Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
4. dub 2011

@lucie.krajcarova Luci, prosím taky mě hoď do tabulky. 31let MA 11/2009, 5/2010, // 10.10.10 😎

lichtakova
4. dub 2011

@lucie.krajcarova na ulízení by to bylo dobrý...a na spaní úplně nejlepší 😉
v novém se nám spalo dobře, jen jsem se víc budila, jak tam nejsem zvyklá na zvuky z okolí

a.j.a.
4. dub 2011

Ahoj holky 🙂 konečně je mi trošku lépe, tak toho využívám k zasednutí k noťasu 🙂 furt mě bolí podbřišek a není mi obzváště dobře, tak spíše ležím nebo polosedím. Navíc na mě minulý týden malá prskla nějakého bacila, takže mám total zacpaný nos, nemůžu skoro dýchat a myslím, že i z toho se mi pořád tak motá hlava a je mi špatně. Ráno jsem myslela, že snad ani nedojdu ze školky 😝 i teď už se mi zase začíná motat hlava, a to tu sedím chviličku. Ještěže odpo přijede mamka a vezme malou na angličtinu, pže jinak bych to nedala.

Ve středu jsem byla na kontrole, tak mimi je ok a váží 2550g. Což mě docela překvapilo, pže to je docela prďolka a za 14dní přibralo 100g a já vlastně taky tak 😕 tak uvidíme teď ve středu. Jinak monitor katastrofa, pže jsem tam omdlela a blbě mi bylo ještě večer 😝

Já teď o víkendu taky dochystala a načančala postýlku 🙂 tašku do porodnice už mám taky připravenou akorát mi tam ještě pár věcí chybí, tak to musím teď o víkendu dokoupit. V pátek si mamka bere dovču a pomůže mi umýt okna a vyprat záclony, v sobotu bude mít malou u sebe a Peťa vydrbe koberce, takže příští víkend můžu už rodit 😀

a.j.a.
4. dub 2011

Klárka se Breberusky zatím stále drží jako klíště 😉

@helcenka tak to už ti určo odchází zátka 😉 to jsem u malé vůbec neměla, tak jsem zvědavá, jestli teď něco takového bude nebo zase ne. Hlavně by mě zajímalo, jestli poznám, že rodím 😕 u malé jsem to teda nepoznala 😅

@jane84 koukám, že tě letos tchánovci "hezky" obdarovali 😝 to mi docela připomíná moje tchánovce 😝 to jsou většinou dary, že by člověk zaplakal. Radši pár stovek do obálky nebo knížku, když ví, jak ráda čtu. Ale to ne 🙄

a.j.a.
4. dub 2011

@herbie hezké datum svatby jste si vybrali 😵 ale pozor na ty 1. Pamatuju, že jsem kdesi četla, že moc jedniček není úplně pozitivní.

@veraakubik ty jo, malého je fakt kus 😵 kobliha měla na velkém utz v tu dobu 1492g. Ale tak třeba už teď nebude moc přibírat ? Kdy jdeš zase na kontrolu ?

@lucie.krajcarova jeee, Luci, tobě to ve svatebním ale slušelo 😵

Jinak k těm sýrům, já miluju Hermelín 😵 takže sem tam jsem zhřešila a dala si ho, ale většinou jen kousek. Spíše jsem si ho dělávala jako smažák, pže tepelně upravený nevadí. Jako přes zimu bych se toho zase až tak nebála. Být těhotná přes léto, tak bych si ho asi nedala. Játra jsem teda za celé těhu neměla vůbec, i když je mám ráda. Ale paštiku jsem si dala, když jsem na ni měla chuť. Takže asi všeho přiměřeně a s mírou, jak to každá z nás cítí.

a.j.a.
4. dub 2011

Jdu se zase natáhnout, ale ještě kouknu 🙂

slunicko_luca
4. dub 2011

@lucie.krajcarova Ahoj Luci, ja psala v utery 1. DC, takze dnes jsem 7 DC. nestiham nic, posledni dobou, tak dnes Vas po dlouhe dobe jdu docist, teda asi nestihnu vse. Mam toho ted hodne snad uplne na vsech frontach ☹. Jinak jsem mela fakt divnou ms, za prve tedy o tri dny zpozdenou (to se mi stalo jen 1 x a byla jsem tehotna), ale dva dny jsem ji mela fakt osklive silnou s takovyma velkyma srazeninama, pak dva dny vubec nic a ted uz 4 dny spinim, tak nevim co to moje telo blazni. V patek jdu ny gyndu, tak snad budu moudrejsi ...

lucie.krajcarova
4. dub 2011

@slunicko_luca tak zase nic, škoda. taky mám divnou ms.. první den krev, druhý den jen špinění.. jako mám chuť si udělat test.. ale dělám si kontryhel, tak se to asi rozjede.

slunicko_luca
4. dub 2011

@lucie.krajcarova ja to prave mam takhle divne poprve, nemyslim si, ze bych byla tehotna, spis se bojim, aby se mi tam neco spatneho nedelo, jinak kontryhel jsem si zapomnela koupit a vzpomnela jsem si na to az treti den cyklu, takze s nim budu moct zacit az dalsi cyklus. Pokud jsem to dobre pochopila pije se od 1.DC do 14. DC?

lucie.krajcarova
4. dub 2011

@slunicko_luca jj pije se tak, jak říkáš. tak snad to bude dobré.

jane84
4. dub 2011

@slunicko_luca klidně ho začni pít už tento cyklus, to nevadí, že začneš později. Jinak ta MS, ani mi nemluv, taky z toho šílím. První den špinění, druhý den silné krvácení a bolesti, třetí den skoro nic a dnes čtvrtý den zase slabé krvácení. Kde jsou ty časy, kdy jsem to dostala na hodinu přesně a průběh byl stejný

slunicko_luca
4. dub 2011

@jane84 Jani, to mi povidej, ja to mela vzdy tak presne a pohodove ...ach jo. No v patek jdu na gyndu, tak uvidime, co se dozvim ohledne te me nedorustajici sliznice. Budu doufat, ze jen sama pozitiva.

jane84
4. dub 2011

@slunicko_luca zkoušela jsem teď něco najít k tomu kontryhelu a narazila jsem na zajímavou informaci. Někdo doporučoval udělat si kontryhelem i výplach

slunicko_luca
4. dub 2011

@jane84 Aha, tak na to jsem nenarazila, ale nezni to moc prijemne 😉

jane84
4. dub 2011

@slunicko_luca co by člověk neudělal. Já jsem totiž hledala jak je to s tím kontryhelem. Někde jsem četla, že od MS do ovu se má pít maliníkový čaj na podporu vaječníků a lepší hleník. A po ovu pít kontryhel. Ten zas podporuje tu sliznici. Jednou jsem to zkoušela a sliznice mi narostla fakt hodně.

slunicko_luca
4. dub 2011

@jane84 Jak pises, co by clovek neudelal ...Ja to chtela zkusit tenhle mesic, ale nemam s tim zadnou zkusenost a cetla jsem, ze kdyz ho uzivas spatne, tak blokuje ovulaci, takze jsem nechtela riskovat uzivat ho jinak nez jsem nasla, ze je spravne, kdyz jsem si ho zapomnela koupit hned na zacatek. Mam nizkou 5 mm sliznici, tak doufam, ze mi pristi cyklus zabere a nebudu se muset cpat hormonama.

a.j.a.
4. dub 2011

@slunicko_luca nebo si na tu nízkou sliznici zkus koupit Mateří kašičku. Ta taky výborně zabírá.

fram
5. dub 2011

Dobré ráno,
@jane84 @slunicko_luca já před revizí taky měla mrchu pravidelnou a po revizi ani náhodou a přesto jsem otěhotněla, tak myslím, že pokud není cyklus extrémně dlouhý nebo krátký, tak by nepravidelnosti tolik vadit neměly, jen to prostě leze na nervy.
@lichtakova spaní v novým, to se určitě líbilo i miminku 🙂 🙂
@a.j.a. ty si ty poslední týdny teda taky užíváš, doufám, že ti brzy bude líp

zzzzuuuuzzzziiii
5. dub 2011

AHoj holky, vsechny vas zdravim. Dneska me ceka prvni kontrola u doktora a co - jsem nervni, samozrejme. Porad pocitam, jestli uz bychom mely mit srdicko, bojim se, ze na tom zase ztroskotame. Kdyz mi posledni MS zacinala 17.3.2011 a IUI bylo 1.3.2011, ani poradne nevim, jak ty tydny mam teda pocitat a jestli by uz dneska melo byt videt. Holky ja mam takovy strach, ze tam nebude. Jako na potvoru mi je dneska dobre - bez priznaku, ze ☹

zzzzuuuuzzzziiii
5. dub 2011

jahud co ten byt, jak to pokracuje?

zzzzuuuuzzzziiii
5. dub 2011

jane a co chlap? jeste te zlobi?

zzzzuuuuzzzziiii
5. dub 2011

Jinak holky s tou MS, taky jsem pred revizi vedela na hodinu, kdy to prijde a pak se to posramotilo. Ten kotryhel je kazdopadne moc dobrej, po tom se mi to srovnalo tak nejak.

fram
5. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii podle poslední mrchy bys měla být asi 6+3tt, jestli to dobře počítám. Srdíčko už by mohlo být, já ho měla 6+1tt, ale je spousta holek, které ho ještě v tomto týdnu nemají. Moc držím palce a dej nám hned vědět. Já když šla na první kontrolu, tak jsem se málem zhroutila a dopadlo to dobře 😉

lucie.krajcarova
5. dub 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova ˇ(29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera) 14.3.2011 //

sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................25DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................22DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................22DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)..................................21DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..........................................................17DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................16DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................15DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................10DC
vonrk (38let, MA 2/2011,kys. listová,Fe).....................................................9DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................8DC
endie (23let, MA 3/2010).......................................................................................6DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)...........................................................5DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)....................................4DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................4DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).............................................................................1DC

lucie.krajcarova
5. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii držím palečky na srdíčko. ale když ne dnes, tak za týden tam určitě bude 🙂

jahudka80
5. dub 2011

Ahoj holky, ani nemám čas vás číst, jen jsem jukla zda breber už nemá mimi.... v neděli jsme pracovali na pozemku, už se to tam rýsuje, o to víc mě štve, že prodej bytu je v nedohlednu. Ty lidi si to asi rozmysleli, no neví divu když mají peníze v hotovosti proč by si brali naší blbou hypotéku kde by vyhodili víc jak 300tis. 😠. Jinak mě je tak nějak divně jako pobolívá podbřišek (asi jak roste) a furt pálí žáha, ať jím co jím. 😒

@zzzzuuuuzzzziiii držím palečky na kontrolu , byt zatím nic ☹

daniela699
5. dub 2011

Ahoj holky, jen jsem nakoukla na posledni stranku, posledni tyden v praci, takze moc nestiham.
Byla jsem na kontrole minuly tyden, mimis v poradku akorat porad kebulkou nahoru. Tak snad se jeste umoudri. 🙂

Chtela jsem jen reagovat jak pises @slunicko_luca o nizke sliznici. Ja jsem s tim po revizi taky mela problem. Porad mi nechtela rust a prvni ms jsem mela jen takove spineni, na coz mi muj doktor rekl, ze to ms nebyla a dal mi vyvolavacku ale nic se nedelo, pak dalsi atd. Ale telo se stejne zachovalo podle sebe, a jelo si porad v cyklu zhruba 33 dnu. 🙂 No takze druha ms uz byla trochu silnejsi, ale porad nizka sliznice. A treti ms prisla v den kdy jsem byla na kontrole u dr. ktera mi rekla, ze to na ms nevypada a vecer prisla. 😝 A taky rekla, ze pravdepodobnost otehotneni pri zhruba 4 mm je velice nizka, resp. zadna. Pak jsem byla po tydnu na kontrole v nemocnici, kde mi jeste kontrolovali jestli po ms opravdu zmizela cysta, kvuli ktere jsem mela jit na operaci a kde mi take doporucili zase znovu seriznuti sliznice, ze treba se tim rust nastartuje. Ale prislo mi to jako by to bylo zase odznovu, takze jsem spis byla proti. Po tydnu jsem sla znovu na kontrolu, ze jak jsem se rozmyslela a dalsi doktorka co tam byla, rikala ze sliznice mi narostala na zhruba 8 mm a ze to na 17. DC neni spatne (i kdyz zadna slava), no a to uz jsem byla tehotna. 😀 Takze se nenech odradit. Jsem zarnej priklad, ze to jde i pri nizke sliznici. 🙂 hehe Jinak ja jsem jedla vitaminy Mamavit a pila kontryhel od zhruba zacatku cyklu do ovu (pak uz by se pit nemel kdyby jsi nahodou byla tehu) a myslim, ze je uplne jedno jestli zacnes 1. nebo jinej den, myslim, ze jakykoliv vypity hrnek se pocita. 🙂 Tak hodne stesti. 🙂 🙂

Jo a jeste jsem si vzpomnela @lichtakova Diti, videla jsem tvoji fotku a musim rict, ze presne takhle jsem si te predstavovala. 🙂 Slusi ti to tam. 🙂

A zpatky do prace. 🙂 Krasne odpoledne preji.

mircisek
5. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Zuzí, tak co? Snad jsi dopadla dobře.
@daniela699 Já vždycky, když slyším, že je nějaké miminko zadečkem napřed, tak si vzpomenu na lektorku předporodního kurzu, která říkala, že už tímhle mimčo vyjadřuje svůj názor na svět. 😀

martasl
5. dub 2011

ahoj holky.
fram-držím palce na zítra a budu na tebe myslet.v kolik jdeš??

zzzzuuuuzzzziiii-tak co??myslím si,že srdíčko ještě vidět nebude.hlavně,ať je jinak všechno ok.

heli-teda,tak to už klidně můžeš odfrčet do porodky.teda,nějak ti to těhu rychle uteklo.a vůbec všem těhulkám to tady nějak utíká a ty týdny rychle naskakujou.Heli a jaká že to máte ta jména??

a.j.a.-tak na okna bych se asi v tvém stavu nedala.ale záleží,jak se cítíš ty 😉 .holky já se tak těším na fotečky těch vašich mrňousků. 😀 .a co takhle nám sem hodit ty načančaný postýlečky a pokojíčky,ať se aspoň pokocháme 🙂

teda ta Klárka se té breberusky drí.nejdřív chtěla ven a teď aby ji přemlouvali.hlavně ať to hladce proběhne a obě jsou zdravé,že?? 🙂

jahudko-s tím bytem je to teda na pytel.škoda.a vy už máte pozemek na stavbu RD?

lucie.krajcarova
5. dub 2011

@mircisek jj souhlas s tím názorem, zadečkem napřed šel švagr i můj syn a oba jsou tvrdohlaví až hrůza 😀

taky se těším na mrňousky a na fotky!!!!!