Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
6. zář 2011

Ahoj holky,
@jane84 máš to pěknej záhul, ale určitě to zmákneš. 🙂

lenka5731
6. zář 2011

po jak dlouhé době jdete na kontrolu/byly jste na kontrole? teda pokud je všechno "v pořádku". po dvou týdnech jak říkali v nemocnici? a to se automaticky dělá i kontrolní UTZ?

leeena_4
6. zář 2011

@lenka5731 Ahoj, já jsem byla ve čtvrtek na revizi, v pátek a v sobotu jsem krvácela, pak dva dny skoro nic a pak se to spustilo a pomalu to sláblo několik dní.
@valinka30 kdy to máš dostat? já se cítila netěhotná celých skoro 13tt 😉 😀

valinka30
6. zář 2011

@leeena_4 No až koncem příštího týdne. Ale mám prostě pocit, že z toho nic nebude. Když jsem byla těhot. poprvé, příznaky byly. No nic, kdyžtak další cyklus s clostilem.. Musíme bojovat, že!

meiki
6. zář 2011

@maximka33 uz jsem se i ptala nasi ucetni, ta mi to potvrdila, tak snad by nam to melo tak klapnout, manzel na rodicak chce a ja jako ucitelka mam vybornou pracovni dobu, rano cca 7:20 odjezd a navrat domu nejpozdeji 14:30. Mne zadne odpoledky nehrozi. Takze fakt super. Ale ne zebych spechala do prace, jen to proste lip vychazi, kdyz budu v praci ja a manzel doma. Casove, volna a i o nejakou tu stovku mam vyssi vyplatu (ale neni to o moc)

meiki
6. zář 2011

@jane84 Jani mrkni na stranky www.veskole.cz, tam je dost hodin hotovych, nebo si je jen muzes upravit ke svemu obrazu

kixi
6. zář 2011

@lenka5731 jj, do dvou tydnu od revize a dela se UTZ aby se videlo, jak se deloha zavinuje. Ja byla na druhe revizi pred dvema dny a na UTZ jdu pristi ctvrtek. Tak se take objednej at mas klid.

hexelucka
6. zář 2011

@lenka5731 já mám v revizní zprávě napsané po menses(tedy po té revizní)ale protože mě docela dost bolel čípek tak jsem byla na Uz ani ne po týdnu a další kontrolní UZ mám 21 dní po revizi, takže pokud nemáš potíže stačí za těch 14 dní jak ti řekli🙂

martasl
6. zář 2011

ahoj 😉
maximka33-my se snažíme od března loňského roku a bezúspěšně ☹ .letos jsem měla clostil i loni a nepomohl.teď ho mám zase.doktor nám navrhoval IVF-což mi připadne moc hrrr.mám za sebou prolaktin,hormonální profil a laprku s chrompertubací.vše celekm ok.pokud se nám do konce roku nezadaří,tak doufám manžu dokopu na spermio.na IVF bych asi nešla,max na IUI.ale ještě se může moje rozhodnutí změnit.uvidíme...

meiki-teda,tobě se to hezky krátí,nedávno jsi nám oznámila,že jsi těhu a za chvilku budeš rodit.myslím jsi psala,že čekáte chlapečka,nebo se pletu?jaká máte vybraná jména??

hexelucka
6. zář 2011

Ahojte holky, tak zítra je to už 14 dní co jsem po revizi najednou ten čas hrozně letí mám pocit, že jsem snad ani těhu nebyla☹No jinak už si myslím, že jsem celkem v pohodě - sem tam slabé špinění, sem tam pobolívání podbřišku a co se týká srdíčka- snažím se myslet pozitivně....Pohled na miminka a kočárky mě ještě hodně bolí, ale to také přebolí a já si budu říkat že už brzo zase bude líp🙂Jo akorát mám otázku na ty co už mají revizi delší dobu za sebou - v revizní zprávě mám napsané zákaz pohl.styku, mudr.mi říkala že tak 14 dní nic tak jak to je?to už je doba co jsem jej měla naposled🙂))))))Ostatní holčiny co máte tutéž smutnou revizní zkušenost za sebou držte se chce to čas a za chvíli se zase budeme radovat🙂))

kixi
6. zář 2011

@hexelucka Ahojky, jsem rada, ze se citis lepe 🙂 Ja jsem 7 dni po prvni revizi a 2 dny po druhe a musim rict, ze ten tehu pocit uz me taky jaksi z hlavy vymizel..jakoby to nebylo...Bohuzel kdykoliv ctu nejakou zpravu ze je zase nekdo tehotny, dost me to bere...No ja myslela, ze styk az po sestinedeli, ale taky uz me to zacina trapit protoze, po tech vsech problemech co byly uz ani nevim jake to je 😀 Jenze vzhledem ke komplikacim a zanetu si asi jeste pockam. Drz se!

hexelucka
6. zář 2011

@kixi já vím něměla si to tak lehké jako já...já musím říct že opravdu aspon v tomto jsem měla štěstí.Těhu bylo krásné ale krátké a už opravdu jakoby ani nebylo....a tak to máme obě stejné☹To víš že mě to taky zabolí jakmyle si přečtu že je tady další těhulka, ale brouku taky zase brzo budeme...i když ne hned tak do vánoc určo🙂))no za to co jsem si museli odříkávat bychom si už aspon zasloužili zase okusit trochu toho tulení🙂)))Tak snad toho se brzo dočkáme🙂))Neboj zase si vzpomeneme jaké to je🙂))drž se holka a neztrácej víru ju to dáme🙂))))

jane84
6. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................34DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………..31DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................29DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj).........................21DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).............................................................................18DC
safea7 (32let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)............................................................14DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…...14DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)……………………………………………..13DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)...............................9DC
endie (25let, MA 3/2010)....................................................................................................4DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................4DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................4DC

jane84
6. zář 2011

@meiki děkuji za odkaz. Mrknu na to. Já mám od toho učitele přípravy pro 8. a 9. třídu ve smartu a 7. třídu v power pointu. Jen tam nemá ty první hodiny, opáčka atd. Takže si chci dodělat ještě pro 6. třídu a chemii pro 8. Ale tam toho moc nebude. Máme ve škole jen 2 tabule v učebnách a podle toho jak tam je volno se mi dopíšeme, takže tam nebudu mít všechny hodiny, takže budu plánovat i podle toho.Jedna tabule je smart a druhá active, ale tam prý stačí napsat jinou koncovku, jen ted nevím jakou, a pak by se měl spustit i ten smart. Nainstalovala jsem si smart doma a zkoušela v tom pár věci nachystat, je to o zvyku a teď už mi to jde v pohodě, ale když to na flashku a pustím ve škole, tak se mi to nenačte pořádně, zmizí mi barevné pozadí, některé ty odkazy, tabulky a tak. A verze jsou stejné. Nikdo nevíme proč. Možná to budu muset přeinstalovat

meiki
6. zář 2011

@jane84 jj my mame ve skole taky prave smart a to je fakt pohoda

mv
6. zář 2011

@fram teda Moni,Žanetka je fakt nádherná.... 😵 😵 super, užívejte si s ní každý den
Hodně dlouho jsem u žádného mimča neměla slzy v očích, u vaší princezny ihned a opakovaně,kdykoliv na ni kouknu.

Všechny zdravím, už nestíhám vůbec číst, z práce už nám to zatrhli a doma není kdy. ☹

@martasl
@jane84 i všem ostatním tak moc držím palce,ať se brzy dočkáte //...

kixi
6. zář 2011

Holky, mate zkusenost s Gynexem po revizi? Ted jsem si vzpomnela, ze me to radila nejaka pani v nemocnici...

werinka1
6. zář 2011

@kixi Ahoj, gynex mi doporučila jedna moje kamarádka co si prožila to co my před 3 měsíci. taky kontryhelový čaj. Nevim jestli to mělo či má účinky, ona taky nevěděla, ale řikala, že se "zahojila" dobře a po měsíci jí krásně přišla MS a od té doby vše v poho. Jsou právě na dovče a začínají se snaženíčkem, tak uvidíme kolik se jich vrátí 🙂

Co se týče sexu.....no já si to zatim moc nedokážu představit, dneska jsem byla na kontrole a vůbec nic příjemnýho. mam to ještě rozbolavělý. Taky už ani nevim co to je......za měsíc, to to bude 6 týdnů po revizi, to bude jako poprvé, budu se to znova učit 😀 Mě teda řekli 6 týdnů bez pohl.styku, ale pokud by ten porevizní průběh byl bez komplikací, počkala bych na první MS a hurá na to 🙂

werinka1
6. zář 2011

@hexelucka Ahoj, taky jsem zítra 14 dní po..... Já jsem na to že jsem byla vlastně těhotná zapomněla vcelku brzo, protože jak přišel ten zatracenej zánět, měla jsem akorát starost, aby ta šílená bolest přešla a já se z toho dostala bez následků.... ☹ Ale musim přiznat, že mě pohled na těhuli, maminu co tlačí kočárek nebo malinkatý mimi dohání k slzám....a ptam se proč proč proč to nemohlo vyjít 😒

kixi
6. zář 2011

@werinka1 ahojky, diky za odpoved..premyslim, ze si ho objednam, ted beru femibion 800 a piju kontryhel, ale radsi bych nejakou smes bylinek. Ja si ted take nedovedu predstavit zadne aktivity, jsem 2 dny po zakroku 😀 ale jen me to tak napadlo, ze to fakt je na hlavu takhle dlouho vydrzet..no aspon nam to snazeni potom nebude proti srsti 😀

fram
6. zář 2011

@mv děkuju 🙂 A jak ty? Co manžel,čeká ho ta operace?

hexelucka
6. zář 2011

@werinka1 ahojky je to fakt smutné kolik nás je☹((a jak lehce tady lze změnit status z těhotná na snažíme se otěhotnět☹četla jsem tvůj příběh no s tím zánětěm si dovedu představit jak to bolelo snad už je trošku líp....si říkám, že jsem vlstně měla štěstí na "čistou práci" lékařky která mi revizi dělala......a s tím co cítíš to máme stejné moc to bolí a závist je opravdu velká ale musíme věřit že další těhu už dopadne s krásným zakončením🙂

hexelucka
6. zář 2011

@werinka1 já jsem si na doporučení koníkovek koupila směs bylinek a tinktur(kůra z NADĚJE)a i ta obsahuje kontryhel🙂)))dávám si to 3xdenně jako panák🙂))tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude ale šla bych aji do pekla pro něco co mi pomůže....A s tím sexem?no divím se nač myslím teda🙂)))Já jen se snažím žít a asi to mám ted tak že potřebuju nějakou takovou tu větší něhu od manžela🙂)))

mv
6. zář 2011

@fram my se chystáme příští týden sami s manžou na dovču,tak se těšíme.Sice jsme už byli před týdnem, ale i se synátorem, prudičem 😀 ,tak tahle dovča bude jiná 🙂 .Na operaci jde manžel začátkem listopadu a do té doby snad zvládnem i IVF,doufám...A když nevýjde,tak už tu naši letitou snahu necháváme plavat a počkáme si na vnoučata... 😀

werinka1
6. zář 2011

@hexelucka No, já "blbec" jsem si myslela, že v Plzni na Lochotíně (to je obrovská nemocnice a nedavno zde nově vystavěli gyn.-porod.kliniku, byla původně v jiné části Plzně) budou samí odborníci a bude to ok. Sem se spletla.... ☹ Ale těžko říct, neni dokázáno, že za to mohli oni. Třeba by se to stalo jinde taky. Možná jsem náchylnější.... Bohužel teď si říkat, kdybych šla jinam, bylo by líp, to už mi nepomůže ☹ Ale štve to......
Já zatím užívám ten gynex a piju poctivě kontryhel, tak snad lepší něco než nic. Co já toho všeho už vyzkoušela!!!! Hlavně kvůli cystě, která se mi léta držela zuby nehty. Teď ani nevím, jsem po IVF, takže mam stále zvětšené vaječníky, těžko říct jestli tam ta potvora pořád je 😒 Přesně jak píšeš, šla bych snad až do pekla kdyby mi tam pomohli k mimču!
S tou něhou jsem na tom stejně. Taky teď potřebuju víc pohladit a hlavně slyšet - bude zase dobře.

hexelucka
6. zář 2011

¨přesně tak nikdy ti nikdo nezaručí že by to jinde bylo bez komplikací....věřím že to štve je to akorát taková další podpásovka od života, ale zkus to už hodit za hlavu zlatko!!Mě se též udělala ted po stimulce cysta to jsou hrozný potvory vrrrrr....Je to na houby máme po revizi, z hormonů jsme celé rozhozené....Ale neboj se musíme věřit že příště už se dočkáme...já se hrozně bojím dalšího IVF(ne proto že bych jej nezvládla, ale proto že to zase bude trvat vše od znovu), ale půjdu do něj hned jak mi dají zelenou dokud je to dole jak se říká pohnojené.Jsme hold citlivé ženské chlapi to mají jinak a jak píšeš potřebuji to také slyšet a nejlépe tak 10xdenně🙂))))

werinka1
6. zář 2011

@hexelucka Přesně tak jsem to cítila, další podpásovka od života. No, už je trošku líp a doufam, že to fakt nebude mít následky. Skoro už se za to modlim! Já se toho IVF už ani nebojim....fakt po těhle komplikacích budu ráda, že mi řeknou, že jsem ok a můžem začít znova. Bohužel nám nezbyli ani mrazáčci a tudíž fakt všechno znova. Pořád koketuju s myšlenkou jít na laparku (mrknout na vejcovody, zkusit je kdyžtak zprůchodnit, příp.odstranit srůsty), ale asi nejdřív zkusíme ještě to IVF a když to ani napodruhé neklapne, tak půjdu zase pod kudlu. Ale rozhodně ne do Plzně 😠

hexelucka
6. zář 2011

@werinka1 taky nám nic nezbylo což beru taky jako takové negativum ale nevadí zvládneme to od začátku...kdyby si neotěhotněla tak bych ti řekla jdi na tu laparku, ale ty jsi otěhotněla tak tohle bych zatím opravdu neřešila.A jak říkáš jak nám dají oběma zelenou na další IVF tak se nám uleví nebot budeme vědět že je vše ok a že fungujeme a tobě se uleví o to víc po tom co jsi musela prožít navíc....Neboj se a nemysli na to co kdyby náhodou já vím je to těžký a ty myšlenky na to co by se mohlo stát se pořád derou na povrch ale nesmíš se jim poddávat prostě žádné komplikace nebudou a další IVF ti dopadne dobře🙂))))

werinka1
6. zář 2011

@hexelucka Jj, asi máš pravdu. Zatim zkusíme další IVF, snad se šťastnym koncem. Jestli vám taky řekli za 3 měsíce, tak do toho půjdem ve stejnou dobu 🙂 Budu moc držet palce!

maximka33
6. zář 2011

@zandi78 ahoj, já jsem se kartářky na rovinu zeptala, jestli tento rok vidí druhé dítě. tak mi řekla, že tak na konci roku početí.