Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
17. dub 2010

no liptonek má v albu krásné // už i na mamatestu

herbie
17. dub 2010

gambri ja vubec nemerim takze neporadim no holky si maj asi co rict 🙂 jako jsem volala domu mluvila s mamkou a to je desny se me ptala a co nejaky novinky? co miminko uz je na ceste nejaky? ☹ takovy otazky mam casto od kamaradek a znamejch po tom potratu se porad ptaj hruza tak ani nevim co jim odpovedet.....jeeee no vidis taky si musim vzit vitamin prenetal bych zapomela....gambri a kdy se dozvis teda jestli se povedlo nebo ne? asi mi to obcas unika tady 🙂

herbie
17. dub 2010

holky ja zatim nachazim // ovu testech ☹ ale co ty tehotensky tam je snehobilo 😅 🙄

gambrinuska
17. dub 2010

asi za 14 dní, ale myslim, že budu čurat na papírky pravidelně ta za týden 😀 😉 nevim jestli to znáš, ale u mě to je taková úchylka 😀
znam to ptaní a ted mě štve že jsem tovůbec někomu říkala s tim UIU, furt jsou všichni zvědavý a já na to už nemam ani náladu 😠

gambrinuska
17. dub 2010

tak s tim nepomůžu já ty svoje první // našla asi po 9 měsících a ted to je zas 5 a nic, a ovu testy jsem ještě nekoupila, radši jsem sse svěřila doktorům
ty jsi v USA pracovně, rekreačně nebo provdaná nebo trvalka 😉

jane84
17. dub 2010

herbie dívala jsem se do tabulky, že jsme na tom stejně, potrat v srpnu a od té doby sněhobílo. mě se naštěstí nikdo neptá, skoro nikdo nevěděl, že jsem byla těhotná a potratila a moc lidí neví, že se snažíme. za což jsem hodně vděčná, protože bych se jinak zbláznila, ale dělat jako že se nic neděje, když ti pořád někdo hlásí těhu je taky naprd

herbie
17. dub 2010

no to vis ze to znam 😉 ja pokazdy nevydrzim a pred ms jsi udelam test a samozrejme nic .... drzim ti pesti at ti do dopadne dobre ty brdo 9 mes to je taky doba vid no ja uz ted tahnu na 6 mes a nic pred tim to bylo za 2 mesice krasny // a ted se to tahne hruza .... ja jsem v usa 9 let ted uz nastalo asi litam do ceska tak 3 do roka nejdriv jsem byla jenom na navsteve a zustala jsem uz ani jsem netusila ze tak dlouho nechtela jsem tu zit, ale uz jsem si zvykla a do ceska se fakt zatim jenom tak podivat zit bych tam asi nechtela neee ted mozna jednou 🙂 .... takze za 14 dni gambi mozna budes hlasit // moooc bych ti to prala ja jsem akorat premyslela jakej by to byl pocit zase videt na testu // asi omdlym stestim az je tam nekdy najdu 🙂

herbie
17. dub 2010

jj jane potratila jsem 13 srpna v 7 tt

gambrinuska
17. dub 2010

taky nevim jestli až je zas někdy ty // vytoužené a zároveň prokleté čárky uvidim, jestli budu víc štastná nebo ustrašená ☹ 😔

gambrinuska
17. dub 2010

holky já jsem ani pořádně nevěděla že jsem těhu, 1 týden // a za 14 dní na revizi, krvácení a klesající HCG, jen mě sere, že mě poslali na revizi, opravdu nebyla nutná 😠

herbie
17. dub 2010

no prave .... ale ja jsem se poprvi hrozne bala a jako jsem tusila ze to asi nedopadne dobre, ani jsem nebyla zkusena delala jsem hodne veci ktery bych ted uz nedelala jako jezdila na kole hodne sex byl hodne a normal zadnej pozor jsme si nedavali obcas jsem si dala vinko sklenicku jenom jedla vsechno nezdravi 🙂 ted kdybych byla tak prvni 3 mes budu hodne opatrna i kdyz je fakt ze kdyz se ma neco stat tak se stane ale tusim ze by to ted uz mohlo vyjit dobre a hlavne jsem ani nevedela pred tim ze mam krev spatnou mam A negativni a hned na zacatku jsem mela dostat injekci protilatky jenze tady mi ty idioti krev nebrali az nekdy v 6 tt a to uz bylo asi pozde pritom jsem sla k doktorovi kdyz jsem byla 2 tt prisla jsem na to brzy

jane84
17. dub 2010

no já vlastně našla // na testu, ukázaly se mi až v tom 6 tt a druhý den jsem začala krvácet a potratila, to mě ještě doktorka trochu vyděsila mimoděložním, ale to se neprokázalo a byl to "pouze" potrat

herbie
17. dub 2010

jeeee no to jo teda ja jsem mela samovolnej potrat doma proste jsem zacla hodne krvacet kusy ze me litali a sama jsem se vycistila nic mi nedelali a pak jsem druhej mes na to dostala normal menstruaci presne na datum alespon v tomhle jsem mela stesti

jane84
17. dub 2010

herbie s tou krví jsem to moc nepochopila, přítel má pozitivní?

herbie
17. dub 2010

az v 6tt se ti ukazaly ? me se ukazali ve 2 tt kdyz jsem byla delala jsem si test co jako ti ukazi 5 dni pred ocekavanou menstruaci

jane84
17. dub 2010

proto jsem teď pořád trochu doufala, že by to klaplo

herbie
17. dub 2010

no ja mam krev ... A negativni minusova.....a kdyz mas negativni krev minusovou tak ti musej pichnout protilatky kvuli sobe i miminku pak potrebujes jeste pred a po porodu tu injekci....kdyz ma pritel pozitivni tak to mas dobry....kdyby jste meli oba minusovou tak pak po porodu by museli miminku hned vymenit krev....ja doufam ze muj pritel ma taky +

herbie
17. dub 2010

moje mamca ma krev B negativni a tatka ma A plusovou... takze ja jsem to asi zdedila po obou

herbie
17. dub 2010

takze me rekli u doktora ze hned jak zjistim ze jsem tehotna tak musim prijit na tu injekci a nejlepsi je kdyz ti ji daj hned co nejdriv 2-3 tt

jane84
17. dub 2010

no jestli mluvíš o Rh faktoru krve, to je trochu jinak ne 😕 pokud máš ty negativní a přítel pozitivní, tak mimčo může mít buď negativní krev po tobě nebo pozitivní po něm. kdyby mělo pozitivní, tak je potíž v tom, že některé buňky přes placentu projdou a ty si na pozitivní od mimča vytvoříš protilátky,ale to se stane hlavně při porodu a problém by byl u druhého dítěte, kdy by ty protilátky to druhé dítě napadly.

herbie
17. dub 2010

no jasny tak to myslim doufam ze ji bude mit po priteli pozitivni ..... ale kdyz jsem mela uz potrat tak ted to bude jako kdyz budu mit 2 dite ? nevis?

jane84
17. dub 2010

tak tohle mě teď začalo zajímat, protože já jsem 0 negativní a přítel je stopro pozitivní a každé naše dítě bude s největší pravděpodobností taky pozitivní

herbie
17. dub 2010

jeeeee jane takze mi jsme taky tak na stejno vid jak krev tak potrat hahahahaha no nemame to lehky 😀 ale zase jsem cetla clanky ze zensky s negativni krvi maj vic deti a zadnej problem mamca ma 3 deti a zadnej problem asi zalezi jaky budem mit stesti nooo 🙂

jane84
17. dub 2010

tak jsem teď našla, že i potratem vyvolá tvorbu protilátek, takže se to počítá jako 2 dítě, jen jde o to, jestli má dítě už tak brzy krvinky vyvinuté i s těmito faktory, ale to zalovím v knihách, těchto imunologických zdrojů mám doma dost

jane84
17. dub 2010

no možná jsi na tom o něco líp, já tenkrát žádnou injekci nedostala, takže je možný, že mám v sobě protilátky a otěhotnět nemůžu z těchto důvodů. a to bych tady asi mlátila hlavou do zdi

herbie
17. dub 2010

no jasny ja jak jsem potratila tak oni akorat meli ty vysledky krve moji a hned mi soupli dve injekce do ruky a jednu do zadku a doktorka mi rekla ze jak zjistim dalsi tehtoenstvi tak musim hned k doktorovi pro tu injekci

herbie
17. dub 2010

pro ti protilatky kvuli mimcu

herbie
17. dub 2010

jo a dali mi i karticku takovou bilou kde mam ze jsem rh negativni a je to pro tehotenstvi

jane84
17. dub 2010

tak to abych si zašla na odběry a nechala zjistit ty protilátky, když jsem tu injekci nedostala 😠 ☹

herbie
17. dub 2010

no asi jo bude to alespon pojistka a nebudes nad tim premyslet kdyz nepujdes 😉