Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
29. lis 2011

@vanilka31 to ještě není taková tragedie, ale člověk už si říká, sakryš, tak ať už se to povede, co? On každý říká, že je u nás naděje veliká, ale co když to poprvé byla stejná náhoda, jako to, že to byl downík. Trošku se toho bojím, protože vlastně dělám ty samé kroky, které vedly k potratu, ale rozumem si to vysvětlit umím, že to tak nebude 😉

vanilka31
29. lis 2011

@leeena_4 No musíš se naprogramovat tak, že to tentokrát vyjde a s tím do toho jít. Je to těžké, ale nic jiného nezbývá.

leeena_4
29. lis 2011

@vanilka31 zatím jsem naprogramovaná, že jednou to vyjde, ale zaměřit se na jeden pokus sebojím 😉. Jsem optimista, ale po letošku trošku připosraný optimista 😉 😀

vanilka31
29. lis 2011

@leeena_4 No budeš těch pokusů mít víc než jeden, tak když hned ten první nevyjde, nic se neděje.
Ha ha no já se taky snažím být optimista.

leeena_4
29. lis 2011

@vanilka31 já to tak přesně beru 😉. Vím a věřím, že to vyjde a na osudu nechám, na který pokus to bude 😉

vanilka31
29. lis 2011

@leeena_4 Jj přesně tak.

martasl
29. lis 2011

ahoj holky 😉
ivasa-jééé,taky si tě pamatuju a strašně moc gratuluju.jak je vidět,zadaří se,když to člověk nejméně čeká.ale v našem případě-jak na to nečekat,že??

lenka5731-tak hlavně,že jsi pod dozorem,určitě budeš klidnější.to bude určitě holčička-ženský víc vydržej a snesou 😀 .

herbie-teda,try botičky jsou kráááásný.ale bohužel ne pro mě 😖 .ten altánek je krásnej,celé místo je krásný.ještě bys nám mohla vyfotit ten super výhled 🙂 .úplně ten obřad vidím.těším se na fotečky,doufám,že nima nebudeš šetřit 😅

martinakl
29. lis 2011

@lenka5731 @barbarucha
Ahoj holky. Tak mi odpovedeli z LLP. Vypsali tam v podstate moje moznosti, tzn. stiznost, mimosoudni jednani, zaloba. Tak jsem zacala tim, ze jsem podala stiznost vedeni nemocnice. Na vyrizeni maji 60 dni, tak uvidime, co se bude dit pak...
Leni moc moc moc drzim pesti, at to prcek zvladne 😉

maximka33
29. lis 2011

@mircisek jé to jsi superhledalka 🙂 některé holky ani neznám, možná se připojily ještě přede mnou. Akorát Ivasu znám ještě z jiných diskuzí 🙂
@lenka5731 Moc ti držím palce, však krvácí jen ten hematom! to je dobře, že to máš první dítko. nevím, co bych provedla s Martínkem, kdyby se mi to stalo.. to jsou situace.
@leeena_4 ty jo, taky mám PCO, nebo asi jen sklon k tomu, ale zatím s tím nikdo nic nedělal.. a na kolik pokusů IUI chcete jít? vím, že je tam menší pravděpodobnost než u IVF, jen nevím, o kolik.

barbarucha
29. lis 2011

@martinakl Supr, to jsem zvědavá, co na to nemocnice!

barbarucha
29. lis 2011

@maximka33 Co to je PCO? Jsem trochu pozadu 😀

barbarucha
29. lis 2011

@martinakl Marti, já se v tom houby vyznám, čeho je možné dosáhnout tou stížností?

martinakl
29. lis 2011

@barbarucha Praveze nic moc. Maximalne to, ze se o tom dozvi jeho nadrizeny, pokaraji ho, mozna v pripade velkeho pochybeni nejaky trest ve forme snizeni premii nebo neco takoveho, pripadne prislib, ze se dany doktor radne proskoli. Moc jsem toho o tom taky nezjistila. Kazdopadne oni mi musi dat vedet, co s tim udelali a pokud nebudu spokojena, muzu zkusit to mimosoudni jednani, kde bych od nich pripadne mohla i dostat nejaky penize. Pokud ale bude mit smysl ta stiznost (v tom smeru, ze to vedeni tomu doktorovi radne vysvetli a da nejevo, ze udelal chybu, nebo tak neco), pak mi to asi bude stacit.. Proste uvidim, co odpovi nemocnice.

maximka33
29. lis 2011

@barbarucha to je syndrom polycystních vaječníků, což má za následek často nepravidelnou ovulaci. moje ségra to má, já mám k tomu sklon, ale první dítě vyšlo hladce..

jahudka80
29. lis 2011

@mircisek natulka je mourinka29 😉 no jo no hold to někomu nepříjde důležité sem napsat že je těhu....

jinak já už špiním hurá tak to zítra po 42dnech dostanu huráááááááááááááááááááááááááá
@herbie krásné místo taková romantika 😵 já bych se vdávala 😵 zas

biscuittt
29. lis 2011

@denca2000 Ahoj, já byla na revizi bohužel minulý týden - 10tt těhotenství. Teď tedy čekám až se tělo dá zase do pořádku. Vidím, že už jsi zase těhotná-tak moc gratuluji!!! Mohla bych poprosit o radu, kdy po zamlklém potratu znovu začít? Lékař říkal 2-3 měsíce počkat. Někdo říká 4-6, někdo zase hned, že je tělo hormonálně aspoň zásobeno. Nejvíc se zatím přikláním tomu počkat 2 MS a potom to zkusit. Na jednu stranu bych chtěla být zase těhotná hned 🙂 na druhou stranu jsem si v rámci terapie naplánovala spoustu aktivit snad až do června, abych přišla na jiné myšlenky..Otěhotněli jsme hned, a teď se samozřejmě bojím, že už to tak znovu nebude...

vanilka31
29. lis 2011

@barbarucha Ahoj tak jsem dnes byla na tý Mojžíšovce a u mě to proběhlo úplně v pohodě. Ukázala mi zatím pět cviků, já jsem to zkusila a mám to cvičit každej den - 5x to opakovat. Je to všechno v leže a zaměřený na pánev. Příště mě naučí dalších 5 cviků. Musí se to ale cvičit denně, aby to mělo nějakej efekt.
Ptala jsem se i na to, jestli se to může cvičit, když se snaží otěhu a prý jo, že by to nemělo vadit.

lenka5731
29. lis 2011

@maximka33 to není první, mám dceru o cca 8 měsíců starší než je tvůj syn 🙂

lenka5731
29. lis 2011

@martinakl taky jsem zvědavá, co ti odpoví (a kdy)! už jsi to poslala? budeš to formulovat sama nebo s nějakým právníkem, nebo tak jak ti to napsali z LLP?

maximka33
29. lis 2011

@lenka5731 ty brďo, vlastně jo, tak kdo malou hlídá?

maximka33
29. lis 2011

@biscuittt ahojky, tak další holka do naší party, doufám, že se ti u nás bude líbit. myslím, že bys klidně mohla začít už po první ms. ono to stejně nemusí vyjít hned..

martinakl
29. lis 2011

@lenka5731 Sama. S pravnikem bych konzultovala asi v pripade nejakeho dalsiho postupu. Poslala jsem to zatim maiem, zitra musim poslat postou podepsane.

lenka5731
29. lis 2011

@maximka33 no ráno ji muž odvede do školky, po obědě ji tam vyzvedne babička nebo děda a je u nich dokud ji nevyzvedne muž cestou z práce. bydlí ve stejném domě. pro mě celkem ideální, akorát muž toho má plný brejle, protože nedělám fakt nic 🙂

el29
29. lis 2011

@cuddle ja taky pořád krvácím (od neděle,jako ty)...a ještě pořád mám bolavý prsa... ☹

lenka5731
29. lis 2011

@maximka33 hlídání máme kdykoliv potřebujeme jakkoliv dlouho (bez toho bychom vůbec s naším vytížením nemohli fungovat), ale taky to není "zadarmo", že .... a tím nemyslím peníze 😒

barbarucha
29. lis 2011

@vanilka31 Zajímavý. Mě nejdřív dělala instruktorka odblokování a to dvakrát za sebou dva dny po sobě, pak jsem začala cvičit, dvakrát denně, 2 cviky na zádech, 1 na břichu, 3 na všech čtyřech a ještě hrudní rukama a PC svaly. A zákaz snažení až do odvolání. (Né, že bych ho dodržovala, teda 😎 )
To vypadá, že co instruktor, to jinej výklad. Ale cvičím poctivě. Začla jsem na pěti a teď už dělám 10 (od těch jednodušších cviků 😀 ) Sem zvědavá, kdy se to nějak projeví.

barbarucha
29. lis 2011

@lenka5731 Když to není za peníze, tak to bude za pověstnou "trochu vděku" asi, co? 😕
Držte se oba!!!

barbarucha
29. lis 2011

@herbie Herbie, krááásný místo na svatbu je to. Tam budou nádherné výhledy a budeš z toho mít nádherné fotky!!! My měli takovou jednoduchou svatbu, ale taky s výhledem, protože jsme kvůlu tomu vylezli na kopec. I s knězem. 😀 Kdo bude chtít, pošlu na IP video z fotek 😉

lenka5731
29. lis 2011

@barbarucha za "trochu vděku" ani ne, spíš babička nezvládá svou roli, často nás nerespektuje jako rodiče a často má potřebu nás poučovat. Když jí řekneme, že si něco přejeme/nepřejeme, tak to stejně většinou udělá po svém. Nejsou to vyloženě zásadní věci, to by bylo hodně zle, spíš maličkosti, ale když je takových několik denně, radost z toho nemáme 🙂 Často nám třeba připomíná, že jí máme večer vyčistit zuby, na ven dát čepici a podobně, radí mi že jak jí mám udělat sunar (ve více než třech letech!) 🙂, a další věci. Prostě nás má za blbce. Jakákoliv domluva nepomáhá, to už jsme vzdali, nemáme sílu ani náladu řešit ještě něco stále dokola s babičkou, z minulosti víme, že to s ní nejde po dobrém ani po zlém 😒 Ale pro malou by se rozkrájela, oba dva s dědou, to zas jo. Prostě něco za něco.

lenka5731
29. lis 2011

ale kdybychom jim za to hlídání měli platit tržní cenu, tak už si snad za ty peníze mohli koupit nové auto 😎 😀 Do práce jsem musela ve dvou letech.