Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

froka
15. čer 2012

@turcice No doufám, že se to nezastaví, je taková jiná. Taky jsem ji čekala až příští týden, ale brzo bych neřekla, je to 24dní, takže trošku kratší cyklus. A si tomu pomohl kontryhel a homeopatika, která slouží k regeneraci dělohy po porodu a potratu. Je to aspoň dobré znamení, že se děložka rychle zahojila a měla by být ok.

turcice
15. čer 2012

@froka já jsem myslela že ten kontryhel se pije od první ms do ovulky 😒 a jaká jiná se ti zdá???

froka
15. čer 2012

@turcice Kontryhel se pije hned po revizi, někde jsem četla že celou dobu až do první ms. No a po první ms, pokud se už snažíš, tak jen do ovulky. Je na nárůst sliznice, což je po revizi potřeba, protože ms vlastně přijde až dostatečně doroste sliznice. A potom zákroku to jde někdy pomaleji a proto to tedy může trvat až těch 6-8 týdnů. Jiná se mi zdá v tom, že jakoby dělá pauzy, možná se přece jen ještě pořádně nerozjela.

froka
15. čer 2012

@turcice Jo ještě, jak ses ptala na ty příznaky, tak hlavně to poznám podle čípku, že měkne a jinak sem tam píchnutí, takový tlak v podbřišku, bolest prsou, trošku nafouklé bříško, ale ne vždy všechny ty příznaky jsou nebo možná jsou, ale nevšimnu si jich.

danaho
15. čer 2012

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat a popovídat si o vašich zkušenostech a o tom jak jste tuhle situaci zvládly? Dnes jsem podstoupila kyretáž dělohy v 7tt.V pondělí jsem začala silně krvácet,přesto jsem doufala v zázrak.Bohužel jen do včerejška kde mi na kontrole potvrdili veliký hematom s již poškozeným plodem mé vytoužené štěstí trvalo jen příliš kráce. ☹

froka
15. čer 2012

@danaho Ahojky, tak tě bohužel vítám mezi námi. ☹ Určitě tě tady všechny rády podpoříme a pokusíme se ti poradit s čím jen budeš potřebovat. Klidně se ptej, co by tě zajímalo atd. Je to tvoje první těhu nebo už máš doma nějaké zlatíčko? Teď ti přeji hlavně sílu kočenko. Drž se!

maximka33
15. čer 2012

@froka tak to je super, pojď do tabulky. mrška ti přišla brzo, to je fajn, můžeš začít počítat. po prvním potratu mi přišla dokonce už 20. den. je to fakt různé.
@danaho ahojky, moc mě to mrzí.. mně potkalo totéž před dvěma měsíci.. krvácení už prostě nešlo zastavit... snad se ti mezi námi bude líbit, hodně si tu pomáháme a podporujeme se. myslím, že to nejhorší máš už za sebou. taky jsem se po zákroku cítila jako v bodě nula, ale zas na druhou stranu nějaká úleva, že mám za sebou něco, co prostě muselo být. klidně nám řekni, co máš na srdíčku. každá z nás tě ráda vyslechne.

danaho
15. čer 2012

@froka Děkuji ti moc. Bohužel žádné dítě ještě nemám. Pokouším se o něj už několik let. Nakonec jsme skončili na umělém oplodnění.Tohle byl náš druhý pokus IVF (první byl neúspěšný). Všechno to tentokrát vypadalo dobře a já jsem tomu hodně věřila. Nikdo mi neumí vysvětlit proč se to stalo.Musím se asi smířit s tím,že je to asi příroda.Prý je pozitivní zpráva,že jsem vůbec otěhotněla. Ale vím,že pokud se to zase podaří tak se budu bát mnohonásobně víc. Aby to zase nedopadlo stejně.

danaho
15. čer 2012

@maximka33 Moc děkuju. Je to teď hodně čerstvé. Ale jsem bojovnice a nechci propadat do depresí. Máš pravdu,že to nejhorší je za mnou. Ten týden co jsem ležela doma v posteli a vstávala jenom na záchod a nevěděla jsem co bude. To bylo opravdu psycho. Včera mi řekli,že je po všem a dnes po tom zákroku vím,že už v břiše nic nemám. Ale ten pocit prázdnoty. Bylo to "jen 7 týdnů" ale ten cit tam už byl. A vy které jste prodělaly potrat, podařilo se vám zdárně otěhotnět a donosit miminko?

winterska
15. čer 2012

@danaho vítej v této "smutné" diskuzi. Je mi moc líto, že tě to taky potkalo. Bohužel nejsi první ani poslední.. Ale naděje tu stále je..Jako příklad beru sebe: 5 let snažení 2x IVF nic, po IUI - těhu, ve 13tt přerušení - vážné poškození plodu. 3. IVF nic, KET teď v květnu a jsem v 7tt. a tiše doufám, že už bude všechno v pořádku..
Je to hrozně nespravedlivé, nějaká buchta otěhotní ani neví jak, kouří, pije, a úspěšně donosí zdravé dítě, a pak jsou ženy, co se snaží léta za pomocí lékařů a když už konečně zapadnou, tak to nevyjde.. Prostě to tak je a my s tím nic neuděláme a jen si držíme naději že to zase někdy vyjde a my se dočkáme vytouženého uzlíčku štěstí 🙂
drž se 🙂

danaho
16. čer 2012

@winterska ahoj,děkuji za přivítání.Vždycky jsem viděla jen název vaší disluze,ale nikdy jsem do ní nenakoukla. Asi jsem se podvědomně bála aby mě tento osud také nepotkal. Ale je to jinak a já si ráda s vámi popovídám o zkušenostech a hlavně tu máte všechny pro tuto smutnou bolest pochopení.Koukám,že toho máš za sebou také dost.Já mám teď v mrazáčku taky 4 sněhuláky,tak doufám,že se zadaří. Naděje umírá poslední. Držím ti moc palce aby to tentokrát vyšlo. 😵

kolino
16. čer 2012

Ahojte holky! tak jdu Vám oznámit ,že nebudeme čekat do září!!!! Až dorazí MS zavolám do CAR a objednám nás na konzultaci...jelikož podle měření BT nemám OVU ,ale to jsem si myslela a to měření mě v tom přesvědčilo... takže dnes jsem začala brát utrogestan ať se MS brzo dostaví a nemusím čekat jak minule 40 dní...
Přítel sohlasí a to furt říkal dejme tomu čas...takže teď jen vyčíst kam se objednat Zlín, Olomouc, Ostrava...

kolino
16. čer 2012

@danaho Vítám tě tady na diskuzi, určitě přijď se vypovídat tady za náma...holky jso tu fajn, každá jsme si tím prošla a víme jak silná je to bolest...po moji zkušenosti vím ,že radši to napíšu tady ty moje pocity než doma chlapovi nebo kamarádce...u nich jsem nenašla tolik pochopení jako tady u holek. Oni to nezažili tak podstatě nepochopí...abych pravdu řekla dodnes jsem se s tím nesmířila no. My se snažili dlouho a po 3 letech nám to vyšlo ,ale ne nadlouho v 10tt konec srdíčko přestalo tlouct ☹

blandik
16. čer 2012

@kolino - to je mi moc líto. My se snažili po prvním dítěti dva a půl roku, pak to vyšlo, ale potratila jsem v osmém týdnu, byl náznak srdíčka, ale už jsem špinila, a na další kontrolu jsem už nedošla, potratila jsem doma. To bylo v září, tesně před nástupem do práce po rodičovské...a pak v lednu to vyšlo znova, teď jsem asi v půlce těhotenství. Je zvláštní, že u mě pokaždé zabrala čistící kůra od Macingové, dělala jsem ji v srpnu a pak opět v lednu a pokaždé jsem otěhotněla, a před tím dva a půl roku nic. A to v lednu jsme měli styk snad jen jednou...Jednou v tv jsem slyšela info, že problémy s otěhotněním můžou souviset s lepkem a právě při tom detoxu se lepek vynechává a od té doby cítím ,že lepek mi nedělá extra dobře, nemám skutečné potíže, jako celiak, ale když sním pečivo, těstoviny s lepkem, tak se cítím hodně unavená, tak divně...Je to pro mě záhada, že to takto vyšlo pokaždé, a přitom jsme se dva a půl roku snažili velmi intenzivně a nic.

barbarucha
16. čer 2012

@ladydi Ahoj, no nahoru dolu. Každý týden nějaké drama. Počet mimin mi prý vyposlouchá PA už někdy po 22tt. Jinak střídavě oblačno, pořád mě bolí čípek, co mě bolel na začátku, podle dra při KO pohmatem v 11tt vše OK, další "novinky" nemám. Jen už cítím , že děloha leze nad stydkou kost, už si jí na břiše nahmatám. Ovšem představa, že mám fakt v sobě živého človíčka (nebo dva 🙂 ) je pro mě pořád úplné sci-fi. Myslím, že tomu doopravdy uvěřím, až ho začnu cítit. V 16tt (přespříští týden) jdu na KO k PA i drovi, tak jsem zvědavá, jestli se něco dozvím. Jinak už nezvracím. Minulý víkend jsem byla na těhukurzu a 3 dny jsem se vzpamatovávala z cesty přes půl republiky. Vačicím se fakt nelíbí ježdění autem, chtěj bejt doma a lebedit. Píšu sem teď míň protože jsem po informacích nabytých na kurzu omezila počítač i mobil. Ale zhruba sleduju, co se tu děje.
Je mi líto, cos psala o taťkovi. Držím palce, ať zvládá co nejlíp a ať je pro něj tvoje miminko další motivací k boji.

barbarucha
16. čer 2012

@sweetyy No kosmické záření, co nás před ním chrání atmosféra (ozónové díry a co dělají znáš). Tak v těch 10 000m co se lítá, už je atmosféra řidší, tudíž záření je o dost silnější. Né, že by se o tom v souvislosti s létáním v těhotenství běžně mluvilo, ale je to tak 🙂

kolino
16. čer 2012

@blandik mám doma tu knížku od Macingové, jen já nesnáším řepu!! zkoušela jsem to dva dny a větší odpor v jídle jsem msad neměla tak jsem to vzdala. Jsem doma bez práce bez dětí takže mám času že bych se tim vařením mohla zabývat jen nevím čím tu řepu nahradit!

barbarucha
16. čer 2012

@danaho Ahoj, tady je nejlepším lékem na duši tabulka. Já, když jsem ji poprvé viděla a pochopila, co znamená 😎 tak jsem se rozbrečela úlevou. Vidět, že po tom, co jsme prožily je tolik žen, které přes to všechno nakonec porodily zdravá miminka, pro mě bylo úžasně úlevné. No a sama jsem za tu dobu, co tu jsem, měla možnost spoluprožívat osudy žen, které po potratu znovu otěhotněly - od čárky na testu až po miminko. To mi dodalo důvěru v to, že to taky zvládnu. No a jsem na cestě.
Držím palce, ať se dáš co nejlíp dokupy a můžeš začít zase znovu.

blandik
16. čer 2012

@kolino - jestli to máš chuť zkusit, tak osobně bych ji prostě nahradila jakýmkoliv jídlem z toho týdne, třeba brokolící nebo mrkví...Neumím si to vysvětlit, ale u mě to nejspíše nějaký účinek mělo, dva krát po sobě a hned, kdežto předtím nic, nic, nic...a na první dítě jsme čekali asi 7 měsíců, ale taky jsem byla mladší..

froka
16. čer 2012

Ahoj holky, jakou jste měli porevizní ms? Je furt nějaká divná nebo prostě na takovou nejsem zvyklá. Nějak se vždycky na chvilku zastaví. Tak pořád nevím, jestli už nám začít počátak DC nebo počkat až "poteče proudem". Ale taky jsem někde četla, že klidně může být taková slabší, tak fakt nevím.

froka
16. čer 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) // 3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2012, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012
winterska (40 let, UPT 6/2011 kys. listová a B-komplex) // 22.5.2012

safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)...................................75DC
chcememimi (23 let, MA 12/2011, femigard, kontryhel, kys. listová, vit, E).................45DC
Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) .............29DC
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová,kontryhel )......................................23DC
zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan)...........................................................23DC
kolino (24let, MA 8/2011, letrox, femibion)...................................................................20DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..........................................................................15DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová).............................................14DC
jane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová)............................................................................12DC
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová.........................................6DC

turcice
16. čer 2012

@danaho ahojky také tě dodatečně vítám..je to ted těžké období pro tebe,všichni tady jsem si tím prošly a procházíme takže jsme tady pro tebe aby ta bolest byla menší a to čekání nebylo tak dlouhé.Já momentákně čekám na první porevizní ms,v pondělí to bude 4týdny od revize,miminko se v 6tt přestalo vyvíjet.Moc ti držím palečky a posílám objetí pro lepší zítřky 😉

turcice
16. čer 2012

@froka třeba to budeš mít déle ale méně...každá to asi máme jinak 😒 Já pořád nic..dnes mě bolí hlava jako střep..to ta změna počasí,venku je zase pro změnu na padnutí a to mi nedělá vůbec dobře 😒 no jsem dnes sama doma tak si užívám domácího bordýlku a nic nedělám..no tedy asi něco uvařím

eva518
16. čer 2012

Ahoj holky. Pročítala jsem si trochu zpětně vaše příspěvky a bohužel mezi vás taky patřím. Loni na podzim jsem v 10tt měla zjištěné ZT (7+3) a teď, když jsem konečně překonala 1.trimestr, tak nám vyšel velmi špatně ultrazvuk na genetice a my stojíme před rozhodnutím, jestli to příští týden neukončit. Neprokázala se nám konkrétní VVV, ale je tam tolik signálů, co říkají, že to nedopadne dobře, že nevíme, jestli pokoušet štěstí a pokračovat... Moc mě mrzí, že je tolik žen, které si tohle projdou a nikdy by mě nenapadlo, že tak velké procento případů nedopadne.. Ale věřím, že se jednou všechno podaří a povede se nám všem to, co si přejeme. Pěkný víkend. E.

kami77
16. čer 2012

@eva518 Ahoj,uplne Te chapu,Tve pocity a hlavne tezke rozhodovani.Necim podobnym jsem si prosla v roce 2010,kdy jsem mela ZT v 7tt a skoro presne za rok 2011v breznu jsem musela po nepriznivem UZV,kdy se u mimi objevila VVV,ukoncit tehotenstvi v 19tt...Nejtezsi rozhodnuti meho zivota a taky nejhorsi okamzik,ale vedela jsem ,ze se nevzdam a dotretice to vyslo!!Letos v dubnu se nam narodila dcera 🙂Po tech neprijemnych zkusenostech uz vim,co je a neni v zivote dulezite a hlavne ,ze se clovek nesmi vzdavat!!!Ja jsem toho prikladem...
Vsem Vam tady preji,at se i Vam splni ta Vase nej...prani- drzet v naruci zdrave mimi 🙂

turcice
16. čer 2012

@eva518
@kami77 holky ani nevím co na toto napsat..tohle prožít je hrozné..hlavně to rozhodování
@kami77 a tobě pak zjistily když si rozhodla ukončit těhu co přesně miminku bylo???Muselo to být hrozné rozhodnutí ale štestí tě neopustilo a malý andílek k vám poslal nové miminko 🙂
@eva518 Evi,posílám moc síly na rozhodování,objetí při bolesti a moc držím palečky a to ve všech směrech

herbie
16. čer 2012

ahoj holciny chtela jsem se vas zeptat kdo jste byl na IUI museli jste si pichat nejake injekce? jinak vitam nove snazilky eva518 to je mi moc lito bud silna at se rozhodnete pro cokoliv.

maximka33
16. čer 2012

@blandik ahoj, to je zajímavé s tou dietou, mám tady vytištěnou knížku. dodržeovala jsi to úplně? asi nebudu čas si přpravovat obědy i večeře a ještě něco jiného chlapům :--(

maximka33
16. čer 2012

@froka moje byla slabší, ale u mně se standardně rozjíždí 3 dny, takže tak nějak normální. držím palce, ať se ti to taky rozjede.
@eva518 ahojky, to je hrozné... to bylo po NT? myslím, že má smysl jít na plodovku nebo odběr choriových klků, aby se to případně prokázalo.. mně se to bohužel taky stalo. a i plodovka vyšla špatně. bohužel se to potvrdilo. tak jsme se rozhodli pro interrupci.

maximka33
16. čer 2012

@herbie vím, že je víc možností u toho IUI. my jsme to plánovali poprvé bez injekcí, jen s clostylbegytem. ale prý jsou ty injekce šetrnější, i když dražší. ten clostyl je dost silný a ani se nesmí brát víc než 3x, jestli se nepletu. tak je to vylej nalej.