Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
13. pro 2010

S tím sebeobviňováním si myslím to, co Rozum. Člověk kolikrát nestíhá koukat, co za "matky" v pohodě otěhotní, navíc aniž by nějak extra chtěly, donosí a porodí 😖 ale je mi jasné, že každá z nás tady nejdříve hledala chybu u sebe ☹ taky jsem hodněkrát přemýšlela, jestli jsem něco nepodcenila apod.

lucie.krajcarova
13. pro 2010

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)....................................................31DC
herbie(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................20DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................20DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................19DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................19DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................15DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listová,kontryhel,jeřáb ptačí).........................14DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................14DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion).....................................................................13DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................9DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................8DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................6DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..6DC

marulinka
13. pro 2010

švagrová porodila holčičku 3800g,50cm...mně je do breku a nevím jestli z radosti,nebo závisti ☹ ☹

jahudka80
13. pro 2010

u nás hustě sněží už od rána 😠 fakt strašný, já budu muset na gyndu pěšky a to se mi zas zvedla teplota 😠
@lucie.krajcarova já necííí být nakonci tabulkýýýý 😢 ještě té horní jo ale tý dolní ,chjo to je fakt na prd budou vánoce a mě se nechce vůbec smát
@marulinka ale no ták, přeci jí to nebudeš závidět (3,8kg pěknej macek) máš doma 2 krásné holky a určitě se také dočkáš miminka. A ber to takhle bude mít mimi, bude nevyspalá 😀 , bude mít bolevé bradavky od kojení, na Silvestra nemůže ani chlastat 😀 😀 😀 .No není nám fajn 😀 😀

Holky mě už asi hráblo 😀 😀 😀

marulinka
13. pro 2010

@jahudka80 tak tím si mě rozesmála 😀 jen nevím co to zas se mnou udělá,jak je navštívím.. 😖

lucie.krajcarova
13. pro 2010

@jahudka80 no uvidíš, dlouho na konci nebudeš, si myslím 🙂
@marulinka ty švagrové si vybírají stejné termíny ne? náš nový synovec má práve 6 dní. a švagrová si stěžuje, že pořád brečí a furt by se krmil 🙂

lucie.krajcarova
13. pro 2010

holky, co ta Pet? netají nám něco? ona nemívá dlouhé cykly, tak kdo ví 😉

jahudka80
13. pro 2010

@marulinka 😀 😀 😀 😀 no dyť si řekni no to je fajn že má mimí víš jak bude mít pos... vánoce 😀 😀 😀 já tedy prvních 14dní co jsem přišla z porodnice byla kaput a nezvládala nic, jen přebalovalam krmila , a když malá nebrečela tak jsem brečela jáááá 😀 😀 😀 a to bych tedy na vánoce nechtěla vánoce jsou svátky klidu 😀 😀
@lucie.krajcarova ještě že nemám žádnou těhotnou nebo rodící švagrovou 😀 😀 😀

jahudka80
13. pro 2010

holky já zachvili razím na gyndu když někde nazapadám sněhem a nebo mě u dr. neklepne tak vám večer písnu 😀

marulinka
13. pro 2010

jahudko tak ať dobře dopadneš
no jo holky,ale švagrová děti miluje.je jí 36 ale sama je pořád jak takový dítě.má k nim krásnej přístup,od ní se stížností nedočkám 😀 😀 😀 sem si poplakala,už sem to i vstřebala,tak snad to bude ok 🙂
jo a ještě na novej rok má termín další kamoška,ale s tou se nevídám tak často,bydlí na opačné straně dědiny,takže to mě tak netrápí 🙂
@lucie.krajcarova no jo,co ta Pet...???

helcenka
13. pro 2010

Ahoj holky,
zdravím všechny po pár dnech. Vůbec nestíhám, tak jsem teď nadělala nějaká těsta a včera konečně začala péct. Od té střevní virózy mám nějaký citlivý žaludek, nemůžu skoro nic sníst, protože mi jídlo nesedne. Dokonce ani suchý rohlík ne, tak nevím, snad se to srovná brzo.

@jahudka80 - co na to říct, je mi to líto, ale je fakt lepší, že to odešlo samo a nemusíš na revizi, to by bylo mnohem víc bolestivější. Ale teď máš šanci dobře otěhotnět. Nemusíš na nic čekat, jako PetraVavra a Kopretina. Ty hned po tom, co mimi odešlo se zpožděnou MS, otěhotněly, a obě mají mimi v bříšku v pořádku.

Jinak dnes jsem byla na kontrole a 3D UTZ, všechno je v pořádku, miminko má všechno, co má mít. Další kontrola mě čeká 5. ledna, to mi Dr. vypíše neschopenku, protože bych se měla právě toho 5. ledna vrátit do práce...

A i když budou Vánoce, moc se na ně těším, mám obrovskou radost, že mimi prospívá, ale padají na mě stejně chmury, protože se blíží datum, kdy bych měla rodit. A jak jste tady některé už psaly, tak Kubík se narodil 4. ledna a termín s druhým jsem měla mít 12. ledna, takže by byli dětičky tak akorát o tři roky. A navíc jsem tady na Koníku byla v diskuzi, kdy jsme s jednou holčinou otěhu skoro na stejno (ona má termín 9. ledna) a i první dětičky (a obě máme chlapečky) máme od sebe tři dny. Tak sleduju její osud, moc jí přeju, aby to všechno dopadlo dobře, protože ona čeká totiž dvojčátka... Slzička se mi vloudí do oka vždycky, když čtu její příspěvky...

Holky moje zlatý, moc všem držím palce, kdo to konečně prolomí. Už dlouho nebyly //.
Jdu péct, ať to mám brzo z krku. O víkendu má ségra narozky, přijede za náma, tak to neudělám nic. A chci mít pak už hlavně klid.
Zase nakouknu, tak samé dobré zprávy, prosím.

jahudka80
13. pro 2010

Holky jsem z pět a zcela v pořádku 😉

@helcenka jé Helčo kéž by se zadařilo 😵 bylo by to moc překrásné..... i po tom sklamáníčku 😉 Tobě držím moc palečky ať jste oba v pořádku .

meiki
13. pro 2010

@jahudka80 no tak aspon nejaka pozitivni zpravicka od Tebe, to je moc dobre, ze nemusis do nemocnice. Gratuluji ke kontrole

meiki
13. pro 2010

ja jdu na kontrolu zitra a na neschopence uz jsem

fram
13. pro 2010

Ahoj holky,
@jahudka80 tak aspoň trošku pozitivní zprávička
@meiki zítra držím palce a dej vědět 🙂
@helcenka gratuluju ke kontrole a přeju, ať máš žaludek brzy v pořádku. Blíží se vánoce - svátky obžerství, tak ať si je pořádně užiješ 😀

meiki
13. pro 2010

fram: urcite vam sem pisnu jak jsme dopadli a pokud bude fotecka, dam i fotecku
porad vas ctu co noveho a tak, ale obcas uz nevim co vam napsat, protoze to napisete vzdy rychleji nez ja :o)

meiki
13. pro 2010

dneska jsem si dovezla konecne ten muj vysneni kocarek domu od sousedky, jsem si ho koupila, ale asi ho jeste neuklidim, asi jeste vyuziju ted na zimu pro Vikulku, s golfkama asi nikam moc nedojedu :o) v tom snehu

fram
13. pro 2010

@jane84 to teda nebyla od kámošky moc taktická poznámka 😒 někkterý lidi vůbec nepřemýšlej než něco plácnou. Přeju ,ať di diplomka odsejpá jako po másle 🙂
@beruska111111 je mi moc líto, že sis tím taky musela projít. My si přestali dávat pozor po druhé mrše, opravdu snažit jsme se začali až po třetí, ale teď lituju, že jsme nezačali hned po první mrše. Ale jak psala Jane - když se podaří otěhotnět dříve,než doporučí dr. a pak se něco stane, tak ty výčitky jsou asi hrozný. Takže začněte, až se na to fyzicky i psychicky budeš cítit. Ale určitě nejdříve po porevizní kontrole u dr.
@marulinka to mě mrzí, že se ti rozjela, ale asi opravdu tělo není ještě připravený.

meiki
13. pro 2010

@beruska111111 mrzi me to, my se zacali snazit taky uz po 2 porevizni ms a vyslo to az po te treti, ale taky jsem od doktora slysela 3-6 mesicu a pak me to nedalo a napsala jsem jedne pani doktorce, kterou znam, ale ne uplne jako kamaradky, a ta mi napsala, ze alespon 2 mesice se doporucuji urcite vydrzet, je tam pry velke riziko opakovani, ze to je jediny duvod proc nedoporucuji hned snazeni o dasli mimi

martasl
13. pro 2010

ahoj holky 😉
jahudko-tak je fajn,že na dočištění nemusíš,aspoň něco,co?a leden je tvůj.asi bych se začala hned po ms snažit.

berusko111111-je mi to líto.já přišla o mimi v 16 týdnu,takže jsme se začali snažit po 3 ms.v nemocnici mi radili,že počkat 6 měsíců,můj doktor radil 4 měsíce a pak to snížil na 3.ale bohužel se nám nedaří.snažíme se už od března.takže jestli můžu radit,začni hned jakmile se na to budeš cítit psychicky i fyzicky.samozřejmě po poradě s manželem a po revizní prohlídce u doktora.

helcenko-gratuluju k bezvadné kontrole.neboj,s jídlem se to ještě dá do kupy.mimísek si řekne,na co bude mít chuť 😉 a co fotečku z utz,nemáš??

meiki-tak ať je na zítřejší kontrole všechno v pořádku a miminko se má k světu. 🙂

marulinko-s tpu ms je mi to líto.já ji čekám 24.12 a jsem si jistá,že opět dorazí.už si nedělám velké naděje,že se nám zadaří.v lednu chci jít k doktorovi a začít to řešit.s tou tvojí švagrovo-ber to tak,že budeš-tedy už jsi,nová úžasná teta a neteřinku si krásně užívej a rozmazluj.já jsem včera byla u mamky a přijel tam brácha se 3 dcerkama,nejmladší se narodila v červenci.to jsem si ji podlachnila a jí se to líbilo. 😀

luci-no to určitě jak začneš chodit do práce,tak se mimnko zadaří co by dup.-to je ten zákon schválnosti.asi budu muset dát výpověď,jít do jiné práce a snad se na nás zákon schválnosti usměje 🙂 😅

a.j.a.
13. pro 2010

@meiki S4 je na zimu naprosto super 😉 ani nevíš, jak teskním po té mé vyčištěné a uložen S4 na půdě ve Zlíně. Chjo, to by se jezdilo a ne jak s golfkama, to je fakt kolikrát o hubu. Naštěstí teď připadnul sníh, tak jezdíme s boby.

meiki
13. pro 2010

holky dekuju, snad bude vse ok, hned jak prijdu se vam ozvu

a.j.a.
13. pro 2010

@jahudka80 Jahud, tak to je super, že jsi v pořádku a nemusíš do nemocnice. Takže na přelomu roku čekám // 😵

a.j.a.
13. pro 2010

@meiki tak ať zítra dobře dopadneš 😉 já jdu dopo na 4D utz, tak se těším na koblihu 😵 na nemocenské už jsem taky, od minulého pondělí.

meiki
13. pro 2010

@a.j.a. no zustala v garazi, musim ji vyzkouset

meiki
13. pro 2010

@a.j.a. ja od stredy

meiki
13. pro 2010

@a.j.a. a to vis, ze ti zaplati cely mesicni rodicak i neschopenku, to budou krsne penizky v lednu

jahudka80
13. pro 2010

@meiki jojo jsem moc ráda
@fram to víš že jo já tušila že to bude ok páč to co ze mě šlo ☹ 😀 to byla tutovka 😅
@martasl že by leden 😵 😵 😵 holka ty mi přeješ. Ms je dávno pryč, trvala jen 2dny 😀 snažit se začneme 😉 i když teď nevím kdy bude ovule když to mám tak posunuté ☹ 😠 no musím měřit a zkoumat hleník a čípek jinak to nejde 😅
a.j.a. no ty jsi taky hodná to jsem ráda že čekáš // no kéž by.... teď to trvalo 9měsíců a po týdnu bylo po radosti...tak musím doufat že teď budu mít po týdnu jasno a na 9měsíců vystaráno 😀
Jinak holky u nás sněží a sněží a sněží 😢 já nevím jak se dostanu zítra k dr. musím jed autem je to tam normálně tak 10-15minutek ale takhle v tom sněhu 😠 jen abych nikde nezapadla ☹

lucie.krajcarova
13. pro 2010

@helcenka napsala jsi to moc hezky... takže máš doma malého kozoroha? a vystrkuje růžky? jsem taky kozoroh, tak to trochu znám 🙂 drž se, s tím nesednutím jídla je to moc divné, přece jen jsi už ve druhém trimestru a mělo by se to uklidnit.
@jahudka80 to je prima, že jsi v pořádku. vidíš, můžete se snažit nanovo a bez pauzy, to je super.
@martasl jj ta změna práce by mohla zabrat i u vás 🙂
@meiki asi taky vytáhnu sporťák, golfky jsem nepoužila, co je sníh. zatím slouží boby. ale dnes by to na nich už nešlo.

lucie.krajcarova
13. pro 2010

@helcenka napsala jsi to moc hezky... takže máš doma malého kozoroha? a vystrkuje růžky? jsem taky kozoroh, tak to trochu znám 🙂 drž se, s tím nesednutím jídla je to moc divné, přece jen jsi už ve druhém trimestru a mělo by se to uklidnit.
@jahudka80 to je prima, že jsi v pořádku. vidíš, můžete se snažit nanovo a bez pauzy, to je super.
@martasl jj ta změna práce by mohla zabrat i u vás 🙂
@meiki asi taky vytáhnu sporťák, golfky jsem nepoužila, co je sníh. zatím slouží boby. ale dnes by to na nich už nešlo.

lucie.krajcarova
13. pro 2010

@helcenka napsala jsi to moc hezky... takže máš doma malého kozoroha? a vystrkuje růžky? jsem taky kozoroh, tak to trochu znám 🙂 drž se, s tím nesednutím jídla je to moc divné, přece jen jsi už ve druhém trimestru a mělo by se to uklidnit.
@jahudka80 to je prima, že jsi v pořádku. vidíš, můžete se snažit nanovo a bez pauzy, to je super.
@martasl jj ta změna práce by mohla zabrat i u vás 🙂
@meiki asi taky vytáhnu sporťák, golfky jsem nepoužila, co je sníh. zatím slouží boby. ale dnes by to na nich už nešlo.

jahudka80
13. pro 2010

@lucie.krajcarova 😀 😀 😀 a rovnou 3x jo 😀 😀 😀 jinak Luci moje kamarádka zvracela a bylo jí zle v těhu i v 8měsíci taklže pozor, netýká se to jen 1trimestru. Někdo hold bli.. pořád. Díky bohu že mě to nepotkalo 😀