Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
31. led 2013

@maximka33 Já na to dávám Tanno Hermal Lotion. Ten je fakt výbornej, hlavně to po tom nesvědí. I dospělí to chválí, že ten klasickej tekutej pudr je na nic a po tomhle to přestane svědit. A to jsi v tom hypermanganu máčela Martínka celýho? Nám to doktorka doporučila akorát, když se bude umývat zadek. U Fildíka to nebyl problém, protože na zadku neměl vůbec nic a na pindíkovi jednu neštovku, ale u Davči je to kvůli plínám složitější. Zkoušela jsem i papírový plínky, ale to se mi k tomu ještě oprudil. ☹

nessik
31. led 2013

@mircisek souhlas
s @maximka33 , prý se neštovice nemají mazat tekutým pudrem ani krémem, prý to ještě víc svědí a hůř se to hojí, protože ten strup je pokrytý vrstvou pudru a jakoby se to stáhne a nedostává se tam vzduch. Určitě bych taky zkusila koupel v hodně slabém roztoku hypermanganu, nebo jsme slyšela, že zabírá poťupkávat odvarem z heřmánku, ale na to mívá někdo alergii. A co namazat to fenistilem? Ať je prckovi brzo líp.
Holky, měly jste taky tak bolestivou ovulaci po revizi? Včera jsem měla pozitivní ovu test a dnes mě tak šíleně bolí vlevo. No aspoň to poznám...

maximka33
31. led 2013

@zdeni.r děkuji, jsi moc hodná. taky jsme měli trnitou cestu. snažili jsme se přes dva roky. a mezitím dva potraty. jsem zvědavá, co ti doktorka řekne.. většinou to vůbec nechtějí řešit..

maximka33
31. led 2013

@mircisek aha tak ten kremík vůbec neznám. já jsem vzala lavor a dala ho do vany, v tom udělala roztok - teplá voda a pár zrnek a do toho si malý dřepnul a v tom jsem ho omývala. nechtěla jsem to dělat ve vaně, aby se něco nezašpinilo. lavor byl v pohodě.ze začátku jsme to dělali třikrát denně - třeba po jídle. pak stačilo jen jednou. Jejda, tak to jich má asi dost.....
@nessik jj přesně, ten roztok je dobrý. heřmánek jsem nezkoušela. s tou menstruací.. jo je to tak, od prvního potratu byla ovulace dost bolestivá, že jsem k sobě ani chlapa nepustila... pak se to trošku zmírnilo, ale vždycky jsem poznala podle bolestí, že je to ovulka...

mircisek
31. led 2013

@nessik Ale já nemažu tekutým pudrem, mažu Tanno Hermalem - http://www.lekarna.cz/tanno-hermal-lotio-100ml/. Doporučila mi to i kamarádka, co dělá na kožním. Ani jednoho z kluků to po tom vůbec nesvědilo, ani Davču to nesvědí. Heřmánek bych v takovým rozsahu radši nepoužila, ani jsem neslyšela, že by se na neštovice dával. A Fenistil asi taky ne. Ještě dva dny a mělo by se to zlomit. Myslím, že až na ten zadeček ten průběh nemá zase tak strašnej, mně to vadí víc než jemu. 😀

nessik
31. led 2013

@mircisek aha, já myslela, že tekutým pudrem. No jo, snažím se tady radit zkušené mamce za chvilku 3 dětiček 😉 A ještě ke všemu moje děti neštovice ještě neměly....Ten Tanno je prý taky dobrý, to je pravda. tak ať neštovice odejdou do věčných lovišť.
Heřmánek nemám vyzkoušený, jen jsem četla, že prý to neštovice úžasně vysuší a za pár dní je pokoj, ale nevím, až budou mít děti neštovice, tak to vyzkouším na malé ploše, co to udělá, kvůli alergii.

mircisek
31. led 2013

@nessik Díky za přání. Já bych potřebovala, aby byly pryč co nejdřív kvůli porodu malé. 😀

maximka33
31. led 2013

@nessik @matysikovad holky, tak testíky už míří za vámi 😉

nessik
31. led 2013

@mircisek do porodu budou dávno pryč, ještě, že přišly teď a ne až se malá narodí 🙂

@maximka33 děkuji, snad přišly už i peníze

froka
31. led 2013

Ahoj holky, tak včera jsem zvládla oGTT 🙂 Po prvním loku jsem si říkala jak je to dobré a že bych to mohla pít normálně, když to chutná jak přeslazený čaj s medem. Ale názor mě asi po první deci přešel 😀 Pak jsem to do sebe tlačila, jak se dalo. Asi za půl hodiny se mi udělalo zle, tak jsem na chvilku skončila na lehátku s nohama nahoře 😀 Ale po chvilce pohoda 🙂

Jinak včera jsme byli na 3D utz. Byl to opravdu zážitek! Prcek zíval, nejdřív si zakrýval obličej ručičkou a pak se schovával za obě. 😀 Ať dr. dělala co chtěla, tak chtěl asi prostě odpočívat. Byli jsme tam docela dlouho, video je asi 20-ti minutové, ale pár momentků se povedlo. Nicméně za pidníka se teda nestyděl, takže na vlastní oči nám potvrdili chlapečka 🙂 Včera jsme byli 25+0tt, prcek dle měření 25+5tt a váhový odhad 786g +-115g 🙂 Jinak vše ok. Tak snad už to dotáhneme v pořádku do porodu 🙂

froka
31. led 2013

@zdeni.r Ahojky, moc mě mrzí co tě potkalo ☹ Jsi tu ale správně. Holky jsou tu opravdu skvělé. Dokážou svou podporou pomoct člověku se ode dna odrazit a bojovat za vysněné štěstí. Držím pěsti, ať jsi brzy v pohodě 🙂

zdeni.r
31. led 2013

@froka Moc ti děkuju.. je to hrozně příjemný, když si člověk může popovídat s někým, kdo ho chápe a kdo zažil podobné..
a taky gratuluju k těhotenství!! Doufám, že se z těch nezdarů brzy oklepu a budu vás následovat..
Zítra dám určitě vědět, jak jsem dopadla u doktorky, mám naštěstí dobrou, takže se mi bude určitě snažit pomoct...

Ještě jednou moc děkuju!! ste zlatíčka

ofina1
31. led 2013

@zdeni.r ahojky já tu sice nejsem moc dlouho, ale taky tě tu vítám 🙂Holky jsou bezvadný a ty první dny po revizi mi moc pomohly a jsem za to moc ráda 🙂a minule jsi byla na revizi ?a když se to stalo po druhé doktorka to nějak neřešila?pokud by to bylo zítra špatné, tak by jsi to měla nějak řešit a zjistit co se děje. drž se a určitě za náma přijdi 🙂

@froka to je super, že na včera dopadlo všechno na výbornou 🙂 a gratulace k potvrzení chlapečka 🙂 musel to být zážitek 🙂
@nessik no já jsem zvědavá jestli teda tu ovulaci budu mít hned po té revizi. Jsem nějaký 12 den,ale ještě slabě krvácím zítra jdu k doktorovi tak uvidím co mě řekne. Aspoň víš že tělo funguje jak má a že máš zpátky i ovulku🙂

dnes jsem si koupila kontryhelový čajík tak začnu píti 🙂 myslím že po revizi můžu pít celý cyklus ne ?nebo jenom těch 14 dní ?

eva518
31. led 2013

@ofina1 ahoj, já jsem pila kontryhel po revizi celý měsíc, pak už ne. Podle dr.jsem byla v pořádku, tak jsem pokračovala jenom s listovkou a vitamíny, jinak už nic.
@zdeni.r ahoj, moc mě mrzí, co se ti stalo. Jak píšeš, řeš to s Dr., i dvakrát takový neúspěch by se měl prošetřit - např. imunologie, hematologie, štítná žláza... pro jistotu. Držím palce zítra, třeba ještě není nic ztraceno. Test je test, ale nejdůležitější je ult a jak to bude pokračovat. Nenasadili ti utrogestan nebo jiný hormon, když jsi teď otěhotněla?

Holky, tak z kontroly jsem dost rozladěná.. Muž si kvůli tomu udělal v práci volno a to teda fakt není v jeho případě žádná sranda a nakonec to dopadlo tak, že jsem přišla na řadu o hodinu později a ještě mě dr.odbyl s tím, že dělat podrobný ult nebude, když jdu za pár dní na genetický ult, zkontroloval srdíčko a na mé výslovné přání se na chvilku koukl na pohlaví a šla jsem za 5 min z ordinace pryč. Když jsem se ho ptala, proč miminko nezměří atd, tak řekl, že mi výsledky integrovaného testu dopadly krásně vysoko negativně a není to teda potřeba 😖 jsem to pak i kvůli muži obrečela, protože fakt měl dneska hnusnou honičku v práci, spoustu starostí a ještě ani nic neviděl.. ☹
Tak snad mu to vynahradí ten ult 12.2.

terulin
31. led 2013

Ahojky holky, tak my prý máme čekat děvčátko, ale na pouhých 60%. Než pan doktor zaostřil, tak si to naše tajnůskářský mimčo dalo nohy křížem a ještě si tam narvalo pupeční šňůru, to abychom si trhli nohou. Pak už žádné novinky, jen si manžel asi půl hodiny povídal s panem doktorem, jak je to děsný nečekat kluka... né, že by jim to jako vadilo, ale ty kluci jsou přece takový rozkošní lotři, zatímco holky, jsou samá pentle. Zabila bych je oba. Hrozně jsem se smála, jak každá věta mého muže začínala:" já jsem hrozně rád, že je to holka, ale...." a na to vždycky přišla odpověď: "Já bych svoje dcery za nic nevyměnil, ale kdyby byl aspoň jeden kluk, tak....."

maximka33
31. led 2013

@froka to musel být krásný zážitek!!!! taky uvažuju, že na 3D půjdeme. pokud se nám mimi do té doby neukáže, tak určitě půjdeme, protože na 3D to bývá líp vidět.

terulin
31. led 2013

@zdeni.r Ahoj, vítám tě mezi námi a přeji, aby zítra našli nějakou prkotinu, kterou rychle napraví, aby mimčo mohlo přijít, co nejdříve..

terulin
31. led 2013

@eva518 A bylo vidět, co to bude? U nás pan doktor zlatíčko, ten by zkoumal jak divej, ale dítko nezbetný nespolupracující, nic neukáže....

eva518
31. led 2013

@terulin ty se máš, že jste tam byli oba. U mě - viz výše. Tak teda ještě dva týdny čekám, jak na tom jsme 😠
Gratuluju a k tomu odhadu - nic není na 100%, ale myslím, že se nám to 12.2.definitivně potvrdí
@froka gartuluju! Také chci na 3D, jen mám dilema, jestli jít v 21tt u Poláka nebo jít ke svému Dr.třeba až 25tt..

eva518
31. led 2013

@terulin řekl mi, že na závěry je moc brzo, že v 19tt je ještě miminko malé a blablabla... Takže se sice mrknul, ale tak rychle, že kdyby si hodil pětikačkou, vyjde to nastejno.
Měli tam hodinový skluz, ale já za to přece sakra nemůžu!

Mimochodem gratuluju k holčičce 😵 😵 😵 teda prevaděpodobně.. 😀

nessik
31. led 2013

@zdeni.r vítám Tě, je mi to moc líto, snad Ti bude brzy lépe a přijdou na to, proč se to stalo, aby ses brzy dočkala miminka.
@ofina1 určitě ovulace přijde, myslím, že nevadí, že ještě slabě krvácíš, někdo to má celé šestinedělí. S tím kontryhelem opatrně, určitě bych ho nepila celý cyklus, ale jen do ovulace. No, už abychom měly mršku, viď? Mně řekly dvě dr., u kterých jsem byla nechat projít porevizní MS a pak ještě jednu a pak hurá na to, prý nemá cenu čekat déle.

maximka33
31. led 2013

@eva518 Evi, mrzí mě to. mně se to stalo u prvního, že v 16tt se ultrazvuk nedělal. takže s tím i teď budu počítat. jsem ale u jiné doktorky, tak to může být jinak. je fakt, že manžela jsem brala na screening a na velký ultrazvuk, tam to stojí za to.
@terulin tak to jsem na vás zvědavá, nám taky od 20tt tvrdili, že ASI HOLKA. a pak už se nechtěl ukázat, sedět v sedu až do porodu. A BYL TO KLUK. no a manžel už nějaké dcery má?

ofina1
31. led 2013

@eva518 to je škoda, že se Vám více nevěnoval, ale hlavní je že je mimi v pořádku. Ale mě by to teda taky pěkně naštvalo přece má mít na tebe dostatečný čas i kdyby měl skluz třeba 2 hodiny to přece není tvůj problém.Manžel z toho byl asi taky smutný,ale za 14dní se určitě ukáže více 🙂
@terulin jůů potichounku gratulujuk holčičce 🙂 teda manžel si s doktorem pěkně zanotoval co ? no jo chlapi 🙂 ale stejně potom ty svoje holčičky milujou nejvíc 🙂

ofina1
31. led 2013

@nessik tak já s tím čajem budu raději opatrná no už aby to bylo !!!nějak se to vleče ☹ já se teda ještě poradím zítra s doktorem, ale asi bych chtěla začít po té druhé ms přijde mi to že by to mohlo stačit . Mě zatím předběžně říkal počkat 3 měsíce a no to vlastně budou ... tak už aby to bylo a ovulka přišla taky brzo snad bude vše v pořádku 🙂

terulin
31. led 2013

@maximka33 Nemá, tohle je naše první (moje i jeho)... U něj ani nejde o to, že to není kluk, jako spíš o to, že žije v dojmu, že zatímco kluci se o sebe postarají, tak holčička je něco, co se musí děsně hlídat, protože svět je plný nebezpečí, které čeká na to až mu jednou přijde nějaká holčička do spárů. Prostě má představu chlapců ranařů a holčiček květinek. A když mu řeknu, že já taková nejsem, ta proč by měla taková být naše dcerka, tak řekne, že mě mezi holky nepočítá, protože já a moje máma jsme se vymkli přírodním zákonům. Prostě krapánek cvok, ale jestli to zůstane holkou, tak ho to určitě vyvede z omylu 😀

nessik
31. led 2013

@ofina1 jo, mně se to taky strašně vleče ☹ Já bych po první menstruaci na to nejraději vlítla, ale počkám, ať je vše ok.

eva518
31. led 2013

@ofina1
@terulin
@maximka33 tak samozřejmě, že jsem ráda, že dobře vyšla krev, ale stejně budu čekat, jak dopadne ten ult za dva týdny. Jsem se těšila, že miminko prohlídne a budu aspoň trochu klidnější a ono nic..

@terulin to ho přejde, neboj 🙂 to je podle mě reakce tak 90% chlapů. Málokomu je to opravdu úplně fuk a nedokáže si to představit. Bude z ní úplně vedle až do jejích minimálně 30 😀 😀

eva518
31. led 2013

@ofina1 @nessik jo, to si pamatuju moc dobře, jak se čas vleče, když to člověk už chce mít za sebou. Ale dvě MS a je to tady!! Pro mě bylo fakt nejdelší období do té první, pak už to šlo 😉

kolino
31. led 2013

holky moc děkuji za podporu!!!
ALe já mám jasno, krev NEGATIVNÍ ☹ takže vysazuji prášky, čekám na ms a hned jdeme do dalšího pokusu iui....
Teď je mi hrozně, ale věřím ,že to s ms odejde a bude zase naděje! 😢

eva518
31. led 2013

@kolino jéžiši, kočko.. To mě hrozně moc mrzí.. Ale věřím, že nový pokus už vyjde. To by bylo aby nebylo!! 😵