Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jessika
7. srp 2011

@lorreine To je právě to.... Jak říkám, ty druhé dvě čárky mě moc potěšily, ale hned jsem si řekla: ach jo, je to tu zas Musela jsem to rozdýchat. Kolem toho 7tt jsem byla jak na trní (při prvním těhu jsem taky měla jen váček, embryo se vůbec neobjevilo a skončilo to krvácením jako u tebe s diagnozou spontánního potratu), ale teď už jsem věřila, že to nejhorší je za náma. Dokonce jsme si včera udělali radost a jeli se podívat na kočárky. Mám břicho jak v pátém měsíci a teď mi splaskne.... A ono zamlklé těhotenství. Přestalo bít srdíčko, a to jsem ho ještě před dvěma týdnz na kontrole slyšela - 150 tepů za minutu. Ale nic nám neybude, budem se přes to muset dostat a věřím, že obě budeme brzo hlásit další //.
Díky moc, že o tom můžu mluvit (psát) s podobně postiženými. Mám pocit, že mi to moc pomáhá.

jane84
7. srp 2011

@lorreine mrzí mě, že máš trápení. Ještě to nevzdávej, Nebrali ti třeba hcg, jestli stoupe nebo klesá? To krvácení mohl být ten hematom a že nebyl vidět gestační váček. Ono záleží na kvalitě ultrazvuku a na schopnostech toho lékaře. Přes to krvácení nemusel být vidět. Uvidíš v úterý. Budu držet palce, aby bylo vše v pořádku. Kdyby tě přemlouvali na revizi, tak zkus vydržet a bojovat. Hlavně lež, lež a lež
@jessika Holky všechny těhulky tady vám potvrdí, že dokud neporodíte, budete mít strach. Každá kontrola u dr, každý ultrazvuk, každé píchnutí vás vyděsí.

lorreine
7. srp 2011

@jessika Moj manžel je tiež skvelý, horoví mi, že to tak asi malo byť a že určite budeme mať miminko. Je smutný samozrejme, ale podľa neho (aj podľa doktorov) je lepšie, že sa to stalo teraz a niekedy v 20. týždni. Príroda vraj vie, čo robí...áno, to všetko viem a chápem, ale...dialo sa to všetko vo mne...prvé príznaky tehu, pozitívny test, ultrazvuk....no a potrat, všetko sa proste nedá brať racionálne a emócie ma teraz úplne preválcovali. Citím strašný smútok a bezmocnosť.

jessika
7. srp 2011

@lorreine Jo, taky to tak mám. Chvíli to beru racionálně, říkám si to samé, co tvůj manžel, že příroda to tak zařídila, že porodit mrtvé dítě v druhé půlce těhotenství se s tím nedá srovnat a chvíli jen brečím a říkám si proč, so jsem komu kdy provedla, že mě život tak trestá a snažím se v uplynulých dvou měsících najít důvod, co se stalo. Jsme ženský, máme nárok na emocionální výlevy. Naštěstí nás ti naši chlapi dokážou podržet.
Život prostě asi nakládá těm, o kterých ví, že to unesou.......

lorreine
7. srp 2011

@jessika
@jane84 ďakujem holky za pochopenie a slova útechy...doktor sa dnes snažil veľmi dlho niečo nájsť na utz, ale nič nevidel. Okrem toho, jeden váček mal ešte včera okolo 7mm a druhý o niečo menej (alebo to bol hematom, nebolo to vidieť). Včera som jeden váček videla na vlastné oči...ako zo mňa vyšiel...takže proste neverím, že by tam niečo zostalo...uvidím v utorok, ale som úplne mimo...

jane84
7. srp 2011

@lorreine ještě to vážně nevzdávej. Kdyby došlo na nejhorší, tak snad nebudeš muset na revizi a můžete se hned další cyklus začít snažit. Nejlepší se vrhnout na další snažení, protože jen další těhu, ti tu bolest částečně zmírní, i když budeš mít stále strach

lorreine
7. srp 2011

@jessika Ti si asi trafila klinec po hlavičke...tiež mám pocit, akokeby Boh proste vedel, že to snesieme, tak nás skúšal...každý mi vždy (v práci aj rodina, kamarádi) hovoria, ako som silná ženská atd, že ma obdivujú...No ale ak žena potratí, tak si uvedomí, že vysoká škola, jazyky, kariéra sú Ti úplne k ničomu, pretože jedinné, na čom naozaj záleží je rodina...ktorú sa nám nedarí rozšíriť...

lorreine
7. srp 2011

@jane84 máš určite pravdu, uvidím v utorok...Zajtra si beriem home office, aby som nemusela do kancelárie, ale zároveň chcem pracovať, aby som prišla na iné myšlienky...a v utorok skočím za svojím gynekológom a preberiem to všetko s ním. Zajtra mám ešte call s doktorom, ktorý sa o mňa stará v Gennete. Proste viem, že sa musím otrepať a ísť ďalej....ale akurát teraz dokážem fakt iba plakať...

jessika
7. srp 2011

@lorreine Přesně tak. Mám to taky tak. Mám výbornou práci, v které jsem respektovaná jak kolegy a nadřízenými, tak zákazníky. Mám VŠ a sjezdila jsem svět. Mám skvělého mažela, máme byt a jsme ve všech ohledech zabezpěčení. Udělali jsme vše, aby jsme to maličké přivedli do prostředí, které si yaslouží. A teď mám jedinou touhu - stát se matkou. A poprvé jsem v životě narazila.

jessika
7. srp 2011

@lorreine Přeju ti, abz se stal zázrak a další UTZ ti přinesl tu nejlepší zprávu.

lorreine
7. srp 2011

@jessika Jess, ďakujem...je to neuveriteľné, aké máme podobné osudy...Akože niežeby som bola zvyknutá mať všetko, čo som si zamanula, ale proste myslím, že mám naozaj fajn život a že mi vlastne všetko doteraz vychádzalo...a zrazu si človek uvedomuje, aký je malinký oproti všemocnej prírode...napríklad, keď vidím na Václavaku nejakú tú tehotnú feťačku, tak by som jej najradšej dala 4 facky, jak sa nezodpovedne chová a neváži si, že má v sebe dieťatko...čo by sme my za to dali...

jessika
7. srp 2011

@lorreine Přesně o tom jsem dneska přemýšlela. Jak je to zařízené, že někteří si dělají děti jak na běžícím pásu a nestarají se o ně. Nebo jdou na interrupci jen proto, že se jim zrovna dítě nehodí a nechtěla se jim řešit antikoncepce.
Já taky nemám vše, co si zamanu, naopak, byla jsem vychovaná v sice láskyplném prostředí, ale naši si určitě nemohli dovolit, co chtěli, nebo co jsem někdy chtěla já. Právě proto si umím vážit peněz a dostatku, protože jsme vyrostla ne v chudobě (to určitě ne!!!), ale v skromnosti (jako že jsem neyzla každý rok u moře, neměla jsem drahé oblečení a největší novinky v hračkách a tak). Manžel je na tom podobně, i když on zažil i tu chudobu. No a právě proto jsem pyšná na to co jsem dokázala i co jsme dokázali společně. A teďvím, že můžu na svět přivést dítě do dostatku a připraveného prostředí. Zatím ale nemám štěstí.

lorreine
7. srp 2011

@jessika Hovoríš mi z duše. Moje detstvo síce bolo trochu iné, moj otec je dosť bohatý, ale zase som nikdy od neho nemala tú pravú otcovskú lásku. A závidela som kamarátom, ktorí síce nemali materiálne toľko, ale boli skvelou rodinou. S manželom sme presvedčení, že dokážeme dať miminku lásku aj ho materiálne zabezpečiť ale šťastie nám nepraje...V tvojom prípade Ti zo srdca prajem, aby to bolo: do tretice všetko najlepšie!!!!!! Inak ako písala s tými potratmi...Jedna sekretárka od nás z práce (inak perfektná holčina) hovorila, že jej sestra, ktorá už jedného syna má - neprekvapí asi, že neplánovane - je zase tehotná, ale že ide na potrat, pretože to nezvládne. To ma dostalo, ale keď povedala, že to bude už jej druhý takýto potrat, tak som skoro odpadla...

martasl
7. srp 2011

lorreine a jessika-moc mě mrzí,co se vám přihodilo.budeme se snažit,aby vám tady snáma bylo dobře a lehčeji na srdíčku.ta bolest a smutek bude trvat dlouho,ale chce to čas.

jessika-já měla taky hematom a cystu.asi v 5-6 týdnu jsem hodně krvácela,ale prý to byla ta cysta s hematomem.o miminko jsem přišla v 17 týdnu,přestalo bít srdíčko,měla jsem chřipku.prostě toho bylo víc.pokud nemáš bolesti a křeče,tak je ještě naděje.jak píše jane,lež,odpočívej.přeju ti,aby bylo vše v pořádku a v úterý ses dozvěděla šťastnou zprávu.

mircisek
7. srp 2011

Ahoj holky, vítám nové dušičky 😢 Neztrácejte naději, já mám jednoho zdravého chlapečka, dva zamlklé potraty, nepříjemné zdravotní komplikace na začátku dalšího těhotenství a teď mi tady zrovna pláče nádherný štěstíčko Davídek. Bát se budete už pořád a porodem to teda rozhodně neskončí. 😉

Já mám za sebou maraton narozeninových oslav. Náš malej už má tři roky. Neskutečně to utíká. Jsem ztahaná jako kůň. Je toho teď nějak moc.
Jinak jsme byli na prohlídce po šestinedělí - já i malej. Davísek měl 5300 g a 59 cm, takže žádnej drobek. Já mám v háji pánevní dno, takže musím na rehabilitace a časem pravděpodobně na plastiku. 😒
@jane84 Mně se hrozně líbí ten tvůj neutuchající elán. Jsi fakt neuvěřitelná.

Gratuluju k // a strašně moc držím palce. Ať se rozrůstá taky ta horní tabulky, když do té spodní bohužel stále někdo přibývá.
@herbie Už se těším na fotku tebe v šatech. To budou ještě hezčí než na obrázku.

jane84
7. srp 2011

@mircisek podle čeho soudíš? Nemám pocit, že bych hýřila optimismem a energií 😒 Davídek krásně roste. Už je to kus chlapa. Mrzí mě, že u tebe kontrola nedopadla nejlíp. Ale snad rehabka a cvičení zabere. A co břišní stěna po porodu, jak to vypadá?

valinka30
7. srp 2011

Tak já jsem už přes 8 týdnů od revize a MS stále nikde.. Mám ještě čekat nebo jít k mudr? Má některá s něčím takovým taky zkušenost?

denullkka
7. srp 2011

@valinka30 ahoj... já dostala MS hned za 6 týdnu od revize, tedy po šestineděli... doktor mi říkal, že MS neurčí kdy se má po revizi dostavit.. může to být i po delší době. Ale pokud se Ti něco nezdá, tak určitě zajdi k doktorovi.... budeš klidnější. 🙂

valinka30
8. srp 2011

@denullkka Díky. Já jsem teď už 2 měs od revize a nic, ale tak trochu jsem s tím počítala, pač jsem vždy měla problémovou ms, buď nechodila nebo jen v dlouhých cyklech.

mpetula
8. srp 2011

@jane84 Ahoj Jani, dnes jsem prosím 1DC 🙂 Před tou laparkou jsme se nesnažili, tak jsem moc ráda, že mrcha dorazila přesně a jak skončí, tak jdem na to a to by bylo, aby nebylo 😀 😀

mircisek
8. srp 2011

@jane84 No když tě slyším, jak se vrháš na to malování. 😀
Bříško mám celý povolený, protože bylo fakt obrovský, ale stěna vydržela ani kýla se neudělala. 24. srpna jdu na kontrolu, tak tiše doufám, že mi nic nenajdou. 😢

fram
8. srp 2011

Ahoj holky,
@jessika @lorreine vítejte, je mi smutno, kolik holek si musí tímhle projít ☹ Doufám, že vám tady s námi bude dobře a držím palce na další snažení.
@jane84 tyjo, ty jsi normálně řemeslnice 😀 😀 Já o malování nevím nic, všechno nechávám na chlapovi. 😀

slunicko_luca
8. srp 2011

Dobre rano, holky vitam nove prichozi. Jess, prodelala jsem to same co ty, v listopadu lonskeho roku, ve 12. tt zamlkle tehotenstvi, taky se u me jednalo o 1. tehotenstvi. Bude to trvat delsi dobu, ale preboli to.
Holky moje, uz mam po krvi, tak mi po jedne hodine zavolaji jak se to vyviji, mam strach z nejhorsiho ☹. Moc se netvarili na to me 3 tydny trvajici spineni ☹, tak nejak uz jsem smirena, ze to proste nedopadne dobre, vcera jsem zacla hledat nejakou dovcu, abych prisla na jine myslenky ....

meiki
8. srp 2011

@slunicko_luca a porad jen spinis? To broucku jeste nemusi nic znamenat, moc drzim palecky

lorreine
8. srp 2011

@fram Ahoj, díky za milé slová, dnes je moj psychický stav trochu lepší. Ale volala som svojmu lekárovi, že potrebujem, aby ma zajtra prezrel, či naozaj nemusím na revizi a samozrejme som sa do telefónu rozplakala...manžel ma ale drží nad vodou.

jane84
8. srp 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................62DC
slunicko-luca (30 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)......................44DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)................................43DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………….…………………....38DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................22DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................18DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................17DC
safea7 (32let,MA 5/2011,Calibrum babyplan)..........................................................13DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)…………………………….…....……...11DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................5DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................1DC

jane84
8. srp 2011

@mircisek @fram mě to strašně baví, obzvlášť, když to bude naše první společné bydleníčko. Sice jsme si to zařizovali už u našich, ale tohle je zase o kus lepší. Vždycky jsem s taťkem doma malovala, tapetovala, bourala stěny, stěhovala nábytek atd. Máti na to nemá sílu a brácha byl vždycky lempl na práci. A navíc každé léto jsem po zkouškách brala manuální práci, dělala jsem na poště, takže teď po těch státnicích se potřebuju fyzicky unavit a vypnout hlavu. K tomu je malování a stěhování ideál
@slunicko_luca držím všechny palce, co mám. Strašně moc ti přeji, aby hcg stouplo a bylo to dobré

slunicko_luca
8. srp 2011

@meiki Meiki, porad a prave, ze tak nejak vic a vic ☹, ted to u me vypada jako zacatek slabe menstruace. Pro klid v dusi jsem ran zkousela test a carka je silnejsi nez patecni, ale lekar rikal, ze se klidne muze jednat bud o biochemicke tehotenstvi, kdy si telo jen myysli, ze je tehotne a produkuje hcg a nebo o ranné tehotenstvi, kdy jsem otehotnela tesne prred ms, ale to je podle me nepravdepodobne, protoze jsem si 14. DC pichala pregnyl, aby mi praskl folik, takze je nepravdepodobne, ze bych ovulovala pozdeji nez nejaky 16. den max.

fram
8. srp 2011

@slunicko_luca moc držím palce ☹
@lorreine to je moc důležitý, že máš oporu v manželovi. My se snažili o miminko více než rok, než se zadařilo a v 7tt zamlklé a revize ☹ Myslela jsem, že už nikdy neotěhotním, i vzhledem k věku jsem neměla moc času. A podívej kde jsem teď 🙂 Chvíli to trvalo, ale dočkala jsem se 🙂

slunicko_luca
8. srp 2011

@jane84 dekuju Jani. Uz si vymyslela barvicky, ktere bys chtela mit na stenach?