Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fykyska
9. srp 2012

Ahoj holky, tak propadám panice po dolečeném zánětu a asi 150 návštěvách u gyndaře a pocitu že je všechno ok teď po poslední MS - mě zase začíná všechno kousat, svědit a pálit výtok žádnej pozn. redakce 😀 ☹ Já už nevím co s tou pínou mám dělat to mě asi 2 měsíce po operaci začalo všechno kousat a do teď to není ou kej - holky tak já už nevím vysledky negativní, i testy na všechny tfůůůjtajbly sem si nechala dělat a pořád a pořád a pořád ten diskomfort vnímám - do toho se moje drahá matka stačila vyjádřit že protestuje proti svatební hostině na pozemku mého otce a místo aby se od ní člověk dočkal pochvaly za dobrý nápad že to bude príma garden partý tak má plnou pusu řečí - Máte nějaká nějakou radu - koupel, bylinky, novou pipinu 😀 😀 🙄

terulin
9. srp 2012

@fykyska Canasten gel, teda pokud je to zevní... Na vnitřní jsem četla, že pomáhá koupel v odvaru z kontryhele, ale zkušenost s tím nemám a odvahu na to bych asi taky neměla... jsem vůči babským radám trochu nedůvěřivá...

zinevra
9. srp 2012

@fykyska a zkousela sis delat vyplachy. Hodne se doporucuje rosalgin, ale me jednou doktorka poradila deset kapet tea tree olejicku do teple vody a tim udelat vyplat a od te doby jsem nikdy zadny problem nemela. Tuk tuk tuk

kolino
9. srp 2012

@fykyska Verunko, moc dobře znám ten pocit...pomohl mi tea tree olej z Justu nakapat pár kapek na tampón...a to jsem byla v šoku jaký humus se mě šel ještě jsem se mazala tea tree kremem taky z justu a za 2 dny byl klid...trápila jsem se týden a mamka dělá právě ten just a mi to doporučila, no za den jsem to udělala 2x a ta úleva no super!!

lenickan
9. srp 2012

@fykyska já bych to vzala z gruntu... kup si čajovníkový gel na intivmní hygienu, nekoupat se ve vaně, a pokud tak v čajovníkovém oleji jak už někdo psal.. vložky s probiotickou kulturou a i tampony případně...
někdo na to hodně trpí, já to naštěstí neznám... ale musí to být velmi nepříjemné:(

froka
9. srp 2012

@fykyska
@turcice
@eva518 Holky, všem děkuju za podporu!

fykyska
9. srp 2012

@kolino
@zinevra
@terulin
@lenickan
Téda holky děkuju z a info, výplachy abych pravdu řekla ty mě moc nedělaj dobře zkoušela jsem právě rosalgin, a nic moc. A TEA TREE téééda to jsem nezkoušela to moc děkuju zkusím to 😕 Kontryhlel - em- tak jsem taky někde vyčetla ale nemám zkušenost nerada bych si chudinku bolavou ještě přiotrávila 😀 Já trpím dlouhodobě cca od 12 let ale od operace je zkrátka všechno jinak a táááák mě to unavuje .. 🙄 😖
Canesten sem používala než sem šla k dr jako samoléčbu pak mi dal mastičku Lomexin a zjistil zánět ale jen klasika nějaká soudružka kvasinka no a když ani to nezabralo byla jsem tam do třetice a to mi dal Macmiror globule s tím že tamje nějaký zbyteček zánětu bla bla bla, přišel menses chvilku klid a já to sem tam zase citím 🙄 Tampony moc nenosím také mi to nedělá dobře - vany bazeny no to neexistuje a mýdlo na intimní hyg. no tím šuůůruju každej večer a takhle vypadaám holky moje

lorreine
9. srp 2012

@ladydi Gratulujem k holčičke 🙂.
Zvracala si u porodu? Tak to je sííííla. Ja teda neviem, čo sú to tehu nevolnosti alebo chute alebo také niečo. Proste normálka úplne...
Ale nie to som chcela. S tým vaším hafanom...máte ho v dome? Myslela som, že máte záhradu. Nemožete mu tam postaviť koterec, aby bol v noci tam? Inak nieje úplne dobre psa učiť, že s ním budeš chodiť aj v noci. Zvykne si totiž na to a nebude chápať váš denný režim. Takže naposledy vyvenčiť pred spaním (ľudí myslím) tak okolo jedenástej a potom hneď ako vstanete. Jasné, že šteniatko može v noci urobiť mláčku...ale všeobecne psi neradi cikajú na dlážku alebo podlahu, takže my sme najprv na noc pred pelíšek dávali takú tú detskú "plínkovú prebaľovaciu podložku". Pretože šteniatko väčšinou z pelíška vyjde a urobí potrebu. Potom sme mu dávali tú podložku k dverám. Párkrát v noci tam mláčku urobil. Potom už vobec nie. Na režim si zvykol a naučil sa posadiť k dverám, keď potreboval. Inak je normálne, že v noci príde kontrolovať, čo robíte, pretože nechce byť sám, ale na to si musí tiež zvyknúť...najlepšie je nereagovať a on pojde sám do pelíšku 🙂

kolino
9. srp 2012

@fykyska já tampónum taky moc nehoduji ale ten tea tree olej napapeš zavedeš a on ti do toho tamponu ten bordýlek vpije!! lečila jsem se před 14 dny takže ještě to mám ted v paměti jak to je hnus nepříjemné!

fykyska
9. srp 2012

@kolino 😉 tak to já to teda risknu - doufám že to nepřeženu s tee trea abych neměla ohnivou pipinu 😀 😀 😀 😀 DĚKUJU 😉

kolino
9. srp 2012

@fykyska no trošku to pálí jak to zavádíš, ale ten výsledek stojí za to...

fykyska
9. srp 2012

@kolino No, myslím že už jsme vydželi horší věci takže směle do toho - super super 😉 😅

zinevra
9. srp 2012

@fykyska jeste je dobry femigel. celou tubu zavedes do sebe a vezmes si tampon, aby to z tebe nevytekalo.

mircisek
9. srp 2012

@fykyska Já na to taky trpím. Zrovna včera jsem musela navštívit gyndu. Holky radí dobře. Maličká rada za mě, zkus vyměnit intimní mýdlo. Pokud dlouho používáš nějakou značku, tak to může přestat fungovat (probráno i s Dr.). Mně pak pomohl Wobenzyn - drahé, ale účinné. Od té doby se mi ta mikroflóra sesype jen v těhotenství. 😒

fykyska
9. srp 2012

No holky budu asi muset ozkoušet od každého trochu a doufat že aspoň něco bude 100% 😅

leeena_4
9. srp 2012

@ladydi s tím čůráním pejska. Jako s malým štěndem musíš chodít i v noci. Já mám v bytě dvě fenky jedné je 6 druhé 2 roky. S oběma jsem chodila i vnoci (prvních pár týdnů) a vyplatilo se mi to, naučili se poslušnosti. Když jsem nešla, pochcaly se mi doma, nebo ta jedna si přišla říct. Ale 8 hodin bez čůrání štěndo fakt nevydrží. Ani jedna z nich si na to nezvykla a nevyžadovala to. Postupně jsme přirozeně přešli na režim, že naposled s nimi jdeme před spaním a pak až po probuzením, ale to se s malým štěňátkem fakt nedá. To jenom moje zkušenosti 😉.

mircisek
9. srp 2012

@turcice Moc bych Ti přála, aby to bylo miminko. Ale pokud neměříš pravidelně, tak to je těžko říct, protože takhle může tvoje tělíčko reagovat často. Ale věř v tu lepší možnost. 😉

fykyska
9. srp 2012

😎 @leeena_4 dovolím si souhlasit 😉 @ladyni také když jsem měla malou Mafinku chodili jsme po nocích a byla jsem s ni třeba dvakrát v noci - my byli kolikrát i ve 4 ráno a dalo nám to zabrat a teď jsou jí skoro 3 roky a máká jak švýcarský hodinky - stačí pohled 🙂 A čúrání na 1ku nejdřív čůrala všude i na mě 😀 a pak se srovnala a teď vydrží ... Ale plínka u pelíšku taky nejni k zahození ale zásadně chodila všude jen ne tam 😀

eva518
9. srp 2012

Ahoj holky, dneska jsem se vrátila od kamarádky, kde jsem byla 4 dny, z toho poslední dva dny s milým. Bylo to super, má malou holčičku - 7 měsíců, tak byla sranda, protože už je taková dost komunikativní 🙂
Doufám, že se vám daří dobře, nečetla jsem vše, ale zaznamenala jsem nějaké potíže se zánětem, tak držím palce, ať je to brzo zažehnané.
Pozítří asi frčíme ještě na 4 dny do rakouských Alp na feraty a jeden den mrknout do Vídně, tak se moc těším. No a pak už za pár dní znova do práce... Ne, že by se mi po tom, co jsem zjistila, jací jsou někteří zač, tam chtělo, ale nedá se nic dělat... 😒
Jinak řeším, jestli to máme zkusit už teď žačátkem září, což by bylo po 2.MS a časově po dvoua něco měsících nebo čekat ty 3 měsíce, jak nám řekli v porodnici i můh dr.. 😠 Ach jo.. No, uvidíme. Třeba se to nějak rozsekne.
Mějte se krásně, holky. 🙂

fykyska
9. srp 2012

@mircisek - děkuju - No ja ty mydla střídám - stejná značka ale mám pokaždé jakoby jiný typ - do mě mudr nacpal ještě nějakej ribonulin ale že by to zabralo hlavně že je to drahý jako kráva 😕

maximka33
9. srp 2012

@froka držím palečky, ať se to ještě ukáže!!
@fykyska mně třeba nesedí ty intim gely, nesmím to používat často. a je to i zabíják spermií, tak bacha, před stykem vůbec žádné mýdlo 🙂

maximka33
9. srp 2012

@eva518 v alpách je krásně, tam si báječně odpočinete 🙂

fykyska
9. srp 2012

@maximka33 FÁÁÁKT JO ?? téda tak to sem vůbec nevěděla 😨 😨

kolino
9. srp 2012

@maximka33 tak to slyším poprvé ,že mýdla jsou zabijáky spermii...proto nám to nejde 😀 já vždycky musím být vymydlená vyvoněná 🙂 jako že fakt čistá no...proto v té jiné komunitě jich je tolik, oni si na hygienu nepotrpí 🙂

fykyska
9. srp 2012

@kolino No já sem taky dycky jak ze žurnálu, a říkam si jak to hezky všechno voní a přijde a @maximka33 😅 napíše a do měsice jsme tu všechny v tom 😀 😀

leeena_4
9. srp 2012

@fykyska taky jsme měli na zemi plínku, tu pojala jako pelíšek ( i když jsem ji oznčkovla její močí) a čůrala všude kolem 😀
@eva518 my šli na ostro už po 2.MS. Teda vlastně asi už po první, ale nám to bylo houby platné, když nebyla ovulace 😀

fykyska
9. srp 2012

@leeena_4 Ták ták ja si pamatuji jak sem jednou přišla z nákupu a ta malá čurina měla takovou radost že počůrala moje nohy tašku s nakupem a když se hrdinsky vydrapala na tu tašku tak mě ještě zmáčela kalhoty 😀 a já s údivem koukala jak se takové litry mužou vejít do takového voříška 😀 Občas je kouzelná mafiánka moje 😅

leeena_4
9. srp 2012

@fykyska 😀 😀 Naše taky čůrala radostí a u chlapů v rodině (můj taťka a náš kamarád) to dělala snad do roka 😀. Ta naše má 30 kg, ale vyčůrá snad 5ti litrový kýbl 😀. Ale i kdby nás zechcaly od halvy k patě, jsou to zlatíčka.

fykyska
9. srp 2012

@leeena_4 jO JOOO hlavně chlapi 😀 😀 😀 souhlasím ....Také ji miluji ňu ňu Ňu 😀

terulin
9. srp 2012

@fykyska @leeena_4 Já k našemu taky vstávala i v noci, ale teď je to sedmispáč a ráno ho musím tahat z postele za nohu. A to jeho 3,5kilový tělíčko dokáže nahromadit snad půl litru.