Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
16. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii znám jednu holčinu, která podložku měla a zachránila jim mimčo. Je to třeba jeden případ ze sta, kdy je potřeba, ale určitě ti přidá trochu klidu. Nemohla by sis třeba půjčit nebo levněji odkoupit od někoho z rodiny nebo přátel, kdo ji má a už nepoužívá?

tiburcia
16. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii u nás ji půjčují v porodnici, mám pocit že na půl roku za 500 Kč..zkus se poptat.

martasl
16. srp 2011

zzzzuuuuzzzziiii-určitě bys ji sehnala z druhé ruky.a určitě bych ji pořídila.když jsem měla holky mrńavý,tak nic nebylo a věčně jsem stála u postýlky a poslouchala jestli dejchaj.kolikrát jsem do nich musela drbnout,jestli jsou na živu,kolikrát to jinak nešlo poznat.o klidním spaní nemohla být ani řeč.takže jsem pro podložku.a pak ji zase můžeš prodat.když jsem byla naposledy těhu,tak jsem měla slevovej kupon na ten monitor v té dárkové krabičce od doktora.sleva dělala 1000,-.už to tam není?a co jména,už máte?

jani-feldy nejsou špatný auta,taky jsme měli a spokojenost.hlavně že bude čím jezdit.

lichtakova-teda to je něco,jak se ti to krátí.co partner,půjde k porodu a už začíná nervačit??většinou jsou chlapi z toho víc vedle jak ty ženský... 😅

tiburcia-a jak je tobě??kdy jdeš k doktorovi?v kolikátém týdnu vlastně jsi??

zzzzuuuuzzzziiii
16. srp 2011

taky nam ji asi nikde nepujci... copak, penize se nejake najdou, spis porad premyslim, jak to ty nase mamky driv vsechno zvladaly, kdyz nemely tolika vymozenosti, co je tedka. Ja uz to nemam kam davat a to mam fakt jen ty zakladni veci 🙂

@jane84 prave, nerada bych pak neceho litovala...

@martasl jmena to je katastrofa 🙂 uz byly favoritky Adelka, Viktorka, Agata, ale ani v jednom jsme se neshodly. Ted se mi minuly tyden libila Verunka, ale manzel prisel s Dorotkou a to se mi docela libi. Ale rozhodnuto stale neni 🙂

tiburcia
16. srp 2011

@martasl cítím se unavená, jsem v 9tt a jdu na ko až v září 😉

@zzzzuuuuzzzziiii jako taky měly dost věcí ve výbavičce, to si nemysli...a ten monitor je super věc, dřív opravdu doma miminka umíraly, nešlo tomu předejít 😔 tak proč to dneska nevyužít 😉

fram
16. srp 2011

@jane84 ať se vám v autíčku dobře jezdí. MM pořád taky pokukuje po něčem lepším, ale nemáme nárok. Jezdíme meganem a já jsem naprosto spokojená. Už je mu taky 10 let 😅
@zzzzuuuuzzzziiii já monitor dechu nemám a neměla jsem ani u kluka. A pořád přemýšlím jestli jo nebo ne. Půjčila by mi kamarádka.

endie
16. srp 2011

ahojík
konečně sem se dorvala k notasu tak můžu napsat 😀

můžu poprosit o změnu let v tabulce je mi uuuuuuuž 25 😀

co jahudka nevíte?

jinak ohledně monitoru, já na nho nedám dopustit, zachránilo mi o malou, špatně jako miminko polikala sliny a často se tím zakuckavala, jednou sem jí položila do postýlku, odešla, no mě to přišlo jako bych se jenom oočila a monitor začal ječet, malá přestala dýchat, ješt že byl chlap doma, je policajt takže umí první pomoc,tak jí rozdýchal a pak smr nemocnice a ńejspíš to byla ta slina zas a opět ale nebýt tenkrtá monitoru tak nechci ani pomyslet 😔 takže zamně určitě jo 😀

jane84
16. srp 2011

@endie tak to blahopřeji k narozeninám. Ale musím tě trochu zklamat, je prokázané, že od 25 let se stárne, až tě občas zabolí záda nebo klouby, tak víš proč 😀

endie
16. srp 2011

@jane84 děkujiiii, měla sem je před 14 dny, no mě to příjde že mě bolí vše momenálně, takž asi už fak stárnu 😀

denousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mpetula
16. srp 2011

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit. Ještě stále marodím, ale už je po mrše, tak se začínáme pomalu zase snažit 🙂
@martasl Marti co ty, jak jste využili profouknutí, doufám že pořádně a že zahlásíš // 🙂 Bylo by to super 😵

martasl
16. srp 2011

endie-ježíš,to muselo být hrozný s tou malou.si nechci ani představit a už v žádným případě zažít.a dodatečně samozřejmě všechno nej k narozkám.jééé,krásnejch 25,kde jsou ty časy,hned bych to vrátila 🙂

fram-jednoznačně pro monitor.když by ti ho kamarádka půjčila,tak proč ne.sychr je sychr...než aby se stalo neštěstí...

mpetula-no já pochybuju,že se zadařilo a že vůbec byla ovulace.mám divnou bt,nějak nízkou.takže s tím nepočítám,je to jak naschvál.ale doufám a moc ti přeju,že se vám teď zadaří 😉

mpetula
16. srp 2011

@martasl A to se ti stává časteji, že třeba neni ovulka? No uvidíš, třeba budeš zrovna mile překvapená 😉 🙂 ještě neni nic jistého 😉

martasl
16. srp 2011

mpetula,ani ne.možná je to ještě rozhašený z té operace.no v záloze mám ještě clostil.s překvapením se nepočítá,prostě cyklus zase na nic. ☹

hani811
16. srp 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Bohužel mě potkal zamlklý potrat. V pátek 12.8. na běžné kontrole na UTZ doktorka zjistila, že přestalo bít srdíčko. Byla bych bývala 9+5 a plod zůstal cca na 7+3 a já neměla vůbec žádné příznaky ničeho špatného, jen mě si dvakrát před 14ti dny trochu bolelo břicho jako před menses, jenže bylo to tak málo, že jsem tomu nevěnovala pozornost. A mimo to jsem se teda cítila celou dobu hrozně slabě, jak kdybych měla chřipku nebo tak ... No byl to šok, ačkoliv když si to v hlavě zpětně promítám, jak bych něco dopředu tušila, že to nebude dobrý, nevím no ... o víkendu jsme to chtěli oznámit rodičům a místo toho jsem v sobotu zamířila do Motola na revizi. V neděli mě pustili, "naštěstí" mám zrovna dovolenou, tak trochu polehávám, aspoň nemusím do práce. Teď nějak vůbec ani nevím, jak mám počítat dny cyklu, jestli až od MS, až přijde nebo už ode dne revize. A vůbec nějak nevím, co se sebou, cítím se tak nějak zbytečně nebo jak to říct ... ☹

fram
16. srp 2011

@martasl třeba ovulka byla, vůbec jsi o tom nemusela vědět. Držím palce 🙂
@hani811 určitě se přidej,snad ti trošičku pomůžeme. Je mi líto, že tě to taky potkalo ☹ Umím si představit, jak se cítíš. Ta prázdnota po revizi je hrozná. Dny cyklu zatím nepočítej, počkej na první ms, měla by přijít 4-6 týdnů po revizi, ale někomu to trvá i déle.

martasl
16. srp 2011

hanis811-je mi to moc líto ☹ ☹ ,doufám,že ti tady aspoň trošku pofoukáme srdíčko a dušičku...

fram-ty jsi ještě 2v1??tak kdy už to bude,se mooooc těším na foto a na krásnou zprávičku.a hned tě bude následovat lichtakova-to bude mrňousků 🙂 .ze snaženíčka nic nebude,mám ty bt už 2 dny nízký a moc vysoko se taky nevyšplhaly ☹ 😠 .tak snad příště....

lorreine
16. srp 2011

@hani811 Ahojky, je mi to strasne luto....viem, presne, ako sa citis. Sice som nebola na revizi, pretoze slo o samovolny potrat, ale aj tak viem o com hovoris, ked pises, ze sa citis zbytecne. Presne tak som sa citila aj ja. Hovorit, co pomaha, je na nic. Treba sa poriadne vyplakat....ale urcite bude lepsie. Vidis, ze holky tu veselo klebetia o vsetkom moznom...Drzim palce.

hani811
16. srp 2011

@lorreine @martasl @fram
díky moc za podporu, přijde mi, že den ode dne je to lepší 😒 , ale manžel dnes odjel k rodičům, aby vyzvedl nějake veci, kdyz jsme tam o viken.nejeli, a hned je to horsi, nejak nemuzu byt ted vubec sama bez nej. A predstava, ze budu muset v pondeli do prace, kde se mnou pracuje kamaradka, ktera za 3 tydny odchazi na materskou, me uplne desi ☹ Brecet mi ani uz nejde, odbrecela jsem si to v patek a v sobotu a pak asi dosly uz slzy ... nejhorsi je, ze clovek premysli porad nad tim, co to mohlo zpusobit, jestli jak jsem se citila spatne a slabe, jestli jsem nemela nejakou vnitrni infekci, ktera to zpusobila nebo co, ale zjistovat se pry nic nebude, kdyz to bylo poprve, to me hrozne mrzi ... priste budu na nervy dvakrat tolik a to se rika, ze se tehotna nema stresovat ...

lorreine
16. srp 2011

@hani811 asi si každá musíme prejsť fázou, kedy sa zamýšľame nad tým, čo sa asi tak stalo, či sa tomu dalo zabrániť alebo nejak inak to ovplyvniť....tiež som si nad tým lámala hlavu. Ale na nič aj tak neprídeš. Myslím, že ťažko sa nájde príčina...Do konca I. trimestra je to "normálne" - to povie každý doktor. Tiež som si chcela vydupať rozne vyšetrenia, ale povedala som si, že to skúsime ešte raz. Nepridalo by mi na pohode, ak by som behala po doktoroch a aj tak by nič nezistili. Je pravda, že by bolo lepšie, keby bol manžel teraz stále pri Tebe...moj bol a choval sa(aj chová) skvele. Drží ma nad vodou. Inak je normálne, že budeš citlivá na tehotné alebo na maminky s deťmi.

martasl
16. srp 2011

hani811-a to ti doktor nevystavil neschopenku,aspoň na pár dní?většinou to není problém.ještě se na to doktora zeptej,že se prostě necítíš moc dobře.za zeptání nic nedáš,stejně musíš určitě na kontrolu,ne?

fram
16. srp 2011

@martasl rodit plánuju od 27.8. až bude mít mm dovolenou. 🙂

hani811
16. srp 2011

@martasl no v nemocnici mi neschopenku nedali a na kontrolu tam mam prijit jen v pripade obtizi nebo komplikací, takze pokud bych chtela neschopenku, tak asi jedinek obvodakovi nebo k me gynek. Ta mi rekla, ze na kontrolu mam prijit az po první MS 😒 ... tento tyden mam dovolenou (vyslo to, jak kdyby ten zakrok byl planovanej), aspon to v praci nikdo nevi a rada bych aby to tak zustalo, navic po kolegyni musim prebrat dost prace, nez odejde a budeme na to mit cca tyden, aby mi to predala, tak se tomu nastupu do prace nevyhnu (ledaze by mi zaclo byt opravdu zle) 😒 ... Doufám, že se do neděle ještě nějak seberu a bude to v ramci moznosti v pondeli ok, ted bych tam ale jeste nesla, ani kdybych musela ...

lorreine
16. srp 2011

@hani811 Ja som šla do práce 2 dni po potratu (bez revize)...v sobotu som potratila a sla som v utorok. Pondelok som sice pracovala, ale mala som home office...to bolo v pohode. Ale v utorok v práci som sa necítila dobre. Potom ale nejak som sa zase zaradila do pracovného procesu a nejak to šlo. Hlavne som trochu tiež myslela na niečo iné. Ale veľa času som aj tak trávila práve tu na diskusi. Sama sa rozhodni ohľadom práce...a nemysli na to, že musíš prebrať zodpovednosti po kolegyni...mysli hlavne na seba. Polož si otázku, že ak Ťa niečo trápi (čokoľvek), práca Ti pomáha alebo Ťa rozčuluje? Podľa odpovedi sa rozhodni...

martasl
16. srp 2011

hani811-připadne mi to divný,ještě jsem neviděla,aby po takovém zákroku šel někdo hned do práci,když opomenu tvoji dovolenou.o psychyce ani nemluvím....ale je to na tobě a tvém pocitu.

holky,narazila jsem na tuhle diskuzi a dost mě to vytočilo.někteří lidi jsou na pořádnou ránu 😠 😠 😠
http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/teh...

martasl
16. srp 2011

lorreine-teda,tak já bych to v práci tak brzo po potratu nedala.potratila jsem v 17 týdnu a psychycky jsem na tom byla hooodně zle.do práce jsem se vracela po měsíci a ještě to bylo hodně zlí...ale máš pravdu,někomu ta práce a jiné cvrkot v ní pomůže.

lorreine
16. srp 2011

@martasl To som teda neverila vlastným očiam, keď som ti čítala. Z tej paní by mal teda radosť asi len Hitler...

winterska
16. srp 2011

@hani811 je mi velmi líto, že se ti to stalo - ber to tak, že tu mimi prostě ještě nemělo být! Zatím jsi ještě necítila žádné pohyby atd.. Já přišla o malé před 2 měsíci po 5 letech snažení a taky jsem se s tím musela smířit. Naštěstí jsem už při těhu měla PN a gyndr mě nechala měsíc doma - už nepláču. Jestli se ty necítíš na práci, zkus se domluvit se svou gyndr. že se opravdu do práce necítíš jít do práce.. snad ti PN dá. Jestli ano, je fakt, že ti práce může zapomenout.. Jinak cyklus se ti má obnovit po 6 týdnech (jsi v šestinedělí - nesexovat, nekoupat se!), pak ti jednoho krásného dne začne bolet celý spodek až do zad a přijde ti ms! a pak s chutí do dalšího snažení 🙂

hani811
16. srp 2011

@martasl jo ta diskuze je husta, resp. je dna prispevovatelka, to až člověk valí oči, co z ní padá za názory 😕

Asi se rozhodnu, jestli pujdu do prace az v nedeli, bud to bude ok nebo ne a skocim si pro neschopenku, na druhou stranu doma budu sama a mozna me to bude uzirat jeste vic a v praci nebudu mit cas na to myslet ... uvidim, jeste mam par dni cas 😒 ... u tebe chapu, ze to muselo byt hrozne, prece jen v 17.týdnu už je to úplně něco jiného, alespoň mě to tak přijde ☹ ... navíc jsem měla pořád takovej divnej pocit, jakoby mi nějaký hlas v hlavě v zadu říkal, že něco není ok, ale vždycky jsem ho zahnala a snažila se si to nepřipouštět ... kdyby tak člověk věděl, co ho čeká, už mě napadlo, že snad zajdu za nějakou kartářkou, ale na druhou stranu, mohlo by to ovlivnit moje rozhodování, no nevím ... 🙂

martasl
16. srp 2011

lorreine-a to je o stránku nebo dvě dál další magor.takový lidi nechápu,zajímalo by mě,jestli by kryplama nazývala svoje děti,kdyby měly problém s plodností.