Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
17. srp 2011

@pe_t a jak se vůbec Barunka těší do školy? Už bude druhačka, viď.

pe_t
17. srp 2011

@fram celkem už jo - no připadá si jako mazák 😀 . Dostala novou aktovku, tak je natěšená 🙂
Ještě ji ale čeká příští týden pěvecký tábor. Jsem zvědavá, jak to zvládne. Mě se teda ale taky bude pěkně stýskat. Ale to jí nesmím říct. Motivuju ji tím, ať si užije s dětma poslední týden prázdnin, že pak už budeme jen doma.... 🙂

fram
17. srp 2011

@pe_t tak je dobře, že se ještě těší. Můj kluk je na prášky, ale to už je trochu jiná věková kategorie 😀 A ty učíš na stejné škole jako chodí Barunka?

pe_t
17. srp 2011

@fram no to uteče jak vod a budem na tom stejně 😀
nene já učím jinde - dojíždím 20 min od města ( ale je to obec olomouce).Barunka má přeci jen školu 3min od domu,v naší ulici. Tkže přejde pomalu v papučích 🙂 . Ani jsem nepřemýšlel, že bych ji měla na naší škole. Netahala bych ji o půl sedmé z domu-takto jimm vodí přeci jen o hod. a něco později.....je to klidnější.

jane84
18. srp 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

slunicko-luca (30 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................54DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................28DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...........................................................................27DC
safea7 (32let,MA 5/2011,Calibrum babyplan)...........................................................23DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..………..21DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).........................15DC
endie (25let, MA 3/2010)................................................................................................12DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)………………………………....12DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)..................................................11DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)...........................................................................7DC

janulka2310
18. srp 2011

@jane84 Ahojky,
dneska jsem byla u praktika a štítku mi taky nabrali, říkal, že je ještě brzo dělat nějaké extra rozbory, že se ¨to bude muset nejdříve všechno uklidnit.......

pe_t
18. srp 2011

Ahojte 🙂
@janulka2310 to máš supr, že přece jen nějaké rozbory a výsledky budeš mít. Mě tenkrát dr.neudělala ani žádný odběr. Tá štítná žláza je taky dobře - je hodně důležitá. Prostě budete vědět aktuální hodnoty, to tkymůže hodně pomoct.

janulka2310
18. srp 2011

@pe_t Já jen doufám, že se nic nenajde, nic se nezjistí a opravdu se jednalo jen o "blbou" náhodu 😉

slunicko_luca
18. srp 2011

Ahoj holky moje, tak se po kratsi odmlce hlasim, pobyla jsem si v nemocnici. V patek jsem byla na pohotovost, protoze jsem zacla nepatrne krvacet a bolel me podbrisek, chteli si me tam nechat na pozorovani a po domluve s prijemnou pani doktorkou jsme se dohodli, ze pujdu domu a kdyby se neco delo, ze okamzite priklusu. V sobotu jsem opet zakrvacela, tentokrat troslu vic, ale jen jednou a ustalo to. V nedeli me zaclo pichat a rezat na prave strane v podbrisku a rozkrvacela jsem se, tak jsem opet jei do nemocnice, kde se zatim vymenila sluzba a sotva prislla dr. jecela na me jak na malou holku jak si to predstavuju chodit obden do nemocnice a byla teda uplne za hranici profesionality svym projevem, udelala mi uz a rekla, ze je vse v pohode. Ptala jsem se namoznost mimodelozniho tehu, coz vyloucila s konstatovanim, ze si muzu opet odkracet domu. Jednani pani doktorky bylo krajne nepristojne. Jednalo se o nemocnici v Teplicich, pokud mzete vazne se jejich gynekologickemu odd. vyhnete. V 5 rano jsme jeli do fakultky do Usti nad Labem, kdy uz jsem mela nesnesitelne bolesti, prekvapeni bylo, ze tam zrovna slouzil muj obvodni gynekolog, kktery bekem peti vterin co do me zanoril sondu, rekl dvoucentimetrova extrovka na pravem vajecniku, okamzite na sla. Nez jsme se dostali na sal, vajecnik prasknul, zycla jsem krvacet do bricha a vysledek je takovy, ze jsem ztravila den na gynekologickem aru, prisla o pravy vajecnik, vycistili mu dutinu brisni, tri dny jsem mela vyvedene hadicky z bricha, aby dostali krev ven a dnes jsem konecne doma a stasna, ze ziju 🙂. 31. me ceka kontrola u gynekologa, dnes sem tam byla popovidat si, s tim, ze mame ted na 4 mesice kvuli takovemu zasahu do tela utrum se snazim a po teto dobe navrhuje IVF, coz nevim jestli rojde u partnera, protoze tohle je pro nej krajni reseni...Uvidime, kazdopadne mam hodne casu premyslet jakym smerem se mam vydat. Takze hlasim 2 dc.
Tak jsem se teda pekne rozepsala ...Jinak odkaz na clanek jsem ani nemohla docist jak mi zvedl adrenalin, je desny jak dokazou byt nekteri lidi zly,pani musi byt v zivote dost nestasna.
Samozrejme vitam nove prichozi a mrzi me, ze je nas tolik s problemem otehotnet nebo donosit mimco.
@martasl drzim palce, at s dcerkou dopadnete dobre, at se jedna jen o nejakou "banalitu"
@pamir moooc gratuluju k srdicku, jen tak dal
@pet zdavim po takove dobe a drzim palce 🙂

slunicko_luca
18. srp 2011

Ahoj holky moje, tak se po kratsi odmlce hlasim, pobyla jsem si v nemocnici. V patek jsem byla na pohotovost, protoze jsem zacla nepatrne krvacet a bolel me podbrisek, chteli si me tam nechat na pozorovani a po domluve s prijemnou pani doktorkou jsme se dohodli, ze pujdu domu a kdyby se neco delo, ze okamzite priklusu. V sobotu jsem opet zakrvacela, tentokrat troslu vic, ale jen jednou a ustalo to. V nedeli me zaclo pichat a rezat na prave strane v podbrisku a rozkrvacela jsem se, tak jsem opet jei do nemocnice, kde se zatim vymenila sluzba a sotva prislla dr. jecela na me jak na malou holku jak si to predstavuju chodit obden do nemocnice a byla teda uplne za hranici profesionality svym projevem, udelala mi uz a rekla, ze je vse v pohode. Ptala jsem se namoznost mimodelozniho tehu, coz vyloucila s konstatovanim, ze si muzu opet odkracet domu. Jednani pani doktorky bylo krajne nepristojne. Jednalo se o nemocnici v Teplicich, pokud mzete vazne se jejich gynekologickemu odd. vyhnete. V 5 rano jsme jeli do fakultky do Usti nad Labem, kdy uz jsem mela nesnesitelne bolesti, prekvapeni bylo, ze tam zrovna slouzil muj obvodni gynekolog, kktery bekem peti vterin co do me zanoril sondu, rekl dvoucentimetrova extrovka na pravem vejcovodu, okamzite na sal. Nez jsme se dostali na sal, vejcovod prasknul, zacla jsem krvacet do bricha a vysledek je takovy, ze jsem stravila den na gynekologickem aru, prisla o pravy vejcovod, vycistili mu dutinu brisni, tri dny jsem mela vyvedene hadicky z bricha, aby dostali krev ven a dnes jsem konecne doma a stasna, ze ziju 🙂. 31. me ceka kontrola u gynekologa, dnes sem tam byla popovidat si, s tim, ze mame ted na 4 mesice kvuli takovemu zasahu do tela utrum se snazim a po teto dobe navrhuje IVF, coz nevim jestli rojde u partnera, protoze tohle je pro nej krajni reseni...Uvidime, kazdopadne mam hodne casu premyslet jakym smerem se mam vydat. Takze hlasim 2 dc.
Tak jsem se teda pekne rozepsala ...Jinak odkaz na clanek jsem ani nemohla docist jak mi zvedl adrenalin, je desny jak dokazou byt nekteri lidi zly,pani musi byt v zivote dost nestasna.
Samozrejme vitam nove prichozi a mrzi me, ze je nas tolik s problemem otehotnet nebo donosit mimco.
@martasl drzim palce, at s dcerkou dopadnete dobre, at se jedna jen o nejakou "banalitu"
@pamir moooc gratuluju k srdicku, jen tak dal
@pet zdavim po takove dobe a drzim palce 🙂

slunicko_luca
18. srp 2011

Nevim jak se to podarilo, ale prispevek tam mam dvakrat a prvni je nejaky pomateny 🙂, tak prosim o smazani 1. prispevku.

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

@slunicko_luca Ahoj Luci, tak ten pristup doktoru je fakt udesny, to clovek nestiha zasnout. Jsem rada, ze jsi v poradku a drzim palec, at se to da vsechno co nejdrive do poradku. Treba nebude nutny hned IVF, prece i s jednim vejcovodem jde otehotnet a nebo zkuste IUI, na tom jsme byly s manzelem a je to uplne v pohode, s nepatrnym zasahem do tela, nemusis se dopovat hormony... no mas cas, vsechno si rozmysli a jeste jednou ti preju brzke uzdraveni - setri se a nech se rozmazlovat. Vis co, udelej si necim radost, zaslouzis si to 😉

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

@pamir gratuluju k srdicku, to je jeden z prvnich nejkrasnejsich pocitu, kdyz jsem si oddychla, ze tentokrat tam srdicko je a bije ostosest 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

@pe_t to ja na nej taky vecne neco zkousim, jakmile slysi slovo nova policka nebo tak neco, prcha :D

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

@martasl neboj marti, jakmile citim, ze jsem unavena, nebo ze mi neni uplne nejlip, vsechno hazim za hlavu a myslim jen na malou.

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

vecer jsem dostala prvni opravdu velky kopanec, to vam byla rana az jsem se lekla 😀 to mam ted misto televize, lehnu si na gauc, namazu pupik a koukam, jak se mi tam ten "vetrelec" krasne hejbe... ted uz kope i nad pupikem, to je taky zazitek.

lichtakova
18. srp 2011

@slunicko_luca to je teda mazec, hlavně, že ty jsi už v pořádku ☹

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

Holky potrebuju radu, manza ma za mesic narozky a ja uz zacinam premyslet CO MU VYMYSLET. Je to klasickej chlap 🙂 - nesnasi mekky darky 🙂, sperky nenosi, vune nepouziva, romantik sice je, ale musi mit fakt naladu - takze jednou za sto let, nebo pred sto lety, kdyz jsme se poznali 😀 ach jo... k vanocum jsem mu koupila kusi a to mel docela radost.

pe_t
18. srp 2011

@slunicko_luca panebože.....to je na napsání někam na přístup té dr....
Moc ti držím palečky,ať jsi co nejdříve v pořádku.Teda užila sis ☹ . Tak teďuž je to od toho života snad to špatné vybrané a teď už jen to lepší 😉 . Hlavně, že se relativně ještě "zavčas"zachránilo tvoje zdraví a budeš v pořádku. Jakta dr. ti mohla po UZ tvrdit, že je vše ok? .... 😨 Tak pěkně odpočívej a nechej se teď rozmazlovat od chlapa 😉

pe_t
18. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii máte zahradu?

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

@pe_t asi hektar zahrady 🙂 a 70 hektaru poli 🙂, mas napad? 🙂

pe_t
18. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii no jestli máte i sezení poblíž stromů taktřeba můj brácha byl naprosto nadšený, když dostal takový to závěsný houpací křeslo. Je to na principu houpací sítě, ale je to takový plátěný ( většinou i krásný barevný kombinace ) látky na zavěšení.Dycky se tam vyvalí, slamák na hlavu, knížku a vegetí........ 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

@pe_t to zni dobre 🙂 jen premyslim, kam by si ho dal... sezeni mame, ale strom tam neni a mam strach, aby mi do toho nechodili kocouri... 😲

fram
18. srp 2011

@slunicko_luca jsem v šoku a jsem ráda, že jsi to přežila. Samozřejmě,je mi líto, že to takhle dopadlo. Neuvažuješ o stížnosti na tu doktorku? Vím, že teď jsi ráda, že to máš za sebou, ale tohle by tý doktorce projít nemělo.
@zzzzuuuuzzzziiii manža bude mít narozky v listopadu a uvažuju o relaxačním křesle 🙂

pe_t
18. srp 2011

holky máte zkušenost s vyvolávačkou, za jak dlouho dorazila ms? Já ji měla kdysi dááááávno jedenkrát - drazila za dva dny. Ted zatím nic od pondělka. Ale asi je ještě čas co? 😕
Jen mětrochu mate i to,že dnes od dobrání duphastonu jsem 9 dní ( chodívalo mito čtvrtý den...)...... 😒
Mám pořád ještě strach si udělat test, že budu zase zklamaná. Tak v sobě raději hýčkám tu naději...

zzzzuuuuzzzziiii
18. srp 2011

@fram taky dobry napad...

fram
18. srp 2011

@pe_t já dostala vyvolávačku kdysi asi v 16-ti letech a mrcha mi po ní nepřišla. Ale tam byl jiný problém. Jinak zkušenost nemám. Duphaston jsem brala taky na srovnání cyklu, když mi po dobrání HA nechodila mrcha a vždy jsem to po něm do 3 dnů dostala. Počkej ještě 2 dny a testni. Moc ti přeju, aby to dopadlo 🙂

foaji
18. srp 2011

@pe_t Po poslední vyvolávačce mi ms dorazila až za 10dní, jinak mi po ní chodila mnohem dřív. Doktor říkal, že může přijít klidně i za 2týdny po vyvolávačce..

pe_t
18. srp 2011

Holky díky .
No v PO jsme objednaní na spermiogram. Možná zítra testnu, třeba budu chytřejší. Na druhou stranu - pokud nic, tak aspoň to nějak pohoním,protože teď v podstatě čekám jen na ni,abych mohla mezi 3-5DC na odběry kvůli celkovému vyšetření......tak co,nějaký výsledekmusí být, ať už tak,či tak. 😒

endie
18. srp 2011

čauky

@slunicko_luca no to je teda síla, hlavně že jsi v pořádku 😵 a tu doktorku bych zaškrtila,opravdu někteří doktoři mají vrátit diplom 😠

@pe_t já sem na vyvolávačkách byla skoro furt ,má přijít do 14 dní, večinou chodí dřív, no a někdy taky nezabere vůbec, což u mě po půl roce nazabírala vůbec 😖 Ale kvůli tobě doufám že snad 😵