Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
15. říj 2010

@lucie.krajcarova no jo, velka fakultni nemocnice, to je neco jineho, nez soukromy doktor, ktery na me teda jeste nezapomel...

zzzzuuuuzzzziiii
15. říj 2010

@pe_t
@pe_t jo nemyslet na to... ja uz jsem z toho vseho tak otupela, ze uz asi nemuzu a zacina mi byt chvilema vsechno jedno. to vis, ze touzim po miminku, ale je toho tolika okolo... unavaaaa

anavirez
15. říj 2010

Dobre ranko holky, procitam si a premyslim nad tim, jak ty muzsky mame podobny. vim, ze po manzelovi nemuzu nic moc chtit, kdyz je unaveny nebo smutny, kdyz se ho stale ptam jak a proc co mu je, tak si prevazne narazim s prominutim drzku.asi se chce hodit do pohody sam, byt sam se sebou. stoji me to hoooooooooooooodne sil, abych si to nebrala prilis osobne, ze ma taky na to narok. v posledni dobe si na to musim davat obvzlast poroz startuju jak se rika na drb. asi to brzo dostanu, manzela na to upozornuju a omlouvam se dopredu🙂

Adulka ma dneska ve skolce foceni, je to az o pul 11, tak jsem zvedava, jak to ucitelky zvladnou a jak to dopadne.🙂)

@fram snadno se mi to pise, zatim nevim, jak se budu chovat ja, ale opravdu si zkus s manzelem prozit jeste jednou libanky a soustredit se jen na vasi velkou lasku 🙂

rozum a mircisek - myslim na vas a moc vam drzim pesti, aby vse dopadlo dobre

breberuska
15. říj 2010

Dobré ráno všem, dneska jsme byli na kontrole. Jak mně se ulevilo, nervy jsem měla jak špagáty Prcek je Ok, plodové vody máme haba kuk a měří 12cm. přikládám fotku, ale kvalita je mizerná, tak snad tam něco uvidíte. V pondělí nás čeká kontrolní screening, kde by se měly ukázat už kontury ledvin, tak nám držte palec...😔

anavirez
15. říj 2010

@breberuska gratuluju a vidim jej nadherna 🙂 je to fakt nadhera, kdybys me videla, tak se krenim jak mesicek na hnoju🙂

pe_t
15. říj 2010

@breberuska 😵 😵 😵 držíme ina nohááááách 😀 !Ať se prďolkovi krásně daří a v PO se těším na skvělé zprávičky 🙂

pe_t
15. říj 2010

Tak jsem napsala porodní babičce, jak to je s tou bolestí v době ovu. Pořád mi to hlava nebere, že bysme to minule prošvihli....Je fakt,že v den,kdy jsem měla tu ostrou šílenou bolest vaječníku sexík neproběhl....a možná ten den měl 😒 .Tak ať to teď načasujem 😉 .

anavirez
15. říj 2010

ovu, teda uz v tom fakt plavu, pred par dny jsem zaznamenala hlen bily a zluty a dnes rano naruzovely, uz jsem si myslela, ze to dostanu, ale ted jsem si docetla, ze je to ovu a dle diskuze nejplodnejsi

tu je celý članek, možna jsem to spatne pochopila

Ovulační špinění a bolest

Asi u 10% žen se vyskytuje špinění uprostřed cyklu, trvající většinou jeden až dva dny. Bývá to častější u žen s dlouhými cykly. Špinění se objevuje v období nejplodnějšího bílkového hlenu, čímž hlen dostává hnědý, růžový nebo červený nádech. Je to dáno náhlým poklesem estrogenu před ovulací, není třeba se tím znepokojovat, naopak - v těchto dnech je žena nejplodnější. Pokud však špinění trvá déle než dva dny, pokud přetrvává i po vzrůstu bazální teploty (viz obr. níže) nebo pokud se místo špinění objeví jasně červené krvácení, je třeba to konzultovat s lékařem.

Špinění při nidaci zárodku

Pokud zaznamenáte jeden až dva dny špinění v období 7 - 14 dnů po ovulaci, může to znamenat, že jste těhotná. Uhnízdění zárodku v děloze lehce naruší její sliznici, to pak může vyvolat slabé špinění. Nedostaví-li se do 18 dnů po ovulaci menstruace a teploty zůstávají vysoké, těhotenství je potvrzeno i bez těhotenského testu.

pe_t
15. říj 2010

@anavirez já sice nešpinívám, ale mívám ostrou bolest vaječníku. ale to zaznamenávám pořádně až po revizi.Dřív ni neví,nikdy jsem se na to nesoustředila.Ale teď to nejde nezaznamenat, tak to bolívá.Ale aspoňzhruba vím, kdy je ovu. Já po revizi občas ještě zašoinila i tři týdny po.

lucie.krajcarova
15. říj 2010

@pe_t tak bolest vaječníkiů jsem tento měsíc, teda v září měla taky, špinění dost a taky nic z toho. ve středu jdu na gyndu, ale jen za předpokladu, že už bude ms pryč. a to asi nebude, když ještě nezačala 😠
@breberuska gratulace, mimi se má k světu!!! a po tom screeningu bude vědět výsledky hned nebo se čeká?

lucie.krajcarova
15. říj 2010

no ony to jsou triply že jo.. to se čeká..

breberuska
15. říj 2010

@lucie.krajcarova ne, tripply jsou jen krev a potom kontrolní UTZ ve 20tt. toto kontrolní genet. UTZ, na který si nás pozvali po tom NT screeningu, aby si co nejdříve pohlídali, jestli máme všechno, co bychom měli mít. Nedělává se to běžně.

lucie.krajcarova
15. říj 2010

@breberuska aha tak to by mě zajímalo, co to tedy je, protože tam asi půjdeme taky..

jane84
15. říj 2010

Ahoj holky, dnes nám nejela dopoledne elektřina, tak jsem se sem nedostala.
@zzzzuuuuzzzziiii vůbec ti ty nervy nezávidím, doufám,že se ti sestřička pořádně omluvila

Holky jak jste tu psaly o náladě. ani mi nemluvte. Poslední dva týdny každý den hlídám synovce, tento týden jsem se kvůli tomu ani nedostala do školy, jinak by si ho naši museli vzít do práce. Já ho mám strašně ráda, ale ničí mě to. Kromě toho že mám spoustu povinností do školy, tak je to šílený tlak na psychiku. Taková kráva může mít dítě a já ne? Třeba je to jediné dítě, které kdy budu moct pomoct vychovávat.
Včera jsem plakala už u tv, když přítel usnul, tak jsem se rozeřvala úplně. Všechno se se.e. Kvůli tomu, že jsem změnila školu se vše komplikuje, nemůžeme řešit pořádně bydlení, chci dítě, ale nedaří se, nevycházíme ani s našima ani s tchánovci. Prostě depka jako blázen, protože to všechno je moje vina. Brečela jsem a říkala jen, že s jinou by se měl líp

daniela699
15. říj 2010

Ahoj holky tak jsem nakoukla, a co jeeee? Nesmutnete prece. Ja vim, lehce se to rika, a obcas to padne na kazdeho, a hlavne pak se zda ze se to kupi vsechno naraz a vsechno je uplne na nic. A tim se pak clovek citi jeste hur. Je to zacarovanej kruh. V takovej moment to asi chce najit si neco uplne jinyho co vas tesi, abyste prehodily vyhybku a daly signal hlave ze vsechno neni tak spatny. Ja vim je to tezky, ale myslim ze to funguje. Obcas taky na me padnou strachy, ze zacnu brazdit po netu a cist v knizce, ale pak to radsi zavru a delam uplne neco jinyho, co me tesi. Nejaka malickost. A vetsinou to zabere. Taky pry plavani pomaha na psychickou pohodu, to mam dokonce vyzkouseny. 🙂 Kazdej ma urcite nejakej svuj navod, nechci vas nejak poucovat nebo tak, ja jen ze jsem pak taky smutna kdyz vidim, ze se trapite.

daniela699
15. říj 2010

@fram, vubec si nedelej starosti s tim jak by to melo probihat nebo vypadat. Proste na to vlitnete, s tim ze delate co muzete pro mimiska. My jsme v tom nasem maratonu pak uz taky nemohli, nebyla to uz zadna romantika, ale smali jsme se tomu, ze jsme jak masinky. Rozhodne jsme na to mysleli, ze proc to delame, ale to je asi uplne jedno. Cim vic si budes rikat, abys na to nemyslela, tim vic budes. Proste se na to vrhnete a nedelej si starosti jestli je to tak nebo tak, ucel sveti prostredky ne? 🙂

daniela699
15. říj 2010

Jane, ze ja ti prijedu nabancit? 🙂 To si pis, ze s jinou by se lip NEMEL. 😠 A proto je s tebou, protoze mu s tebou je nejlip a proto s tebou chce mit deti. Kapisto? 🙂

pe_t
15. říj 2010

@jane84 😕 ☹ neplakeeeeej 😔 bude zas líp.....co může být horšího, než čím jsme si prošly? Bude líp....ale chápu, jak to na tebe dosedlo. Já přesně toto měla včera. Brečela jsem ani nevím proč....předem jsem všechno vzdávala, všechno viděla černě..přeci jen, už je to o kapánek dneska lepší.
Až uvidíme ty // všechny, každé nám bude nedle jinak - dostaneme náboj. Teď už se snažíte že? Tak se z toho zkus těšit, že to může vyjít teď .. 😉

daniela699
15. říj 2010

@breberuska - Breber, to je kraaaaaaasaaaa. 😀 😀 😀 Mam ohromnou radost, ze tak nadherne pokracujete. 😀

pe_t
15. říj 2010

Tak tak souhlasím s Dani - s tebou je mu nejlíp,proto s tebou chce i rodinu !!!!

daniela699
15. říj 2010

Peti, mas pravdu, ze ty // dodaji naboj, a pak ty ostatni veci se zdaji podruzny (hlavne na ne ani ted nemam vlastne zadnou energii 🙂 I kdyz ty puvodni smutny zase nahradi jine starosti a obavy. Vsak to znas. V podstate skoro vsechny, ja kdyz se tak divam na tu tabulku, tak jsem vlastne uplne nejstarsi kdo jeste nema ani jedno dite. Pro me je vsechno nove, teda do techto tydnu jsem si tim uz jednou prosla, ale snad to bude dobre a za nejaky ten tyden uz budu koukat jako puk. 🙂 A totez preju vsem ostatnim, at uz jste si tim prosly az dokonce a chcete si to zopaknout, nebo vas to taky ceka poprve. 🙂

daniela699
15. říj 2010

Peti, 🙂

lucie.krajcarova
15. říj 2010

@jane84 Janičko, jsme na tom podobně. já se nejdřív naštvu, že mám málo radosti v životě, a pak to skončí pláčem.. naštěstí jak se vrátil manža, tak je to o 50 % lepší.

martasl
15. říj 2010

ahoj holky 😉

zzzzuuuuzzzziiii-tak řekni manželovi,že ti jde hlavně o něho,že se s ním chceš milovat ne proto,že myslíš jen na mimi(i když je to asi pravda,že,já jsem na tom stejně),ale proto že chceš ho.třeba si připadne už jako stroj,sex sex a hlavně aby se zadařilo.určitě je taky vedle z toho,že se pořád nedaří a vidí,jak tě to ubíjí.když mu prostě dáš najevo,že ti jde o krásnou noc a romantiku(zkus něco neobvyklého,co normálně neděláte) a třeba budeš překvapená,co to s ním udělá.u nás je už bohužel taky v tom sterotypu,sex jen za účelem miminka.ono taky se není čemu divit,manžel jezdí dom málo a je hodně unavenej.takže jsem ráda,že ho na ten sex vůbec ukecám.to jste měli vidět ten výraz,když jsem ho ve středu ráno budila ve 4hod a chtěla po něm sex.chudák.byl rád že byl rád. 😅

breberusko-obrázek jé kráááásnej.a co pohlaví,necháte si říct?a uvidíš,miminko bude mít všechno,co má mít 😉 🙂

jani-ty tvoje depky a plačtivý období chápu.já naposledy bulela včera ráno,než jsem usnula po noční.nějak to na mě přišlo a já husa jsem ještě mrkla na fotku z utz,co mám schovanou.prostě jak pořád spím v ložnici sama,tak to na mě padá.mám pocit,jako bych byla nejosamělejší člověk na světě a nemůžu to dostat z hlavy.ještě ke všemu mě to v práci totálně sere a nebaví mě.

mv
15. říj 2010

Všem přeji ať odejdou depky a je zase slunečno.Alespoň v duši, když už to počasí je vyloženě dušičkové.... 😒

Mě je dnes první den lépe, to tím, že se objednáme do CARu a budu mít alespoň nějakou naději.
Problém zase je, že se nemůžeme rozhodnout mezi dvěma.V pondělí to musíme rozčísnout a do jednoho se objednat.
Zítra máme oslavu, tchýně slaví 60.narozky, tak jdu uklízet a kuchtit.Narozky má ona a kolem plotny a trouby budu běhat já... 😀

fram
15. říj 2010

Ahoj holky,
@zzzzuuuuzzzziiii toho doktora bych zabila, jako bys už neměla hlavu plnou starostí, ještě se to takhle komplikuje 🙄 😠
@breberuska nad fotečkou tvýho krásnýho miminka mám slzičky 😅 Nádhera. 🙂
@daniela699 už se těším na tvoje fotečky 😉
Vidím, že je tady dnes hodně smutno. ☹ Já myslím, že to trošku dělá ten podzim.
@jane84 myslím, že tvůj chlap je s tebou protože tě má rád a rád tě má přesně takovou , jaká jsi a jinou by tě ani nechtěl. Hlavu vzhůru. Já vím,taky mívám takovýhle stavy, kdy si myslím, že je všechno na h... Tak se drž, však bude líp.
@martasl ve 4 ráno? 😀 Tak to je hustý 😀 😀 Ale co bychom neudělali pro mimi, viď?

angelina987
15. říj 2010

@breberuska Moc gratuluju, jen tak dál, vše bude 100% ok, uvidíš 🙂

jane84
15. říj 2010

Holky děkuji za podporu, nevím, co budu dělat až bude pršet a budu hnusné depresivní počasí

helcenka
15. říj 2010

Všechny zdravím,
@jane84 - nesmutni, všechno bude lepší.

Holky, já mám dneska pro změnu tak strašnou migrénu, že vás jenom zdravím a utíkám zalézt do postele.

@breberuska - super velká gratulace, tak jsem si uvědomila, že já jsem jenom pouhé tři týdny za tebou, toto ale letí.

Všechno zvládněte a snad o víkendu nakouknu.

leheckova
autor
15. říj 2010

@breberuska gratulace to je krasny miminecko verim že jste zdraví me o ledvinách nic nerikal jen koukal na moc.mechyr zaludek srdicko meril hlavu nos a pusinku koukal prstiky jestli mame a ledviny jsem teda ani nevidela to je asi specialní vyšetření vid????