Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

merilinka
18. srp 2014

@cukrik123 tak se mám na co těšit tedy ☹

cukrik123
18. srp 2014

@merilinka Měla jsem jet na běžnou kontrolu k dr a asi dvě hodinky před odjezdem jsem začala krvácet a tak jsem nečekala a jela hned. na uzv zjistili že nebije srdíčko a že se od kontroly před 3 týdny nezvětšilo ani o mm. To bylo ve čtvrtek. v pátek ráno jsem tedy s vypsanou žádankou jela do nemocnice a tam jsem se rozkrvácela ještě víc. uzv ukázal už jen zborcený váček a bylo jasno akutně mě přijali a za 2 hodin jsem už byla na sále. Hrozný šok nestihla jsem vůbec nic rozbrečela jsem se až při přípravě na sále když mi to došlo

cukrik123
18. srp 2014

@merilinka ne nechci tě strašit každá to vnímá přece jinak neboj se

cukrik123
18. srp 2014

@hedusa To je hrozné moc mě to mrzí proč se tohle vůbec děje?

hedusa
18. srp 2014

@cukrik123 Nevím, je to už 4 měsíce a snažím se z toho dostat a stále mě to štve, někdy nadávám, někdy brečím. Někdy si říkám, jsou na tom holky hůř. Pak zas, že se povede další mimi...a s další ms zase pláču, že došla ☹ Proč se to děje? Kdo ví, asi nás někdo zkouší, co vydržíme, jaké máme priority, aby jsme si pak všeho více vážili...aby jsme něčemu porozuměli a já ještě nevím čemu.
Po revizi mě hrozně také bolelo břicho, řekla jsem si o nějaké jedy na bolest - fyzickou, duševní, nejpřejde asi nikdy. Nevím, jak to tady některé holky můžou dávat, když se jim to stane 2x, 3x....mám pocit, že bych se zbláznila.

hedusa
18. srp 2014

@terite Mám z tebe holka opravdu radost, vše bude dobré! A ty budeš mít konečně své miminko. Budu vám držet moc pěsti .-)

nessik
18. srp 2014

Holky, všem vám moc děkuju. Budu na netu až ve čtvrtek, jedu na služebku a nebudu mít přístup na internet. Tak se všechny držte.

cukrik123
18. srp 2014

@hedusa Snažím si nepřipouštět že to příště nevyjde, když se začneme snažit.. manžel se v tom plácá stějně jako já. Všechny plány a režim na následující rok je najednou pryč jsem ztracená. Mozek mi říká že se nic neděje a je to tak lepší, ale když mozek není všechno, kéž by ta bolest na dušičce šla vypnout.

kofik.h
18. srp 2014

holky myslíe, že je ještě naděje?
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kofik_h/graf...

hedusa
18. srp 2014

@kofik.h Já grafům vůbec nerozumím, ale podle toho co jsem tu sledovala, má být na těhu pokles a hup nahoru zas na teplotu - Ale nevím, zda jsem to správně pochopila.

@cukrik123 Já se v tom nejvíc dnes zas plácám, protože došla ms ☹ Nadávám, protože řeším práci. A vše mohlo být jinak...Mohla jsem mít pupek jak hrom a za chvilku rodit...Je mi do breku ☹( Dnes jsem hrozně cíťa. Pomůže mi vždy se tu vypsat, pak mi dá naději, když vidím těhu testy s // a řikám si, to dáme taky...pak zas příjde ms ☹

kifsepixam
18. srp 2014

@tsterinka Držím pěsti, ale určitě to bude dobré, to je jasný!!!

@reenik Veliká gratulace, mám radost🙂 Opatruj se!
@nessik Taky si myslim, ze vse je dobře, drz se a neboj.
@terite Vzdyt na UTZ není potřeba chodit tak rychle, sama vis, ze věci nejsou ovlivnit ani kontrolama co tyden, takze v pohode, hodnota krve poroste a pak jen zachovat klid.

@merilinka
@cukrik123 Holky je mi to moc lito, drzte se obe dve!!!! @merilinka když není srdeční akce nemá cenu cekat a zbytecne se trapis, radsi az to mas co nejdříve za sebou a to brisko si nemusíš hladit. Preste vim co prozivas, nam prestalo bit srdicko v 21. tydnu a taky mi nic nebylo, jen jsem z kontroly odesla s timto a byl konec a slo se rodit, takze ja to mela i s porodem....boli to moc a bolet bude stále a taky porad nechapu, co se stalo, ted se bojim porad, aby to srdicko zvladlo....je to sileny...ale drz se, bude lepe.

lyc
19. srp 2014

@dorabell já cítila pohyby (takové lehké) cca od 19-20tt 🙂 Ale vím o holkách, které se jich dočkali až kolem 23tt, takže neboj se nic, času dost - on se ti ten mrňousek ještě bude ozývat 🙂
@kifsepixam jsem ráda, že je u tebe všechno v pořádku a trošku tě ta návštěva nemocnice uklidnila. S pohyby těch našich tvorečků je to stejně zvláštní. I já ji někdy tu naši princeznu cítím naprosto zřetelně a jindy jako třeba od včerejška jen lehké pohyby jako křídel motýlků (asi se nám vždycky ty potvůrky někam schovají) 😀 Hlavně, že tam jsou a ještě doufejmě nějaký čas pobudou, aby na nás pak vykoukly v pravý čas ♥

zhortova
19. srp 2014

Tak se musím trošku uklidnit. Mám 14 dnů po revizi ve 23.týdnu a měla jsem si volat do porodnice skrz výsledky histologie. No a jsem docela v šoku...prý jestli jsem normální, že výsledky budou nejdříve tak za 3 měsíce....U předchozího potratu mi rovněž řekli 14 dnů a čekala jsem něco přes měsíc a teď rovnou 3 měsíce...ach jo. V pátek jdu na kontrolu k doktorce, tak si asi zkusím vydupat některá případná vyšetření, která bych mohla zvládnout v tom mezičase....imuno a štítnou žlázu? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Vím, že imuno docela trvá....ani nevím, kde např. v Brně imuno dělají....Nemáte zkušenosti, jak probíhá vyšetření štítné žlázy a co to zahrnuje?

bibianca
19. srp 2014

@zhortova Ahoj, já byla na imuno ve FN Brno Bohunice. Brali mi jen krev. A výsledky byly do 14 dnů. Rovněž výsledky z histologie po revizi ve FN Brno Bohunice byly do 14 dnů. Na štítnou žlázu na endokrinologii bys mohla dostat doporučení od svého gyndr nebo obvoďáka. Myslím, že by ses mohla objednat přímo do ambulance gyn. http://www.centrumprenatalnidiagnostiky.cz/obje... nebo na žádanku svého gynekologa... Já se tam objednávala na doporučení kamarádky.

bibianca
19. srp 2014

@zhortova Vyšetření štítné žlázy spočívá v odběru krve a následně kontroly s tím, že ti dr. prohmatá a změří krk případně tě pošle na ultrazvuk asi záleží podle hodnot z odběrů krve

zhortova
19. srp 2014

@bibianca....děkuji moc za info. Počkám do pátku na tu kontrolu a uvidím, na čem se s doktorkou dohodnu. Čím pokročilejší stupeň potratu, tím déle to trvá....což docela chápu, ale 3 měsíce je teda docela dlouhá doba čekání. Tak proč mezitím nezvládnout nějaká vyšetření, která by buď nějakou vadu potvrdila či vyvrátila.

tsterinka
19. srp 2014

holčičky,tak už jsem zpátky doma 😢 ,,Gestační váček je prázdný ☹ podle utz jsem 4+5.dle Ms 7+3.Ve čtvrtek jdu zase k dr a když tam nebude mimísek tak potom asi do nemocnice a bude to muset ven ,,,,nečekala jsem zázrak,ale tohle taky ne,,,jsem zase tam kde jsem byla,,,,ubrečená a uplně vyřízená

dorabell
19. srp 2014

@tsterinka ještě nevěš hlavu!!! Já jsem 5+3tt měla jen jakousi dutinku s čímsi a o týden později 6+3tt bylo vidět už srdíčko 🙂 jestli jsi 4+5tt ještě je brzy aby bylo něco vidět 🙂

cabalkova
19. srp 2014

@tsterinka A vis jiste, ze jsi nemohla otehotnet pozdeji?? Jeste neni nic ztraceno, vydrz.

cabalkova
19. srp 2014

@zhortova A vysetreni na genetiku na trombofilni mutace mas?? Nemohlo to zpusobit tohle? Ja musela v tehu taky redit a pichat Clexane...

bibianca
19. srp 2014

@tsterinka To je mi moc líto. Dávala jsem tomu takovou naději. Říkala jsem si, tak ty a @terite už jste znovu v tom. Určitě zanedlouho se přidám i já. A teď tohle. 😒 Drž se.
@zhortova No, ono se to trochu pere. Protože každé to vyšetření je nákladné a oni pak mají problém s pojišťovnami. Ale je to šílené. Člověk jim platí celý život a až potřebuje lékařskou pomoc, tak je to tak jak je... no prostě šílenství... naše zdravotnictví... 😒

tsterinka
19. srp 2014

@dorabell a 5+3 si byla podle MS a nebo podle utz,,,já jsem podle MS už 7+3,,,,já mám takovej strach,a navíc naštvaná na celej svět,,proč se musí dít takovéhle věci

dorabell
19. srp 2014

@tsterinka to jsem byla podle UZ, podle MS bych byla víc. Já věděla kdy jsem měla ovulku, měřila jsem BT....neboj se, ještě není nic ztraceno!!!!!

cabalkova
19. srp 2014

@tsterinka Pokud nevis, kdy byla ovu, tak to jeste nemusi znamena, ze je neco spatne, ja treba mivat ovu az kolem 20dc, takze mi vzdy vse vychazelo posunut, Tondik byl dokonce z ovu az 27dc, takze neves hlavu a vydrz do patku, ja verim, ze tam mimi bude.

cinnamon28
19. srp 2014

@broukarici
Ahojky,
omlouvám se že jsem nedala vědět dřív, nestíhala jsem sem ani jít.

tak jsem byla včera u doktora, vzal mi krev ale výsledky až druhý den, což za chvíli tam budu volat.
Na UTZ mi našel dutinku 3 mm, což řekl že to těhotenství není, že dutinka v děloze je normální 😕 nějak se mi tomu nechce věřit.
Tak dám vědět co nejdřív.
To je mazec tak dlouho a MS nikde? Řešila jsi to s doktorem? Já ms dostala 29 dní po revizi, což je zhruba stejně jako mám normální cyklus.
asi ti bude muset píchnout něco, to není normální.
Nebo jsi těhu? kéž by to byla druhá varianta že?

zhortova
19. srp 2014

@cabalkova...jj, ty trombofilní mutace nám dělali na genetice. Tam bylo vše v pořádku. A na hematologii zjistili jakýsi polymorfismus, který údajně může způsobit potrat, ale jen v 1.trimestru, což nebyl můj případ. Takže doktorka prý raději preventivně nasadila Fraxiparine, aby se to podchytilo....ale jak vidno....asi bude problémek ještě někde jinde.

cinnamon28
19. srp 2014

@broukarici
Jinak teď první cyklus měřím bazální teplotu, tak mám už tři dny nad 37, to je ale prej normální nějak až do MS, bohužel z toho nic nevyčtu, když měřím první cyklus. Ty ji měříš? Mám ji teď tak 37,2, nemocná nejsem, nebo se necítím, i když počasí by tomu odpovídalo🙂
Čím víc se sleduju, tím jsem zmatenější. 😀

cinnamon28
19. srp 2014

@broukarici
Tak jsem volala na výsledky a HCG mám 7,1 jednotek, tak se opravdu jednalo o zbytek z té revize.
Nechápu proč se ve mně drželo tak dlouho. Už to je 49 dní co nekleslo na nulu.
Tak snad další cyklus vše bude jak má.

barborynka
19. srp 2014

@dorabell já ani nevim jen jsme se chystali na véču a ped barákem mi praskla voda tak jsme hned jely a a si jak to bylo rychlý tak proto 🙂

terrorkax
19. srp 2014

Ahoj holky 🙂

@tsterinka Teda co to ctu ? ☹ Drzim Ti moc palce, miminko se objevi, MUSI ! Snaz se myslet pozitivne, i kdyz je to tezke.. ☹

@terite Gratuluju k testikum a moc drzim palce, tentokrat to urcite dopadne vyborne 🙂

Samozrejme drzim palce vsem ostatnim, at uz tehulim nebo snazilkam 🙂
Ja mam dnes ,,vyroci´´ - 8 mesicu od revize, prijde mi to jako vcera a kazdy den dekuju Bohu, ze mi poslal hned nove miminko 🙂