Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
4. čer 2012

@lorreine My pokojik taky zatim neresime, protoze nevime, jestli v tomhle byte zustanem.. Navic prcek bude ze zacatku u nas v loznici, tak to snad nespecha 🙂 Mame uz postylku a prebalovak, par oblecku, jinak nic.. Vybiram kocarek, coz uz mi leze na mozek 🙂 Hlavne ze jmeno uz snad mame 🙂 Bude to nejspis Kubicek.
Jinak se citim super 🙂 Akorat malej porad moc nekope, nekdy parkrat denne, nekdy vubec, tak se snazim nestresovat zatim se to celkem dari..
Ja ted uvazuju, kdy jit na metrskou, jestli tech 6 tydnu pred TP nebo driv. Nechce se mi byt dlouho doma, ale na druhou stranu nevim, jak to budu v tom 8. mesici a v lete zvladat.. Jak to planujes ty?

majjka24
4. čer 2012

@misacik já jo ☹
@lenickan protilátky, je když tělo odmítá spermie a když už se otěhotní, tak tělo to nedoláže přijmout a brání se proti tomu a způsobí potrat

majjka24
4. čer 2012

@martinakl pokud jsi na PN tak automatický ti mudra dá 6 týdnů před TP mateřskou 😉 Jinak si můžeš vybrat 🙂

martinakl
4. čer 2012

@majjka24 Praveze nejsem, takze vybiram 🙂 Jeste mam cas, u nas to staci nahlasit 2-3 tydny predem.. Tak to je super.

majjka24
4. čer 2012

@martinakl tak to máš super, že můžeš pracovat, jsem to měla taky v plánu, ale jaksi to nešlo ☹

martinakl
4. čer 2012

@majjka24 No mne se lidi, kteri vi, cim jsme si prosli, docela divi, ze jsem nesla na PN hned. Ale u nas byly ty dva nezdary zpusobeny dvema ruznymi vecmi, ktere nesouvisi s tim, jestli jsem se valela nebo ne, takze nevidim duvod. Samozrejme, pokud doktor souhlasi.Praci mam navic kousek od domu a cely den sedim u PC, takze i to je v pohode 🙂

majjka24
4. čer 2012

@martinakl tak to jo, já taky byla v práci do 15 tt, a divili se, co tam dělám, když mi bylo dobře, tak to šlo v pohodě, ale byla jsem víc unavená a bolelo mě břicho tak jsem radši šla, dělám pečovatelku u starých, v kanclu jsem nemohla zůstat protože bylo hodně nemocenských, 😒

maximka33
4. čer 2012

@martinakl Marti, nechala bych to na doktorce či na tobě, jak se budeš cítit.. moje kolegyně chtěla zůstat až do konce v práci, ale odešla dřív. já šla přesně 6 týdnů předem ale předtím jsem byla na nemocenské. měla jsem pěkný plat, tak jsem o to nechtěla přijít (nám dopláceli nemocenskou do plného platu.)

martinakl
4. čer 2012

@maximka33 Tyyy jo, tak to jsi mela dobry.. Ja mam taky moc peknej plat, ale jen pokud nejsem na neschopence 🙂

lenickan
4. čer 2012

@majjka24 samovolný nebo způsobí že se plod přestane vyvíjet?

martinakl
4. čer 2012

@majjka24 Tak to je jasny.. Ja bych taky sla, kdyby byl sebemensi duvod.

majjka24
4. čer 2012

@lenickan myslím, že samovolný, ale nejsem si jistá , to tělo se ho snařží zbavit, páč to nezná a utvoří si ty protilákty které ho zahubí....

froka
4. čer 2012

@maximka33 v tabulce? snad už brzy, je to zatím 2týdny po MA, ale co nevidět se tam pisnu, slibuju (a doufám) 🙂

froka
4. čer 2012

@misacik Ahojky, my jsme bohužel přišli o miminko v lednu v 18tt právě kvůli infekci a v histolce bylo - zánět plodových obalů. Nevím co přesně by tě zajímalo. Klidně se ptej.

majjka24
4. čer 2012

@froka my taky v 18 tt, přesně se stejným výsledkem s histolky. ale už v září 2010

misacik
4. čer 2012

@froka
Děkuju a je mi moc líto, že jste přišli o miminko. Já jsem potratila v 8+2tt právě kvůli nějakému tomu zánětu. Já ani nevím, naco se přesně chci zeptat ☹ Můj výsledek histologie zněl "zánětlivé změny v děloze". Na gynekologii mi řekli, že to je něco, co se prý neopakuje, ale mám obavy, zda-li by se to nějak opakovat nemohlo. Po revizi dělohy jsem brala antibiotika. Mám za sebou imunologicko-hematologické testy (z vlastní iniciativy), které vyšly v normě, ale je tam jedna hodnota FW, která znamená že se jedná o sedimentaci, na základě které lze odhalit zánět v těle (tak jsem to našla na internetu) a jedna kamarádka mi řekla, že to mám zvýšené, že asi ještě nějaký zánět možná v těle je. Tak moje otázka asi zní, jak by se to dalo zjistit a hlavně tomu předejít, pokud to vůbec lze.

majjka24
4. čer 2012

@misacik hlavně papkej vytamínky a kys listovou a hlídej si výtok, já k mudře lítám s každou jen troškou , páč těhu výtok je normální, ale jakmile se změní, tak hned letíma vždycky správně.já měla zánět v děloze.

misacik
4. čer 2012

@majjka24
A to jako znamenají ty zánětlivé změny v děloze? Dá se tomu nějak předejít a proč tělo nepřijme spermie? Stane se to např. jen jednou, nebo je bohužel pravděpodobnost, že se to může, resp. bude opakovat? Děkuji za odpověď.

froka
4. čer 2012

@majjka24 to je teda náhoda, mně najednou odtekla plodová voda. Předtím jsem špinila, pak klid, pak zase, dr. mi napsala ascorutin a hořčík. Na utz bylo vždy vše ok. I screnning a tripple testy dobrý. Měla jsi to podobně?

misacik
4. čer 2012

@martinakl
Myslíš důvod ty zánětlivé změny v děloze?

misacik
4. čer 2012

@majjka24
A z čeho může takový zánět v děloze vzniknout, nevíš? Nebylo Ti to nějak vysvětlené? Kyselinu listovou užívám, dokonce teď po tom potratu před tím, než se začneme znova pokoušet jí bude užívat i můj manžel 🙂

martinakl
4. čer 2012

@misacik Jj, presne tak.

majjka24
4. čer 2012

@misacik může se to opakovat, já mělo už 3 x přemnožené bakterie a z toho může vzniknout zánět. ale nemusí, ale já při každé změne už letím, radši. Většinou za to může změna PH v pochvě, co vím, hodně sladkého jídla, těsné prádlo, špatné utírání wc papírem (zezadu dopředu) , dodržuju a stejně se mi to vrací, někdo je holt k tomu náchylnější. fakt si hlídat ten výtok , svědění, zápach....

misacik
4. čer 2012

@martinakl
OK, děkuju 🙂

misacik
4. čer 2012

@majjka24
No ježiši, tak to teda není vůbec nic příjemného, tak budu doufat, že napodruhé to už bude v pohodě.

majjka24
4. čer 2012

@froka ne u nás to bylo jiné, všechno bylo v klidu, pak jsem měla sik týden křeče a výtok a svědění a vůůůůůbec mě nenapadlo, že je něco špatně, tak pak jednou, krev na wc , pohotovost , vyvolávací tabletka a porod, v nemocnici mě přeléčili ATB

misacik
4. čer 2012

@majjka24
Jo a ještě se zeptám, pokud žena teda vypozoruje jak píšeš nějaké výtoky, zápach, svědění, tak pak se to nějak léčí?

majjka24
4. čer 2012

@misacik určitě, fakt se stačí víc hlídat a pak se to všecho bez problémů podchytit 😉 když jste oba zdraví, tak to určo nebude problém a přeju vám at to brzo výjde a vše je jak má 🙂

majjka24
4. čer 2012

@misacik jj, dá se koupit volně prodejné v lékarně , ti určitě poradí , je toho dost a při těhu jsem pokažde skákla k mudře, radši, at zkontroluje i mimi a přece jenom ne všechno v těhu můžeš 😉 co se může normálně i v těhu, tak vím o feminella vagi C., dále taky candibene 100 😉 jo jsou to teda čípky na zavádění 🙂

froka
4. čer 2012

@misacik Nějakou infekci, která pak může rozběhnout zánět, můžeš chytit kdykoliv a kdekoliv, na veřejných wc, nesprávnou hygienou atd. Chce to se snažit udržovat správné ph poševního prostředí. To pomůžou zajistit lactobacily, které můžeš zobat v tabletkách nebo já si semtam zavádím laktobacily poševně, jsou na to speciální kapsle. A je pravda, že mám klid. Jinak i bílý jogurt se může zavádět.
Jinak zánět v těle se zjistí CRP testy z krve, obvodní lékař ti ho může udělat na počkání odběrem krve z prstu, ale je v tom háček, pokud je zánět třeba zatím jen lokální, tak to ani nemusí testem zjistit.