Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
11. pro 2012

@fykyska ahoj Veru, to bude dobrý, neboj. Já vím, že se to dobře radí a hůř dělá... ale malá je silná a když přežila tu šílenou střevní chřipku hned na začátku, tak tohleto taky dá bez problémů 😉

luuc_2012
11. pro 2012

Ahoj holky,
mám pro Vás otázku za 20 bodů.Byla jsem si zařídit prodloužení podrpůrčí doby pro vyplácení marodného, které jsem měla do 16.11.12 a oni mi to ve čtvrtek 6.11 prodloužily.Dnes mi přišly peníze od 1.11 do 16.11. Kdy mi zaplatí zbytek? Takhle před Vánoci? Paráda fakt

eva518
11. pro 2012

@luuc_2012 Ahoj Luci, to vůbec nevím, já jsem na marodce od 29.října a zatím jsem ze sociálky nedostala ani korunu 😠 Tak doufám, že do Vánoc to přijde, ať můžu zaplatit inkaso a mít nějakou kačku na dárky. Proč sis musela prodloužit marodku? Na té jsi snad po tu dobu, než tě dr.vypíše, ne?

maximka33
11. pro 2012

@zinevra ahojky, tak čas na to ještě je. já jsem pak zkoušela i mytí schodů, jako vyšpulit zadek a udělat hodně místa v břichu. ale nic 😀

maximka33
11. pro 2012

@luuc_2012 tak to netuším.. mně to platí socka přes zaměstnavatele. vím, že až půjdu na kontrolu, tak si musím vzít papírek, že nemocenská pokračuje do dalšího měsíce..
@eva518 a ty nedostáváš peníze přímo od zaměstnavatele? tak to je, když má více než 25 zaměstnanců. ale musí se nosit prodloužení neschopenky každý měsíc.

eva518
11. pro 2012

Ahoj holky. Včera nám od 3 odpoledne nešel net, asi kvůli sněžení, tak jsem nemohla ani mrknout, jak to u vás vypadá 😒 Mám otázku - minulý týden jsem měla přes tři čtvrtě kila nahoru, což se mě zdálo v pořádku, vzhledem k tomu, že jsem končila 11tt, ale dneska ráno jsem se vážila a mám jen o necelé čtvrt kilo nahoru 😖 Jím pořád stejně, co mi chutná a kolik, tak jsem se toho lekla, že mám půl kila dolů 😒
Já vím, že vy, co jste zvracely, jste zhubly hodně a mimi je ok, ale mě překvapilo, že jsem zhubla až teď na konci trimestru.. Jsem ze všeho dolekaná, tak nevím, jestli je to normální, že hubnu, i když jím tak jako předtím.

eva518
11. pro 2012

@maximka33 jo, máme přes 70 zaměstnanců dohromady, ale teď mi 4.12.přišlo úplné minimum z práce a zbytek by už měla teď pravidelně platit sociálka. Samozřejmě lístek na peníze nosím od dr.a posílám do práce, ale kromě prvních peněz to pak chodí ze sociálky. A mě nic ještě nepřišlo, víš.

fykyska
11. pro 2012

@eva518 😵 bRÝ DEN - nebála se je to normoš prtože 1kg sem 1 kg tam - ovlivní i to jak se napapáme jak se vykakáme co všechno vypijem apod .... Takže s tím si hlavinku nelámej 😵 😵 😵 😵

ladydi
11. pro 2012

@zinevra Ahojky, noo tak to máš jako já, ale na tom 29tt to je ještě fakt možnost, že se přetočí. Po tom 34tt už je to ale spíš už jen zázrak bych řekla, i když jsem jeden potkala, že se mezi 34 a 37tt mimčo otočilo. Zkus ty cviky, ale nelámej to přes koleno, uvidíš. Já jdu zítra na poslední monitor a odběry, ve čtvrtek mě čeká nástup do nemocnice a v pátek císař. Jinak váhu jsme měli stejnou jako vy 😉 cca 1300g

ladydi
11. pro 2012

@eva518 vůbec se toho neboj a neřeš to holka, ono to fakt je různý a vůbec se tou váhou nestresuj 😉

luuc_2012
11. pro 2012

@eva518 musela jsem si to prodloužit protože v průběhu dvou let jsem dost marodila, oni to nejak pocitaji ze ti vyplatí jen po dobu cca 160dní marodění(počítají to za dva roky) a mě se to ted dost nastřádalo, zánět močáku, tenisový kolet, těhu, potrat a ted marodím už od března s loktem a pak jsem rovnou přešla s těhotenstvím, do toho 16.11 mi akorát končila ta podpůrčí doba, ale prodloužily mi to o 3měsíce a to už pak přejdu rovnou na mateřskou, jsem z toho špatná, když mi ten zbytek nepošlou do 19.12 tak se tam půjdu zeptat, ted mi přišly jen 4tis a to je dost málo, jsem z toho špatná
@maximka33 jj tak to mám také

ladydi
11. pro 2012

@maximka33 @eva518 @luuc_2012 v dnešní době platí zaměstnavatel jen prvních tuším 18dní a to ať je velkej jak chce a pak už to vyplcí sociálka. Já mám hoooodně velkého zaměstnavatele a taky mi to chodilo ze socky.

eva518
11. pro 2012

@fykyska @ladydi 🙂 holky díky za reakce. Jen se bojím, ať roste jak má.. 😕
@ladydi Tak co, už se malá Dianka těší na pátek? To bude fajn, že to vyjde na víkend, aspoň bude moct manžel ty první dva dny za váma přijít kdykoli aniž by si bral dovču, že jo?

eva518
11. pro 2012

@ladydi já vím. Prvních 21 dní platí zaměstnavatel, z toho ale 3 dny nedostaneš nic. A pak už jenom sociálka. A já jsem od konce října nedostala ze socky ještě ani kačku 😒

fykyska
11. pro 2012

@eva518 Jedna paní/slečna mi tady na MK psala že na pupku ani váze nezáleží.... Že mimino si veme co potřebuje a to říkal i dr i já jsem typ. ukazem 🙂 ať máme +20 nebo +2 kg 😉 Ale rozumím, já jsem taky občas vyplašená že vypadám jak když jsem snědla pytel fazolí ....
Ale včera jsem se řechtala 😀 😀 😀 vzala jsem si nohu a škrábala se s palcem od nohy na tváři 😀 😀 řechtala se u toho jak idiot 😀 😀 a jak sme seděli s mužskym na posteli tak říkám podívej co dokážu v 5 měsíci očuchat si všechny prsty na noze 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Fůůůj ty smrděěj taky ti smrděěěj 😀 😀 😀 no my se smáli 😀 😀 😀

eva518
11. pro 2012

@fykyska 😀 😀 😀 teda Karle...!! K princeznám se nečuchá! (jak říkali ti dva medvědové, co se potkali u Kolína 😀 )

maximka33
11. pro 2012

@eva518 s tou váhou, taky mám výkyvy.. po víkendu jsem vážila 71 a teď už 70,5. ale furt mám rezervy. myslím, že v posledním trimestru to přibírání bude úplně v pořádku 🙂 s těmi penězi, to jsem na to teda zvědavá. raději zavolej na sociálku, jestli tam mají všechny papíry. mohlo se něco ztratit. při prvním těhu mi to vše chodilo jako výplata a zaměstnavatel to dostal od socky, tak doufám, že to bude stejně i teď.
jo Evi, jen pro uklidnění, jedna známá pořád v těhu hubla, nakonec přibrala asi 2 kg a mimi mělo 4! ani nebylo vidět, kde ho má 🙂 ale to je extrém, ona pak ani nemohla kojit, jak byla zesláblá. ale jak vidíš, miminko bylo v naprostém pořádku. ale je prima vést si tabulku, jak člověk přibírá. já doufám, že to budu mít podobně. minule jsem jsem přibrala 12,5 kg, z toho 2 kg v prvním trimestru.
@ladydi aha, no tak to se těším, až budu sociálku honit..
@fykyska ty už jsi pátý měsíc, to je mazec 😀

fykyska
11. pro 2012

@eva518 😀 😀
@maximka33 nooo zítra začínáme 20tt 😅 😅 😅 😅

maximka33
11. pro 2012

@fykyska no to je krásné, to jsme přesně o 13 týdnů, to jsou 3 měsíce 🙂 😀

luuc_2012
11. pro 2012

@ladydi co ty mamino, už se ti to krátí, vzpomenu si na tebe každý den. tak 13.12 nástup na můj svátek a 14 bude Vašík na světě. Budu na tebe myslet a mooooc držet palečky pak nám napiš jak to probíhalo, Drž se Dianko

fykyska
11. pro 2012

@maximka33 😀 letí to a já hrdě hlasím že až na debiln uzlinu si užívám těhulení jakože konečně se vyspím už se v noci asi 150x nebudím že musím jíst, když jím tak s chutí 😎 😎 uspěšně a s chutí vařím a tááák 😀 😀 jen přemýšlím kdy se mi vratí sexuální dravost 😀 😀 to mi v těhulení nějak nic neříká 😕 😅

ladydi
11. pro 2012

@eva518 no je to fajn, Dianka se těší, ale myslím si, že si to neumí představit furt. Jinak na sociálku musíš buď Ty a nebo zaměstnavatel dodávat každej měsíc papír od dr. že Ti neschopenka přechází do dalšího měsíce.

@maximka33 no honit je můžeš, ale myslím, že se moc nedaj 😀

@luuc_2012 no moc díky, už je to fak tza rohem. Nějak si to furt neumím představit

Dneska je u nás moje mamka, pozvala se na oběd a naordinovala si palačinky. No jsem hrozně happy 🙄 takže mi neleze na mozek jen mladá, ale i ona. Do toho zdrhnul pes, no ale už jsem si pro ní byla pro čůzu. Takže poslední den kdy jsem doma a klid mít nebudu a nemám. Navíc mamka má zase agresivní náladu a míní se hádat kvůli každý pí.....ě 🙄

fykyska
11. pro 2012

@ladydi 😀 no heled a není to o pruser když sem na socku nedodala nic 😖 ??Jakože papír oPN tam maj ale od zaří jsem se nedostala k tomu staremu dr pro zbytek neschopenky a lisky na penize a tak jasny penize me rpijdou az po novem roce protože si pro vyplatní papiry jedu dneska ... ale nebude me nekdo honit nekde ne ? ze jim to neposilam kazdej mesic ? Při poslední PN jsem taky byla doma 2,5 měs a penize jsem si vyzvedla až když jsem nastupovala do práce ..

eva518
11. pro 2012

@fykyska no tak se sexem to máme stejně.. 🙄 Mazlit, to jo, ale jinak mi to nic neříká 😅 čekám, že se to třeba změní. Zato muž si to užívá 😅 prý je to hrozně sexy, že jsem 2v1 😅 no, nevím, teda...
@ladydi jo, to určitě neumí. Kamarádka má děti od sebe o dva a půl roku, mají teď měsíčního chlapečka a malá má prý stavy jakože miminko je fajn, ale vůbec nechápe, proč je u nich doma furt 😀 😀 😀 takže asi tak 🙂 Dianka už je větší, ale stejně. Moje ségra si v 9 myslela, že až se narodím, tak s ní budu hrát člověče 😀 😀

eva518
11. pro 2012

@ladydi kašli na mamku a v duchu se těš na pátek, až uvidíš malého 😉

maximka33
11. pro 2012

holky, dělám linecké, ale těsto se strašně lepí.. můžu to ještě něčím zachránit?

fykyska
11. pro 2012

@eva518 No ten můj pán mi taky řekl že se mu to libí ten muj micro pupíček 😀 a hlavně ta prsa z těch je uplně paf 😀 😀 ale to i já protože to je velikost a tvar pořád hezkej a držej noooo 😀 😀 materiálllll 😀 Ale sex jako takovej 🙄 eee nemusím ho a ani ho neprovozuju možná je v tom strach možná taky hormony ,ale to otlapkávání je prostě lepší 😎 😎

eva518
11. pro 2012

@fykyska jo, tak prsa kdyby takhle zůstala, to bych si nechala líbit 😀 jooo, jooo. Ale pochybuju o tom, že to tak zůstane 😅

eva518
11. pro 2012

@maximka33 a máš ho dost vychlazené? A pak ještěš samozřejmě kromě teploty těsta je důležité vyvalovat na pomoučeném válu a váleček taky pomoučit a taky můžeš vykrajovátka před vykrojením lehce namočit do mouky 😉

hance09
11. pro 2012

@maximka33 já vyvalovala přes igeliťák nebo potravinovou fólii 🙂