Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
3. pro 2012

@jahudka80 Tak nám je to jedno - tři bratři nebo si vyzkoušíme změnu. 😀 My jsme si mysleli, že umíme jen kluky, tak to bylo fakt překvápko. 😉 😉 Ale už se na berušku strašně moc těšíme. Jen to jméno - to je teda mazec. Potřebujeme něco hodně krátkýho a nemůžeme nic vymyslet. 😝

mircisek
3. pro 2012

Holky, @jahudka80 Monča má pravdu. Těhule šupky hupky do horní tabulky. 🙂 Tím nic nezakřiknete. 😵 😵 😵 😵

jahudka80
3. pro 2012

@aagnes 🙂 já taky 2x otěhu na podzim jednou to tedy zkončilo... a jen jsem tak zapřemýšlela že u první dcerky jsem měla poslední ms 22.11. 2007 a u druhé dcerky jsem měla poslední ms 2.1. 2011 🙂

jahudka80
3. pro 2012

@mircisek manžel zas tvrdí že umí jen holky (on má už 3) se mnou jen 2 😀 a říká když bych chtěla třetí tak to bude zas holka, tak že raději zůstanem u dvou (3) 😀 a mě tedy teď bohatě stačí 😀 😀 😀 říkala jsem že si třetí pořídím až vyhraji ty miliony 😀 jako že se nebudem mačkat ve 2+1, mít strach že nám nebudou nájenmíci platit a my příjdem o byt... postavíme domeček a já bych si v klídku pořídila třetí miminečko, pokud bych měla zdravotní komplikace jako u druhého těhu a musela být 1,5měs.ve špitále zaplatila bych si nadstandart ... jo když má člověk peníze jde skoro všechno 😀 a to nehrozí, že vyhrajem tak mi budou dvě princezničky stačit, chci se o ně postarat co nejlépe a v dnešní době musí mít člověk aspoň nějakou jistotu ... 😉

aagnes
3. pro 2012

@mircisek ty co mají průkazky, tak si myslím, že můžou do horní tabulky 🙂

eva518
3. pro 2012

@aagnes
@mircisek holky, já půjdu nahoru až po screeningu. To je naše hranice. Ale už se na to těším, až tam budeme, na ult jdeme za 14 dní

aagnes
3. pro 2012

@eva518 a nebo tak. 🙂

terulin
3. pro 2012

@aagnes @jahudka80 @mircisek @eva518 Naprosto souhlasím v Evou, dokud není po screeningu, nikam se nehnu (mám ho 19.12. - to už je za pár)... Dokud nemám v ruce papír že nám miminko zůstane, tak jsem dole 😉 .

eva518
3. pro 2012

@terulin jj, tak nějak 😉

eva518
3. pro 2012

Jinak já jdu na krev a první poradnu ve čtvrtek, tak se zase zároveň částečně těším a bojím 😒 Dr.mi udělá zase ult a tentokrát chci fotečku, na kterou jsem minulý týden zapomněla.
Jo a venku je bílo, konečně to vypadá jako v zimě, akorát si ty těhu kalhoty koupím asi už ve středu, protože nemám v čem vylézt mezi lidi 😕

terulin
3. pro 2012

@eva518 Neboj... Hele ty se máš, že chodíš tak často. Já byla zatím jen 2 x a přístí KO mám až 3.1. a mezi tím jen screening toho 19.12 (to udělají krevní testy i ultz najednou). Ještě, že mě tak zaměstají Vánoce a práce...

maximka33
3. pro 2012

@eva518 to bude krásný vánoční dárek po screeningu!!!!!
@jahudka80 Mony, jak pokračujete s domečkem? bydlíte zatím u tchýně v bytě nebo si to pamatuju špatně?

jahudka80
3. pro 2012

@maximka33 jj bydlíme v bytě tchýně naštěstí né s tchýní 😀 chtěli jsme už příští rok stavět, ale vypadá to že max.vyběháme povolení ... musíme se zbyvit bytu který pronajímáme abychom si vzali hypo.na dům ... je to složité, někdy mi už docházej síly, ale říkám si že to snad bude dobré 😅

maximka33
3. pro 2012

@jahudka80 Mony, tento rok je příliš dramatický, podle čínského kalendáře rok Draka, ale příští rok bude líp, uvidíš. tedy až od února, kdy začíná nový čínský rok. taky si od toho hodně slibuji. a jak říká manžel, přejeme si jen zdravé miminko a aby jemu podepsali smlouvu na další rok, jinak si vše ostatní zařídíme sami 🙂

jahudka80
3. pro 2012

@maximka33 snad máš pravdu, já už žiju nějakou dbu v pernamentním stresu kdy se co zas pos.... teď jsem v klidu budou vánoce... ale i tak si říkám že nám všechno utíká mezi prsty,...prodej, stavba dph se za tu dobu zvedlo z 9% na 15% ... a než budem stavět tak bude nejspíž 17.5% ☹ 😠

eva518
3. pro 2012

@terulin Vedou mě jako rizikovou - dvakrát potrat, ale hlavně minule ta šílená diagnóza, u které je četnost v populaci 1:několika milionům ☹ Proto mi nebudou dělat screening metodou OSKAR jako tobě - tzn.krev i ult v jeden den, protože když se to bere na dvakrát, tak výsledky krve jsou přesnější. A kdyby mi náhodou vyskočila nějaká hodnota, tak by mě hned hnali na cvs a pak amnio. Dr.to nechce riskovat. Právě když se to bere v jeden den, tak krev může mít falešně jiné hodnoty hcg, paap a nevím čeho všeho ještě, tak mě nechce zbytečně vystavovat podezření na něco.. Krev je důležitá, ale pro mě stěžejní ult - tam se minule poznalo, že miminko je nemocné, podle krve by to asi nezjistili, protože se dělají testy jen na tři nejčatější trizomie - Downa, Pattau, Edwards. A ani jedno to nebylo. 😒
Ale já jsem ráda, že půjdu teď ve čtvrtek - malý bude zase o něco větší, tak se může dr.líp podívat a hlavně mi udělají ty odběry. Minule mě ani netestovali na toxo, aids apod., tak te´d snad konečně už jo.. Pak 17.12.ten ult a pak ještě asi s výsledky k mojí dr. no a možná ještě další testy z genetiky - fakt nevím 😕 Moc moc si přeju, aby nám všechny testy na genetice vyšly dobře, to je pro nás fakt stěžejní.
A doufám, že jsem tě nepolekala, i ve FN v Olomouci se creening dělá v jeden den, na spoustě míst to tak mají. Jen u mě je asi bezpeční tohle řešení 😉 užívej předvánočního řádění a těš se na 19.12.na krásnou fotečku a dobré zprávy 🙂

eva518
3. pro 2012

@jahudka80 ani mi nemluv. Chtěli jsme původně byt prodat loni a vypadá to, že ho nejdřív prodáme tak v létě... Pozemek jsme měli koupit letos, taky na to nedošlo, proč, to je strašně složité, ale důsledek je stejný - vyšší sazba dph, vyšší daň z prodeje po novém roce a další... Navíc nám teď banka nabízí hypotéku s úrokem 2,5 % a my si ji nemůžeme vzít 😠 😠

eva518
3. pro 2012

@maximka33 to já si přeju ze všeho nejvíc. Zdravé miminko 😔

eva518
3. pro 2012

Venku sněží a já mám na poště balíček s dárkem pro muže. Jdu ho vyzvednout, aspoň rozchodím ten oběd - jsem se zase přejedla a nechápu jak to 😅

jahudka80
3. pro 2012

@eva518 No my jsme byt prodávali 2,5 roku tedy už od podzim 2009 a měli jsme 2 vážné zájemce samo že to nedopadlo ☹ . Letos když už jdme byly 200tis.pod cenou tak jsem se naštvala a pronajala ho částečně nám to hradí hypotéku, ale nic extra ... lidé zatím platí. ale ten strach 😠 což o to nám by klidně i druhou hypotéku dali, ale musíme mít doplacen pozemek a tedy splácíme ho 3tis./měs. a chybí tam ještě 150tis. a nemám nikoho kdo by mě to jen tak zaplatil. Nehledě na to že i tak to co by nám půjčily tak nám bude ještě 300-400tis. chybět takže čekáme a čekáme všechno se zdražuje a já už jsem tak nasr... že jsem řekla manželovi že si na zahradě postavim mobilní domek za 100tis. a budu tam bydlet za náklady 000 prd a že se toho domečku snad i dožiju. 😅 Manžel domek (maringotku 😀 jak říká on zatrh) no tak budem asi čekat na zázrak nebo nevím ... se dvěma dětma ve 2+1 to taký není nic extra ☹

terulin
3. pro 2012

@eva518 Tak to mi máme testy klasiku, protože nikdo komplikace teď už nečeká. Aspoň všechno blbý už vypadá v normálu.

@jahudka80 My máme pozemek (s tučnou hypotékou = výše nájmu), nájem za byt a manžel za kanceláře. Bydlíme v 2+kk (strašně mrňavym, ikdyž hrozně milym a pohodlnym, tak pořád pro dva). A taky jsem chtěla mobilhouse, ale manžel mi to zatrhnul, pak mi zatrhnul další hypotéku a brání se stěhování do většího. Takže asi budu muset počkat až mu mimino začne lézt po hlavě, zatímco pes bude ječet že si nemá kam sednout 😀 A pak snad pochopí, že prostě některý věci řešit musí. Takže za 2+1 se dvěma dětma je pro mě obdivuhodný výkon.

terulin
3. pro 2012

Dneska je vetřelec stejně starej jako č.1, když se rozhodlo nás opustit. Takže pro mě překračujeme magickou hranici 😵

maximka33
3. pro 2012

tak holky, u doktorky fajn, sama mi navrhla neschopenku, vycházky a utrogestan. v děloze toho ještě moc vidět nebylo. takže za 14 dní na kontrolu. ale budu doma, juchu!!!!!!

fykyska
3. pro 2012

@terulin 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@maximka33 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maximka33
3. pro 2012

@terulin
@jahudka80
holky, bacha na ty mobilhaimy. náš soused ho má a v zimě dost mrzne.. moc se to nedá vytopit, nebo protopíte majlant. nemá to dobré izolace. uvnitř jsem nebyla, ale tipuju to tak na 3+1 a dal za to asi 1,2 mil., takže zas o tolik levnější než barák to nebude.. náš barák je dvoupatrový s půdou 5+1 a postavili jsme ho skoro sami za 2,5 mil.
@terulin to je super, tenhle vetřelec bude mnohem mnohem starší a bude chtít z břicha ven 😉

holky, mám takový dotaz, budete někdo chtít dělat test pohlaví? je to až od 10tt, stojí to asi 800 kč. pravděpodobnost 80%. já do toho určitě půjdu, zvědavost mi nedá. minule se nám syn vůbec na utz nechtěl ukázat... strašně si totiž přeji holčičku. a když to nebude holčička, chci to vědět co nejdřív, ať se s tím psychicky vyrovnám. 😉

maximka33
3. pro 2012

@fykyska ty jo, tobě ty týdny naskakují 🙂 máš za sebou triply?

eva518
3. pro 2012

@jahudka80 jo, to nezávidím a chápu 😒 tak my, pokud se nepřestěhujeme do toho většího bytu, jak je zatím v plánu (ale ne na 100%jistoty), tak budeme ve 2+kk s mimčem a jednou za 14 dní na 3 dny s 10 letým synem přítele. Byt nemá dveře, aby bylo víc místa a my momentálně spíme v obýváku s jídelnou, páč kuchyň je tak malá, že stůl tam nevleze a postýlku a postel pro děti budeme mít vedle v pokoji, bez dveří 🙄 Takže představa pro mě fakt děsivá. Nic bych od mimča neudělala, protože bych nemohla zavřít dveře do pokojíku a to nemluvím o nějakém soukromí jak pro nás, tak pro téměř pubertálního synav 🙄 Takže se modlím, abysme se v lednu přestěhovali do služebního bytu, který je 3+1 a má 120m, což by nám bohatě stačilo a mezitím by se musela pořešit ta stavba. ale to vidím bohužel na dlouho, objevily se nám nějaké problémy.. 😒
Dvě děti ve 2+1 je teda síla, kamarádka to má stejně a to k nim ještě chodí jednou za 14 dní desetiletá dcera od manžela, takže taky to mají na prd.. Ale věř, že bude líp. Někdy to musí skončit, ne?

jahudka80
3. pro 2012

@terulin jé děkuji a mě sposta lidí říká co si stěžuješ my takhle bydleli celej život 😀 já bych se asi zcvokla, ještě že mám sušičku sušit tu prádlo ... to by byl horor, no těžko se zvyká ze 3+1 s 4m2 balkonem a 8m2 sklepa na menší 2+1 63m2 bez balkonu jen se sklepní kojíííí 😠 a ještě je ten byt starej a je v havarijním stavu chtán říkal že ho chce prodat a tak nevidí důvod proč do něj rvát prachy ... no chápu no, ale tečou nám kohoutky, minulej týden jsem měla vyplavenou koupelnu, stoupačky jsou zanesené tak tam smrdí ho... kotel je starej a funguje jen na topení a na tepl.vodu musíme mít zvlášt bojler a topení je taky už asi 5x natírané .... takže jedním slovem hrůza. Ale můžem bejt rádi že máme za 6tis.měs kde bydlet ☹ 😅

eva518
3. pro 2012

@maximka33 jsem ani nevěděla, že se to dá 😅 já doufám, že nám to řeknou na screeningu a nebo pak na dalším ult. Nějak mám pocit, že je to chlapeček, ale je to jen pocit, pořád je to 50 na 50 😀

jahudka80
3. pro 2012

@maximka33 nene ten jsem nemyslela, vživotě bych si mobilhaus nekoupila já myslela na přechodnou dobu jen tu maringotku za pár tis. 150tis. ale manžel zakázal tak není o čem diskutovat. Jsem ráda že tu můžu pokecat, je mi dnes nějak smutno ...
@eva518 no manžel má taky dceru ještě z předchozího vztahu 11let, ale ta k nám nechodí ... nevím kde by chudinka spala ... ale ona je přez týden u jeho (manželovi) maminky píše s ní úkoly, je tam prakticky každej den po škole do večera máma si pro ní jezdí 19h někdy dýl.... a je to nevděčná kráva ani tchýni nepoděkuje, že se s malou učí , no však minule babičce dcera říkala že s tou krávou bydlet nechce .... sem jít nemůže i 4 se tu mačkáme. Služební byt? to dělá kde? Já myslela že už je dnes všechno zrušené, manželovi v práci i pro nás zrušily besídku na kterou se dcera těšila, hovada... někdy si říkám že mojí mámě a tátovi nic nechybělo , postavili barák ... práci měli, děti do jeslí a školek, a my se v tom furt plácáme ... 😠