Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

turcice
30. črc 2012

@fykyska ahojky.. 🙂 🙂 🙂 určitě ms brzo dorazí neboj 😉 Jinak dnes začínáme praktikovat bouřlivý týden 😀 😀 😀 už se těším... 😉

turcice
30. črc 2012

@froka ahojky Kačko a jak je po 14dnech v práci???Já jsem dost za těch 14dní co jsem nebyla v Praglu zlenivěla..vůbec se mi nechtělo vstávat 😝 .Za týden už snad budeš vědět...já jsem tak napjatá a držím všechny palce co mám 🙂

petulka19
30. črc 2012

Ahoj holky, jedna otázečka...byly jste po revizi na odběru krve jestli kleslo hcg? Já nebyla, jen mi dělala dr utz a mám jen lehčí zánět, ale strašila mě, že prý mám asi v krvi ještě hcg. Dělala jsem si těhu test a samozřejmě jenom jedna čárka, měla jsem i ms a jsem 6 týdnů po revizi. Myslíte, že je to možné mít ještě hcg, nebo mě dr jen straší? Mám teda vyšší teploty v první fázi, ale to je normální, já jsem měla vždy vyšší. Jsem teda dneska chtěla jít na oděr krve a dr má zase dovolenou až do příštího týdne....to mám ale štěstí 😠

turcice
30. črc 2012

@eva518 Evi,také držím dietku ale nějak to nechce na té váze seskočit 😒 a to se už 14dní hlídám v jídle 😒 Taky jsem malinko nervní ale zase nepocituji takový ten mega hlad a nepřejídám se 😉 no uvidíme jak to dlouho vydržím 😉

lenickan
30. črc 2012

@eva518 hele já jsem po těch 2 týdnech na dovolených taky šíleně přibrala 2-3kg určitě.... je to pech... ty dovolené, dojídá se po malé apod...

leeena_4
30. črc 2012

@petulka19 mě odběr krve na HCG nedělali nikdy, ani po revizi. Jen jsem byla cca 14 dní po revizi na kontrole a pak po šestinedělí na utz.

lenickan
30. črc 2012

@petulka19 6týdnů pro revizi už bys měla mít dle mého HCG 0 nebo max. těch 5 jednotek jak se uvádí... je to už "dlouhá" doba... Pokud by hcg neklesalo, znamenolo by to že v dělože "něco" zůstalo co hcg hladinu udržuje...
Já byla na revizi 2x resp. s jedním MA 2x za sebou s odstupem týdne... "něco" v děloze zbylo a hcg klesalo pomalu...
byla jsem s tím týden v nemocnici, jelikož jsem měla i bolesti

lenickan
30. črc 2012

@petulka19 co to je jako lehčí zánět? Jako dělohy? Léčí to nějak? Máš teploty?

lenickan
30. črc 2012

@leeena_4 asi jsi měla po revizi dělohu hezky čistou víš... mne to dělali až na základě těch "zůstatků" tam

lenickan
30. črc 2012

holky já se tak těším ve čtvrtek vezu malou k rodičům na chatu a budeme mít 3 noci volno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To bude jako za mlada 😀

leeena_4
30. črc 2012

@lenickan to je dost dobře možný

petulka19
30. črc 2012

@leeena_4 děkuji 🙂
@lenickan děkuji. no já právě nevím, co to znamená lehčí zánět. Dr mě udělala utz a začala vypisovat recept, tak jsem se ji jako ptala na co, ty globule budu brát a ona, že mám lehčí zánět v děloze, tak nevím co to znamená. Jsem právě chtěla dneska jít k jiné dr, která je "sdílnější" a ta má dovolenou. Na ten zánět mi dala macmiror 500 na 8 dní. Mám vyšší bazalní teplotu v první fázi cyklu (36,8-37) a podle dr by měla být tak 36,6, ale já myslím, že každý je individuální a já jsem měla vždy vyšší teploty. Prostě ji nepasuji do tabulek tak má hned problémy 😠 Ale příští týden jdu k té nové dr a ta teploty nezkoumá, ještě že tak, aspoň se mi do toho nebude montovat 😀 Myslím, že u mě děloze nic nezůstalo, to by mi snad řekla, cítím se dobře, nic mě nebolí, ms proběhla v pořádku, žádný výtok ani nic podobného, tak doufám, že je vše dobré 🙂

leeena_4
30. črc 2012

@petulka19 micromaror jsem měla taky, ale na zánět v pochvě, ne v děloze. Na zánět v děloze se spíš dávají atb, ne? jak by se do té dělohy pořádně ty čípky dostaly? Hele teplota je těžce individuální záležitost. To nemůže vůbec říct, že je normální teplota 36,6!!! Nějaká divná doktorka. Podle toho, co popisuješ to na žádný zánět dělohy nevypadá. Dobře, že jdeš k nové doktorce 😉

froka
30. črc 2012

@turcice Ahoj Evi, no v práci "úžasný", vstávat v 5hod se mi nechtělo ani náhodou, ale nedala jsem příležitost tomu, že bych ještě usnula a hned jsem radši po zazvonění budíku vylezla z postele. Naštěstí vstáváme tento týden s manžou spolu, tak jsem v tom nebyla sama 😀 Ale už v pohodě. Jinak díky za držení palečků 🙂 a hodně štěstí do sexovacího týdne 🙂

petulka19
30. črc 2012

@leeena_4 Fakt teď si čtu příbalový leták a píšou tam, "že je to na léčbu zánětů pochvy způsobených bakteriemi, kvasinkami a plísněmi a obnovení normálních poměrů poševní flóry". To mě nenapadlo. já jsem tak blbá 😢 Já nemůžu mít zánět pochvy, když mi dělali stěry (teda už tak před měsícem) a všechno mám negativní, jen streptokoka jsem měla pozitivního a na toho jsem už dávno dostala atb. A nechápu jak může poznat zánět dělohy jen podle utz, stěr neudělala a přece i na zjištění zánětu pochvy se taky musí udělat stěr ne? Já už fakt nevím, čemu mám věřit, všichni do mě strkají jen léky. Ale už mi zbývá jen 5 globulí tak to asi doberu pro jistotu, sice nevím jak mi to pomůže. Ale přece každou ms se děloha čístí a kdyby mi tak něco po revizi zůstalo tak už by to bylo odplavené, tak jak můžu mít zánět. 😠 Já už fakt nic nechápu. A ještě ta nová dr má dovolenou, já se picnu 🙄

fykyska
30. črc 2012

@turcice tak se nepropadněte k sousedům 😀 😀 Mě to čeká podle všeho jooo ehm noo dle počtu a vypočtů tak 16 srpna olalalá to to bude lítat - už se ženu do kategorie žen co otěhotnění ani nesundají kalhotky 😀 😀 😀 jinak to nevidím jinak to nebude haha 😵 Jinak @petulka19 to je me teda zvlastní zanet v deloze a na to globulky macmiroru to se paní dé ér nejak popletla ne 😠 přesne jak píše leeena jak by se ty cipky do te delohy dostaly 😀 to je teda pekná kozena ta mudra 😖 Koukám jo že dneska sehnat dobreho gyndaře/ku je docela síla - já mám taky občas pocit že mám pjéééééééékného *****

leeena_4
30. črc 2012

@petulka19 no vždyť to říkám, že mi přijde spíš, že ty čípky jsou na zánět pochvy, kdyby byl zánět dělohy, tak máš podle atb a horečky, ne o pár stupínků zvýšenou bt. Myslím, že kdyby něco zůstalo v děloze, tak to na UTZ pozná a hlavně máš nějaké bolesti a tu teplotu.

froka
30. črc 2012

@petulka19 Ahoj Peti, já jsem na kontrolních odběrech HCG po zamlklém těhu byla, aby se vědělo, jestli správně a rychle klesá, ale to bylo protože dr., která mi dělala před revizí utz, tak se jí něco nezdálo na placentě, tak jsem chtěla mít jistotu, protože mě vystrašila, ale nakonec podle všeho se jí to opravdu jen zdálo. 😀 HCG mi kleslo na 0 asi za 3týdny. 🙂 Ale na kontrole jsem byla už 3dny po revizi a děloha byla krásně čistá. Jen nevím, co to má ta tvoje dr. za kecy, když ti krev ani nevzala. Neslyší náhodou i trávu růst? Podle toho co píšeš to vypadá, že jsi úplně ok 🙂 a spíš bys měla změnit dr.

fykyska
30. črc 2012

@petulka dobrala bych je to není nic proti ničemu 🙂 ovšem mudr pudr by chtěl změnu jak tak čtu děláš asi jedině dobře že mizíš jinám - nicméně k tomu zánětu jo podle toho co píšeš se mudra asi sekla protože U zánětu dělohy se setkáváme s tím, že ženy udávají bolesti v podbřišku a v bederní krajině, která je spíše trvalého rázu. Vyskytují se teploty, zimnice a zchvácenost.
Dalším příznakem je slabé krvácení nebo špinění mimo menstruační cyklus.
V těžších případech se setkáváme s hlenovitým až hnisavým páchnoucím výtokem.
Nemocné udávají bolest nebo nepříjemné pocity při močení nebo vyprazdňování.
Záněty dělohy jsou léčeny antibiotiky specifickými pro daný druh bakterie ale i čípky... ovšem to jen jako podporu pro ANTB
😉

petulka19
30. črc 2012

@fykyska
@leeena_4
Holky tak jsem volala té doktorce, co mi řekla, že mám zánět...tak se ji ptám jestli mám zánět dělohy nebo pochvy, že jsem to zapomněla a ona že mám zánět rodidel 😀 Tak se ji ptám, čeho to přesně je a že prý rodidel, jako celkově, to jsem z toho jelen 😀 A že prý nemůže vyloučit že bych v děloze mohla mít ještě zbytku po té revizi, nechápu jak to nemůže vyloučit, když mi dělala utz, že prý potřebuje abych přišla na tu krev, že prý mě pošle do nemocnice jestli nepříjdu 😀 že prý zdraví máme jen jedno. Tak já nemám žádné bolesti, ani teplotu, ani výtok ani prostě nic a ona mě chce hnat do nemocnice...k ní teda už nejdu. Tak jsem volala dalšímu dr, ale ten má plno, prý bych mohla dojít zítra ráno, jestli je to akutní, tak já nevím jestli je to akutní, když mi nic není, ale ta doktorka mě chce poslat do nemocnice a mám ještě k tomu zánět rodidel 😀 😀 Nevím jestli se mám smát nebo plakat 😝

leeena_4
30. črc 2012

@petulka19 To je nějaká kráva, ne? Já nevím, co si pod rodidly představit teda. Zašla bych k tomu jinému doktorovi zítra ráno pro klid duše. Ale tahle se mi jeví fakt podezřelá! Jednou je to děloha, podruhé rodidla, ani neví co ti je a posílá tě do nemocnice?

petulka19
30. črc 2012

@leeena_4 Právě že mi byla doporučena, že se zabívá neplodností a potraty a já blbec se k ní zaregistrovala a byla jsem tam u ní jednou a hned chci jít pryč. Ale jakým tónem se mnou mluvila, jak kdybych byla blbá, když nevím co jsou rodidla (no jo když já ještě nerodila tak nevím co to je) 😀 Nechápu to s tou nemocnicí, ona na mě snad pošle i policajty, že k ní už nechci přijít 😀 Já asi zítra radši zajdu do té nemocnice sama, aby mě teda vyšetřili, když ona není schopná 😠

martinakl
30. črc 2012

@petulka19 No tak to je husta doktorka! 😀 Rychle od ni pryc...
Jinak mne krev nebrali, jen mi dr delal UZ, na kterym zjistil, ze mam ještě nejaky zbytky v děloze, tak po tydnu znova a uz bylo cisto.

leeena_4
30. črc 2012

@petulka19 nemá všech 5 po hromadě! Na utz by musela vidět, jestli tam něco zůstalo.

terulin
30. črc 2012

@petulka19 No, já jsem hned po revizi pátrala, kdy se je nejlepší začít zase snažit a konzultovala to hned se 4 doktory (extrémně důkladně). A z toho co říkali, tak v krajním případě může v krvi hcg zůstat 6 měsíců. Takže 6 týdnů asi není tak tragický...

petulka19
30. črc 2012

@leeena_4
@martinakl
Já si teda užiju s těma doktorama, toto už fakt není možné 😀 Tak jsem se objednala na středu k paní doktorce do nemocnice, kde mi tu revizi dělali, abych měla klid v duši. Už se těším jak budu doktorce vykládat, jak není moje paní dr schopna zjistit jestli tam něco mám nebo ne, jsem to teď vysvětlovala sestře a měla ze mě dost 😀 😀

petulka19
30. črc 2012

@terulin já si myslím, že je to určitě možné, ale myslím, že to by museli v děloze zůstat nějaké zbytky a určitě by měla žena bolesti a horečky. Já si dělala i těhu test (ten citlivější 10) a nic, ani duch, asi to není tak spolehlivé jako testy z krve, ale myslím si, že kdybych ještě hcg měla tak by to šlo i na testu vidět ☹

martinakl
30. črc 2012

@petulka19 No tak snad narazis na nekoho normálního 🙂 jinak ja mela zbytky v děloze a projevilo se to tim, ze jsem krvácela. Trvalo to myslim nejak 12 dni po revizi, pak to odeslo a byl klid.

terulin
30. črc 2012

@petulka19 No prý ani nic bolet nemusí a zároveň to neznamená nic hroznýho. Jen v době než to klesne, tak neni úplně košer otěhotnět (ale ikdyž otěhotníš, tak to nemusí být problém, ale prý se to ani nejspíš nepovede). Jen to ukazuje, že se tvoje tělo ještě hormonálně nevyrovnalo... Že by to muselo být spojené s nějakou infekcí, zbytky nebo zánětem nikdo nic neřikal. Ale jestli jsi si dělala test a byla jen jeda čárka, tak se tý nule nejspíš hodně blížíš, pokud nan í už nejsi. Stejně je dobře, že zajdeš do nemocnice, aspoň budeš mít jistotu, že je všechno v pořádku a tvoje doktorka je magor.

leeena_4
30. črc 2012

@petulka19 udělala jsi dobře, že ses objednala jinam 😉