Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

turcice
13. lis 2012

bréé ranko holky...takže dnes KO v 11.30h,mám +1kg nahoře 😉 pak mě čeká rodičák tak snad to přežiju 😀 😀 😀 Jo a Tomáška si do péče bereme už děláme jisté kroky ptž když jsme slyšely co vše jeho matka řekla ošetř.lékaři tak to fakt není matka ale mrcha prvního kalibru 😉

eva518
13. lis 2012

@turcice Ahoj Evi. Budu držet palečky 😉

terulin
13. lis 2012

@fykyska Tak já se na to taky vyptám. Podolí je super, ale od chvíle, kdy mě před revizí nechali sedět před otevřenejma dveřma do sálu, kde jí dělali holce přede mnou si nejsem jistá, že se mi chce znova riskovat srážka s tím panem doktorem volem. Tak jak čtvrtek?

luuc_2012
13. lis 2012

ahoj devčátka, ani nemám pořádně čas se začíst, mám doma maroda, znáte to chlap a chřipička. Vzal si v práci dovču aby se vyležel a já se starám, ale zítra už bude klid, šupej do práce :D

fykyska
13. lis 2012

@terulin No hezky pěkně to by mě asi klepla pepka 😔 Ale občas jsou to hovada 😖 Jako u mě včera - já jsem jela na pohotovost tak mě chytly křeče a bolení do podbříšku že jsem myslela že ,,porodím" ježky proti srsti 😒 Jela jsem, na příjmu jsem řekla co mě trápí a že se bojím aby bylo vše v pořádku no a už to jelo dvě ultrachytrý sestry tak jedna se do mě pustila že jsem 15 týden a nejsem registrovaná k porodu druhá začala že tohle má řešit OG , pak že oni nemaj čas to tam řešit za OG tak říkám k OG jsem volala dřív jak zítra by na mě čas neměla ! Tak kam mám jet?! No tak když Vás to bolí už dýl tak to asi není akutní 🙄 Tak jsem ji říkala tak já se Vám omlouvám, ale jsem zde vedená a když mi není dobře a mám obavu kam bych podle Vás měla vyrazit 😠 😠 😠 No, tak jsem splolkla všechny ty krávy, a slepice co jsem na ní chtěla vyplivnout a šla jsem na utz - vše bylo v pořádku DÍKY BOHU a když jsem přišla na ambulanci tak jsem předala s usměvem zprávu že je to dobry a ta jedna sestra hodila xicht se slovy hmm jaký jiný by to mělo být 🙄
Pan doktor byl ovšem bůh vyšetřil zhodnotil že je vše v pořádku a na rejpavou poznamku sestry že bych se měla HLAVNĚ UKLIDNIT se na ni podíval a mě odpověděl ,,Já se Vám nedivím po tom všem co jste si prožila, kdyby se Vám cokoliv nezdálo tak přijeďte" 😎 sestřička prokroutila oči a ja si v duchu řekla nažer se ty krávo stará plesnivá 🤐 😀 😀 😀
No, a ve čtvrtek kdyby to ti tedy nevadilo že bys cestovala ty tak tady u nás je hrozně príma posezení http://www.nadaleji.cz/ 😉 tak kdyby se ti chtělo joó tak můžeme tam 😎

antymania666
13. lis 2012

@terulin ooouuuu ja do podoli teda nechci. ja chci do krce

antymania666
13. lis 2012

@fykyska to jsou fakt kravy

antymania666
13. lis 2012

@ppapajade je tam toho videt hodneeeeeeeeeee..juchuuuuuuuuuuu

antymania666
13. lis 2012

@pavlina26 jooooooooooooooooooooooooo
😉

luuc_2012
13. lis 2012

@fykyska jo všude se dá narazit na krávu, taky mám své zkušenosti, když je sestřička v pohodě tak dr je nepříjemný nebo naopak, je to prostě smůla. Oni to berou jako rutynu a vůbec se nedokážou vžít do tvé situace a to tam vidí každý den tak by to spíš měly chápat, jim je to jedno, je to jako by si někdo šel kupovat rohlíky. Aspon že ten doktor byl milý 🙂

terulin
13. lis 2012

@fykyska Tak já přijedu. Šlo by to kolem 5tý? Večer pak musíme jet ke tchýni do náchoda, tak abychom měli aspoň 2 hodiny.
Já když jsem byla v Podolí poprvé a podruhé na pohotovosti, tak tam byl super tým. Strašně fajn doktor a bezvadná sestra a hrozně vstřícný jednání a ikdyž už bylo skoro jasný, že to asi nedopadne dobře, tak mi všechno vysvětlil a odjížděla jsem sice nešťastná, ale poměrně klidná. Když jsem se tam vrátila a krev stříkala na všechny strany. Tak nejdřív zoufalá sestra nemohla sehnat doktora, řvala na něj do telefonu, že to nezažila, že omdlívám a vypadá to, že jí vykrvácim a on přišel po 20ti minutách, ani nepozdravil, řekl, že takhle rozjetý to neviděl a ať se o mě postará sestra. Já tam byla nahá, krev se lila a ona se mě zeptala, jestli mě můžou převést tak jak jsem, protože , když přese mě dají prostěradlo, tak jim ho z oddělení nebudou chtít vrátit. Pak mi ho teda dali. Nalili do mě nějakou krev a po 3 hodinách mě nechali sedět před sálem s odůvodněním, že na mě doktor vidí, kdybych kolabovala. A pak, když mě uspávali, jsem poslouchala jak přefiknul nějakou sestru. Zážitek jak stehno. Ale nebyla to chyba Podolí,ale toho idiota.
Takže jsem hrozně rozpolcená, jestli se Podolí bojim, nebo tam toužim rodit. Fakt nevim!

fykyska
13. lis 2012

@luuc_2012 Já už si zvykla 🙄 Horší by bylo kdyby byl dr zase blbec jako se mi jednou stalo 😕 To bych asi nerozdejchala 🤐 a nějaká kráva nepříjemná 🙄 ať mi ----------- 😠

fykyska
13. lis 2012

@terulin ☹ to je strašnýýý chudinko takovej zážitek - to se nedivím že si plná strachu jak se budou chovat uplně mám husinu na toho doktora bych si snad stezovala 😕 😢 ☹ já se taky divím proč lezu tam kde jsem se x krát setkala s nejakym kravským přístupem..Ale dycky když jsem byla hospitalizovaná tak byly moc fajn 😔 😔
A kolem 5 by to klidně šlo - kdyby se něco dělo tak si dáme echo

terulin
13. lis 2012

@fykyska Já se na tebe těším. Tak v pět Nad Alejí? No já si právě řikám, že snad na něj nenatrefím. Protože mi jinak Podolí přijde dobrý. Jednak jsme se tam narodili celá rodina a pak mi to přijde jako místo s krásnou atmosférou a to mám fakt ráda.

fykyska
13. lis 2012

@terulin 😵 😵 😵 bude čurina 😀 😀 Tak v 5 😎
No Já v tom Podolí byla teda jen jednou a pusobilo to na mě tak zvláštně 😕 asi tím jak to tam neznám...Ono co si budem povídat všude je něco 🙄 🙂

froka
13. lis 2012

Ahoj holky, tak kontrolu na genetice máme za sebou. Byli jsme tam na dvakrát. Nejdříve normálně zkontroloval většího prcka, je v pořádku, má už 8,2cm a vše co má mít.
Pak se díval na to menší. Je menší už o 2týdny, díval se na hlavičku, něco tam měřil, ale nic k tomu neříkal, tak to možná nic nebylo. Nemá skoro plodovou vodu, je tam tak nacpané. Závěr byl, ať příjdeme zase za 2 týdny. Nedalo nám to a vzhledem k tomu, že jsme o tom mluvili minule, tak se Míša zeptal, jestli by nebylo vhodné, když je to menší takové jaké je, možná nemocné, podstoupit tu redukci a on, že uvidíme za 2 týdny. Byli jsme z toho na kaši, že se nic nevíme a musíme jen čekat. Měli jsme pocit, že se nám bojí cokoliv říct, ale my už jsme si něco zažili, tak je pro nás důležité, aby právě mluvil narovinu.
Tak jsme se tam vrátili a požádali, jestli s ním můžeme ještě mluvit. Řekli jsem mu, že jsem nešťastní, že toho moc nevíme. Že jsme už o dvě miminka přišli a je pro nás důležité, abychom měli tu největší šanci, že budeme mít alespoň jedno zdravé. A že víme, že pokud by se ta redukce nakonec stejně dělala, tak čím později, tak tím je větší riziko. A začal mluvit. Že je prostě ten rozdíl mezi nimi vidět, vypadá to na nějakou placentární incuficienci. Tu redukci by navrhl hned, ale bál se právě proto, že když máme za sebou dva potraty a každá žena je jiná, tak nemůže vědět to riziko. Že je to pro něho tak těžké rozhodnutí jako pro nás. Chvilku jsme o tom mluvili, ptal se jaké byly ty dva potraty. A pak se rozhodl, že do toho půjdeme. Chtěl to udělat hned, ale musel jít přednášet, tak nás objednal na čtvrtek (bylo tam plno, ale udělal to tak, abychom mohli přijít). Stejně by umřelo, ale otázka je kdy a čím později, tak tím větší riziko, aby třeba nezpůsobilo kontrakce atd. Je to těžké a máme strach ☹

Holky, jaký máte vy názor? Jak byste se asi rozhodly?

petriska
13. lis 2012

@froka Rozhodla jsi se správně, také jsem čekala dvojčátka, bohužel jsem o ně ve 23. týdnu přišla 😢 . Byla jsem na tom podobně jako ty. Jedno miminko naprosto zdravé a v pořádku a druhé se v určitém týdnu přestalo správně vyvíjet a bylo bez plodové vody. Bohužel u mě už nešlo redukci podstoupit, dlouho jsme čekali, jak se bude situace vyvíjet a nedopadlo to. Pokud ti pan doktor řekl, že tou redukcí můžeš zachránit své zdravé miminko, já za sebe bych do toho šla. Nechat ho tam je obrovské riziko, které jsem já podstoupila a nedopadlo to. Moc na tebe a na tvoje děťátko myslím a držím palečky.

terulin
13. lis 2012

@froka Nechala bych se vést radami doktorů. Tohle je tak těžká situace, že je potřeba věřit tomu, kdo tomu rozumí, má informace a zkušenosti a nenechat se rozhodit názory nás, které víme prd, ale myslíme si toho spoustu. Moc držim palce, aby to dopadlo dobře a ono to dobře dopadne...

froka
13. lis 2012

@petriska Ahoj, je mi upřímně a moc líto co se vám stalo. ☹ Chápu i vaše rozhodnutí počkat a to hlavně pokud vám stále byla dávána naděje. Myslím, že kdybychom si nezjistili kde co, jaká jsou rizika apod. a byli bychom neznalí věci, tak bychom těch 14dní zase čekali, ale takto jsme prostě chtěli přímé jednání a ne v rukavičkách, na to jsme si toho už zažili dost. Děkuji za tvou podporu 🙂 Věřím, že se miminka také dočkáte 🙂 Přeji hodně štěstí! 🙂

mb85
13. lis 2012

@froka ahoj no upřímě, nikdy jsemv téhle situaci nebyla, ale myslím si , že ses rozhodla dobře , já bych se asi rozhodla stejně, mohlo by se stát cokoliv a pokud mají možnost,zachránit zdravé miminko, určitě bych nerozmýšlela a podle toho co napsala petriska,myslím si ,že není o čem mluvit, nikdo tě odsuzovat nebude naopak myslím si že jsi velice silná osobnost už tím, že jsi dokázala dvakrát zvládnout ztrátu miminka a ted máš možnost ho zachránit a můj nazor čím dříve tím lépe otázkou samnozřejmě je jaké jsou rizika ,ale pokud lékař je pro redukci a má k tomu důvody, je třeba mu věřit ,protože nikdo jiný ti neporadí a myslím si podle toho co jsi napsala ,že pan doktor je člověk ,který se bude snažit udělat vše aby tvé zdravé miminko zachránil, přeji ti at to dobře dopadne a doufám,že nám napíšeš jak to dopadlo, držím pěsti a věřím, že i přes to všechno trápení ,konečně za pár měsíců budeš držet v náručí krásnou dcerušku nebo syna

kolino
13. lis 2012

@froka Ahoj Kači,
určitě jste se rozhodli správně a moc dobře jste udělali ,že jste se tam vrátili a chtěli to slyšet na rovinu jak to je a nečekat! Klobouk dolů před Vámi, přeji mnoho sil. uvidíš ,že zdravé miminko bude silný bojovník a vše zvládne...říká se,že kdo je z dvojčátek a je sám ,že je to velmi silná osobnost jelikož je dvojnásobně obdarován, jsou to moc hodní lidé s velkým srdcem! 😵

petriska
13. lis 2012

@froka Přesně, jak píšes. Taky se nam to posunovalo po 14.denních intervalech. Pokaždé mi doktor řekl, že když vydržíme, tak to bude dobre. Naděje ale netrvala věcně. Tak moc jsem se modlila alespoň za 24.týden. Udelala jsi dobre rozhodnutí. Redukci mám taky za sebou. Budou ti ji dělat přes břicho?

froka
13. lis 2012

@mb85
@kolino děkuju Vám holky! Určitě dám vědět! 🙂

froka
13. lis 2012

@petriska Pravděpodobně ano. Ptala jsem se, jeslti si vzít něco s sebou, ale říkal, že nic nepotřebuji, budu tam asi jen chvilku. Jen si mám vzít ráno prášek na uklidnění. Prej to dělá běžně, tak věřím, že bude pečlivý! Je to přímo přednosta kliniky a jsme rádi, že jsem právě v jeho péči. Měla jsi potom nějaká omezení? Myslím přísný klidový režim apod.? Samozřejmě o tom nemusíš mluvit a vzpomínat. Chápu, že to může být těžké. Ale díky za jakoukoli radu či informaci. 🙂

matysikovad
13. lis 2012

holky tak mi smlouvu prodloužii, dneska mi volala staniční - v ponděí se vracím do práááce 🙂 hurááá ( aspoň něco pozitivního v mém životě tento měsíc ) 😉 😉 😵

mb85
13. lis 2012

@matysikovad tak to je super,tenhel letošní rok je šílená katastrofa a nejen pro nás ale i spoustu mých známých a přatel, ale já věřím,že se to překulí a příští rok to bdue už lepší
musí to být lepší 😉

matysikovad
13. lis 2012

@mb85 no ale něco podobného už říkal i můj - že rok 2012 pro nás katastrofa . tak 13tka to jistí 😉 😀 😎

mb85
13. lis 2012

@matysikovad 😀 já jen nevím či je 13 zrovna dobrý číslo ,ale když vemu jak mi ten rok začal,tak horší to snad už nebude 😀

ppapajade
13. lis 2012

@mb85 všude stejný koukám....u mě taky masakr tenhle rok... 😒 zachránil a zmírnil to jen bezva přítel po boku...i když taky má svý...no kdo ne že 🙂 musí to být už jen lepší...

mb85
13. lis 2012

@ppapajade no můj chlop to na začátky trochu nezvládl ,ale nakonec to dopadlo dobře, a je fakt,že taky má svoje 😉 ,ale je to moje největší opora i když před dvěma měsíci mě sjel jak malé dítě,že o ničem jiném nemluvím jen o dítěti o tom kdo porodil kdo je těhotný a že všem zavídím a že mám začít dělat něco jiného at na to nemyslím,třeba plést nebo vyšívat 😀 tak je fakt,že v ten moment mi do smíchu nebylo ,ale zjistila jsem že on nic jiného neslyší jen to co se týče dětí a těhotenství ,ale že můj syn dostal jedničku ve škole, že udělal pokrok na logopedii a že jsem v práci měla úspěšný den to prostě nevnímal ,takže není to jen ve mě 😀 jsem v klidu,ale jak člověk na to nemá smysl ,když musí přemýšlet kdy brát léky , kdy má jít na kontrolu a vyšetření no nemysli na to :D