Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

evikmi
15. říj 2012

ahoj děvčata... mohla bych se prosím na něco zeptat??? máte nebo měla jste některá po potratu problém s výtokem z bradavek? prsa pořád tak nějak trochu bolí a hlavně svědí bradavky, ale když si i zlehka zmáčknu bradavku, vytéká mi z ní lehce bílá tekutina a docela dost. jinak nic nebolí. už před otěhotněním jsem to tak měla,ale ted mnohem víc. doktor mi předtím bral i krev,ale nic nezjistil... poradíte prosím, čím by to mohlo být?

safea7
15. říj 2012

@martinakl To jsou nádherný fotky,Kubajz je k sežrání 😀

terulin
15. říj 2012

@evikmi Já sama s tím zkušenosti nemám, ale kamarádka měla výtok z bradavek po revizi (která nebyla kvůli potratu, ale kvůli zánětu), prý to s tou revizí mělo nějakou spojitost. hodně jí to bolelo a po pár dnech jí lezla teplota ke 40cýtce. Léčili jí antibiotikama. Nevim jestli to vůbec může být podobné, jen kdyby ta bolest stupňovala, tak bych se poradila s doktorem.

evikmi
15. říj 2012

@terulin já antibiotika beru, ne kvůli tomu výtoku,ale kvůli dlouhému špinění po revizi..... ale já měla ten výtok i před otěhotněním. doktor mi dělal rozbor krve,ale tam vše v pořádku ☹

lenickan
15. říj 2012

Ahoj holky jdu vás jen pozdravit, nestíhám nějak dočítat ani přispívat :(

@evikmi po revizi bych řekla, že to klidně může být mlezivo (zvýšená hladina prolaktinu), ale že to bylo i před otěhotněním to se mi nezdá. Nemáš vyšší hladinu prolaktinu??

terulin
15. říj 2012

@evikmi Já nevim, znám to jen zprostředkovaně. Radila bych se s doktorem, jestli by tam nemohl být zánět, nebo proč se to děje.

fykyska
15. říj 2012

@evikmi Doktor by tě mel poslat na ultrasonografii prsou - já měla takhle po potratu bolesti v prsou a otoky bez sekretu a šla jsem na sono - z te krve se nemusí vše poznat důležité je jak je to prsíčko stavěné co se v něm děje co je tam za změny a to pozná jedině sono...a zvýšený prolaktin je taky častým viníkem sekrecí a potratů

fykyska
15. říj 2012

@evikmi ještě k tomu - a to jsem to měla asi 3 měsíce po potratu...Takže né hnedka v příme souvislosti....

happyfrog80
15. říj 2012

@aagnes ahojky ...no ja grafy nerobim ale meram teplotu kazde rano a uz sem spozorovaka aj hlien aj pobolievalo v podbrusku a som 23 DC a ovulka podla teplomera este neprisla,ale citala som ze dost holek ma posunutu ovulku po potrate alebo aj normalne ze niektore baby otehotneli v tyzdni kedy ocakavali MS ,ja cakam stale ovulku ale teplomer je uplne na jednej rovine ,pokazeny nie je ale isto viem ze to mam dobre prehadzane s ovulkou ,mozno ze ani nepride ,minuly mesiac som to az tak nekontrolovala tak neviem ci bola ovulka ale tento mesiac si davam zalezat aby som vedela na com som ...dakto mi hovoril ze merat v ustavh nie je tak presne ako v pošve ale pred tehotenstvom som presne vedela podla teploty kedy je ovulka teraz prd ☹

evikmi
15. říj 2012

@lenickan
@fykyska prolaktin jsem měla právě v pohodě. ale na ten ultrasonograf se zeptám.... já už zas počítám s nejhorším :-/ nějaká blbá doba ☹

terulin
15. říj 2012

No dobře zajíst polívku celým balením sušenek nebyl dobrej nápad..... (asi budu blinkat) ☹

martinakl
15. říj 2012

@safea7 @terulin @luuc_2012 @zinevra @fykyska @barbarucha @froka @vanilka31 Dekujeme za pochvalu. Musim uznat, ze se nam opravdu povedl. Taky jsme si dali zalezet 😀 😀

@froka Drzim pesti!!

lenickan
15. říj 2012

@evikmi neee to mne ani ve snu nenapadlo - to bude spíš hormonální... ale řeš to! Normální to není. Po potratu jo, ale když to bylo i před...

fykyska
15. říj 2012

@evikmi to sono by mělo být samozřejmostí - s tím bych neváhala jediná nevýhoda je že si to budeš muset asi zaplatit protože to dělaj zadarmo jen ženskejm nad 45 😠 asi mladší žensky nemůžou mít nějakej problém 😠 😠 nebo nevím, ale zkus to uvidíš tam by orpavdu mělo být znatelné na těch strukturách prsu co se dějě 🙂
bude dobře uvidíš 😉

kopretina22
15. říj 2012

Ahoj holky,všem děkuju za gratulace,ale zatím bych moc nejásala.....dnešní kontrola mi v podstatě nic neřekla - na ultrazvuku bylo vidět nějaké hemžení,jakože se tam NĚCO děje,ale jinak nic....pan doktor mi řekl,ať jsem v klidu,že je ještě moc brzy a poslal mě na hematologii,vyfasovala jsem injekce prozatím na 40dnů!!!! a v pátek kontrola na gyndě,snad tam bude vidět víc. Dle doktora bych měla být 5tt+3. Jak to bylo u vás - ostatních těhulek?Já minule byla poprvé na ultzrazvuku až 6tt+4.....jsem z toho taková nesvá.....

fykyska
15. říj 2012

@kopretina22 ahoj gratulka, hoď se do klidu 😉 😉 Já měla na začátku 5 tt jen vysoké endometrium takže se tam taky NĚCO dělo a na konci 6tt (5+5) tam byla dutinka s malinkatým ,,nic" 🙂 a pak už jen rostlo a rostlo...Je malinkatééé 😉 ale určitě poroste 😉 hcg vzal 🙂 ?

barbarucha
15. říj 2012

@evikmi To je mlezivo, po potratu se to někdy stává, prootože nemáš ještě srovnané hladiny hormonů v těle.

kopretina22
15. říj 2012

@fykyska Díky - trošku si mě uklidnila 😉 Krev mi tentokrát nebral - říkal,že je to zbytečné.....že je na ultrazvuku vidět nějaká akce 🙂

fykyska
15. říj 2012

@kopretina22 No vidělaááá to tak byla v pohodě holkááá 😝 😝 To hemžení je normální klidně do konce 5-6 týdne - hlavně že se hemží ono se ukáže 😵 😵 udělá kuk z peřinék 😀

kopretina22
15. říj 2012

@fykyska 😀 😀 😀 Jsi zlato 🙂 Hned mám lepší náladu 😉

evikmi
15. říj 2012

@barbarucha to mě taky napadlo,ale měla jsem to i před těhotenstvím, takže asi nee 😉 hormony podle krve jsou v normálu

fykyska
15. říj 2012

@kopretina22 No jistěě, hlavně žadbý strachy teda já je měla taky, která ne že jo, ale nač stahovat kalhoty když ........ 😉 😉 prostě si těhule a dalších pár měsíců budeš tady s náma povinně těhulkovat v březí sekci 😀 😀

kacule34
15. říj 2012

Ahoj holky, tak se pomalu přidávám...ve středu jdu na revizi. Zamlklé těhu ☹ No jo, no, co se dá dělat......

m_artasek
15. říj 2012

@martinakl To je krásnej vlasatec, opravdu jste si dali záležet, tak hlavně ať jste zdraví a šťastní s Kubíkem.

antymania666
15. říj 2012

ahoj holky, tak zitra mam mit konecne vsechny ty testy co mi delali po revizi, delali vam to asi taky ze jo, naky stery milion ampuli krve....ani presne nevim na co mi ty testy delali a tak se trosku bojim vysledku

antymania666
15. říj 2012

@kacule34 ahoj vitam te....

clovicek
15. říj 2012

Ahoj, byla jsem ve středu na revizi v 8tt+0, to datum do konce svých dní nejspíš nezapomenu a bude se mi stále vracet... došla jsem na konec cesty. Ale ráda bych se postavila co nejdříve zase na startovací čáru. Máte nějaké zaručené tipy? Kontryhel, grapefruity....?

mpetula
15. říj 2012

Ahoj holky.
@martinakl Krásnej chlapeček 😵
@maximka33 Tak jak je? Si představ že jsem byla na UTZ v pátek, tam mi řekli ať přijednu ještě dnes a dnes jsem byla a další ve čtvrtek. Jsem tady machrovala 😀 že chodím kolem 12 DC a teď tělo nějak stávkuje, sliznice je hodně nízká, tak snad droste.... Jo a už mám recept, také na ty tabletky, jak bereš i ty a když to teď nevyjde, tak dlaší měsíc to zkusíme s nima.

mpetula
15. říj 2012

@m_artasek A jak ty? Kdy tedy jdeš? 🙂
@kopretina22 Prosím tě, co máš za injekce a proč? Já až se mi podaří zase někdy otěhu, tak bych si měla píchat - a teď abych nekacala, ale myslím že frexaparine. Měla jsem dva MA a pak mi přišli na nějakou mutaci, tak prý by to mohlo být tím. Tak doufám že jo a že už by to třeba vyšlo... Jinak gratuluji 😉

m_artasek
15. říj 2012

@mpetula Jedeme ve středu na IUI, ale jsem z toho jelen. V pátek krásné 2 folíky, na každé straně jeden a dnes jen jeden na pravé straně a vlevo mi napsal doktor do zprávy, že vlevo neidentifkuje. Má to vůbec smysl, když je folík na pravý straně a tam nemám vejcovod? Objednal měl, ale skoro mi k tomu nic neřekl a sliznice že je krásná.