Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
1. čer 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Ja myslim ze to bude v poradku, protoze kdyby to bylo neco akutniho, tak by ti nerekl, ze mas prijit az za 14 dni. A ta rizikova poradna muze jen znamenat, ze tam budes dochazet, budou te sledovat a brat pravidelne krev. A ty protilatky jestli jsou to ty same, jako u maminek co maji RH negativni, tak na to existuje neco co ti pak pichnou po porodu, aby jsi mohla mit dalsi dite, jestli si to dobre pamatuju. Tak neboooj, at nemas vystresovany miminko, to to vsechno citi. 🙂

endie
1. čer 2011

čauky

@jane84 no stěhujeme se s Ostravy do Prahy,takže šrumec 😀

@zzzzuuuuzzzziiii já měla to samé neboj, manžel má 0 mínu a já A plus, taky se báli že si budu tvořit protilátky na malou, akorát ti budou častěji brát krev a kdyby něco dají ti léky 😉 a po porodu ti píchnou něco aby jsi nekrvácela nebo já jí dostala na druhý den ráno

safea7
1. čer 2011

@jane84 Ahoj mám na tebe velkou prosbu,vůbec nevím jaké vitamíny,jsou teď pro mě opravdu nejlepší po zamlklém potratu a ještě jsem se chtěla zeptat,jestli je nějaká léčba po zamlklém potratu,nechci nic nechat náhodě nebo dokonce zanedbat.Moc ti děkuju za odpověď

zzzzuuuuzzzziiii
1. čer 2011

@safea7 Ahojky, ja vim, ze se ptas Janci, ale myslim, ze zadna lecba primo není. Nejlepsi je, zkusit si nějakým způsobem uklidnit psychiku, zhojit tak svoje telo. Ja když jsem prisla o první miminko jsem taky byla znicena. Chvilku to trvalo, taky jsem chtela vsemozne, ale proste nejlepší lecna je cas. Udelat si necim radost, dat se do pohody, hodne pomaha draha polovicka. Co se tyce vitaminu, bylinkovými cajmi nic nezkazis, ja pila kontryhel, mesic jsem zkousela brat Gynex, protože jsem si přečetla, ze to pomaha i psychicke strance, stoji to 500, ale nic zvlastniho jsem nepocitila a proste jsem dal brala Femibion, který tvoje telo pripravuje na tehu. Je to tezke ja vim a neprala bych to nejhoršímu nepriteli, ale bohužel proti porode jsme kratky. Preju ti at je brzy lip, at se z toho dostanete, naplanujte si nejaky program, uzivejte si zdravi a stesti, ze mate jeden druheho a jakmile bude po druhé mrse, vlette na to a teste se 

zzzzuuuuzzzziiii
1. čer 2011

@endie
@daniela699
Holky dekuju za rady, ja jsem hned ze vseho vyplasena, protože zjistuju, ze se o to male zacinam cim dal vic bat… když ho vidim na tom utz, tak jde vsechno stranou a jen koukam na ten rozmazanej flek, jak se tam krasne mrska. Bojim se, ze se zase něco stane a ja budu bezmocne cekat, jako v prvnim pripade. Kez by jste mely pravdu a nic to nebylo. Ja mam proste strach a slovo nestresujte se, to je jako když se clovek snazi o miminko a někdo mu rekne, nemyslete na to, myslim, ze vam to holky nemusim vysvětlovat.
Vic mi k tomu nerekli, no a ted 17 dni před nami, nez tam pujdu znovu…

Dani, tobe drzim palecky, at to mate vsechno co nejdříve za sebou 

safea7
1. čer 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Jsi moc hodná děkuji ti za rady i za slova podpory,tolik si to přejeme a uděláme vše co je správné,je pravda,že jsme skvělá rodinka a já věřím,že brzy budeme,ještě skvělější a větší rodinka 🙂 Pa pa a tobě držím pěstičky,moc ti to přeji!!!!!!!!!!!

pamir
1. čer 2011

@fram jojo mladá to já jsem...ale jinak to trvá taky dlouho... 😀 ..na první otěhotnění jsem čekala 10 měsíců a skončilo to revizí..takže se obávám toho, že věk v tom asi nehraje roli u mě... ☹

fram
1. čer 2011

@safea7 zkus ten kontryhel na srovnání sliznice a jinak asi nemá cenu brát nějaký multivitamín, jen kyselinu listovou. Tu určitě. Nejlepší je ve Femibionu kvůli vstřebatelnosti v organizmu, ale vyjde to docela draho.

fram
1. čer 2011

@pamir co ty víš, teď je tělo nabuzený hormonama a může to dopadnout mnohem dříve. A kdyby ne, žádná panika, i když chápu, že jsi netrpělivá 😀 Já právě dost stresovala kvůli věku.

pamir
1. čer 2011

@fram jojo to chápu, že když jsi starší, tak máš strach, aby se to vůbec ještě povedlo, protože tě tlačí čas...ode dneška na to zse vlítneme...chtěla jsem zkusit metodu rozpoznání hlenu, ale jsem nějak mimoň...vyznáš se v tom...? přečetla jsem desítky článků, ale nějak mi to nesedí a příjde mi, že mám všechny... 😖

jane84
1. čer 2011

Ahoj holky, právě jsem se vrátila ze zkoušky z němčiny. Na to, že jsem si včera pročetla tvary sloves, se mi to Ačko hooodně zamlouvá 😀 kéž by tak šly udělat i ty státnice
@endie taková dálka. To bude změna. Já bych se ve velkém městě asi zbláznila. Nám vyhovuje, že vylezeme z baráku a 200m mám řeku, les, pole. Prostě klid a pohoda.
@safea7 jak píše zuzi, tak přímo léčba není, ale můžeš zvýšit šance pro další těhu. Po revizi se doporučuje pít kontryhelový čaj od 1dne cyklu do ovulace. Pomůže s růstem sliznice. Na tu je dobrá ještě mateří kašička. Co se týká vitamínů, tak kyselina listová každopádně, asi nejlepší je přípravek Femibion, ale je o něco dražší. Jinak se listovka dá koupit i jako samostatná. Určitě znáš.
A k tomu nějaké vitamíny, je jich spousta - Calibrum baby plan, GS mamavit, kapky Gynex. Každému sedne něco jiného. Ale zase bych to s nimi nepřeháněla. Sama žádné neberu. Spíš se snažím jíst zdravě a ty vitamíny dodat tělu ovocem a zeleninou. Pokud má člověk vyváženou stravu, tak mu žádné vitamíny nechybí.
Jinak manžel může třeba zobat vit E, selen, zinek, zlepší se tím spermiogram. Ale zas až tak bych to nehrotila. Bohužel k potratům prostě dochází a mnohdy to žena ani neví, myslí si, že se MS opozdila. Já vím, že je to strašně těžké myslet pozitivně, že to byla jen blbá náhoda. Ale nejde se dívat pořád zpět, musíš koukat dopředu. Něčím se zaměstnat a ono to půjde

jane84
1. čer 2011

@safea7 @pamir pravděpodobnost, že v jednom cyklu dojde k otěhotnění je asi 15% mezi 25 a 35 rokem života. Kolem 20 let je to zhruba 20 %. Toto je statistika. Takže někomu to může trvat kratší, někomu delší dobu. Obecně se za normální dobu otěhotnět považuje rok. Jenomže tak dlouho nikdo čekat nechce, že? Baštite vitamíny, užívejte léto, naplánujte dovolenou nebo nějaký výlet, kam by se těhu nehodilo a uvidíte, že to klapne

fram
1. čer 2011

@pamir trpím na výtoky, takže hlen mi vůbec nic neříkal. Zkoušela jsem kontrolovat čípek , poznávala jsem na něm změny, ale ovulaci bych podle něho neurčila. Asi 2x jsem zkusila ovu testy, vyšly krásně pozitivní a stejně jsem v ty měsíce neotěhotněla. Vždy přibližně uprostřed cyklu jsem mívala citlivé bradavky, tak jsem to brala, že je to den D. A v prosinci nebylo nic, ani ty bradavky jsem necítila, tak jsem to vzdala a chystala se po mrše k doktorce. NO,a mrcha nedorazila a našla jsem // 😀

pamir
1. čer 2011

@jane84 bohužel, dovolebou ani výlet naplánovat nemůžu, protože jsem na neschopence a mám omezené vycházky..takže si léto asi moc neužiju max. občas u našich na zahradě, ale snažím se něčím zaměstnat, protože vím, že mi to pomůže..🙂 ale jinak díky...😉

pamir
1. čer 2011

@fram joj tak nějak jsem to měla i já...taky jsem se ten měsív na to vykašlala a objednala se k Mudrovi a já byla těhotná 🙂 ...jinak já ovu většinou poznám podle bolestí a občas růžovýho špinění...jinak podle čípku jsem to taky docela poznala, ale po revizi ho mám nějakej poraněnej, mám na něm takový jakoby pupínky a už ho nemám jak tačku, ale jako čárku, takže jsem na holičkách a vím prdlajz 😀

safea7
1. čer 2011

Holky jste hrozně hodné,určitě se budu držet vašich rad a snažit se dát co nejdřív dopořádku i když teď se mi to zdá nemožné,nikdy bych nevěřila,že existuje tak velká bolest.Mocinky nám všem přeji ať jsme co nejdříve šťastné maminky zdravých miminek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jane84
1. čer 2011

@pamir co potřebuješ s tím hleníkem? mně podle toho šla ovulka docela dobře poznat. Ale chce to trochu praxe. Já mám po MS vždycky takový hustý bílý hlen, který postupně řídne a stává se průhledným. Když přijdou polodné dny, tak je průhledný nebo lehce bílý a tažný, vážně jako bílek u vajíčka. Po ovulce je zase hustý, bílý

pamir
1. čer 2011

@jane84 já mám ten problém, že to asi nepoznám jaký mám...protože před 2 dny mi skončila MS a oba dva dny se budím s úplně mokrýma kalhotkama, ale přitom když si ho chci zkontrolovat, tak je průhledný, lehce do běla, ale nelepí, neí elastický, nedrobí se a je řidký jako voda...a mám to i během dne, musím mít intimku skoro pořád..takže teda nevím co to je..protože mi přijde takovej jak popisujou všude ten nejplodnější, ale to mi přeijde jako blbost mít ho třeba skoro 14 dní a hned po MS...co myslíš..?

jane84
1. čer 2011

@pamir tak ten plodný hlen může být klidně i týden a jak to popisuješ, tak to může být on. Ale nevím jak to je takhle po revizi, jestli není třeba počkat po druhé MS. Víš, jestli je tělo ok. Jinak po revizi se ti klidně mohlo ovulka posunout. Třeba Jahudka, když otěhu, měla ovulku 9DC. A každý cyklus může být ovulka v jiný den, protože se střídají vaječníky. Takže fakt těžko říct. Zkus pozorovat dál

pamir
1. čer 2011

@jane84 jj mě to řekl doktor, že stačí počkat po jedné MS a že se můžeme začít hned snažit, že jsem úplně v pořádku..a je to nejlepší doktor tady u nás, takže mu věřím na 100%, ale řekl mi ať nepočítám s tím, že to vyjde hned...jinak jsem včera byla na kosmetice a dali mi k tomu zdarma lymfodrenáž na nohy a když se to nafukovala, tak mě bolelo u pravýho vaječníku, myslíš, že to teda může být i Ovu..? začínám zase měřit BT a docela klesla mi příjde..dneska i včera mám 36,1 a jinak normálně mám 36,5, tak třeba to ta ovulka fakt je...tak uvidíme asi na to teda vlítneme.. 😀

pamir
1. čer 2011

@jane84 já jsem pakouš..já si to špatně pamatuju...vždycky mívám 35,6 ne 36,5...takže neklesá...😀..víš to už blbnu...už si to nepamatuju od února 😎

daniela699
1. čer 2011

@safea7 Ahojky, ja jsem chtela jen reagovat k tem vitaminum. Ja jsem nejak po revizi zacala brat Mamavit, jako pripravu na dalsi tehu (pred tim jsem nebrala nic, a jak telo asi bylo loni po zime oslabeny tak jsem sice otehu, ale pak jsem v dubnu dostala silenou anginu, uplne me to skolilo). Ale kdyz jsem brala ty vitaminy po revizi, tak mi prislo, ze po fyzicke strance jsem se citila dobre, dokonce lip nez za normalni situace bez vitaminu, a pak kdyz jsem otehotnela jsem pridala jeste samotnou listovku a vitaminy brala dal, a nebyla jsem ani jednou nemocna i kdyz byl podzim a kolem radily ruzny virozy, v praci byli lidi nemocni a v tehu je imunita oslabenejsi. Takze abych to shrnula, myslim ze urcite zdrave jist se vyplati, ale podporit to jeste vitaminama jako pripravou na dalsi tehu urcite nic nezkazis. Tak at to brzo vyjde, to je nejlepsi lek ze vsech. 🙂

safea7
1. čer 2011

@daniela699 Moc ti děkuju určitě to prubnu zní to moc povzbudivě,určitě to stojí za to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ještě jsem se tě chtěla zeptat jak dlouho po revizi se vám to povedlo?Přeju vám ze srdíčka nekonečno zdravíčka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

safea7
1. čer 2011

@daniela699 Ještě mám jeden dotaz hledám tady ten mamavit a nevím,který znich je ten co bereš ty,můžeš mi to prosím napsat?Moc ti děkuji

jane84
1. čer 2011

@pamir tak s tou lymfodrenáží teda netuším. A BT neměřím, takže se v tom moc neorientuju, ale přijde mi 35.6 docela nízká hodnota jako vůbec

pamir
1. čer 2011

@jane84 aha..tak to nic...zkusím ještě zkoumat ten hlen, ale přijde mi to nějaký divoký..🙂

jane84
1. čer 2011

@pamir ono je kolikrát lepší nic nezkoumat, ale sama vím, že si můžu stokrát říkat, nesleduj čípek, nesleduj hlen, ale už to dělám automaticky. Sice to nepřeháním a neběhám desetkrát denně na wc, ale i tak. Naštěstí mě zas čekají zkoušky, tak přepnu na jinej režim

pamir
1. čer 2011

@jane84 to máš pravdu!!!!🙂...každej měsíc si říkám, když přijde MS a už na to prdím a když skončí MS jedu v tom na novo znova...ale nic nepřeháním jak říkáš ty....

daniela699
1. čer 2011

@safea7 🙂 jsi moc hodna a jsem rada, ze jsem te aspon trochu povzbudila, pak se urcite podari raz dva. 😀 Ja jsem po revizi mela trochu problemy, nejdrive se sliznici, ze mi nechtela dorust, takze ani prvni ms nebyla co mela byt, pak se mi udelala cysta asi po vyvolavacce (dr rekl ze to ms nebyla), mela jsem jit pak na laparoskopii, nastesti pri prijmu zjistili, ze se zahadne zmensila, takze jsem pelasila dom. 🙂 Pak jsme se trochu zasnazili, ale asi z te operace a vseho jsem byla vystresovana, takze se nepodarilo. A taky sliznice byla porad nizka. No a pak prisla treti ms, a i pres nizkou sliznici jsem otehotnela. Timhle chci rict, ze pokud se sliznici nebudes mit problem a ms ti normalne prijde jak ma, vetsinou se nechavaji ty dve ms, tak klidne se muze povest hned. Mela jsem teda trochu nervy, ale myslim si opravdu ze i zasluhou tech vitaminu mi jinak fyzicky bylo dobre a snasela jsem to cele lip, nez kdybych nic nebrala. Jasne ze to na kazdeho muze pusobit jinak, ale fakt myslim, ze organizmus je po tom vsem oslabeny takze potrebuje trochu pridat. Ja jsem teda mela tyhle: http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/gs-mamavi... ale divam se ze maji jeste i vylepsene slozeni - http://www.grswan.cz/mamavit/ Rekla bych ze jakekoli vitaminy ti prospejou a telo bude pripravene na mimiska. Mas to vlastne podobne, byla jsem na revizi loni 14.5., a od 18.8. pocitam moje tehu. Nejdriv mi prislo ze se vsechno vlece, furt jsem chodila po doktorech a bala se jak to bude, ale zpetne to vlastne uteklo. Takze preju taky moc zdravicka, a hlavne at to co nejdrive vyjde. 🙂

marulinka
1. čer 2011

ahoj holky
@daniela699 tak koukám,jestli už máme klučíka venku a mu se nechce,jo?? 😀 taky sem přenášela až do konce a den před nástupem se to rozjelo samo 😅 moc moc držím palečky 😉 🙂