Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
1. črc 2011

@jahudka80 já už mám skoro vypráno a vyžehleno 😅 ale ještě nemám nakoupeno vše, co potřebujem, takže práce mě ještě čeká dost 🙂
@kopretina82 nemůžu ani uvěřit, že už budet mít půl roku 🙂
@daniela699 můj kluk byl taky otesánek, během šestinedělí jen kojením přibral více než 2 kila 😀

fram
1. črc 2011

@jane84 vy jste tam dole v tabulce tak seřazený, že už to sakra někomu vyjít musí

marulinka
1. črc 2011

ahoj holky
@safea7 mně 1MS přišla za 6týdnů...je to dlouhý,ale neboj,dočkáš se 😉
@hanysek.hanysek nám řekly dodržet šestinedělí..a těhu až za 3-6měsíců..ale v tom sme je neposlechly,hupsly sme na to po 1 MS,2MS došla,3už ne 😅
holky držím vám všem palce,ať to brzy klapne 😉
@winterska já sem samej pupínek i v těhu-jak puberťačka 😖
@meiki tak hlavně že mimísek je v pořádku 🙂
@a.j.a. @kopretina82 @daniela699 dětičky vám za chvíli začnou běhat-to miminkovský období tak rychle letí: já nedávno rodila a už to bude školačka 😀

marulinka
1. črc 2011

@fram ty už taky vypráno a vyžehleno?? no budu se na to muset po neděli taky už vrhnout 🙂
jane84 jako 3sudičky..držím vám palečky 😉

meiki
1. črc 2011

holky dekuji za podporu, dneska uz jsem celkem v poho, pote co jsem zjistila, ze nejsem jedina a hlavne zatim se nic nedeje, je to prevence a urco za 2 tydny uz budu psat, ze je to na pohodu, to pichani, jen bych asi to rada fakt hodila na manzu :o), ja se totiz nemuzu divat ani jak me nekdo picha, vzdy kdyz mam dostat injekci nebo odebrat krev, tak dam hlavu stranou a pak uz se divam, jak krev tece, ale pichnuti, to nemusim :o)

meiki
1. črc 2011

@safea7 kamaradka se dockala az po 8 tydnech, ale vzala to, ze uz cekala ty 2 mesice a hned se zacali zlehka :o) snazit a dalsi ms uz se nedockala a ted je vse ok

jahudka80
1. črc 2011

@jane84 jojo chtělo by to a kliďo i 3x // vy stěma 2009 byste se už měli přesunout do horní tabulky 😉 budu držet palečky a myslet na vás 🙂
@daniela699 😀 😀 😀 tak jsem se zasmála otesánek a ještě mu nadělili 2x hlas 😀 😀 😀 jojo hold se umí napapat 😉
@fram no já si říkala jak vše mám a pak najednou zjišťuji co mi vše chybí, ale jsou to jen drobnosti, no drobnosti za ktré člověk nechá v lékárně a drogerce 1000kč 😅
@marulinka jojo vrhni 😀 😀 😀 já už mám mimi věci taky v komodě vyprané vyžehlené. A až bude pařák (teď to tedy nehrozí) tak vyperu dětské deky, fusak a kočárek. Ale to musí být fakt teplo ...
@meiki já se tedy nekoukám ani když mě píchaj a ani když teče krev 😀 koukám raději jinam 😀

hanysek.hanysek
1. črc 2011

Tak sem byla dneska na gyndě. Stehy mám vytáhnuté- říkal že mi je hodně utáhly, taky to docela bolelo, když je vytahoval. Ultrazvuk dělal přes břicho, abych přes pipku nedostala infekci. V nemocnici mi řekli, že nemám sexovat 14dní a dnes mi řekl, že mám dodržet šestinedělí!!! Hm.. takže šest týdnů bez sexu a já mám na sex chuť už teď ( prej chlap bude prosit, ale nemám prej ani na krajíček, prej ať si to okřápe o radiátor:o) !!!) takže hnus. Dle ultrazvuku je to v pořádku, za 14dní mám přijít na kontrolu, i když za sebou nebudu mít ještě menzes, ale chce mě vidět. Mám dírku na děloze, která se prý bude rychle hojit. Jinak sem se ptala, kdy můžeme začít dělat miminko a on řekl, že neví jak spěcháme- já sem mu řekla, že sme chtěli mít děti u sebe, a on že na podzim nedoporučuje, že to je nejvíc potratů, tak mi doporučil až únor březen. Takže super. Nesmím jet za 14dní pod stan, nesmím ani do hotelu ( chtěli sme jet na víkend jak jezdíme do westernoveho městečka), sem mu říkala, že jsou tam normální sprchy, ale prostě mi to zakázal. Takže nikde nejedeme, nesmíme sexovat, nesmíme otěhotnět. Co víc si přát? A vlezla na mě chřipajzňa!!!!

jahudka80
1. črc 2011

@hanysek.hanysek No nevím ale ten tvůj doktor se mi zdá divnej, s 6ti nedělím to chápu... no ale to ostatní a jako že nedoporučuje otěh.že je nejvíc potratů, no nevim to se mi fakt zdá divné, myslím, že to nezáleží na období ... já potr.v zimě prostě jsem dostala angínu horečku a bylo. A proč bys nemohla do hotelu to je fakt divné jako že se nesmíš koupat třeba bazén, vana to bych pochopila, ale proč bys nemohla někam vyrazit. Klidně jeďtě potřebuješ se hlavně odreagovat. A s těma kecama : prej ať si to okřápe o radiátor .... jsem já u bejvalého gynekologa zkončila, fakt mi někteří gyn.příjdou jak úchyláci. Já nemohla rok otěhu a on že máme málo sexu a když jsem mu řekla že né že si hlídám plod.dny a v těch se většinou milujem každej den tak na mě zas vyjel že toho chlapa strhám a že se mu nestíhaj tvořit spermie. No a pak byly ještě další neshody tak jsem od něho odešla. Počkala bych 2ms a normálně bych to nechala , hele já otěhotněla hned další měsíc po 1ms (ale nebyla jsem na revizi, prostě bych se na ty jeho keci s podzimem vykašlala, když se podíváš do tabulky kdy kdo potratil tak bych tedy neřekla že převažuje podzim. měsíce , 3,2,4,12,3,3,5,4,6,5,7,11,4,2,10,6,12,9,7,6,4,11,5,6,10,3,8,12,4,2,1,5,1,8,12,8 .
uf 😉 to byla fuška.
Holky přeji krásný víkend já od zítra najíždím na dvojciferné čísélko 😀

hanysek.hanysek
1. črc 2011

@jahudka80 Já nevím. Prej i dle statistik je nejvíc potratů na podzim, vlastně v zimním období. Že těhotné jsou víc náchylnější, že všechno chytí a tak potratí. A já jsem teď taky víc náchylnější- ač byla horka 30stupńů, tak sem chytla chyřipajzňu. A proč nejet pod stan nebo do hotelu? Kvůli infekci, hygieně, kvůli šestinedělí- asi to všechno kvůli tomu, že mám dírku v děloze, tak nevím. Nějak tomu nerozumím. Uvidím, co mi řekne na kontrole za 14dní a potom bude asi naše rozhodnutí, zda to riskneme s podzimem a budeme doufat, že to bude dobré nebo až na jaře. Poprvé jsem zkusila ovulační testy a zadařilo se, ale nevydrželo. Takže asi příště určitě zkusím znovu ovu testy a budu doufat.

jane84
1. črc 2011

@hanysek.hanysek koukám doktorovi nic neříká psychologie. S tím sexem bych to udělala tak, že plud nebudeš mít žádné bolesti, nebudeš krvácet, tak bych do toho šla za 2 týdny, ale opatrně a s kondomem. Ale záleží na tobě. Všechny tady zastáváme názor, že začít se snažit po 2 MS a pokud tělo není připravené, tak neotěhotníš. Pokud vedeš aspoň třochu zdravý životní styl, bereš listovku a vitamíny, tak je to ok. s tím podzimem, já bych zase řekla, že je lepší otěhu na podzim, tělo je po jaře a létě plné energie, vitamínů. Zato v zimě už čerpá ze zásob. A pokud víš, že potřebuješ jet pryč a jsou tam dobré hygienické podmínky a nebudeš se tam přepínat, tak jeď 😉 hlavní je být po psychické stránce v pohodě a ne se doma trápit

hanysek.hanysek
1. črc 2011

@jane84 Počkám minimálně těch 14dní na kontrolu a třeba mi dovolí malinko zasexovat. Ale únor březen je pro mě strašně dlouhá doba a to bych se asi zbláznila. Uvidím po MS, jak tělo bude fungovat, chci zkusit ovu testy, zda je vše v pořádku a vše funguje tak jak má, tak potom asi zkusíme. Uvidíme, zda to vyjde nebo ne. S prvním dítětem jsem měla během těhu 3x chřipku ( a to sem nikdy nebývala nemocná), tak nevím, proč teď ne! Doufám, že mi zase ty ovu testy pomůžou.

jane84
1. črc 2011

Užila jsem si super relax na kosmetice, za měsíc repete. Ale kdo ví, jak to bude dál až budu jezdit z Brna pozdě odpoledne. Škoda, že občas nedělá i o víkendech

zzzzuuuuzzzziiii
1. črc 2011

Ahoj holky, tak jsem se vratila z poradny a vse je ok... ALE... musime mit ale, ze jo... na mozku mame nejakou malou cisticku nebo dutinku nebo nevim, jak to nazval. Rekl mi, ze se to v tehlech tydnech stava, ze to vetsinou nic nebyva, a ze to casem vymizi nebo to proste nicemu nevadi, ale ze mi to jeste zkontroluji na tom lepsim UTZ, ze by nas hlidali. Pry si s tim nemam delat hlavu, ale nedelejte si z neceho takoveho hlavu, pri nejmensim na to myslim. Ach jo.

i.komtesa
1. črc 2011

Ahojky holky, omlouvám se dnes 5dc. Tak jsem se zavrtala do práce, že jsem všechno ostatní hodila za hlavu. Asi mi toho tady docela dost uteklo. Dnes jsem se dozvěděla takovou novinku a jsem v tom zase zpátky, holky já se zbláznim. Všichni kolem jsou těhotný. 😅 ne že bych jim to nepřála, ale co já????

fram
1. črc 2011

@hanysek.hanysek co je to za doktora?!!!! Já bych asi se sexem radši počkala po 6-ti nedělí, ale se snažením po 2. nebo 3.mrše. Názor, že na podzim se nemá těhotnět je snad z předminulýho století 😠 na to bych se fakt vybodla. Pod stan bych asi neriskla kvůli hygieně a nastydnutí, ale do hotelu bych jela hned. Nechápu proč by to nemělo jít 🙄 !A kdyby mi dr. řekl, ať si to chlap okřápe o radiátor, tak bych se ho zeptala , jestli to tak dělá taky. Hroznej přístup od něho, nechápu 😠
@jane84 já taky kosmetiku miluju , ten relax je super 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii ty si to těhulkování musíš prostě vyžrat, ale určitě to bude v pořádku. to by ti doktor neřekl, že to nic není.

hanysek.hanysek
1. črc 2011

@fram Jojo doktor mi řekl, že se sexem mám počkat až po šestinedělí, ale v nemocnici mi řekli, že stačí počkat 14dní. Jinak s tím radiátorem to beru s rezervou, on je takový srandovní, kdysi mi dával injekci na vyvolání a říkal, že kdyby MS nedorazila, tak že mám jít reklamovat. Ale jinak asi počkám jak bude MS fungovat tak dvě tři a začneme se asi snažit. Je to pro mě moc dlouho čekat do února nebo března. Udělám ovu testy, ať vím, zda vůbec po tom zákroku funguju a potom se budeme snažit. Jinak radši opravdu zůstanu doma, přece jenom kvůli infekci, je to přece jenom pro moje dobře a proto, abych byla zdravá a mohla brzo fungovat. Ono asi fakt to tělo, když nebude chtít být těhotné, tak to prostě nepřijme.

fram
1. črc 2011

@hanysek.hanysek koukáš na to rozumně a čekat do února - března je nesmysl 🙂

hanysek.hanysek
1. črc 2011

@fram Těším se na to. Za 14dní na kontrolu, dodržím šestinedělí a potom se budeme snažit. Snad se díky ovu testům opět zadaří- přesně sem věděla, kdy jsme miminko zplodili :o) počkám dva tři cykly a jdeme do toho. Tělo si to přebere a buď bude chtít být těhotné a nebo ne. Ale děkuji.

jane84
1. črc 2011

@zzzzuuuuzzzziiii kdyby nebyly tak moderní ultrazvuky, tak to člověk ani neví a nepřidělával by si starosti. Dobře, že si tě pohlídají. Určitě to nic nebude. Čas od času se něco vyvíjí rychleji, něco zase pomaleji, ale ve finále to bude krásný a zdravý uzlíček štěstí 😉

marulinka
1. črc 2011

@hanysek.hanysek mám 2děti počaté září,listopad-v pořádku.3počaté červenec-potrat,4 v prosinci a zatím naštěstí Ok. takže na měsíce bych vůbec nehleděla 😉 dodržela bych šestinedělí a pokud se cítíš hupla na to 🙂
a na víkend do hotelu? to bych asi jela-sprcha tam je,čistota snad taky,tak proč ne? divnej doktor 😒

hanysek.hanysek
1. črc 2011

@marulinka Jojo asi to tak uděláme. Dodržíme šestinedělí bez sexu, počkám dva tři cykly, možná jen dva, protože mám velkou chuť se do toho okamžitě pustit znovu ( i když vůči totu miminku je to nespravedlivé, ale já nezapomenu), takže počkám na MS, udělám ovu testy, zda tělo funguje a budeme to zkoušet dál. Tělo se s tím nějak popere.

hanysek.hanysek
1. črc 2011

Holky a čekali ste po potratu dlouho, než se zadařilo? Já mám strach, aby tělo fungovalo dobře. Mám zase zkusit ty ovu testy? Co myslíte? Jen se bojím, abysme dlouho nečekali.

jane84
1. črc 2011

@hanysek.hanysek jak kdo, hodně holkám se zadařilo brzy, většina do necelého roku měla // a pak jsme tu 3 stálice, které čekáme už 2 roky. Ale to je zase extrém. Herbie třeba nemívá často přítele doma, já zase měla stres ze školy a doma, takže doufám, že jak se teď odstěhuju, budu raz dva těhulka. A už nemusím řešit školu, takže už stopro na podzim zapojím dr
Pokud máš ovu testy a chceš do nich investovat, proč ne. Po potratu se cyklus může změnit. Může být jinak dlouhý a ovulka se může taky posunout, takže jsem pro je vyzkoušet

hanysek.hanysek
1. črc 2011

@jane84 Do ovu testů investuju, takže si je nakoupím a uvidím, zda tělo funguje nebo ne. Potom jen čekat. V cyklu kdy jsem otěhotněla jsem měla ovu o pět dní dřív, než jiný cyklus, takže ovu testy mi to ukáží a potom se na TO jen vrhnout :o) už aby to bylo. Potřebuju jít dál!

fram
1. črc 2011

@hanysek.hanysek o to první, o které jsem potom přišla jsme se snažili více než rok, o tuhle holčičku, co teď nosím "jen" osm měsíců, to považuju za veliký štěstí, protože mm je hodně pryč, tak jsme se ani pokaždý netrefili do ovulace. Přeju hodně štěstí při snažení 🙂

meiki
1. črc 2011

@hanysek.hanysek nam se v vzdy zadarilo hned (mela jsem jeden potrat a jednou preruseni), teda jednou az na druhy pukus a podruhy hned

meiki
1. črc 2011

@hanysek.hanysek jo a teda co ti rekl doktor to je teda taky dost sila, sestinedeli mysli do prvni porevizni ms, takze to nemusi byt ani tech 6 tydnu, fakt je dobre pockat s koupanim a se sexem az do te prvni porevizni ms, ale pak poho, vubec netusim jako proc byste nemohli do hotelu a proc jako rovnou zakazuje? Nedoporucuje to jo, no a otehu, je to nazor od nazoru i u doktoru, ale po druhe ms, uz fakt muzete a dokonce jsou tu i holky, ktreym rekl dr uz po 1 ms, ze je vse naprosto ok a muzou se snazit. Tu revizy bude mit telo vymazano po te ms, deloha bude taky ok, jen snad ta dirka po te laparce na deloze. A nechtela by si pak zajit po 1 ms treba jeste k jinemu gyn na konzultaci?

meiki
1. črc 2011

jinak holky prvni injekci mam za sebou, nakonec jsem ukecala manzu, ze bude pichat a na pohodu, vubec se uz nebojim dalsi, jsou to fakt jen uplne vcelicky, malinkata jehlicka a jen pod kuzi, takze jsem ani nic necitila

hanysek.hanysek
1. črc 2011

Mám z toho divný pocit, proč by mi něco takového říkal? Přece chce pro mě to nejlepší a nejspíš nechceš, aby se něco takového znovu opakovalo. Já opravdu nevím. Jsem 5dní po "akci" a chytla sem nehoráznou chřipajzňu. Nejradši bych se chtěla do toho pustit hned, ale když on řekl, že máme počkat. Je to hrozně zdlouhavé. Už aby MS byla tady. Ještě musím koupit ovu testy a zkusit, zda už tento cyklus bude ok a ovu bude. No a druhý cyklus? Už nebo počkat? Ach jo, je to hrozně těžké.