Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

aagnes
21. led 2013

Holky, ve čtvr. jdem na screening a včera jsem dávala veškerou dokumentaci z minulého těhu dohromady, aby se v tom doktor vyznal a nebylo mi z toho moc dobře ☹ zase číst všechny ty věci, pak jsem tam našla větu, které jsem si nevšimla, že fotodokumentace byla provedena při pitvě, úplně se mi udělalo špatně. Vím kde ta patoložka má na netu stránky pro budoucí patology a má tam příklady a k tomu fotky, dřív jsem se na ně dívala a bylo to hrozné ☹ naštěstí ty obrázky nešli otevřít, ale když se tam najelo myší tak se ukázal obrázek malej.
Máme jít k doktorovi, který na mě minule nezapůsobil vůbec dobře, nechal ve mě studenej bezcitnej pocit a teď tam mám jít , vůbec nevím jak mě bude. Teď když jsem šla na gyndu v pátek, tak jsem měla z nervů průjem, pak jsem zvracela jak jsem se bála, slzy v očích při cestě tam a měla jsem co dělat, abych sotva šla. Vůbec nevím jak tam dojdu. ☹

maximka33
21. led 2013

@turcice hezké kulaťoučké bříško, to fakt vypadá na holčičku 🙂 s tím tabletem to teda naštve!!! doufám, že nebyl aspoň extra drahý.. muž chce synovi taky něco koupit, ale mě to přijde jako drahá neopravitelná hračka..

maximka33
21. led 2013

@aagnes Ani, to se ti vůbec nedivím, že tě to zase vzalo ☹ ty obrázky, to musí mít mučení... no a teď jdeš k jinému doktorovi? jenom na ultrzvuk ke screeningu nebo k němu chodíš pořád? je to nanic, když z něho nemáš dobrý pocit... nemůže jít s tebou přítel? se mnou půjde manžel.. rád uvidí prťouse na utz, ale navíc nám hrozí, že by mohli chtít odebrat choriové klky, to by mě píchli do břicha a potřebovala bych odvoz, takže partner je opravdu nutný. snad to nebude potřeba.

turcice
21. led 2013

@maximka33 jj holčička by byla potvrzena 2krát 😉 tak snad to vyjde..No tablet stál 1800kč..takže ani oprava se nevyplatí 😒

aagnes
21. led 2013

@maximka33 Luci, napadlo mě, že se tam znovu podívám na ty stránky, že kdo ví jestli tam taky nemá můj příklad, ale něco mi říkalo ať to nedělám. Já jdu k odborníkovi, je tam prý kapacita a asi tam budu chodit každej měsíc a musím si vzít všechny papíry z vyšetření atd. Ten doktor za to nemůže co se stalo minule, ale bohužel byl poslední co mi řekl tu hroznou zprávu a takovým způsobem, že je to jako když se ucpe vodovod. Roman tam jde se mnou, doufám, že nebude mít neodložitelnej kšeft, jela by tam se mnou švagrová, ale musely by jsme kus dojít pěšky a nebo šalinou a to bych nedala při mých nervech.
Odebrat choriove klky? to není plodovka? to je zase něco jinýho?

maximka33
21. led 2013

@aagnes to je dobře, že s tebou půjde Roman nebo švagrová, nebylo by dobře, kdybys tam šla sama. jj je to něco jako plodovka, ale dělá se to jen do 15tt, to je ještě plodovky málo, takže se odebírají plodové klky. plodovka je až od 16tt.

aagnes
21. led 2013

@maximka33 aha, brali mi ji den před porodem. Zavádění dilapanů do čípku bylo mnohem horší 😝 😨 Proč by ti to brali? mně gyn. řekl, že mi to brát nemusí, když nechci, ale to je názor jen jednoho doktora, že?

maximka33
21. led 2013

@aagnes předchozí těhotenství skončilo kvůli downova syndromu, tak to chceme ověřit. ale jen kdyby screening něco naznačil..

leeena_4
21. led 2013

@eva518 jo, to už dva týdny cvičím. Cm dolů trochu jdou, ale kila zatím ne a je to dost náročné na kolena, která mám zničená ze sportu.

aagnes
21. led 2013

@maximka33 aha, tak to jo. Od kamošky švagrová je po druhé těhu a vždy ji vyjde špatně krev, čeká druhýho kluka. Pak plodovka ukáže, že je všechno v pohodě. Říkala jsem ji, že asi má něco v krvi co ukáže, že je to špatné. Je to zajímavý. 😝

leeena_4
21. led 2013

@aagnes já tě naprosto chápu s tou obavou ze screeningu. Já šla podruhé na krev tam, co jsem byla poprvé a udělalo se mi tam tak špatně, že jsem se musela objednat do jiného centra a nechat si udělat screening tam.

aagnes
21. led 2013

@leeena_4 minule jsem chodila na kontroly úplně v pohodě a teď je to hrůza jak se bojím. No já doufám, že nebude ten doktor bezcitnej a aspoň se usměje nebo něco. Asi je v Brně možnost screeningu i jinde, ale nevím jak by se můj doktor na to tvářil. Sám mě objednal a taky s ním už mluvil o tom všem. Doufám, že se nebude na nic z minule vyptávat jako co sem špatnýho snědla a tak, že mi nebude nic připomínat. To byl taky ten doktor co řekl, že to mohlo být z jídla nebo z infekce.

leeena_4
21. led 2013

@aagnes mě bylo úplně jedno, co si o tom myslel můj doktor, který mi dal žádanku i doktoři v tom prvním CARu. Ale být tebou, řeknu mu, co máš za sebou (kdyby si to nepamatoval) a on snad bude milejší 😉

aagnes
21. led 2013

@leeena_4 dostane složku s papíry z veškerých vyšetření, tak to bude vědět. Já tam budu zase určo bulet a to nechci. Uvidíme jakej bude, dám vám určitě pak vědět.

eva518
21. led 2013

@leeena_4 aha 🙂 kila nejsou tak důležitá jako spíš objem, protože svaly jsou těžší než tuk.

@aagnes úplně chápu, že je ti zle. Já se klepala jak ratlík celou dobu na screeningu, přestože říkal, že je to v pořádku. Určitě sama nechoď. A co se týká odběru klků nebo plodovky, tak pokud ti vyjde hodně vysoko screening negativní, tak tě tam hnát asi nebudou. Aspoň mě to genetik tak řekl. Všechno bude dobré, uvidíš. A je super, že budeš každý měsíc vědět, že je miminko úplně v pořádku. Byla to pitomá náhoda a teď je určitě všechno ok.

eva518
21. led 2013

@maximka33 přeju ti, aby ti je brát nemuseli, ale chápu, že počítáš se vším. Já jsem to také tak brala, ale naštěstí na to nedošlo. Teď už zase přemýšlím nad genetickým ult co nás čeká za tři týdny. Je to prostě pořád, ten červíček, co kdyby...

aagnes
21. led 2013

@eva518 Já vím, že bude všechno dobré, ale ty nervy nejde ovládat však víš. Každej měsíc budu chodit tam a ještě ke svýmu doktorovi a měla bych zavolat doktorce z Bohunické porodnice, protože tam mi řekla, že až budu těhu, tak mě chce vidět. Acho jo, jak já bych si to chtěla užívat. 😒

eva518
21. led 2013

@aagnes to je jasné. Já jsem byla a jsem vystreslá furt, vždycky po kontrole na chvilku je to dobré a pak než slyším, že je to v pořádku, tak mám zase strach. Jsem trochu zchizofrenní, protože si jednu chvilku říkám, že je přece všechno v pořádku a pak mě napadá a co když ne... No prostě magor, no...
Mě hodně pomohlo to, že se mnou na každou kontrolu chodí muž. udělá si vždycky čas aspoň tak, že je se mnou v čekárně a při vyšetření a pak zase maže do práce.
Nemyslím to zle, ale spousta těch dr.je prostě zvědavých, protože těhhle případů moc není.. ☹ mě se teda vyptávájí skoro vždycky, ale si už to neberu zle ani osobně, prostě je to jejich práce..

kolino
21. led 2013

@aagnes Ahoj Aničko, moc budu na tebe ve čtvrtek myslet! ničeho se neboj máš tady naši velkou podporu, všechny tety koníkovky ti z celého srdce přejeme krásně zdravučké miminko, takže zažeň špatné myšlenky...bude zdravé miminko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tfuj tfuj tfuj pro štěstí!!!!!! ♥

slunycko
21. led 2013

@fykyska Ahoj, mám pár dotazů ohledně tvýho mimoděložního těhotenství 🙂 Ten vejcovod i s obsahem ti vzali laparoskopicky, nebo ti řezali břicho? Mě břicho řezali, mám od pupku dolů jizvu a na pravé straně jsem měla dren. Za jak dlouho po zákroku jsi šla zpět do práce? A za jak dlouho jsi dostala pak menstruaci?

fykyska
21. led 2013

@slunycko Ahoj, mě ,,velkou" operaci udělat nemuseli protože mě vejcovod díky bohu nestačil prasknout tudíž nepotřebovali tolik prostoru na odsávání krve z dutiny břišní atd takže nebylo třeba dělat tak ,,invazivní " zákrok... Udělali mě to laparoskopicky takže mám 4 jizvy po břiše a tu největší asi ve velikosti 1 cm ...
Operovali mě 27.3 domu jsem šla 28.3 a do práce jsem se vracela 9.5.2012 co se týká krvacení já krvácela velice silně po zákroku zřejmě protože operace byla v termínu MS kterou bych normálně měla nebýt těhotná.je tedy možné že se tím MS spustila težko řici ale krvácela jsem ... a od tohodle silného krvacení jsem MS dostala přibližně do 30-32 dní ... 🙂 takže v podstatě měsíc od operace - ale potom jsem to měla asi dva měsíce dost nepravidelné 🙄

aagnes
21. led 2013

@eva518 tak to mě taky napadá, že co když ne ☹ ale jak to ovlivnit, aby to do hlavy nešlo 😖 Roman asi taky už bude muset se mnou jezdit, protože to nedávám. Doufám, že si ty papíry nebude chtít nechat, protože jak je dám z ruky, tak o ně příjdu. Mně nevadí o tom mluvit, ale doufám, že mě nebude nějak strašit.

@kolino děkuji 🙂 vím, že u vás mám velkou oporu a jsem ráda za to, že vás mám holky. Jak zahnat špatné myšlenky, jak? ráda bych je zahnala. V červenci nebo srpnu budeme mít konečně zdravé miminko 🙂 věřím tomu. 🙂

martinakl
21. led 2013

@turcice No ja posledni asi mesic a pul pribrala 7kg 😀
@maximka33 Jj, jeste kojima snad jeste nejakou dobu budu...

kolino
21. led 2013

@aagnes tak jak zahnat myšlenky? 😀 tak to mi prosím taky někdo poraďte....lehko se to radí horší se to plní...jak do příštího čtvrtku to jen vydržet a nezbláznit se 🙂 vím, že už to nemůžu ovlivnit a je to jen na přírodě jestli to vyjde nebo ne, ale to čekání a nemyslet nato...jsem bez práce takže celý den mám jen pro sebe.

eva518
21. led 2013

@aagnes tak pokud chceš mít jistotu, udělej si kopie. Protože dostat pak papíry zpátky není lehké.. I když by ti měli dokumentaci nechat, kdybys šla zase někam jinam a potřebovala ji ukázat někomu jinému. Ale nespoléhala bych na to.
Strašit tě snad nebudou, když není čím. Každý dr. se hned sichruje - mě teď hned na začátku dr.řekl, že musíme počkat na nějaké větší závěry aspoň do 14tt a pro větší jistotu do 20tt.. 😒 taky se mě to tehdy dost dotklo, ale teď to chápu. je to těžké..
Kdybych přišla na to, jak na tyhle věci nemyslet, dám vědět 😉 @kolino

eva518
21. led 2013

@kolino za pár dní budeš testovat 🙂 těším se na // 😵

aagnes
21. led 2013

@eva518 Kopie ať si udělají oni 😀 já už si to obstarala, nedám mu nic. Neradi něco slibují a pěkně drží při sobě, ale to chápu. Ve čtv. budu poslední den 13tt, tak ufidíme. Věřím, že to bude dělat poctivě, že to neodflákne. Přemýšlím zda jít na 3D nebo ne, i když jsem zvědavá jak opice 😀

vy půjdete holky na 3D?

eva518
21. led 2013

@aagnes já jo - jsme objednaní 12.2 na velký ult k Polákovi, tak mu řeknu, že chci udělat fotky 3D. On to používá při vyšetření, je prý líp vidět detaily, takže stačí jen říct, že chci udělat nějakou pěknou fotku a bude to 🙂 není mi líto těch peněz, bude to památka, tak co 🙂

maximka33
21. led 2013

@aagnes Ani, říkám si, že základ máme v hlavě, nepřipouštět si smutky, strachy dřív, než by mohly přijít!. moc a moc věřím. jsem teď taková spokojená a vyrovnaná, je to fajn pocit. za týden to bude ještě lepší. a věřím tomu, že tyhle ty hodně špatné věci se nestávají dvakrát za sebou, to je moje útěcha.

aagnes
21. led 2013

@eva518 tak to máš dobrý, že se s ním dá takhle domluvit. V brně to asi takhle nepůjde, protože by přišli o 1000kč. Mám Simonku na DVD a je to nádhera, nevím zda jít do toho znovu. 🙂

Luci já si u malé vůbec nepřipouštěla, že by se něco mohlo stát, ani mě to nenapadlo a jak jsme dopadli a teď? to nejde si už něco takového opět nepřipouštět. To nám říkala i doktorka, že takovou smůlu mít po druhé nemůžeme, že by to nebylo fér.