Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

tsterinka
20. bře 2014

@ofina1 to je paráda,tak gratuluji 🙂

dorabell
20. bře 2014

@ofina1 veliká gratulace 😉 už se těšíme na podrobnosti 😉 držte se a odpočívejte!

dorabell
20. bře 2014

@ester34 ahoj....já jsem na to měla úplně stejné jako ty, taky 12tt a srdíčko. Moje dr zastávala názor, snažít se hned po první proběhnuté MS, že je tělo ještě nabuzené hormonama a mohlo by to vyjít. U nás se tak bohužel zatím nestalo 😉

terite
20. bře 2014

@nessik 😀 Měla bych si to začít psát, ty hádáš kluka, @cabalkova mi tipuje holku, moje mamka taky tipuje holku a já si myslím, že to bude kluk. Pak to vyhodnotíme 😉
@ofina1 Jé, hurá! Ofíčku gratuluji k Marušce a tebe Maruško vítám na světě. Jsme zvědaví na detaily a fotečku. Hlavně buďte holky zdravé a šťastné!!

dorabell
20. bře 2014

Holky takže na to jak jsem se celou dobu držela a celkem dobře se z toho dostala - ale asi jsem se celkem dost upnula na to, že by to mohlo vyjít a já to včera dostala - mě to složilo na kolena. Normálně jsem bulela jako želva. Nepomohlo mi ani to, že jsem měla na návštěvě kamarádku, která má termín porodu jen o týden déle než jsem měla já.....tohle pro mě bude ten nejtěžší krok se z toho dostat až porodí.....a navíc je to moje sousedka, takže mimčo uslyším brečet...budu jí potkávat.......ale moc jí to samozřejmě přeju, spíš se s tím musím vnitřně vyrovnat....Tak jsem si pobrečela, asi jsem to ze sebe musela dostat a dnes se zase cítím líp 🙂

cabalkova
20. bře 2014

@ofina1 Moc gratuluju, to je takhle po ranu nadherna zprava, tak at jste obe brzy fit a Marusce do zivota jen samou radost a stesti!!

cabalkova
20. bře 2014

@dorabell Moje mila, je moc dobre, ze to slo pres slzy ven, ono to asi jeste bude tezke, ale rozhodne je lepsi ty emoce ventilovat, nez je drzet v sobe. Jaro je tady, zitra ma byt az 22 stupnu a to je nejlepsi obdobi na plozeni, uvidis, ze to klapne!!

cital
20. bře 2014

@ofina1 Zlati, to je krása! Moc gratuluji k Marušce!!! A přeji, ať je všechno v pořádku a vy dvě obě brzy doma! Moc pěkné jméno 🙂. A nestraš brutálním porodem 😉 .

dorabell
20. bře 2014

@cabalkova moc děkuji za milá slova! Včera jsme se s manželem domluvili na tom IUI, takže to už musí klapnout. Teď tomu ještě dáváme šanci a až půjdu k doktorce, tak zjistím kam jít, na kolik to vyjde a tak.....ano, muselo to jít ven a dnes se už cítím zase líp 🙂 Máš pravdu, takové krásné počasí, to by bylo, aby nebylo 😉

cabalkova
20. bře 2014

@dorabell IUI urcite pomuze, nam klaplo hned to prvni (to, ze se to neudrzelo, je uz samozrejme jiny pribeh). IUI je na pojistovnu, hradi se jen injekce Pregnylu, coz je nejakych 30 kacek, spis jde o to, jestli te predtim nebudou chtit zkontrolovat stran pruchodnosti vejcovodu a tak, ale to je asi v kazdem CARu jine. Budu moc drzet palce, ale verim v plodivou silu jara!!

dorabell
20. bře 2014

@cabalkova Tak jestli je to na pojišťovnu, tak o to je to lepší. Snad se nám také povede hned to první 😉 ale vidíme to tak na květen, teď ještě zkusíme štěstí přirozeně. No jeden určitě průchodný mám, když se mi povedlo otěhotnět, tak doufám, že se povede a nebudu na průchodnost muset. 😒 jsem strašpytel 🙂 a můžu se do CARu objednat sama, nebo musím mít doporučení od své doktorky?

cabalkova
20. bře 2014

@dorabell Ja jsem se objednavala sama, zadne doporuceni jsem nepotrebovala. A pruchodnost mi delali jen pomoci fyziologckeho roztoku v ordinaci na koze, chvilinku to bylo neprijemne, ten tlak, ale pak v pohode, tak to se nemas ceho bat. 🙂

dorabell
20. bře 2014

@cabalkova aha, tak to nezní hrozně 😉 děkuju 🙂 a tohle těhu se ti povedlo přirozeně?

kifsepixam
20. bře 2014

@ofina1 Jééé to je paráda, velká gratulace!!!Opatrujte se holky!

dorabell
20. bře 2014

@cabalkova a prosím tě ještě jsem se chtěla zeptat, když se rozhodneme pro IUI, tak jak dlouho předtím bych měla jít do CARu? Myslím - když třeba v srpnu bych chtěla, aby se to zkusilo, tak třeba dva měsíce předem? Kvůli případným vyšetření, hormonům?

cabalkova
20. bře 2014

@dorabell Jojo, povedlo se prirozene, my nemeli problem s otehotnenim (kdyz uz jsme teda trefili ovulaci), ale s udrzenim. Ja mam pocit, ze jsme tehdy v CARu byli poprve v breznu a prvni IUI se delalo v kvetnu, protoze mi napred delali prave tu pruchodnost, hormonalni profil a tak... ale jinde to muzou mit jinak, asi bys mela nejlepsi si nejaky vyhlidnout a pak tam zavolat a na tohle se vyptat primo na pracovisti, kam bys chtela jit. Odkud vlastne jsi?

dorabell
20. bře 2014

@cabalkova tak to je super, že vám to vyšlo přirozeně.....my měli problém otěhotnět a zatím i udržet. Tak doufám, že se pohneme dopředu 🙂 já jsem z Prahy..tak nevím kam by to bylo nejlepší zajít......znám akorát Gennet a ISCAR......

cabalkova
20. bře 2014

@dorabell My chodili v Praze do Gestu, je to takovy mensi CAR a kdyz jsem ted chodila na ty utz do GEnnetu, ta k jsem byla zpetne rada, ze jsme chodili prave tam, ze to tam ma takovu rodinnou atmosferu a neni to takova fabrika jako prave ten Gennet. Kdyztak mrkni na www.gest.cz

eliskav
20. bře 2014

Ahoj holky, tak jak jsem psala, že jsem nemocná, a jestli to může nebo nemůže uškodit případnému miminku, tak dneska jsem se od doktora vrátila s tím, že mám streptokoka a nasazený antibiotika. Říkal , že penicilin nemůže případné graviditě uškodit. ale stejně jsem z toho trochu nesvá... ☹ Ale možná plaším zbytečně a těhotná nejsem...bohužel se vinou zvýšené teploty nedá posuzovat bazální teplota...tak zítra nebo pozítří zkusím test...

berusinka1
20. bře 2014

@ofina1 Gratuluju k Marušce! Opatrujte se a těším se na nějakou fotku.

nelamas
20. bře 2014

@petulaho moc dekuju ..

nelamas
20. bře 2014

@tsterinka Dekuju!

nelamas
20. bře 2014

@kifsepixam tak jak se dari dneska ? Testy na srazlivost, infekce atd mi delali a nic. Jinak proznam se, ze s Wahl jsem uz v kontaktu byla, bylo to tesne pred otehotnenim. Rekla, ze otehotneni vidi v kvetnu nebo srpnu, tak nevim ... Ted uz je to ale jedno, uvidime, co nam zivot prinese 🙂

petulaho
20. bře 2014

@ofina1 moc moc moc gratuluji k Marušce,hlavně že to máte za seboua jste obě v pořádku....dej určitě vědět,až se zotavíš♥

petulaho
20. bře 2014

@terite určitě se dočkáš🙂tentokrát to dopadne,Fraxík dělá zázraky♥♥♥a jak se cítíš?
@kata1988 záleží kdy byla ovulace,já ji měla cca 14dc a už 24dc byla čárka na testu...

petulaho
20. bře 2014

@dorabell kočičko☹to mě moc mrzí....já se z prvních dvou potratů dostávala vždy rok a to byli "jen" v 7tt.,je to těžké...ale bohužel chce to čas a další miminko do bříška...s kamarádkou tě chápu, bude to těžké,ale věřím, že se co nevidět dočkáš a otěhotníš...drž se...

dorabell
20. bře 2014

@cabalkova mrknu se na to, určitě bych šla ráda, na doporučení, po zkušenostech, moc děkuji!!! 🙂

@petulaho děkuju za podporu......je to těžké a miminko v bříšku by to spravilo...snad přijde brzy. Jen doufám, že to tentokrát vyjde, protože si neumím představit podstupovat vše znovu. ...

tsterinka
20. bře 2014

holky já vám musim napsat jakou mám radost dneska se bručounek(tomu už se nedá říct spletl,protože moc dobře věděl co dělá) a podle kalendáře by zítra měla být ovu,Dnes i kdyby venku pršelo a já nevim co všechno tak by jsem i tak měla pocit že je venku nádherně.Já jsem fakt blázen 😀

terite
20. bře 2014

@petulaho Snad jo, Peti. Začínám tomu i věřit, že by to snad mohlo být už dobré. Takový vnitřní pocit. Snad mě neklame. A jak se cítím? Celý den je mi blbě. Nezvracím, ale cítím se dost mizerně. Pořád musím něco jíst, to jediné pomáhá a ještě hodně piju. Každé dvě až tři hodinky něco dlabu. Radost z toho moc nemám, nechci být jak sud už v prvním trimestru. Ale jinak dobrý, aspoň o sobě prcek dává vědět, ale stačilo by mi, aby se nahlásil jen ráno a ne že celý den 😀

lyc
20. bře 2014

@ofina1 moc gratuluji k malé Marušce, ať se vám oběma jen a jen daří 🙂