Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
5. zář 2012

@turcice 17.9. je pondělí, myslim. Vyvolavaji snad 10 dni po TP. Tak uvidíme 🙂

froka
5. zář 2012

@turcice jéé, teď jsem tam byla a zase jsem nic neřekla, já se snad bojím nebo co? 😀

turcice
5. zář 2012

@froka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

turcice
5. zář 2012

@martinakl no a právě ty to nevydržíš do pondělí a rozrodíš se v neděli 😉 😉

martinakl
5. zář 2012

@turcice Akorát by to mohlo byt tuhle nedeli a ne az 16 😀

turcice
5. zář 2012

@martinakl no joo vlastně...no to jako jooo 😉

leeena_4
5. zář 2012

@martinakl přišla jsem se na tebe jukonout a přeju, ať je to tuhle neděli 😉.

Mě včera oznámili na poradně, že malej je tak velkej, že budou buď vyoválvat za 14 dní a nebo budou muset udělat císaře. Už má přes 3,5 kila a já ještě 3 týdny do termínu :-/. Kéž by sám uznal, že se tam nevejde, sbalil si a šel na svět dobrovolně třeba teď 🙂

martinakl
5. zář 2012

@leeena_4 No tak to je macik 🙂 Ja jsem mela naposledy odhad v 35t a to byl pry v norme. Ale od te doby mohl dost vyrust, tak taky mam trochu obavy. UZ pry delaji az před vyvolanim pri prenaseni. Takze asi za tech 10 dni po TP. Coz uz mi prijde dost pozde 😒

leeena_4
5. zář 2012

@martinakl nebo, do 10 dnů po TP už bude Kubajs venku 😉. Jinak prý poslední měsíc přibírají průměrně 250g týdně

lenickan
5. zář 2012

Jee Aninka byla maličká 2450, ale hlavu 48cm takže holky ta kila a odhady nejsou úplně směrodatné, navíc tam může být odchylka měření až 500g což je.moc. A taky znám holcinu co ma 152 cm váží snad 40kg a porodila 4,5 kg dítě bez nastrihu!!! Bude to dobrý 😉

fykyska
5. zář 2012

😀 Nazdár kočičky 😉
Zatraceně 😀 😀 @martinakl to mi ani neříkej/nepiš 😀 😀 Má koukle ach má koule zradila mě 😀 😀
@froka jůů tak už jsi na PN od zítra tak hezky odpočívat odpočívat odpočívat jen ať se hezky peče 😵 😵
Já včera testovala s tím 25 mlU čárka tam je viditelná ale pořád není nějak extra výrazná víte jak to myslím 😨 ☹ Vážně to nic neznamená ? že je taková slabounká

@turcice - počkej oni tě ještě překvapí // mršky jedny - jen na ně tolik nemysli ať ti z toho hlava nejde kolem 😉 A s Davidem noo prdlajs že ho nemáš ráda macecho jedna 😀 zkrátka každý je nějaký a někdy je těžký naučit ostatní -muž manžel nevlastní syn/dcera aby začali dělat věci tak jak se nám nebo vůbec tak jak jsou ---logické a srozumitelné..
Občas bereme různé věci jako samozřejmost a pro ostatní je to naprostá záhada...

@maximka33 no stavy - tak jestli můžu mluvit za sebe mě je dobře - díky bohu - jen začínám pociťovat nějaký diskomfort a tak se preventivně mažu lokálně mastičkou ☹ Jinak mě ničí únava včera jsem si šla lehnout v 8 večer - a jsem protivná jak činže 😀 😀

martinakl
5. zář 2012

@lenickan 48cm?? To je uz celkem dost, ne? 🙂 No ja vim, ze je to jen ODHAD, ale stejne bych byla klidnejsi, kdybych znala aspoň ten 🙂

turcice
5. zář 2012

@fykyska hod sem fotku testíku bejbeee 😉

maximka33
5. zář 2012

@fykyska jj ta únava k tomu patří. pamatuju si, že jsem usínávála u ordinace 🙂
@turcice to je těžký s tím Davidem.. navíc, když máš pořád srovnání se svými dětmi. ale třeba by něco mohly dělat společně a on by se od nich učil.

fykyska
5. zář 2012

@maximka33 No ale jinak musím zaklepat že dobrééé 😅 jen občasné pnuti v podbříšku - taková klasika doufám že to u toho zůstane a teda pupajz mi začíná vylezat já budu přesně ten typ břicho břicho břicho 😀 zatím jsem parádně nafouklá jako před MS

@turcice to po mě nemůžeš chtít 😀 stal by se ze mě bufeťák 😀 😀 já už jej vyhodila 😀 😀

turcice
5. zář 2012

@maximka33 taky jsem to zkoušela...ale nic moc výsledek..ale třeba je to i věkem ..možná prostě já mám jiný přístup..děti jsem vždy vedla k samostatnosti..a Dádovi ještě ted třeba manžela mamka čistí uši a stříhá nehty...jako on je slušnej a není drzej...to je zase dobré... 😉

maximka33
5. zář 2012

@turcice tak to tě chápu, náš Martínek je taky hodně samostatný na svůj věk, spí ve svém pokoji, nepočůrává se, ve školce je od dvou let, oblékne se, vezme jogurt z lednice, chce pomáhat v kuchyni. někdy šílím, když vidím ve školce mnohem starší děti, kterým rodiče všechno udělají a přitom odcházejí později než my 🙂))) jo a taky ho učím, aby se sám umyl, s tím byste s dádou asi měli začít 🙂))

maximka33
5. zář 2012

@turcice ale je pravda, že kluk je v pubertě, obecně s ním asi bude horší pořízení. jak dlouho u vás bydlí? přeji, ať se to jen a jen lepší 🙂

turcice
5. zář 2012

@maximka33 no fakt mě udivuje že mu musím říkat běž se umýt když měl trenal...umyj si vlasy atd..hotová jsem i byla když byl ve škole v přírodě na konci školního roku na 5dní a nepoužil ani jednou za 5dní čisté ponožky a slipy..to jsem šla do kolen..tričko čisté mu nevydrží ani den..pokaždé přijde že ho má od něčeho pokydané apod...a o tom čůrání jsem tady už psala....no snad to bude časem lepší 😉 ale to doufám že do té doby nevylítnu na max...

turcice
5. zář 2012

@maximka33 je s manžou od začátku co se rozešel s bejvalkou..takže i od začátku co jsem tady já..3,5roku

vanilka31
5. zář 2012

@martinakl Do 17.9. je ještě spousta času, neboj.

vanilka31
5. zář 2012

@froka Řekneš jí rovnou, že jsi těhu? Já bych ještě počkala a dala jí jen neschopenku, popř. řekla, že mám nějaký (ženský) problémy nebo něco jiného.

vanilka31
5. zář 2012

@leeena_4 Jé přeju hodně štěstí.

froka
5. zář 2012

@vanilka31 no jim by to bylo stějně hned jasný, když se mnou prožili ty dva potraty a taky je to k ním fér být úpřímná.

fykyska
5. zář 2012

@turcice Víš tak mě tak napadá oni jsou kluci v tomhle samej naschvál obzvlášť jestli je v takovým tom věku kdy je vzdor jeho nelepším přítelem...Chce to trpělivost - je fakt že s tema ponožkama a slipama to bych šla do kolen taky, ale na jednu stranu myslím si že jestli to dělá občas tak trochu naschvál mohla bys ho učit horem dolem a on si stejně řekne no jo porád - mluvila jsi o tomhle pohledu a pocitu s mužem ?? Jakože jestli si toho všimne i on nebo jestli je třeba David z útlého dětství na něco víc haklivý apod...
Ti povím mě když bylo 12 rozvedli se naší a já nevěděla čí jsem zkoušela jsem bydlet u táty a jeho nové paní ( byla to známá naší rodiny pozn.redakce pěkná pipina a ředitelka školky 😀 ) a teda já byla v takovým vzdoru a nepochopení že se divím že jsem to vydržela - svoje děti vedla k naprosté čistotě ale až prehnané - a vůbec jí nedocházelo že dělá hromadu prasáren kolem třeba jakože dětičky si museli vyčistit zoubky jasny to dá rozum ale stejným ručníkem co si utřely papulu musely utřít umyvadlo protože prý byla tvrdá voda - no a jak to pak asi vypadalo když si tu hubu do toho ručníku utřelo dalších 5 členu rodiny a pak umyvadlo 🙄 pak smejčení pavučin každej víkend nedej buh když byl drobek na zemi a co takové žehlení ponožek no mě bylo 12 a já žasla s jakou nenormálností se stará o domácnost ale že by vlastní parchantí uměly udělat něco samy - no to už né 🙄 🙄 hrozný co tím chci říct některé maminky jsou prostě takové a pak když dítě přejde do světa nebo s tatínkem k jiné rodině apod neumí si pořádně vyměnit ani ponožky protože je přece důležitější mít prádlo v komínku 😔

netrap se tím - on se to časem naučí a nebo hold budeš muset chvilku otravně chodit za ním a peskovat ač chápu že je to při nejmenším unavné ale třeba o to peskování časem přestane bavit a dojde mu že by měl dělat něco proto aby se to zlepšilo...

fykyska
5. zář 2012

@froka No tak to jsme na tom stejně Kačenko já chtěla aby v práci věděli že mám jen ,,nějaké" ženské potiže a dneska za mnou přiletěla účetní a říka tak co jak ti je a co co v kolikatym sji tak rikam jak to vís a ona no me je to jasny 🙄 🤐

turcice
5. zář 2012

@fykyska jj manža z něj taky někdy jihne..že nechápe některé věci jak dělá....když přijel z té švp tak taky nevěřila vynadal mu že je prase...nooo asi jak píšeš snad mu to dojde časem ale někdy je to fakt ůnavné mu všechno říkat..to fáákt jooo..no snad mě někdy nepošle někam 😉 😉

fykyska
5. zář 2012

@turcice Já si myslím že máš plné právo na to ho v takovým směru peskovat a vychovávát když to nezastala jeho vlastní matka - někdo ho to naučit musí... 😉 a kdybych já byla na tvém místě a chtěl mě někam poslat no to by viděl Sajgon 😀 neboj však on začne makat jako Švýcarský hodinky - a přeci jen pořád je to chlap 😀 Náše máma našeho tátu taky učila aby se myl víckrát jak 2x do týdne 😀 😀 ježiš ta když to teďka vypráví jak z něj rostla jak stará bába tchýně vařila všechno mastný měli doma bordel a máma dycky A JÁÁÁÁ SEKRETÁŘKA PAN ŘEDITELE A FORT ZA MNOU LEZL V MONTÉRKÁÁCH 😀 😀

turcice
5. zář 2012

holky už jste některá dělala rajčatovou italskou polévku z rajčat??nemáte některá receptík???A dejte tip co uvařit hladovým krkům když mám tady plátky cca 6ks vepřové kýty ,něco jako spíš omajdu třeba s rýží...mě nějak došly osobní nápady..tak třeba mě některá inspirujete 😉 😉

fykyska
5. zář 2012

je víš co já dělám když mam chut na rajčata - koupim hromadu rajských a k tomu papriky obyčejné zelené 2 větší cibule - špek nebo slaninu nakrajím oslimnejdřív hodim maso osmahnu na cibulce zasypu cervenou paprikou ne moc - podleju a pak do hrnce přidám zbytek všechno spolu a dusím dokovad vsechno není pekne mekké podleju ochutím koreni sul pepr cesnek propasiruju a zahustím bud moukou a nebo trosku mouky a smetanu 😵 😵 a s vepříkem a platkama - to u nás taky boduje stouchanej brambor s cibulkou a k tomu ty plátky osolit opeprit polozit na ne zampiony nebo houbicky a platek sunky a syru na kazde trosku sadla aby nebyly vysusene trosku podlejt a na pekacku do trouby 🙂 a nebo platky ochutit a podusit na houbách vypecenou stavu dolejz zahustit a omatlat v tom ryzi 😅 😀 Téda ja bych jedla 😀