podaří první měsíc, takže po dvou už jsme do toho šli. no a první měsíc to taky hned nevyšlo. takže vlastně už se můžu řídit podle doktorů..
@daniela699 Dani, krásně vypadají ty tvoje tt 😉
@mv to jsou teda starosti... jako budu asi hnusná, ale má být ráda, že je dítě zdravé.. my předem vybírali spíš neutrální barvy kočárku, povlečení. no víc modré než růžové, holčička v modré být může, ale naopak ne. my jsme to opravdu do poslední chvíle nevěděli, co to bude a chtěli jsme to vědět!!!!!!
@mv a gratulace ke koupi sukně, je to prostě ženská záležitost 🙂

mv
11. lis 2010

@lucie.krajcarova já vím, "my" to vnímáme jinak.. 😒 Ale asi jsem jí v tu chvíli chápala.Ono se těšit na nějaké pohlaví půl roku a pak to je jinak, musí být taky nápor na nervy.Nehledě na barevnost výbavičky..

Jinak teď pořád bádám nad tím, jestli máme i s rizikem, že to ovlivní BI zkusit příští měsíc IUI, nebo jít rovnou pak v lednu na IVF.Fakt dilema...
Jsem myslela, že to necháme na přírodě, a až podle případné ovulky z levé strany se rozhodneme, ale to je zase tak mizivá šance, že to bez Clostilu vůbec někde poroste.Ať už vlevo či v pravo.. 😒 Takže vlastně šance, že by došlo příští měsíc na IUI je minimální, ale furt je..

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@mv i když mi o IUI říkala doktorka, že je tam mizivá pravděpodobnost, tak ségře se to povedlo. asi je to dobré zkusit.

mv
11. lis 2010

@lucie.krajcarova nemít zvýšenou tu imunitu tak to vůbec neřeším a IUI zkusím, ale takhle fakt nevím. ☹ Nerada bych zase, aby to pak negativně ovlivnilo IVF.
Nejhorší je, když sama doktorka řekne, že si to musíme rozhodnout sami a neporadí.

Letos se vůbec netěším na svátky. 😒 Jednak to bude u nás hektické,my i mamča budeme zařizovat byt a pak je mi jasné, že to zase na mne padne... ☹

fram
11. lis 2010

Ahoj holky,
@martasl ty máš ale trápení s tou Simonou, chudák holka, kdyby to tak člověk mohl vzít na sebe, aby děti nemuseli trpět
@natulaaa moc držím palečky, věřím , že to vyjde. Však už si to zasloužíš.