Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ofina1
29. srp 2013

@cabalkova supér gratulace velikà jen tak dál miminko se nevzdá

veruunek
29. srp 2013

Takže já se hlásím, a opět to nevyšlo, takže se zařadím zpět mezi snažilky... ☹

ofina1
29. srp 2013

@veruunek počkej jak ? a co ? nebylo tam nic? a ja kto že byl test pozitivní ? co ti doktor řekl ???to je mi moc líto ☹

cital
29. srp 2013

@cabalkova Moc gratuluji kočko! Vidíš já ti to říkala! 🙂
@veruunek Ach jo. Moc mě to mrzí ☹.

cital
29. srp 2013

Holky mě je od včerejška nějak divně. Prostě celá hořím a bolí mě hlava. Teda už se to lepší...je to v těhotenství normální? Unavená jsem luxusně.

veruunek
29. srp 2013

@ofina1 No, při prvním UTZ tam byla dutina, test pozitivní. Teď na kontrole test negativní a na UTZ taky už nic. Vzala mi krev na hodnoty hCG a že se mám zítra stavit, že se domluvíme dál podle výsledku, takže z toho nejsem moc moudrá. Prý se to občas vstřebá, když to odumře takhle v začátku nebo co. Padla taky možnost MTHFR mutace nebo jak to je, ale tu jsme vyloučili tím, že užívám listovku zvlášť, i ve Femibionu s tím metafolinem, takže to říkala že asi né. Prý počkáme na výsledky z mojí genetiky a manžela tam taky bude chtít, že je možné, že má nějaký špatný chromozom, že chyba nemusí být na mé straně, ale že se dá všechno řešit. Zkusím homeopatika a uvidím, co mi řekne pak... Ale bolí to stejně i tak, i když se to snažím brát ,,sportovně" , prostě to nevyšlo teď, jednou to vyjde, budeme se snažit prostě dál, sex nám neublíží, ne? 🙂 Ale co budu povídat- stejně to moc mrzí..
@cital Díky... Holt to zkusíme dál...

emotionstyle
29. srp 2013

tak já jsem také potratila a to v 10 tt, byl to pro mne veliký šok a docela jsem z toho byla dost nešťastná. Všichni mi říkali, ať na to nemyslím, že to výjde, ale nebylo to tak jednoduché. No, ale musím říct, že jsem znovu otěhotněla po půl roce od toho potratu a jsem za to moc ráda, tak snad už to výjde a bude vše v pořádku. Nejhorší je asi ten pocit, když chodíte na gyndu a bojíte se, že vám doktorka řekne něco špatného, už si to prostě tolik neužíváte, páč máte strach. Musím říct, že u prvního dítěte mého syna jsem si každou kontrolu užívala a těšila se na ní, ale teď už to tak není. Bojím se, aby vše bylo v pořádku a jsem opatrná. Taky jsem opatrnější, co se jídla týče a všeho ostatního. Takže tady je něco málo z mých zkušeností, jinak všem holkám a ženám, které někdy potratily a ví, jak je to smutné, přeji, ať jim to výjde a držím palečky co nejvíc můžu. Chce to nejspíš pohodu a klid.... 😉 🙂

froka
29. srp 2013

Ahoj holčičky moje! Moc vás všechny zase po nějaké době zdravím! 🙂 Mrzí mě, že musím přivítat další bojovnice o miminko ☹ ale věřím, že stejně jako spousta z nás se také brzy přehoupnete do horní tabulky a za pár měsíců se tam i objeví datum narození a jméno vašeho děťátka! I my jsme si s manželem prošli zatraceným peklem, ale nevzdali jsem se a dokázali jsem to dotáhnout do cíle 🙂
Takže pro radost a sílu do dalších dnů a snažení přikládám aktuální fotečku našeho štěstí a neříkejte mi, že ten boj za to nestojí! 🙂

veruunek
29. srp 2013

@froka Moc ti děkuju, a přeju ti takové štěstí... Až se mi z toho chce brečet...

ofina1
29. srp 2013

@veruunek to je mi moc líto zlatíčko ☹ musí ti být hrozně ☹ moc na tebe myslím a drž se a napiš co ti zítra řekne doktorka ☹ ach jo ☹

veruunek
29. srp 2013

@ofina1 já si jen říkám, kde je chyba... A že to snad do třetice vyjde...

froka
29. srp 2013

@veruunek Není vůbec zač! 🙂 Žádná ženská si nezaslouží prožívat takovou bolest, kterou způsobí ztráta byť milimetrového embryjka. Už pouhé // na testu nás přece neuvěřitelně mění a vytvářejí mateřské pouto. Přeji hodně štěstí! I vy to zvládnete! 🙂

cabalkova
29. srp 2013

@veruunek Verunko, to me moc a moc mrzi, ani nevis jak. Ja to MTHFR mam taky a prave na to picham ten Clexane, obvykle se říká, ze na to staci ta listovka, ale nemusi to byt pravda, tak bych to byt tebou s dr ještě probrala, jetli by ti ho prece jen nedala. Mrzi me to a doufam, ze prijdete na nejaky konkretni důvod, proc tomu doslo, aby se tomu priste dalo vyhnout. Myslim na tebe, kocko.

cabalkova
29. srp 2013

@cital JA bych rekla, ze unava, bolesti hlavy a zvysena teplot jsou naprosto normalni, aspoň pokud muzu soudit podle sebe. 🙂

veruunek
29. srp 2013

@cabalkova Vážně?Zítra se jí na to zeptám, požádám o testy... Taky zkusím ty homeopatika, možná metodu podle Ludmily Mojžíšové... Přemýšlím, co by mohlo pomoci, ale na tu mutaci se ještě zeptám... Děkuju, tobě budu držetpalce, ať jde vše bez problémů 🙂

silvik77
29. srp 2013

Ahoj holky, všimla jsem si už předtím téhle diskuze, a nenapadlo mě, že mezi vás budu patřit....v úterý kontrola, 8+0, srdíčko bilo, včera jsem začala špinit, dnes nemocnice, plod bez srdeční akce...zítra jdu na revizi....podařilo se nám po 4 letech a takhle to dopadlo..

cabalkova
29. srp 2013

@silvik77 To je mi moc lito, co te potkalo, i vzhledem k tomu, jak dlouho vam to trvalo, ale urcite prijde další miminko. Dobře, ze jsi prisla mezi nas, tady se všechny navzájem podpoříme.

cabalkova
29. srp 2013

@veruunek Urcite se zkus s dr o te MTHFR poradit, ona většina ekaru to odmávne s tim, ze ta listovka staci, ale ja proste dostala ten Clexane a budu pod kontrolou trombocentra, za coz jsem fakt rada. Je to slozite ze všech tech moznosti vybrat, co by ti pomohlo, ale Mojzisovou ani homeopatiky urcite nic nepokazíš.

silvik77
29. srp 2013

@cabalkova Myslíš, že by mi tu revizi udělali bez narkozy? Jen s lokálním umrtvením?

cabalkova
29. srp 2013

@silvik77 No to teda pochybuju. Mne ji delali v celkove a myslim, ze se to tak dela obecne. Mas nejakou kontraindikaci, nebo se chces celkove vyhnout tak jako principielne? Vzhledem k tomu, ze se při revizi odstranuje i sliznice, tak myslim, ze by to bez celkove vylo dost maso.

hayete
29. srp 2013

@silvik77 nebuď smutná, všechno přebolí a zase bude fajn!

hayete
29. srp 2013

@silvik77 taky myslím že revizi dělají jen v celkové narkóze...

silvik77
29. srp 2013

@cabalkova Mám astma, teď zrovna docela v pohodě, používám sprej jen jednou denně, tak snad to bude v pohodě.

veruunek
29. srp 2013

@cabalkova A hele, ten Clexane si pícháš?

cabalkova
30. srp 2013

@veruunek No jo, picham, nejsem z toho teda moc nadsena, dela mi dost modriny, ale to dam.

cital
30. srp 2013

@cabalkova Tos mě uklidnila. Včera večer mě už bylo o hodně lépe. A dneska jsem totálně v pohodě 😎 .

cabalkova
30. srp 2013

@cital Mne je dneska zatím taky dobře, bricho zatím ani moc neboi, ale to mozna prijde během dne. 🙂

cital
30. srp 2013

@silvik77 Moc mě to mrzí ☹. Určitě se povede miminko zase a už to s váma doklepe až do zdárného konce!

cital
30. srp 2013

@cabalkova Já myslím, že to určitě příjde později. Jsem si všimla, že jsem ráno ok a v poledne to začne 😀. Teď cítím malinko jen prsa, upřímně jsem za to ráda. Nejraději bych byla, aby mě např. prsa, nebo břicho bolelo po celý 1.trimestr, alespoň bych byla klidnější 🙂.

cabalkova
30. srp 2013

@cital No kdyby me bricho bolelo tak nejak snesitelne, tak by mi to taky nevadilo, brala bych to jako signal, ze se to tam spravne roztahuje, jen bych nerada, aby to byly ty sileny krece jako ted ve stredu, to byl fakt humus a navíc jsem se vypsychovala, ze urcite zacnu krvácet a bude po tehotensti, tak to bych si celkem odpustila. 🙂