Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

dvoracek
19. lis 2015

A ty jsi na neschopence(ilonar)?ja sla tenkrat hned za dva dny do prace.do MŠ. Mas taky neco predepsano? A verca?ty si byla v kterem tydnu?

ilonar
19. lis 2015

@verca1508 jak vidim otaznicek,zhavim odpoved 😉 jsme na tom jeste dobre vid. Vzdycky si rikam,ze jsou na tom lidi hur a musi to zvladnout. Ach jo.

verca1508
19. lis 2015

@dvoracek Od toho jsme tady, abychom si o tom popovidaly, to neni zadne zatezovani 🙂

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek nene zadna neschopenka,ale jsem momentalne bez prace. Zadne komplikace. Ja ani srdicko nevidela. Musis bojovat. Sama se sebou. Taky jsem to nikomu nerekla,ani rodine. Chteli jsem rict az tu hezkou zpravu. Tady s nama muzes mluvit o vsem. Je to navykove 😊

dvoracek
19. lis 2015

Ja se prave nekdy stydim za to,ze jsem smutna a tajne tady poustim slzy nad fotkama z ultrazvuku,kdyz se pritom deji lidem horsi veci. A ted koukam ze tady ani nerespektuju bejaky system odpovedi.ani nevim jak to tu funguje 😀

verca1508
19. lis 2015

@dvoracek No, mela jsem byt pri kontrole minuly tyden v 11 tt, ale srdicko prestalo byt v 9 tt. Jinak ja na neschopence jsem, byla jsem i v tehu kvuli vsemu co mam za sebou v rodine, doktor o vsem vi, tak me radsi jeste nechal doma.

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek stydet se za smutek,ktery je tedy bohuzel opravneny,opravdu nemusis! Jen je fajn,ze se moc snazis tomu nepropadat! A opravdu jsou na tom i hur. Potraty v tretim trimestru atd. Bude zase dobre neboj!

verca1508
19. lis 2015

@ilonar Mas naprostou pravdu, ono se rika, ze vzdycky muze byt hur nez je, i kdyz o tom v tech prvnich chvilich vubec nechceme slyset a myslime si neco jineho.

ilonar
19. lis 2015

@dvoracek pod kazdou z nas je modre napsano ODPOVEZ. Ale ja ctu vse,tak to mas jedno 😉

ilonar
19. lis 2015

Jdem spát,zítra to proberem. Dobrou!

verca1508
19. lis 2015

@ilonar Mame stejne myslenky. Dobrou vsem!

dvoracek
19. lis 2015

@verca1508 no ja uz uvazuju ze se necham uschopnit,nema to cenu odkladat.nepreboli to tak rychle.snad to zvladnu. Tesila jsem se letos strasne na vanoce.prvne proto,ze jsem mela rodit na zacatku prosince,pak proto ze jsem tehotna a budou pekne vanoce a ted nevim.holky po tom potratu v dubnu rikal pritel nebrec udelame si nove miminko.ted po druhem,kdyz me videl v nemocnici rikal ze teda ani nechce.ze uz by trikrat umrel byt na mem miste.ja nemohla ani pit a jist.a vyslo to na dva dny.protoze me potom chteli docistit na sale a nevedeli jak dlouho bude trvat tennporod tak rekli ve stredu uz nejezte a nepijte a bylo to az v patek...ale ted uz chce zase trenovat 😁

dvoracek
19. lis 2015

Dobrou a dekuju.

ilonar
20. lis 2015

@dvoracek Přítel potřebuje taky čas, aby ho to přebolelo, oni to ty chlapi mají trochu jinak. Moc o tom nemluví, ten můj se třeba hned obrnil a dodával mi takový vnitřní klid. Potřebujete oba čas. Za prvé na ty výsledky a za druhé na to srovnání se v sobě, abyste se s tím vyrovnali a mohli začít znova. Vánoce budou prima, taky jsme se těšili z toho, že budu mít pupík a tak, ale nedá se nic dělat. Pupík bude, ale jindy.

kachnanek
20. lis 2015

@ilonar To jsem ráda že to tady někdo nadnesl, já totiž taky spořádám asi 5 kg sladkého za den, připadá mně, že břísko se taky teprv začíná stahovat, že už přece jenom trošku narostlo za těch 10 týdnů a prsa jsou nejhorší, jsou pořád jak bych to řekla "naběhlý" a citlivý…

@dvoracek Moc mě mrzí co se ti stalo, je to hrůza, jenom to potvrzuje, že si člověk ani po tom prvním trimestru nemůže říct tak a mám vyhráno!

dany69
20. lis 2015

@dvoracek teda je mi smutno za tebe, snad už bude jenom dobře. Hodně síly 😉 a ten smutek tu klidně ventiluj, já o tom taky s nikým nemluvím, dneska jsem se téměř rozbrecela když se mě kamarádka zeptala jak se mám.. A to jsem myslela, že už jsem celkem v pohodě

dany69
20. lis 2015

Holky a s tím cvičením, já bych taky už zase ráda něco dělala, ale doktor říkal že ještě do kontroly za 3 týdny žádná zátěž

dvoracek
20. lis 2015

@kachnanek no ja si prave rekla.parada prvni nejhorsi trinestr za mnou.vse v poradku.uz se v sobe zklidnim a zacnu se usmivat a rozlil se ve mr krasny pocit klidu a zacla jsem si ten.pocit uzivat.a pak najednou stojim,tece ze me voda a ja rychle nevim co udelat aby to prestalo.johy jsem drzela u sebe a cela se klepala a vedela ze je konec.

dvoracek
20. lis 2015

@dany69 no presne toho se bojim,ze se me nekdo bude ptat a ja se rozbrecim a neustojim to.prsa uz m ok,mela jsem prasky na zastaveni laktace a musela jsem je mi stahle.bricho se zatahlo,ale zustal spicek,byl tam i predtim ale ted je malinko vetsi.je to moje problemova partie a nic jsem s ni nedelala.ale jestli ted budu mit zakaz snazeni na pul roku tak se adi zacnu lehce hybat.

janarichla
20. lis 2015

@dvoracek ahoj strašně moc mě mrzí co se ti přihodilo, já pracuju taky v mš a dva dny po zákroku jsem šla do práce, protože jsem to doma nemohla vydržet všechno na mě podalo. Chce to čas a nějak zaměstnat mozek, abys na to neustále nemyslela. Věřím, že další miminko bude 100% zdravé a moc na tebe myslím 🙂

janarichla
20. lis 2015

Holky já jsem ty první dva měsíce přibrala 4 kila byly tam totiž dvě... Doktor mi doporučil ležet na břiše i ve spánku a podkladat si ho třeba polštářem aby se děloha a vše stáhlo zpátky. Jinak já chodím na procházky se psem a jezdím na kole

dvoracek
20. lis 2015

@janarichla no ja tentokrat byla odrovnsna fyzicky,ztrata krve,nic moc vysledky.antibiotika,prasky na zastsveni laktace,ktere mi nedelaly dobre,do toho trhani osmicky.porad jsem lezela.teprv ted par dni jsem schopna vstat z postele.tak asi po mesici pujdu do prace.nema cenu to protahovat. Snad se nam vsem brzo zadari a bude vse v poradku.

janarichla
20. lis 2015

@dvoracek tak teď už musí být určitě jen lépe, když sis všechno špatné už vybrala. Já jsem po revizi začala užívat vitamíny a čaj. A ještě když můj gynekolog viděl kde pracuji chtěl mě hned poslat na nemocenskou kvůli infekčního prostředí mezi dětmi... A je fakt že ten poslední týden těhotenství jsem chytla nějakou virozu. Doufám že zdravotně se dáš co nejdříve dohromady, psychicky to bude těžší, ale určitě na vás s manželem čeká zdravé mimi 😉

ilonar
20. lis 2015

@janarichla Taky jsem tam měla dvě a břicho se mi fakt zvětšovalo docela rychle, s přítelem jsme se tomu divili 😀 a já se trochu obávala, kam to povede, když to takhle vypadá na začátku 😅 . Já břicho nemám problémové, to spíš zadek 😕 , tak mi ten špek docela vadí, ale jak jsem psala, už se to stahuje zpátky. Teď hlavně ten zadek posiluju, ale pomalu, jen výpady, jsem fit, poslouchám tělo a to mi říká, klidně cvič.

ilonar
20. lis 2015

@janarichla A ty už máš po "návštěvě"?

dvoracek
20. lis 2015

@janarichla jojo musime verit.nic jineho nam nezbyva.nevim jak jste stare tady,ale me je 25 tak snad jeste cas na pokusy mam...

ilonar
20. lis 2015

@dvoracek Tak to máš spoustu času a všechno před sebou!!! Mně 29.

ilonar
20. lis 2015

A holky,po revizi je mozne mit ovulaci jeste pred tou prvni porevizni menses? Mam totiz trochu ovulacni priznaky,tak nevim,je to mozne? Na menses je jeste brzy.

ilonar
20. lis 2015

@dvoracek Koukala jsem,ze je tu diskuze Pozdni potrat v 2.trimestru,tedy tvuj pripad,resi tam vysledky testu,ale i kdy snazeni atd. Zkus tam nahlednout.

dany69
20. lis 2015

@ilonar já si myslím, že to možné je.. asi jsem na to někde narazila, že ovu proběhla normálně hned po revizi 😉