Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
11. zář 2010

@natulaaa hlavu vzhůru 🙂 aspoň se na to tak nebudeš upínat. představ si, že by vajíčka byly stoprocentní, a nevyšlo by to! to by byla větší smůla. ale ono to vyjde 🙂)))

natulaaa
11. zář 2010

@rozum já už nemám vajíčka,odebrali mi všechny a ty oplodnovali,to nefunguje tak,že budem čekat 😉 ,co mi odebrali to oplodnili,další vajíčka budou až u druhého pokusu 😉
@meiki prostě za 10-14 dní by měla dojít ms a během té doby mám zkusit i test

meiki
11. zář 2010

@natulaaa takze zadna ms uz nedorazi a je to 😉 😉

rozum
11. zář 2010

@natulaaa přesně tak, hlavu vzhůru! I když, ono se nám to řekne, co? Natu, Ty jsi jménem Radka? Pokud jo, tak to je můj favorit v dívčích jménech, i když je mě zamítnuto, páč MM je Radek. Ať je líp. Ju!

meiki
11. zář 2010

My zachvilku razime na vinobrani, takze mi nastesti pujdou myslenky jinam nez na testy a ms
natu: musis pevne verit, ze to bude ok, proste se dat to polohy, jsem tehu a bude vse v poho. Holky to uz tady psali - je to hodne v hlave, takze i ja poslechnu tuhle radu a naladim se na velmi pozitivni vlnu 😀

fram
11. zář 2010

holky, dnes je tu nějak smutno. Jedna opožděná mrcha za druhou a bílý testíky. Prokletej měsíc.
@petardice psycholog je dobrý nápad, přeci i pro to další snažení bys měla být nejen fyzicky, ale i psychicky v pořádku. Pro mě jsi taky hrdinka. Zkus ten Wobenzym, jak radili holky,měl by vyléčit zánět.
@jane84 přesně takovýhle čekání na opožděnou mrcha jsem měla taky 😠 Je to fakt na nervy.
@natulaaa nevěš hlavu,naděje je pořád veliká, myslím, že určitě větší než při přirozeném početí. Jen ti nezávidím ty nervy těch nadcházejících 10 dní. Držím palce.

a.j.a.
11. zář 2010

@natulaaa Natulko, nesmutni. Musíš teď být pozitivní, dobrá psychika dělá hodně. A i ze střední kvality můžou vzniknout krásná zdravá miminka 😵 😵 😵

natulaaa
11. zář 2010

Holky moc moc děkuji,vím,že se mi snažíte pomoct,ale já jsem prostě v prdeli 😖 😖 ,

Rozum jj jsem Radka 😵

meiki
11. zář 2010

Radi: ne zadne v prdeli, doktor mel proste jen svuj den, holt je to jen clovek a mozna se jen chtel jistit, ty dej hlavu nahoru a nalad se nejak pozitivne, udel si proste pekny tyden, naplanuj si same jen pekne veci, co te bude bavit, vylet, nakup, kaficko s super kamoskou a tak 😉
ja uz se ladim, nemyslim na tu prokletou ms a na duchy, ktere vidim jen ja 😀 😀 a jdeme se bavit
americky usmev na rty a jde se na to 😀 😀 😉 😉 😉

fram
11. zář 2010

@natulaaa jsi dnes unavená, rozhozená a trošku zklamaná. Ale uvidíš, že až se ti to rozleží, už to nebude vypadat tak špatně. Beznadějný to není. Jsi mladá, zdravá a miminkům nebo miminku se u tebe zalíbí a bude se držet zuby nehty, uvidíš, že to dobře dopadne.

lucie.krajcarova
11. zář 2010

natulko, taky si myslím, že jsi dost mladá na to, aby to vyšlo! na pokusy přece chodí i starší a vychází to. a přece jen je věk omezující. kdy poprvé můžeš dělat test? moje ségra už má jedno embryjko 5 dní, tak asi bude brzy test.. ale začne chodit do školy, malá do jeslí, tak to bude mazec 🙂

jane84
11. zář 2010

tak hlásím, že MS je tu, takže dnes už 1DC
@zzzzuuuuzzzziiii prosím dej mi zítra do tabulky 2DC, děkuji

natulaaa
11. zář 2010

Holky jste zlaté ,je fákt,že dneska toho bylo dost už 😖 ,celý den ležím,manža mě nenachá níc 😅 ,přitom já nemužu jel ležet,ale jen se zvednu a už kde jdeš? 😕 ,chudák už neví,jak mi pomoct,aby se to prostě nějak udrželo 😔 ,Holky víte mě chytlo to,že 5tý den kultivace by to měla být už blastocysta a většina holek ji taky má,takže i naši bobci jsou opoždění a to člověku nepřidá noo 😖 😖 a testovat nevím,za 10 dní asi,ale já budu dřív asi,možná mě předběhne mrcha 😔

petardice
11. zář 2010

Tak jsem dnes dobrala antibiotika a pokračuju v železe, kyselině listové a nasadila jsem ten Wobenzym - 3x denně 3 tablety, to je dobrej nářez. Aby nebyla nuda, Lucka už nepobrekává jen kvůli bolesti z prořezávajícího se zoubku a kvůli plnému nosu, teď už se přidal i celodenní kašel ☹ takže dávám kapičky proti kašli a snažím se odsávat frňák, ale je to boj. nechce se nechat a pomalu ani není možný jí kápnout do nosu nasivin. to zas bude asi noc... manžel odjel na víkend na chatičku oslavit šesesátiny jeho táty, já jsem doma s Luckou a mýma rodičema, manžel odjížděl se slovy "dávejte mi tady na obě pořádně pozor" 😅 čím víc o tom všem přemýšlím, říkám si, že by asi měl vědět, co se ten den dělo, aby aspoň trochu pochopil, proč se chovám, jak se chovám. proč jsem se rozeřvala i v obchodě, když kolem nás projeli s miminkem. proč večer, když si lehnu, bulím jak želva a další a další... asi to má se mnou taky těžký...

@natulaaa budu držet pěsti i v noci. Nevzdávej to a užívej si péče 😉 mě v prvním těhotenství doktor říkal "nechte se opečovávat a užívejte si, dokud to jde, tohle se už víckrát opakovat nebude, když budete těhotná podruhé, už budete muset být pořád ve střehu kvůli tomu prvnímu". tak to měj na paměti a opatruj se, teď to potřebuješ ze všeho nejvíc!

@rozum no u té paní se na ten zub právě přišlo až po potratu. nic jí nebolelo a neměla žádný problém. až potom šla k zubaři a ten objevil zánět. a pravděpodobně (i když s jistotou už ti to asi nikdo neřekne) se ten zánět dostal dál do těla a kvůli tomu potratila. asi je dobrý se nechat komplet proklepnout před těhotenstvím od A až po Z 🤐

herbie
11. zář 2010

TY ALE NATULO....nech toho nebo si to privolas tu mrchu sakra......neblazni zenska to vyjde mysli jenom na to dobry a hlavne fakt bud v klidu neeee aby jsi lezla po oknech nebo vysavala nebo tak neco hezky klidek jooooooo a neboj drzime ti vsichni tady palce zahlasis brzy // 😀 😀 😀 😀 😀 😀

natulaaa
11. zář 2010

@petardice
@herbie ,děkuji,jinak nebojte fáákt ležím,jdu jen na wc nebo pro něco na jídlo,ale popravdě mi škube s rukama 😀 ,já nevydržím jen ak sedět a čučet,když mi je dobře,když je člověku zle a má ležet,tak je to v poho,ale když jsem v poho 😕 ,ale musím musím,manža mě nenechá nic dělat 😀

petardice
11. zář 2010

@natulaaa aspoň jeden z vás dvou má rozum 😝

no nic, loučím se s váma a přeju dobrou noc, jsem nějaká utahaná, tak si na chvíli sednu ke knížce a pomalu zapadnu do peří

herbie
11. zář 2010

no radsi ho nech at ti on hodne ted pomuze .... vis co smitko na koberci nebo malo prach pocka, ty se ted musis setrit a fakt se neboj urcite to vyslo !!!!!!!!!!!!!!

a.j.a.
11. zář 2010

@natulaaa Natulko, a to se nedá posunout, když viděli, že jsou ta vaše vajíčka pomalejší ? Místo dneška zavést třeba zítra nebo pozítří ??

Hlavně fakt odpočívej a nic moc nedělej.

leheckova
autor
11. zář 2010

Natulinko vyjde to uvidis odpocivej vykasli se na to že ti cukaj ruce pust si nejaky zamilovany film nacpi se necim dobrým a hlad si briško a mluv s mimiskama aby se tesili na maminku a tatinka co je budou milovat a co se na ne už moc tesi ......

barbarik
11. zář 2010

@petardice No tohle! Myslím, že jsme teda potratily ve stejný den! Odkud jsi? Jestli jsme třeba taky nebyly ve stejný nemocnici :D Není na tom teda nic veselého, ale docela náhoda. Pro mě opravdu nejhorší momenty byly v ten den a asi dva dny poté. To bylo fakt peklo. Teď se cítím o moc líp poté, co jsem právě přestala krvácet. Jak se cítíš Ty pokud jde o tyhle fyzické věci? Myslím, že to má taky velkej vliv na psychiku. Jak jsem pochopila, potratila jsi dost pozdě, to je určitě taky blbý. Já byla teprve v 8. týdnu, tak jsem o miminku věděla vlastně 14 dní a neměla jsem čas se na něj tak dlouho těšit. Určitě je to míň bolestivý než pro Tebe.
Jinak pejska mám docela malého - voříška. Problém je, že má těsně pod 8 kg což je hranice, jinak by mi ji dali do zavazadlového prostoru. 😒

petardice
12. zář 2010

@barbarik byla jsem v Motole od 31. srpna do 4. září. Potratila jsem v 19.tt, když mi kamarádka říkala (to jsem byla tak ve 3. měsíci), že nějaká její známá potratila v pátém měsíci, říkala jsem si, že to bych se asi zbláznila. Jinak peklo byly opravdu ty první tři dny i přes to, že mi dávali něco na zklidnění. Postupem času jsem se tam snažila aspoň číst a nemyslet na to, ale ono to vytěsnit nejde. Co se fyzického stavu týká, byť jsem musela absolvovat 2 revize, říkala jsem od začátku, že fyzicky jsem v pořádku. Sice pořád slabě krvácím a pobolívá mě břicho, ale je to nic proti tomu, co se děje v hlavě. 😠
No vidíš, já myslela, že do letadla berou jen fakt pidi psy typu jork nebo krysařík. Ale faktem je, že jsem se o to nikdy nijak extra nezajímala, na dovolenou jsme psy nechávali doma. Jediný co, tak bych si jednou ráda importovala psa z Francie, ale jestli k tomu někdy fakt dojde, asi to nebudu řešit letecky 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
12. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................46DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................38DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................36DC

rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800.....................................................................31DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)...............................................................................28DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................26DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).....26DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan )........................................................................................24DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 22DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................21DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...21DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...................................................................................16DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................15DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...............................................................................11DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...8DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ....................7DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................5DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................................... 2DC

zzzzuuuuzzzziiii
12. zář 2010

Ahoj holky...
Natul - drzim palecky a pridavam se k tem, ktere rikaji, ze musis myslet pozitivne!!!

Ja uz se desim zitrka... ceka me doktor a verditk, co se mnou a s tou mou citolkou... do toho me boli krk - ale ze predu jen na jedne strane, ze ani polikat nemuzu, uz 2 dny a vubec nevim, co by to mohlo byt a co s tim ☹
Proste des...

fram
12. zář 2010

Ahoj holky,
@natulaaa doufám, že dnes už je líp a jsi trošku klidnější.
@jane84 sakra, ta mrcha si s náma zahrává 😠 Nejhorší je, že jestli mm nedostane dovolenou, tak my tento měsíc opět promrháme ovuli, protože nebude doma. Je mi z toho do breku ☹
@zzzzuuuuzzzziiii zítra budu držet palce, ono to nebude tak hrozný, uvidíš.

barbarik
12. zář 2010

@petardice No tak to je hrozný. Určitě je v tom velkej rozdíl, jestli v 19. nebo 8. týden ☹( Přiznám se, že jsem na antidepresivech, moc mi to pomáhá. Neříkám, že jsem na všechno zapomněla, ale rozhodně se mi tak žije lépe. Jinak já jsem byla na Bulovce, takže jsme se nepotkaly. Myslela jsem, jestli náhodou - byla tam totiž nějaká paní s podobným osudem jako Ty.

natulaaa
12. zář 2010

Ahoje kočky ,no není mi líp,pořád polehávám,manža vaří,snažím se být v klidu,ale moc to nejde bohužel,napsala jsem mail té moji doktoce,tak se těším,co mi odepíše,vždycky odepsala i během víkendu,tak jsem zvědavá,ale popavdě jsem tak nějak smířená se vším 😖

jahudka80
12. zář 2010

@natulaaa držím moc moc palečky 😉 a mysli pozitivně, to co řek Dr. na to se vykašli, sice asi neopl.poprvé a má zkušenosti, ale neví jak to příroda zařídí to je jen na tvém tělíčku a když bude v poho tak určitě alespoň jeden bobíšek bude 🙂 😉 a není nic ztraceno 😉 moc na Tebe myslíme. Podívěj Mája se narodila o měsíc dřív, nesála tak jsme zkončili na um.výživě já to obulela jsak jsem štpatná matka když nekolím. Zvracela nepříbívala a já se bála, že umře... blbost začla přibívat i když malinko a dnes je sice drobná, ale jinak je zcela v pořádku vše dohnala 😀 tak hlavu vzhůru co jsem tenkrát viděla jako horor dnes se tomu směje a říkám si ještě že byla malá , alespoň se mi lépe rodilo 😉 . Myslíme na Tebe a přeji brzké // 🤐

mv
12. zář 2010

Ahojky,
týden jsem byla pracovně mimo a bez netu, tak budu muset dočíst, co je nového.
Jak se mi na akci vůbec nechtělo, tak to nakonec po všech stránkách bylo super!!!! 😵Jen budu muset dospat noční deficity spánku.... 😀 Dneska jsem vstávala v 10 hod, to je snad prvně v životě. 😀 Razíme do aquaparku, takže na dočítání se vrhnu až zítra v práci.Doufám, že se dočtu jen samé pozitivní zprávy.... 😵 Krásně svítí, tak přeju nádhernou neděli všem.... 😵 🙂 😵 🙂 pa pa

petardice
12. zář 2010

@barbarik mě dávali Neurol nebo co a něco na spaní, jenže třeba první noc mi to bylo k ničemu - do půlnoci jsem nemohla usnout, pak jsem usnula na dvě hodiny - bůhví, co se mi zdálo, ale probudila jsem s brekem a klepala se zimnicí. až za dva dny mi došlo, že ty návaly zimnice byly díky těm práškům. navíc pak začaly působit a byla jsem jak praštěná po hlavě, to by ze mně asi lucka neměla velkou radost, kdyby měla doma nefunčkní mámu 😅

@jahudka80 asi je blbý, když to napíšu, ale jsem ráda, že jsem v tom nebyla sama. naše píďa se narodila v 36+3, na svůj věk byla celkem velká - 2600g a 47cm, ale odmítala pít ode mne. Jak se mnou ještě fest cloumaly hormony, ořvala jsem to, při propouštění mi říkali - počkejte, až se překlene přes 3 kila a pak přes 3,5 kila, jaké to budou změny. Teď nemá sílu sát, ale ono to přijde... No - nepřišlo, do 7 měsíců věku jsem odstříkávala mlíko a dokrmovala Nutrilonem. Cvičili jsme půl roku Vojtovou metodou, v roce měla 8,5kila a 75cm a teď je jí 13,5 měsíce, krásně ťape po svých a všechno v pohodě dohnala. S odstupem času se na to taky dívám s úsměvem, ale tenkrát mi to přišlo jako děsný drama - nepije ode mne, nerovnoměrně se vyvíjí - v něčem byla v souladu s věkem, v něčem v souladu s korigovaným věkem, v něčem byla napřed 😅

@natulaaa hlavně se pokus zachovat klid a pokud možno nad tím moc nepřemýšlet. stejně to neovlivníš, tak se tím snaž netrápit a uvidíš, že to dopadne. držím palce, ať tu konečně vidíme něčí dálnici!