Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

barbarucha
15. lis 2012

@ppapajade Ahoj, no to je teda krize. Ještě bych tomu dala čas, aby to mohl eventuálně pořádně vysvětlit nebo vyřešit , pokud by to nějaké vysvětlení nebo řešení mělo. Některý ženský (obzvláště bývalé přítelkyně, holky tady by ti mohly vyprávět..) si dělají na "naše" muže naprosto nemístné nároky a pak je třeba přikládat nůž na krk. Protože někdy je ten chlap nepošle do hajzlu, jen proto, že je prostě moc hodnej a nechce být na nikoho zlý (čehož ty potvory pěkně zneužívaj), nebo umějí nějak šikovně využívat různé jejich slabosti a pak se snaží s chlapem manipulovat tak, aby ho měly co nejvíc ve své moci. Hra na "jsme jen opravdu hodně blízcí kamarádi" je hnusná past nastražená na důvěřivé muže. Tohle je křižovatka, kterou si snad každá z nás projde (někdo i opakovaně, že 😎 ). Prostě přijde moment, ve kterém si musí chlap vyjasnit, kdo je u něj na prvním místě a začít se podle toho chovat. Pokud jsou tvoje špatné zkušenosti s chlapy zatím jen z jiných vztahů než z tohohle, (krom poslední epizody) tak bych to úplně do žita neházela, přece si nazničíš život tím, že už nebudeš věřit nikdy nikomu kvůli předchozím špatným zkušenostem? Bojuj 🙂 Tím neříkám být na něj milá nebo tak něco, v žádném případě, nůž na krk plus nějaké to dočasné odloučení by mu mohlo udělat pořádek v prioritách. Ale určitě se nevzdávej (tím myslím hlavně tvoji obecnou důvěru v to, že dobrý vztah je vůbec možný) a hlavně neházej do žita mimčo, to je dar jen pro tebe a je v něm hromada lásky, ať už u toho tenhle chlap bude nebo nebude. Držím palce!!

fykyska
15. lis 2012

@pavlina26 Nemáš vůbec zač 😉 od toho jsme tady 😉 😵 Víš co jak píšeš hoď se do pohody na nějakýho kundologa se vyprdni 😀 říkej si co má být bude a i kdybych se postavila na hlavu nic s tím neudělám 😉 Mj. já se ze začátku taky konejšila MS nemám nešpiním nekrvácím takže určitě rostééé ušima mi neuteče a pusou taky ne 😀 Takže je určitě všechno ok a heleď klepu klepu a ono je 😎

barbarucha
15. lis 2012

@pavlina26 Páji, já bych řekla, že pan doktor trpí velkou nejistotou. Prostě ti nedokáže říct, jestli je mimčo a vše kolem OK, protože je na to fakt brzo. Na tom šumítku (UTZ) se to dá dobře poznat až ve chvíli, kdy bije srdíčko, čož bývá nějaký 7. -8.tt. No a pan doktor má prostě problém říct "sory, ale já to fakt teď ještě nepoznám, protože takhle brzo to ani s naší NASA technikou nedokážeme zjistit", tak to háže na tebe (že jsi blbá, chodit tam takhle brzo a ještě chtít nějaké odpovědi?!?? 😅 ) Jó, to kdybys chtěla něco, co umí bezpečně, třeba předepsat nějaký prášek nebo změřit tlak, tak bude určitě samý úsměv tak, jak ho znáš ze dřív.
Věř tomu, je to jen nezvládnutý projev jeho vlastní nejistoty, takže si to vůbec neber osobně. Pokud máš 5 pozitivních těhutestů, tak to asi něco znamenat bude, já bych si zašla jako samoplátce na krev na HCG, tam ti řeknou na rovinu, jestli těhu jsi.

pavlina26
15. lis 2012

@fykyska
@barbarucha děkuji holky za rady, já jsem prostě byla na tu dnešní ko nějak natěšená a o to víc mě to zklamalo...člověk by už chtěl vědět, na čem tak nějak je a stejně bude muset pořád jen čekat a čekat a ty dvě čárečky jsou jenom začátek další cesty a člověk nemá ještě vyhráno...tak snad to příští týden bude optimističtější a nebudu mít takovou chuť ho nakopat...

barbarucha
15. lis 2012

@pavlina26 Hele, změnit ho můžeš vždycky. Teď bys potřebovala vyloženě někoho, kdo by tě uměl podpořit a nezlehčoval by debilním způsobem ztrátu prvního miminka. Být tebou, kdybych na příští kontrole zjistila, že se stále chová jako blb, šla bych jinam. Na www.znamylekar.cz je spousta doktorů s hodnoceníma od pacientů, podle toho jsem si vybírala a vybrala jsem si dobře a klidně si za doktorem zajedu 3/4 hodiny autem páč mám zkušenost, že když mě špatný doktor na několik týdnů dopředu psychicky rozhodí, tak se mi sakra vyplatí nešetřit čas na cestu k lepšímu 😎

pavlina26
15. lis 2012

@barbarucha ...kdybych toho mého mužského neměla tak daleko...už jsem mu psala, jak to tam probíhalo, tak mi na to odepsal, že ten doktor je vůl a že všechno bude v pořádku. To mě teda moc neuklidnilo...ale co, stejně budu do příštího týdne jak na trní. Děkuju za typ a pravdu máš, když to bude s ním stát stejně za nic, jako dnes, poohlednu se jinde...

froka
15. lis 2012

Holky, všem moc děkuju za podporu. Jsem moc ráda, že vás tu mám. Děkuju! 🙂

froka
15. lis 2012

@ppapajade Ahojky, to mě mrzí, že zrovna ve svém stavu řešíš takové věci. Jak psala @barbarucha , tak bych tomu dala ještě chvilku čas., Ale každopádně ať je to jakkoli, tak by zasloužil takovou po tlamě, že by druhou chytl od zdi. Drž se kočko! Snad to nějak vyřešíte. 🙂
@pavlina26 Ahoj, no ten byl příjemnej jak vřed na prdeli. Chápu, že tě to vzalo. Člověk se těší na hezká slova. Ale co si na něm vezmeš. Pokud nedokáže být lidský a milý, tak je to nějaký jeho problém. Nevím kolik mu je, ale tohle už bych možná vyděla na syndrom vyhoření nebo prostě je ten typ, který svůj osobní život ventiluje takto v práci a nedokáže to nechat doma. Snaž se být v klidu a hlavně se tešit na příští týden, prcek pěkně povyroste a pak si může dr. trhnout kejtou. Kolikrát ještě nebylo v 5tt nic vidět, hlavně když chytrák neví, kdy byla ovulka. Držím pěstičky zlato! 🙂

maximka33
15. lis 2012

@mb85 mám pocit, že anovulaci někdy mívám.. zrovna teď dělám testy, jsem 15. den a nic.. mívám cyklus 29 dní. ale potvrzené od doktorky to nemám. a ty?
@ppapajade uf, to je teda ale podraz.. musíš být pěkně naštvaná.. jestli můžeš, zkus si o tom s ním pokecat ještě s odstupem, až vychladneš, třeeba to fakt vůbec není vážné. ale vážné je to, že on možná nemůže mít děti..

ppapajade
15. lis 2012

@maximka33 no řikal že byl i nevim kdy na spermiu a v pohodě...no a když jsem ted těhu tak plodnej určitě je bo jinak by mě oplodnil asi duch svatej 🙂 a před měsícem vlastně ted už před dvěma, když to nevyšlo..tak taky...jedině on...

pavlina26
15. lis 2012

@froka moc děkuji za podporu...říkám si, zkusí něco takového ještě jednou a půjdu se zeptat do nemocnice, jestli přijmají do registru, pač mít nervy kvůli takovému studenému čumáku nestojí za to... Doufám, že se mimísek bude snažit, abysme příští týden něco viděli a uklidnilo mě to. Ale jak píšeš, možná ho ta práce prostě už deptá- zpětně jsem si uvědomila, že to celé bylo dost hektické, že mě vlastně ani nepozdravil, u uz jsme strávili pár minut a pak aby se neřeklo, tak mi předepsal ten utroš... Každopádně moc děkuju za názor, jsem hned klidnější!

ppapajade
15. lis 2012

@barbarucha děkuju tobě i vám všeh holky za podporu. Je to tak jak píšeš je fakt hodnej a asi ho na to nějaká vyčůraně utáhla....byl v září na brigádě v cizině na 14 dní a od ty doby to s ni nejspíš tahne..ale když pominu tuhle epizodu je to fakt bezva chlap co se téměř všeho týče proto jsem uvěřila že jsem našla fakt Přítele se všim všudy, ale to by nesměl asi myslet ptákem... 😠 Jinak on mimčo moc chce a chtěl vždycky a ted když se "snad" zadařilo to podělal...bejt to jinej tak ho hned vykopnu z baráku...jsem sama zvědavá jak tohle všechno dopadne... 😨

vercanika
15. lis 2012

Ahoj holky,
Tak jsem po kyretáži.Šla jsem dneska na kontrolu s tím, že to bude v pořádku a prd. Hned mi dali vypsat papíry, že není zbytí že musím na kyretáž jinak hrozí infekce. A aby toho nebylo málo, tak mi oznámili že jsem nebyla v 7tt ale v 9tt a že to pravděbodobně byli dvojčata(to druhé vajíčko bylo tak šikovně schované za tím prvním, že ho nešlo vidět) to první odešlo samo ale druhé ne. Takže ne, že člověk čeká 4roky na to aby vůbec otěhotněl ale ještě k tomu dvojčata?? Zase si říkám naštěstí že odešli sami protože ze zdravotních důvodu bych dvojčata 1.nedonosila a za 2.by to bylo riziko i pro mě. Hold všechno zlé je k něčemu dobré. P.S: DOSTALA BOŽÍ LÉKY A JSEM FURT VYSMÁTA JAK LEČO 😀

maximka33
15. lis 2012

@vercanika tak to mě mrzí, že ti to tak dopadlo... někdy je to lepší nevědět, viď? ale ty týdny bys věděla podle poslední menzes ne? můžu se zeptat, jaké to jsou léky? mně nic nedali.

vercanika
15. lis 2012

Týdnych bych měla vědět to vím ale gyndařovi to pořád nějak nesedělo od těch posledních menses co jsem měla víš?
A název ti nepovím dostala jsem jen 3 tabletky v kalíšku 🙂

vercanika
15. lis 2012

@pavlina26 Ovečko nic si z toho nedělej možná měl doktor blbý den ale i přesto vím že takhle by se profesionál chovat neměl. Já jsem čerstvě po kyretáži ale mám tak skvělého doktora že dokonce volal do špitálu jak mi to dopadlo. Předji k jinému a uvidíš že bude líp. Myslím na tebe a držím palečky

pavlina26
15. lis 2012

@vercanika ...děkuju! už jsem na netu začala shánět jiného...nemám na tohohle asi už nervy

mb85
15. lis 2012

@maximka33 no já právě mám anovulaci , proto mě čeká hormonální profil a další vyšetření sice říkal,že to nemusí být pravidlem ,že se může stát že některý bude ovulační, zatím beru utrogestan ale asi mi nasadí i clostibegyl ten je na ovulaci tak uvidíme, mě sice ted pobolívalo břicho ale to mě bolí vlastně furt už se v tom nevyznám

vercanika
15. lis 2012

@mb85 já brala utrogestan i clostylbegyt a stejně mi to nepomohlo .... snad to u tebe bude jiné 🙂 držím pěsti

mb85
15. lis 2012

@vercanika já sem do ted nEměla problém otěhotnět a tak doufám,že to je opravdu těma hormonama a ty jsi taky neměla ovulaci?

maximka33
15. lis 2012

@mb85 tak horm. profil mi dělali a prý vše v pořádku. ale dělali to jen jednou, je lepší to dělat víc dní v cyklu. no te´d mě břicho pobolívá, ale na ovul. testu jen jedna čárka..

mb85
15. lis 2012

@maximka33 no tak to jsem zvědavá co zjistí mě 😒 a příjde toi že každý cyklus je bez ovulky\? co kontrolní ultrazvuk jak dlouho se snažíte?

mb85
15. lis 2012

@maximka33 a co spermiogram?

vercanika
15. lis 2012

@mb85 neměla ale pak se mi to nějak zpavilo samo ... spermiogram byl v pořádku snažili jsme se 4 roky a kyž se nám konečně zadařilo tak jsem potratila

maximka33
15. lis 2012

@mb85 minulý měsíc jsem byla na iui, takže jsem brala nějaké hormony. ale nepovedlo se to. spermiogram je dost dobrý. otěhotnět můžu, takže asi anovulace jen někdy..

maximka33
15. lis 2012

@mb85 snažíme se dva a půl roku a dvakrát jsem byla těhotná. jen nechci čekat další rok, než se to zas povede..

maximka33
15. lis 2012

@mb85 taky jsem brala clostilbegyt, ale je to trochu sajrajt. měla jsem z toho depky.

terulin
16. lis 2012

Ahoj holky, tak musím říct, že včerejší rande s @fykyska bylo parádní!!!

zinevra
16. lis 2012

Ahoj holky,

@pavlina26 doktor mel asi opravdu hooooooodne spatnej den. Nechapu proc se takhle musi chovat, asi jak uz holky psaly je to tim, ze nechce priznat, ze technika kterou pouzivaji je jeste v tomto stadiu tehotenstvi slaba. Nemej vubec strach. Ja byla na prvni kontrole v 6 tt a dr. na me taky nebyla moc mila, ze je moc brzy a ze to vypada teprve tak na 4tt a kdyz jsem prisla po dvou tydnech znovu, tak hned se usmivala a mluvila uplne jinak. Mimco mezitim vse dohnalo a bylo jen o dva dny mladsi. Takze hlavu vzhuru. Pristi tyden uz tam urcite neco uvidi 😉

@turcice gratuluji k vybornym vysledkum 🙂

@froka jsi statecna a miminko ted bude mit vic mista a zacne se roztahovat 😉 Hlavne ted dodrzuj prisny klidovy rezim.

@maximka33 vim, ze je to uz dlouho co se snazite, ale verim, ze to brzy urcite vyjde. Drzim moc palecky.

luuc_2012
16. lis 2012

@froka to je fajn že jsi měla takový super doktory a sestřičky, mylsím že to na psychice hodně pomůže, jinka jsi moc statečná a věřím že mimísko bude v prořádku. Mooooc ti držím palečky