Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
31. črc 2012

@lenickan Chápu, že chceš mít jistotu, já jsem pak byla asi 4 týdny ve stavu, kdy jsem chtěla chodit na ult obden. 😅 Myslím, že je to na tobě. Uvidíš, že je na ult všechno ok a to tě víc uklidní. Nevidím na tom nic špatného.

eva518
31. črc 2012

@leeena_4 Určitě je lepší, že budeš pod dozorem. Je to sice menší pohodlí, ale aspoň se můžeš kdykoli na cokoli zeptat, dají ti něco na sražení toho tlaku a budeš si moct nastavit líp postel, ať tě ty nohy tak netrápí.

eva518
31. črc 2012

Holky, já teď řeším dilema.. Ráda bych otěhotněla dřív, než mi dětičky a jejich rodiče začnou v listopadu nosit do kanclu virózy a vychází nám to na začátek října nebo pak listopadu. Jenže přítel má jíst tu listovku 3 měsíce a to mi dr.řekl až teď na kontrole a to pak vychází nejdřív až v tom listopadu.. Tak nevím. Jezdím navíc na detašované pracoviště, kde bývá od října už pěkná zima a navíc mám fakt blbou zkušenost s tím, že mi přijdou klienti klidně nemocní, protože jsou fakt bezohlední a já jim do telefonu nemůžu říkat, že se snažím otěhotnět a bojím se chřipek... 😠
Ach jo. Prubnout to o 3 týdny dřív než to dobere nebo radši počkat??

maximka33
31. črc 2012

@leeena_4 Leni, tak to je nepříjemné. ať to dobře dopadne. kámoška to měla taky a bohužel rodila dřív. ale obě už jsou v pořádku.
@lenickan s tím špiněním je to blbé. ale utrogestan by měl zabrat. zas bych to s utz tak nepřeháněla. ale je zajímavé, že se můžeš objednat jen na utz. já se většinou objednávám k doktorce 🙂 jinak si myslím, že jestli nebude ještě srdíčko, že tam toho moc ke koukání nebude..
@turcice tak šup šup včera dnes a zítra 😀

luuc_2012
31. črc 2012

@turcice jo dělá ale tohle je prvotrimestrální screening, doporucila mi abych se objednala.

maximka33
31. črc 2012

@sweetyy tobě ty týdny krásně naskakují 🙂
@zandi78 krása krása, to se ti určitě ulevilo. další krok za tebou!
@lenickan jinak Leni, špinění není tak vážné. ani tmavá krev ještě není katastrofa. nejhorší je červená. tak ať to zůstane jen u špinění.

luuc_2012
31. črc 2012

@eva518 děkuji

maximka33
31. črc 2012

@eva518 Evi, snažení po kolika ms? po dvou bych se toho tolik nebála. taky to nemusí vyjít hned..

turcice
31. črc 2012

@eva518 prubla bych to 🙂 😉

eva518
31. črc 2012

@turcice Evi, to je ta nejlepší část toho kolotoče, který člověk podniká. Ať se vám zadaří 😵 😵

lenickan
31. črc 2012

@leeena_4 to určitě ona to sranda není, nechat to být... to určitě ne... ale budou tě měřit monitorovat prcíka a každý den je dobrej... třeba tě pustí, třeba si tě tam nechají ale i kdyby hele už je to za pár... a to vydržíš

eva518
31. črc 2012

@maximka33 No, u mě by to bylo po 3 měsících a něco (po 3 MS), ale přítel jí tu listovku o měsíc kratší dobu, víš. Nevím, jestli je to od dr.jen takový sichr, aby byl krytý, nebo ne.

eva518
31. črc 2012

@turcice Jo? Mám strach, abych kvůli pár týdnům něco nepodělala.. Ale zase si říkám, že listovka taky není všespasitelná..

lenickan
31. črc 2012

@maximka33 no já se objednávám k doktorce co mi udělá UTZ, je to jiná dr. než můj doktor, jelkož ten je na dovolený...
dnes tam primitivní akce už byla... tak by mne zajímalo zda po tom dnešním excesu vydržela... proto na něj asi půjdu... ale uvidíme co bude do zítra

lorreine
31. črc 2012

@leeena_4 Leni, určite je lepšie byť pod dohľadom. Ak by sa niečo dialo, tak možu kedykoľvek tehu ukončiť a v Podolí sú predsa experti. Ale samozrejme Ti prajem, aby si vydržala minimálne do 36 tt. Vysoký tlak sám o sebe nemusí byť zásadný problém. Čo bílkovina v moči, máš ju?

eva518
31. črc 2012

@lenickan To chápu. Než být v takovém stresu, to radši jít na ult jednou navíc.

lenickan
31. črc 2012

@leeena_4 já chtěla v pátek na UTZ, vím, že zítra je to o ničem... ale ona v pátek neordinuje... no:(

turcice
31. črc 2012

@eva518 Evi já si myslím pokud to chcete zkusit a máš obavy z různých nemocí tak lepší se snažit o pár týdnu dříve než pak riskovat nějakou nemoc,takže za mne ANO 😉 😉 😉 😉

turcice
31. črc 2012

@lenickan Leni taky si myslím že tím nic nezkazíš tím ultrazvukem a budeš klidnější 🙂 což ted určitě potřebuješ být

eva518
31. črc 2012

@maximka33 Víš, my jsme se ani jednou nijak "nesnažili". Poprvé se to povedlo po 2 měsících a podruhé vlastně hned. Nikdy jsem si neměřila BT ani nesledovala ovulaci, ale teď mi na tom záleží, takže jsem si to hodila do kalkulačky na netu a vychází mi ovu na začátek měsíce. Vzhledem k tomu, že chci co nejdřív odejít z práce a přestěhovat se, tak jsem se o to začala zajímat. Taky mě trápí to, že po létě přichází období bacilů a já jezdím denně městskou, v práci denně zástupy cizích lidí, se kterýma jsi v úzkém kontaktu, tak nechci tolik riskovat. Vím, že se nemusí povést hned, ale počítat musím s jakoukoli variantou.

eva518
31. črc 2012

@turcice Do hlavy mi nasadil brouka můj dr., když mi řekl, že to má přítel brát 3 měsíce a teprve potom to zkusit, protože spermie se tvoří 60-90 dní, tak ať si to tím trochu posichrujeme..

leeena_4
31. črc 2012

@lorreine bílkovinu nemám, to je jediné, ale jsem hodně oteklá i ráno a ten tlak furt stoupá, uvidíme, budu v těch nejlepších rukou.

eva518
31. črc 2012

@leeena_4 To je dobře, že nemáš. Uvidíš, že to dobře dopadne.

froka
31. črc 2012

@leeena_4 Leni, držím si pěstičky. Určitě je lepší být pod dohledem. Já bych byla i možná ochotná ležet tam celých 9měsíců, jen aby to bylo v pohodě. Tak se drž!

maximka33
31. črc 2012

@eva518 Evi, co já vím, tak chlapům se tvoří nové spermie co 3 měsíce. takže v klidu. a o tom, že chlapi mají jíst listovku, slyším poprvé, takže to bude asi něco navíc. kyselina listová je naprosto klíčová pro početí, ale u ženy.
Evi, nic proti, ale čím víc to budeš plánovat, tím víc se na to soustředíš, a není to přirozené.. taky jsem si to tak naplánovala. a už jsem rok a 3 měsíce zpátky v práci..
@lorreine ty jo, ty už budeš rodit! tak bacha, včera i dnes se narodila miminka mým známým, asi díky blížícímu se úplňku (termín měly rozdílný -měsíc rozdíl), takže se drž a připrav 🙂

leeena_4
31. črc 2012

@froka je mi to jasné a máš naprostou pravdu, za zdravé miminko to stojí 😉. Děkuju moc a já taky budu držet pěsti 😉

leeena_4
31. črc 2012

@eva518 já si myslím, že když začnete dřív, tak se nic nepokazí jen proto, že manžel nebral 3 měsíce listovku 😉. Počkala byc zkrátka 2MS a pak tomu nechala volný průběh 😉

leeena_4
31. črc 2012

@lorreine Nojo, já si ani nevšimla, že to máš za pár, tak držím pěsti, ať je to rychlé a bez jakýchkoliv problémů 😵

lorreine
31. črc 2012

@leeena_4
@maximka33 Holky diky! Mam to za par, to mate pravdu, ale na kontrole vo stvrtok sa este nic nechystalo. Doktorka mi dava este tak 2 tyzdne. Termin mam 17.8. 🙂

froka
31. črc 2012

@eva518 Evi, myslím, že to vůbec nevadí, o tři týdny dříve. Spíš bych řekla, že ti dr. chtěl dát nějaký důvod, abys tak nespěchala. Myslím, že stačí 2MS a 3 už určitě. Když jsem v květnu potratila, tak dr. říkala, že jsem u ní v té době nebyla jediná a že to bývají každý rok takové vlny zrovna když jsou virozy apod. a to v květnu a říjnu. Bát se ale budeš vždycky ať je jaro, léto, podzim, zima.