Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

majjka24
2. lis 2010

@pe_t teda jsi hrozně šikovná. My s mamkou máme slabost pro takové věci, a blíží se Vánoce.....Uložila jsem si tvůj odkaz 🙂

a.j.a.
2. lis 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsme dorazili z herny domů. Dopo bylo náročné, o půl sedmé jsme vyráželi do té nemocnice. A uf, spadnul mi kámen ze srdce, není to nic vážného, obyčejná cysta, co se prostě raz za čas takhle zanítí a napuchne. V dětském věku to nedoporučují odstraňovat, prý by to nechala po pubertě, ať se pak Klárka rozhodne sama, jestli to chce pryč nebo ne. Říkala, že v dětském věku se všechno hojí moc rychle a tím, že by jizva byla tak 2cm mohla by zhrubnout a pak už s tím nic neudělají a měla by ve výstřihu škaredou jizvu. Navíc prý lokální anestezie dost bolí, tak proč jí trápit, když to není nic vážného. Tak jsem si oddychla. Jen to máme kontrolovat, jestli nějak neroste a když tak se zase přijít ukázat. Uf uf.

a.j.a.
2. lis 2010

@martasl Marti, tak super, že i vám výsledky dopadly dobře 😵 člověku hned odlehne.

@helcenka Heli, tak to mě mrzí. Tak snad aspoň atb zaberou rychle a bude brzy ok. Chápu, taky bych neměla z atb moc radost. Zatím jsme je taky neměly. No a jinak k těm učitelkám, to jsou teda pěkné vyčúraniny. To by je tak moc ubylo, kdyby s nějakým kouskem oblečení těm dětem pomohly ?? U nás taky těm menším dětem jako je Klárka pomáhají a nenechají je běhat jen tak v tepláčkách. I boty jim zavazují, pže ne každé to umí. Jo, a zapínají zipy, pže to Klárce třeba ještě nejde.

a.j.a.
2. lis 2010

@pe_t juu, Pet, to jsou krásné věci. Mi se moc líbí ty malované domečky 😵

jane84
2. lis 2010

@a.j.a. tak to jsou dobré zprávy, slyšela ten kámen spadnout až k nám 🙂

helcenka
2. lis 2010

@a.j.a. - tak to je dobře, že to není nic vážného. To je děs, když ty prďolky něco trápí, co?
Já z těch antibiotik taky radost nemám, ale už to má druhý týden a teprve teď se mu přidala horečka a má takový záchvaty kašle, že se dáví, tak to holt přežijeme.
Jinak ty učitelky jsou fakt důry. Kubík taky neumí zapnout zip, umí ho jen rozepnout. A mikinu si sám přes hlavu taky neoblíkne, občas si ji sám sundá, když ji nemá úplně na tělo. Ale tohle byl fakt vrchol. Jinak jsme měli botky zatím na suché zipy, tak ty si sám zapnul i rozepnul, ale teď budou mít učitelky radost, protože zimní máme na tkaničku, tak třeba bude chodit ven v bačkůrkách.... Já jsem jim to taky hned řekla a taky mu přece nebudu kupovat kalhoty a boty podle jejich diktátu, kde to jsme. Já jsem ráda, že jsme kvalitní zimní botky vůbec sehnali a za poměrně slušnou cenu. Lacláče má pěkně přes záda, nikde mu nic nekouká a netáhne. To se v zimě zblázní, až budou mít dětičky oteplováky nebo kombinézy. 😀

No nic, malej večeří, jsem ráda, že vůbec něco sní, tak jdu taky něso zblajznout, už mi kručí v břiše.
A jak jinak AJo je? Ty chodíš na tu dubnovou diskuzi? Vím, že Breberka jo, tak uvažuju, že bych tam taky nakoukla, ale zase se mi moc nechce, když se tam už všechny znáte. Průkajdu už mám, moč nakonec v úplném pořádku, tak ještě vydržet do pondělka, kdy se dovím výsledky všech testů a už si to dám taky do pasu. 😉

ivasa
2. lis 2010

@pe_t krásný věci, fakt nádhera 😵 Taky se chystám na nějaký takový odreagování, ale zatím jsem se pro nic neodhodlala, spíš doteď nebylo tolik času...

fram
2. lis 2010

Ahoj holky,
@a.j.a. tak to je úleva, že je Klárinka v pořádku.
@helcenka atb jsou nepříjemný, ale někdy se prostě bez nich obejít nelze a Kubíkovi určitě brzy zaberou, když je ještě nikdy neměl.
@jane84 strašně moc si přeju, ať najdeš // ať to tu konečně někdo prolomí 🙂

fram
2. lis 2010

@pe_t ježkovy voči, ty jsi šikovná 😕 Já jsem levá na obě ruce a tohle bych nezmákla ani s pistolí u hlavy 😅
@daniela699 gratuluju ke kontrole a průkazce

meiki
2. lis 2010

ahojky holky, tak jsem dneska byla na ko a mame srdicko, krasne tam pry blikalo, dalso ko za 3 tydny, zitra me ceka vysetreni ve spitalu na cukrovku a stitnou zlazu, je to tak brzo, protoze jsem mela tehu cukrovku a aji stitna zlaza nepracovala uplne dobre pri tehu s Viktorkem, takze ted uz tak brzo - zitra cele dopo ve spitale, chjo

jane84
2. lis 2010

@fram je líp? co manžel? další dovča asi nepřipadá v úvahu, co? už se taky dlouho snažíte, neuvažovalas o návštěvě u dr, třeba hormonální profil

fram
2. lis 2010

@jane84 nicmoc ☹ manžel byl taky zklamanej a nemohl pochopit,že se nepodařilo, když jsme fakt dělali, co jsme mohli. Nechám to do konce roku a pak asi zajdu k dr. - nechám si udělat HP a folikulometrii a uvidí se,co dál.
@meiki krásná zpráva, gratuluju k srdíčku 🙂

a.j.a.
2. lis 2010

Holky, ani mi nemluvte, jak jsem si potom oddechla. Byla tam úžasná dr, co nám to všechno krásně vysvětlila a popsala. Dětem by se prostě takové věci opravdu dít neměly.

@helcenka Heli, to jsou fakt kozy. Aby jim ty ruce neupadly. Kdyby u nás učitelka nepomáhala, tak Klárka chodí kolikrát asi ven polonahá. Svléct se sice umí, ale některé kousky oblečení prostě zatím moc neumí. Zimní botky máme naštěstí na sucháče, to jsem speciálně sháněla, abych se pak u toho nemusela s břuchem potit než jí to zavážu 😅
Do dubnovek chodím, tak se klidně přidej. Neměj obavy, však já tam taky nejsem dlouho 😉 jinak se cítím relativně v pohodě nebýt toho bolení v podbřišku, co teď mívám. Dneska to bylo docela nepříjemné, ale to fakt bylo z přetažení a dlouhé chůze. A co ty ? Vše ok ?

dablikolik
2. lis 2010

Holky držím vám palce. Sama jsem měla MA v 11tt a spontální potrat v 6tt a myslela jsem, že už nemůžu. Na vše jsem se vykašlala a smířila se s myšlenkou, že půjdeme do druhého IVF no a stal se zázrak a já měla třetí těhu bezproblémové a teď mám krásnou princeznu. Držím vám palce ať máte sílu bojovat dál.

a.j.a.
2. lis 2010

@meiki gratuluji k srdíčku 😵 na štítku jsem taky musela hned ze startu někdy v 8-9tt. A teď musím ještě ve 30tt.

a.j.a.
2. lis 2010

@fram nedivím se ☹ párkrát se nám taky podařilo takhle krásně vykrýt ovulku a jak velké pak bylo zklamání, když dorazila ta červená potvora. Těch slz, co jsem prolila ☹

ivasa
2. lis 2010

@meiki gratuluju k srdíčko, tak jen tak dál a samé dobré zprávy 😉 🙂

@fram ani nevíš, jak vám rozumím. Sice já každý pokus // našla, ale nakonec ta mrcha stejně dorazila! Vždycky mi ta radost z // trvala pár týdnů 😔 Je to hrozný, člověk doufá a pak se to po... Taky jsem to doteď neřešila, ale po téhle revizi už jo, nechci zažít tohle ani spontání potrat. Už prostě nikdy, jsem už vyčerpaná z toho všeho. Zítra jdu na odběry kvůli štítný žláze, příští týden na gyndu a tam se uvidí, jestli ještě něco mudra podnikne... Nevíte, jak dlouho trvají výsledky z těch krevních testů na štítnou žlázu?

fram
2. lis 2010

@ivasa přuju ti, aby ti našli příčinu,abys věděla, proč se to děje a hlavně, aby to šlo jednoduše vyřešit a tvoje další těhu bylo dotažené až do vítězného konce 😉

ivasa
2. lis 2010

@fram děkuju, já vám všem taky přeju // a dotažení těhu do zdárného konce 😉 Snad se nám všem brzo zadaří a miminka se nás budou držet jako klíšťátka 😵

pe_t
2. lis 2010

Holky děkuju, jste zlatíčka. Je to pro mě hrozně povzbuzující do dalšího tvoření 🙂
@ivasa už jsme si tu plánovaly, že do vánoc budeme mít všechny dárečky . Pořád ještě to může klapnout 😉
chjo, ztaaaak mě zabolely chvíli prsa, že nevím, co si o tom myslet. Nevím proč,ale mám strach, že budu zklamaná ☹ Ten čas tak pomalu běží...

pe_t
2. lis 2010

@fram já byla teď o tobě tak přesvědčená....do vánoc máme ještě chvíli 😉

pe_t
2. lis 2010

@dablikolik děkujeme, je to od tebe hezké 🙂

ivasa
2. lis 2010

Určitě to do Vánoc stihnete, já už ne, ale vy určitě 😉 🙂 A budete mít nejkrásnější dárečky, co si jen můžete přát 😵

ivasa
2. lis 2010

ach jo, po tom, co jsme se dozvěděli, že prckovi přestalo bít srdíčko a budu muset na revizi jsme si řekli, že počkáme rok... V neděli už to bylo půl roku a teď už mám sto chutí na to vlítnout klidně hned 😠 😀 🙄 😔 😀 Jsem hrozná, vím, že musím čekat, ale copak člověk dělá něco jiného než že pořád na něco čeká?!? ☹

a.j.a.
2. lis 2010

@ivasa já byla vždycky po odběrech na štítnou do týdne na kontrole, myslím, že výsledky mají do dvou dní.

ivasa
2. lis 2010

@a.j.a. dík za info, ten můj blbej obvoďák mi ty testy pomalu ani nechtěl udělat, že je to zbytečný! A přitom ho o tom moje gyndařka výslovně žádala, že ona má teď dovolenou a byla by radši, kdyby ty výsledky do příštího týdne měla, ať nemusíme pořád na něco čekat! Tak to teda stihnou 😉

a.j.a.
2. lis 2010

@ivasa já chodím pravidelně na kontroly na endokrinologii a na krev do krevního centra, takže je to fakt rychlovka. Tak snad tak funguje i tvá dr.

ivasa
2. lis 2010

@a.j.a. no uvidíme, jsem na to na všechno zvědavá...

dablikolik
2. lis 2010

@pe_t není zač jen jsem chtěla vás povzbudit. 😉

jane84
3. lis 2010

Dobré ráno holky, u nás vykukuje sluníčko. Malej u nás zůstal, protože ona má chřipku. Teď jak se posunul čas vstává místo v 7 v 6, tak jsme z toho trochu vedle.
@ivasa já byla na odběrech na endokrinolku teď v pátek a výsledky měli už v pondělí, mamka tam dělá sestřičku, takže to vím. Pokud se ale dělá odběr i na protilátky, tak to trvá dýl, myslím tak 2 týdny