Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alicie_k
17. led 2016

@ilonar No já to manželovi neříkám, aby si nemyslel, že chci sex jen pro otěhotnění 🙂 Ale já jsem totiž taková anomálie... Mě sex moc nebaví 😅 ráda se nechám přemlouvat takže když pak začnu já, jsem hned podezřelá 😀

ilonar
17. led 2016

@alicie_k to my sexujeme i mimo ovulku,ale jak to na sobe citim a on se k nicemu nema,tak ho musim trosku popostrcit,aby se cinil 😉 a neusnul.

janarichla
17. led 2016

Tak holky mi porad :D ovulaci jsem mela od 11.1. A od vcera me zacaly bolet prsa....

verca1508
17. led 2016

@janarichla Ze by? Me taky zacaly bolet dost brzo po ovu 🙂 drzim pesticky 🙂

ilonar
17. led 2016

@janarichla jo tak proto jsi tu tak málo, když na tom pořád ležíte 😉 kdy má být ms? A ovu měříš?

alicie_k
18. led 2016

Mně prsa začaly bolet až vlastně v den vynechané MS. Ani žádné jiné příznaky nebyly. Ale to jsem se na to tak nesoustředila jak teď ☹ Ale ten podbřišek včera by asi ani nešlo přehlídnout... Ono mě ty prsa i bolely celkem dlouho po revizi.

julieta33
18. led 2016

@alicie_k Měla jsem to úplně stejně jako Ty.A teď prsa vůbec nebolí ,jsem 3 měsíce od revize.Podbřišku boli šílené.Ms ma přijít 25.1.Budu se těšit.Bohužel i za ty podmínky, ze ms přijde.S tím se musí také počítat.

janarichla
18. led 2016

@ilonar ms by mela byt 31.1. Ovu nemerim, tu poznam 🙂 a podbrisek me taky poboliva, tak uvidime 🙂

evuska86
18. led 2016

Ahoj holky, přidávám se s moji zkušenosti. Po roce a půl se nám podařilo otěhotnět , ale bohužel jsem potratila, spontannim potrat. Bolesti to byly šílené, ale jsem rada, ze jsem nemusela na revizi. Ted to zkousime 3. mesic, kromě vitamínu nic jineho neberu. Tak jsem zvědavá, kdy to vyjde a tentokrat se šťastným koncem. Nejdriv se na to člověk vubec nesoustredi, proste sexuje.. později se k tomu přidá bazálni teplota a ovulaci testy a nevim jak vy, ale u nas to poslední dobou vypada tak, ze na myslíme na otěhotnění kudy chodíme.

puutalo
18. led 2016

Zítra nastupuju do nemocice na revizi. Do poslední chvíle doufám, že stihnu potratit doma, cpu do sebe vše možné, co by mohlo pomoci, ale ten prázdný váček se mě drží jako klíště. Mám to na 3 dny hospitalizace, nechápu důvod tak dlouhého tvrdnutí v nemocnici, nejsem nemocná, jen nepovedeně těhotná.

koudulinka
18. led 2016

@puutalo to me mrzi vim z vlastni zkusennosti jake to je ja po roce a pul konecne otehotnela ale po 3 tydnech mi zjistitli zamlkle tehotenstvi takze jsem musela na revizi, byla jsem zoufala a celou n oc a dopoledne v nemocnici jsem probrecela, nastesti me ale hned 2hodiny po zakroku pustilůi domu ale stejne je to sileny..drz se a uvidis ze vse bude zase dobre jako v to doufam ja🙂

puutalo
18. led 2016

@koudulinka Děkuju za povzbuzení! Už mě ani nemrzí, že se to těhotenství nepovedlo, ale spíš mě štve přístup doktorů. Jedou si své a neberou ohled na moje potřeby a pocity. Před zákrokem jsi tam byla jak dlouho? Také by se mi líbilo tam být po zákroku co nejkratší dobu.

lolly77
18. led 2016

Ahoj holky, asi blbá otázka, ale jak se počítá to šestinedělí? 22. 12. jsem byla na revizi a do dnešního dne se ms nedostavila, pouze stále špiním. Já jen, do kdy bych měla ms dostat. Díky 🙂

lolly77
18. led 2016

@puutalo já šla v devět ráno na zákrok a v jednu už jsem šla domu

juliemichal
18. led 2016

ahoj holky,prosím jak jste to měly s ms po samovolném potratu (mi se to mimi samo vstřebalo)
právě od včerejška trochu krvácím a vůbec netuším zda to mám počítat jako první ms anebo jako čištění.holky mi psaly,že by to braly jako čištění,ale ještě se chci Vás zeptat tady.dr mi říkala,že by mi měla ms dojít za měsíc a došla za 3 dny co jsem se dozvěděla,že jsem samovolně potratila.děkuji

julieta33
18. led 2016

@lolly77 ms jsem dostala až po 30ti dnech

puutalo
18. led 2016

@lolly77 To jsi měla velké štěstí. Čím déle tam člověk je, tím víc se musí zase zpátky trápit. Opravdu to nechápu, proč mě tak dlouho budou trápit. :(

elishka87
18. led 2016

Já jsem byla taky 3 dny, ale byla jsem v 17.tt, takže mě čekal vyvolávaný porod - 1. den dilatační tyčinky na roztažení, 2. den všechno zbylé a 3. den jsem dostala poslední antibiotika a šla domů. Chtěli si mě tam nechat ještě 1 den, ale už jsem taky chtěla domů. Pokud nebudeš mít komplikace, tak Tě třeba pustí. V nemocnici Ti řeknou své. Drž se!

dvoracek
18. led 2016

Já jsem u prvního potratu byla v nemocnici 24 hodin, nechali si mě tam přes noc. A u druhého v 17. týdnu jsem tam byla 5 dní, protože 3 dny trvalo, než jsem "porodila". Ale obvodní, když se dívala na propouštěcí výsledky z nemocnice, tak kroutila hlavou, jak mě mohli pustit a hnala mě málem po týdnu zpět do nemocnice.

alicie_k
18. led 2016

@puutalo Ahoj, měla jsem to stejně, prázdný váček. Měla jsem už naplánovanou revizi, ale překvapilo mě to v sobotu. Měla jsem hrozné bolesti ale skoro jsem nekrvácela. Byla jsem 7.tt. Bylo mi řečeno, že sama bych nepotratila, byla jsem za revizi ještě ráda, ty bolesti byly už moc a čípek zavřený. Zákrok byl v osm večer a hned ráno po snídani mě propustili, bývá to jen krátká narkóza. No a další MS přišla za 3 týdny, silná a bolestivá, ale aspoň jsem věděla, že mě nevyškrábali tzv."na kost" 🙂
Teď už se zase snažíme, tak uvidíme, co nám život přinese 🙂
Snaž se ten pobyt v nemocnici zkrátit na minimum, není to příjemné. Myslela jsem si jak hezky se po narkóze vyspím a zatím jsem v noci oka nezamhouřila... A na chodbě jsem potkávala samá břicha nebo šestinedělky 😒
Držím palce pro hladký průběh a brzké uzdravení... 🙂

alicie_k
18. led 2016

@juliemichal Myslím si že se děloha snaží se vyčistit...

juliemichal
18. led 2016

@alicie_k děkuji 🙂 protože to mám fakt docela dost slabé ☹ což nechápu,ale pobolívá mi krásně i břicho,to mě nikdy při ms nebolelo ☹ takže to asi nemá cenu si už teď po tom čištění dělat ovu testy?a snažit se,protože asi ovulaci mít nebudu ne,dokud nebudu mít pravou ms?já se v tom nevyznám ach jo ☹

evuska86
18. led 2016

@juliemichal ja slabe spinila cely den, v noci mi začaly bolesti a rano ze me komplet vse vyslo. Střídavě jsem spinila a krvacela pět dni, ms jsem dostala za 25 dni a hned dalsi ovu jsme se začali snažit.

alicie_k
18. led 2016

@juliemichal Asi bych počkala ještě jednu MS, teď po tom čištění bych ještě testy nedělala...

juliemichal
18. led 2016

@evuska86 děkuji,já už vím o tom,že jsem měla SP někdy minulý týden,ve čtvrtek jsem už nic v děloze neměla ☹ a teď jsem teprve v neděli začala krvácet,ale fakt jen trochu tak jsem si myslela,že dorazila ms,ale ms mívám o dost silnější.

@alicie_k děkuji já jsem se právě chtěla hned snažit,ale asi to fakt nemá cenu a ovulku mít nebudu co? 🙂 tak si ještě na jednu ms počkám,snad dojde co nevidět 🙂

kamikz
19. led 2016

já dostala MS asi 2, 3 dny po revizi.. vlastně jsem to vůbec netušila, 29. jsem byla na revizi a 31. mě začal příšerně bolet podbřišek, záda, na zvracení mi bylo.. pořád jsem to připisovala kyretáži, na Nový rok jsem pak začla krvácet a když jsem přišla 4. 1. ke svému gynekologovi a řekla jsem mu, že pořád dost krvácim a že mám bolesti (já je teda mívala vždycky při ms, ale tohle bylo něco úplně hroznýho) a on mě vyšetřil a s naprostým klidem mi oznámil, že mám regulérní měsíčky. Divila jsem se, že přišly TAKHLE brzy po zákroku, ale říkal, že to klidně je možný. Dal mi Pambu, Ascorutin, čípky na zánět a listovku, řekl mi, že tohle všechno mám brát, že to teď pěkně srovnáme a ani se nenaděju a budu připravená 🙂 a fakt, po dalších 2, 3 dnech jsem dokrvácela, bolesti zmizeli a od té doby ani fň. Takže asi 14 dní na to proběhl i sex, chráněný samozřejmě a pořád ok 🙂 jen to teď trochu cítim ten podbřišek v těch mrazech, to mi nedělá moc dobře. Na další kontrolu jdu až 8. 2. a podle plánů doktora bych do té doby měla mít za sebou ještě jedny měsíčky (měly by přijít příští týden, tak uvidim). Takže ono je to fakt všechno hrozně individuální i co se týká měsíčků po revizi, ovulace apod.

ilonar
19. led 2016

@verca1508 Tak ať to zítra proběhne šťastně 😊 pak napiš.

verca1508
19. led 2016

@ilonar Je, diky moc, jsem napnuta jako ksandy 🙂 na testu je to uz pekna dalnice 🙂

ilonar
19. led 2016

@verca1508 já jsem napnutá za tebe, určitě to bude v pořádku. Hlavně pozitivní mysl 😉

dvoracek
20. led 2016

@verca1508 myslim na tebe 😊