Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terulin
31. led 2013

@kolino To je mi líto, ale koukni na maximku, za chvíli to máš doma!

zdeni.r
31. led 2013

@eva518 Moc děkuju za odpověď.. nasadili mi utrogestan, ale až potom, co jsem šla na pohotovost, že jsem krvácela.. měla jsem to totiž v pátek dostat (minulý), dělala jsem si test a byl pozitivní, jenže jsem začala špinit a v sobotu krvácet tmavou krví.. ale fakt krvácet, sice slabě, ale bylo to.. jenže v neděli bylo po krvácení a test byl výraznější.. tak
že jsem v pondělí naběhla k doktorům, kde mi dali utrogestan a zítra jdu k mojí doktorce.
minule jsme měla špatnýho doktora, takže ten to bral jako normální jev, teď mám bájeečnou doktorku, tak snad to spolu nějak vyřešíme..
Právě, že jsem měla v pondělí dost nízké hcg. 33,6, takže mi sestra řekla, že to sice pozitivní je, ale na hranici pozitivity, takže skoro jako bych nebyla.. v úterý mi test nádherně zesílel, tak sem se radovala a dneska prostě slaboučká čárka... sice clear blue ukazuje 1-2 plusko, ale jsem tak 17 dní po ovulaci, takže už by to mělo asi ukazovat víc. tak si prostě myslím, že to bude stejný případ..je to děsný, člověk se skoro začíná radovat a pak ho uzemní...

@ofina1 taky moc děkuju za přijetí.. v těch předešlých dvou případech to odešlo samo.. revize nutná nebyla, měla jsem divnýho doktora, tak to neřešil, měl takový názory, že ovulace je prostě striktně 14tý den a nazdar, tak jsem radši odešla.. doufám, že (pokud se tedy ještě nestane zázrak a nebude to v pořádku) tentokrát to dopadne taky tak, že revize nebude potřeba..

eva518
31. led 2013

@zdeni.r aha, takže hormony jsi dostala, ale až po krvácení. Na test bych nespoléhala - mě minule ukazoval 2-3 týdny a odpovídalo to spíš necelým 2 týdnům (byla jsem cca 4tt). Uvidíš, jak to nakonec dopadne, třeba se miminko udrží a bude to dobré. Moje sestřenice krvácela dva měsíce, co byla těhotná, tak si myslela, že není, netestovala a nakonec to dopadlo tak, že má už desetiletou dceru.
Pokud to nedopadne dobře, tak ti přeju, abys aspoň nemusela na revizi a tím pádem bylo všechno rychlejší. Je to hrůza, že se tohle i dneska stává. Přitom je tolik různých medicínských novinek a vymožeností a tomuhle ještě nikdo nepřišel na kloub. Moc držím palce!

maximka33
31. led 2013

@kolino tak to je škoda.. ale to víš, ne každému to vyjde na první pokus, ale rozhodně to beru tak, že po hormonech je v těle tak nějak pohnojeno, naladěno a třeba se to pak povede samo. nebo jdete hned další měsíc na další pokus?

maximka33
31. led 2013

@zdeni.r ten utrogestan je dobrý. kdyby ti to teď nevyšlo, můžeš si nechat zkontrolovat štítnou žlázu - z krve. mně takhle doktorka přišla na blbé hormony (v těhotenství, co skončilo potratem). další odběr byl v pořádku. takže málo hornonů pro mimi a tělo to vzdalo... teď už od začátku těhotenství beru letrox a je všechno v pořádku ani žádné špinění na začátku!!!! totiž před tím potratem jsem i dost špinila a ani utrogestan to nespravil.

mircisek
31. led 2013

@kolino To mě mrzí, drž se. Miminko čeká na ten správný čas. 😵

kolino
31. led 2013

@maximka33 jj hned po ms jdeme do dalšího pokusu, už to nechceme oddalovat...mudr. říkal přesně to co ty si napsala, poprvé tělo se krásně pohnojilo a pak už to určitě vyjde! No a ptala jsem se co kdyby to nevyšlo co se bude dít pak, tak by byl jeden cyklus pauza pro domácí snaženíčko bez hormonu jen na utrogestanu a pak by doporučil žádost na ivf a udělal 3.iui ,ale to už jsme moc v budoucnu. přesně takové plány jsme měli zkusit 3iui a pak už jít do ivf. 😕 my to miminko prostě letos chceme!!!!!!!!!!!! 😅

zdeni.r
31. led 2013

@eva518 já ani nečekala že se zadaří, případně, že se tohle stane.. takže utrogestan byl až po krvácení..ne
vím, na lékařské zprávě mám napsáno, že endometrium je 4mm.. ale zdá se mi divný, abych otěhotněla s tak nízkou sliznicí?? a to, že hcg se uvolňuje opravdu až po usazení vajíčka.. takže se nemohlo nechytit.. no doufám, že mi to fakt vysvětlí, co se děje. ale jak píšeš, doktoři doukážou transplantovat srdce, dělat různý operace a tohle ti řeknou, že s eprostě stává..

maximka33
31. led 2013

@kolino letošní rok fakt přeje rodinám, takže vám i všem ostatním to určitě vyjde!!

maximka33
31. led 2013

@zdeni.r tak to je dost nízké číslo sliznice. takže vajíčko se oplodní, ale neusadí.. vážně bych zkusila ten čaj. pak na menstruaci uvidíš, že je silnější, že byla sliznice vyšší. a vajíčko tam pak bude mít pokojíček 🙂 hcg se uvolňuje už po oplodnění, proto jsou biochemická těhotenství, když někdo testuje.. jinak každé 10. těhotenství končí potratem a prý se do toho ani biochemická těhotenství nepočítají..

zdeni.r
31. led 2013

@maximka33 děkuju, štítná žláza mě taky napadla! máme v rodině.. jedna teta jí má vyndanou, akorát nevím proč :-/ a druhá má nádor.. takže si jí asi nechám zkontrolovat..
utrogestan je bezva, teda mně dělá špatně od žaludku, tak ho beru spodem, ale teď teda až po tom krvácení.. ale to ustalo samo, případně mi moh pomoct ascorutin, ale to je vlasntě vitamín C.. ale te´d nešpinim, nic, akorát prostě ty testy najednou zeslábly, začíná mě pobolívat v břiše, tak si říkám, kdy to přijde ☹

maximka33
31. led 2013

@zdeni.r u nás taky, ségra ji má vyndanou a mamka s tím byla na radioterapii. a babička zas měla tu opačnou, jak se hubne. a utroš se má v těhotenství brát hlavně spodem, kvůli tomu, že nedělá špatně a hlavně je blíž tomu správnému místu.. ascorutin je taky dobrý, už ho tu mám v lékárničce, zastavuje krvácení. mrzí mě to, jestli teda přijde ms. ale musím ti říct, že když jsem otěhotněla na jaře, měla jsem taky dost slabé čárky... a v 7. týdnu to mimčo vzdalo.... zato v listopadu jsem měla čárky už 30. den a do 4 dnů pořádné dálnice, prostě víc hcg, silnější miminko... příště to určitě vyjde.

fykyska
31. led 2013

@kolino 😔 TO MĚ MRZÍ KOLINE KOLÍÍNE ☹ nevzdávej seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zdeni.r
31. led 2013

@maximka33 děkuju.. já právě ještě včera měla docela krásný čárky.. a dneska najednou takovej rozdíl.. ☹
nějak ale nemam sílu ani brečet.. stejně bych tím nic nespravila..

eva518
31. led 2013

@zdeni.r mě dr.tvrdil, že i s nízkou sliznicí jde otěhotnět. Otázka je, jak je to pak.. Ale kontryhelem nic nepokazíš 🙂

matysikovad
31. led 2013

ahoj holky, já se na to vyse.. a na všechno kašlu. tak nejen že jsem měla MS dřív, ale tak jako před 2 dnama mi skončila, tak už jsem si říkala, že po minulém měsíci už bych se mohla konečně srovnat, přeci jen už to jsou skoro 4 měsíce a dneska - tradá !!!! znovu MS a se vší parádou !!!! 😠 😠 😠 😠 všechny vitamíny vyhazuju, čaj taky, kašlu na to...ted abych se zase bála, co se mnou zase bude....fakt na mašli
@kolino to mě mrzí, že to nevyšlo ☹ ale další pokus to jistíííí 😉

zdeni.r
31. led 2013

@eva518 a jak se to pije? to se pije jenom od menstruace po ovulku? asi si ho zajdu zítra hnedka koupit.. prostě se musíme oklepat a doufat, že příště to vyjjde už na tisíc procent...

ofina1
31. led 2013

@kolino ach jo ☹ to mě moc mrzí ☹ ☹ tak jsem na tebe myslela a doufala, že to bude dobré ☹ ach jo ☹ tak vzhůru do nového měsíce a nový pokus .Proč u tebe vlastně dělají iui?

@matysikovad tý jo jak je to možné ☹ jestli to dobře chápu tak jsi měla ms dny pak nic a pak zase ? takže jsi vlastně před ms ještě špinila? a doktor na to říkal co ? nesrovná ti cyklus nějakými léky?

@zdeni.r no já nevím jak to s těmi čárkami je,ale já jsem měla čárky jako dálnice a vše bylo v pohodě a v .10. týdnu srdíčko miminka přestalo bít ☹ každopádně by to měl doktor nějak zjistit proč se ti to tak děje,aby jsi věděla na čem seš.

ach jo dneska jsem musela volat do práce a domluvit si kdy nastoupím je to k vzteku !!!!všechno se mi to vrací ☹ kdybych byla těhotná tak bych nemusela tyhle věci vůbec řešit ☹ mohla bych si prodloužit mateřskou a být se synem přes léto a tedka budu muset řešit školku a všechno kolem toho .-( proč se to muselo stát ☹ ach jo
omlouvám se,ale musela jsem se vypsat ☹ jsem z toho špatná, že se to tak všechno zkomplikovalo ☹

kolino
31. led 2013

@ofina1 snažíme se o mimi víc jak 5 let ,tak už to řešíme přes car. a když jsme oba relativně v pořádku tak zkoušíme tuto možnost než hned do umělého oplodnění 😒

kolino
31. led 2013

@matysikovad teda ty si užíváš!! ☹ mrcho jedna červená blééé fuj jedeš pryč? Naše Danielka se má už snažilkovat a ne tě vítat v plné kráse!!! 😠

ofina1
31. led 2013

@kolino to je stejně zajímavé, že nemáte ani jeden žádný problém a nejde to. My jsme vlastně taky oba v pořádku manžel byl i na spermiogramu a byl Ok a stejně nám to ted dlouhou dobu nejde ☹ prostě to tělo si dělá co chce ☹ ach jo ☹

kolino
31. led 2013

@fykyska nenene já se nedám, já budu bojovat!!! vy už budete zkušené matky, tak nám už nebudete utírat slzy ,ale dávat zkušené rady a vychytávky napovídat!!!! 😅

kolino
31. led 2013

@ofina1 my měli špatný spermio ,ale posledně zase dobrý....teď máme i genetiku hotovou a předběžně nám řekli ,že je taky vše v pořádku! 14.2.tam jdeme na konzultaci ,ale naštěstí je vše v pořádku, jen nám to vysvětlí.
Příroda je mocná čarodějka, věřím, že někomu se zázraky dějí ,ale nám se zázraky nedějí....my jsme docela smolaři ,ale snad se to už v brzké době v lepší obrátí.

ofina1
31. led 2013

@kolino aha , ale 14.2. na Valentýna tak to budou jen dobré zprávy 🙂 no přece jednou se ta smůla musí prolomit !!!!!prostě musí !!!a pak to půjde a bude vše OK.

matysikovad
31. led 2013

@maximka33 už se na ně těším, tento měsíc chci vysledaovat, jak to teda se mnou je ! 😠 a dííky 🙂 jsem fakt zvědavá u tak hrozně rozdrbaných cyklů, jestli vubec ovuluju.... ☹ ☹ ☹ ☹
@ofina1 tak sleduj : minulý měsíc se mi o 4 dny spozdila a pak na oplátku trvala bez mála 14 dní a teď už ji mám během jednoho cyklu podruhé a to došla zasej moc brzo
@kolino joooo já nevím, co furt po mě ta tetka chce!!!! ☹ 😕 nic jiného nám nezbývá než zatnout zuby atd.

Asi si budu muset zavolat na gyndu - ale je tam tááák deb.... SESTRA, že pochybuju, že se přes ni dostanu k doktorce (a se sestrou to fakt řešit nebudu ) . je moooc chytrá a mooooc důležitá a úplně nejvíc na zabití 😠 😠 😠 😠

tak ted sem se dívala, že mi teda znovu začala 6dc....fááákt super

ofina1
31. led 2013

@matysikovad tý jo to je fakt divný ☹ a srovnával ti to někdy doktor léky?takové sestry by zasloužili jednu do ciferníku 😠 😠 😠 😠 ale asi bych se nenechala odbít !!! ale nevím jak to u vás funguje

maximka33
31. led 2013

@matysikovad tak to je teda naprd takový rozhašený cyklus... možná bys to měla říct doktorovi. třeba ti chybí nějaký hormon. mohl by ti udělat hormonální profil..

matysikovad
31. led 2013

@maximka33 jj, o hormonálním profilu jsem uvažovala ☹ ten se dělá 2.-6. den cyklu, takže mám měsíc čas.... jenomže já pořád jen ze všech stran slyším : však si po potratu, to se ti spraví ...jenže !! je to už 4 měsíc a mám to čím dál horší ☹ jo četla jsem na netu, že se potom estrogen ( myslím 🙂 ) furt vylučuje do těla a vlastně dochází k neustálému odlučování sliznice.... nooo hezké, že?

@ofina1 víš, já jsem to nikdy neměla. nikdy jediný problém. až ted od té revize jde všechno do kelu a každým měsícem se to zhoršuje. a samozřejmě jde do kelu i psychika ( místo toho, aby se to všechno upravovalo a já se těšila na nové těhotenství, tak zas tohle ).....

nessik
31. led 2013

@ofina1 s tou prací jsme na tom nápodobně, taky jsem musela od ledna nastoupit a 10. 1. jsem byla na revizi ☹

@matysikovad nemůže o být ovulační krvácení nebo hnízdění vajíčka ? A předtím jsi měla cykly ok. Já bych možná vysadila ten kontryhel, už jsem víckrát narazila na MK na případ, že to někomu cyklus rozhasilo.

nessik
31. led 2013

@kolino až teď jsem to dočetla, je mi to strašně líto, ale příští měsíc to určitě vyjde!!!! 🙂