Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
21. kvě 2014

@lyc vse je a bude v poradku♥moc myslim♥♥♥

lyc
21. kvě 2014

@petulaho děkuji 🙂 A kéž by jsi měla pravdu 🙂

petulaho
21. kvě 2014

@lyc určitě.. 😵 😵 😵

kifsepixam
21. kvě 2014

@lyc To je uplne normalni, to mame všechny, takze klid a vse bude v poradku! Drz se!

cabalkova
22. kvě 2014

@lyc Neboj nic, miminko je naprosto v poradku a na tom screeningu se ti paradne predvede, vim, ze mi tehdy prislo neuveritelny, co vsechno na nem dokazou zkontrolovat, prislo mi to teda jak vesteni z krstalovy koule, z tech stinu, ale treba pohled na prsticky a rucicky byl naprosto dokonaly a dojima me jeste ted. Tak se spis tes, bude to zase krasny zazitek, uvidis. 🙂

lyc
22. kvě 2014

@cabalkova děkuji za uklidňování - jste všechny hrozně zlaté 🙂 no vydržela jsem to tak dlouho, tak už těch pár dní to prostě přežiju 🙂 Ale příště (když bude vše v pořádku) asi poprosím svoji doktorku, aby mě nenechala čekat tak strašně dlouho 🙂 i když si uvědomuji, že celé těhotenství je vlastně jedno velké čekání na obrovský zázrak <3

cabalkova
22. kvě 2014

@lyc Jasne, to cekani je na palici, ale to das, kote. 🙂 A navic ta vysledna odmena fakt stoji za to. 🙂

nelamas
22. kvě 2014

@terite
@bibianca Holky ahoj, tak jsem se právě vrátila od Mudr. Gerychové. Nic nového mi neřekla, ale to jsem ani nečekala, chtěla jsem spíše vědět i jiný názor / pohled než od me gynekoložky. Říkala mi i o lázních, tak nad tím velmi přemýšlím. Říkala mi o metodě IVF +PGS, já už ní mam zjištěno vše možný, po třetím potratu jsem hledala všechno možné. I ona mi říkala, že to teď vidí na pauzu, že by to chtělo tělo dát na chvilu do pohody od stimulací a zkusit otěhotnět přirozeně. Před tím jsem otěhotněla jsem s clostylem a ani jsme to nezkoušeli ,,přirozeně,,. Cítím to stějně, teď si prostě dávám padla od ,,těhotnění,, a uvidíme. Pokud by i dalši těhotenství skončilo špatně šli bychom do toho IVF. Držím vám moc palce ať vše vychází jak si přejete a opatrujte se ♥

bibianca
22. kvě 2014

@nelamas Jejda, tak teď mám smíšené pocity. Jsem zvědavá co řekne mě a teď mám trochu strach. Tvůj poslední potrat byl kdy? Už si nepamatuji. Doufám, že mi neřekne to samí co tobě.. Já už pauzu nechci, ale zároveň nechci 3. potrat ☹

terite
22. kvě 2014

@nelamas Pokud to cítíš na pauzu a lázně, jdi do toho. Jak už jsem ti říkala předtím, mě lázně hrozně "spravily". Nám o IVF + PGS říkala taky, dneska jsem to konzultovala v CAR a některé pojišťovny/kombinace pojišťoven to PGS hradí (jen tato doplatková metoda stojí přes 50tis., bez ostatních doplatků). V CAR mi zjistili, že nám to PGS pojišťovny nezaplatí - já jsem ZPMVČR a manžel VZP.
Pokud by to bylo naopak, tak platí. Divné, ale je to tak. Pokud budeme oba VZP, platit budou. Tak uvažuji o změně pojišťovny na VZP. Žádost se posílá do konce června a změna je platná od ledna dalšího roku. Tak si možná ještě toto zjisti, ať pak s tímto nenarazíte. Přecejen - pojišťovna jde změnit jen jednou za rok. Nám to vychází teď blbě, ale beru to jako znamení, že zkusíme počtvrté ještě bez genetiků.

nelamas
22. kvě 2014

@bibianca nemej strach, to vubec. Clovek se musi ridit tim jak to citi, takze jestli nechces cekat tak urcite necekej. U me to bylo třikrát behem roku a pul takze mazec, posledni ted v dubnu. A my se ted nebudem chránit nebo tak spis tomu nechame volny prubeh a kdyz se zadari tak to ma proste tak byt 🙂 je moc prijemna budes mit dobry pocit, jen teda cekacka 2 hodky, jsem myslela, ze tam usnu 🙂

nelamas
22. kvě 2014

@terite Teri mozna ze bych zmenila na VZP, pokud tim neztratis nejake extra vyhody tak bych to udelala. Ona VZP mi prijde nejlepsi, co se tyka hrazeni, a ted myslim jakekoli zdravotni hledisko. Mas jeste chvilku cas popremyslet a treba se jeste s někým poradit. Ja jsem byla strasne rada, ze i pro nas je moznost odborne pomoci, zprvu jsem myslela, ze je to beznadejny .. ty lazne zkusim na podzim, snad tam vydrzim bez muze a pejska, zni to asi divne, ale jsem ted na nich zavisla .. jinak jeste mi moje gynekolozka dala Inofolic, rikala ze ted posledni studie ukazaly kladny vliv na poceti atd. je to vlastne vit B a kyselina listova v nejake lepsi forme. O vut B jsem taky cetla ze ma vliv a spravnou funkci zen, hodne zenam chybi. Tak jen tak pisu, na co jsem ted narazila 🙂

bibianca
22. kvě 2014

@nelamas 🙂 Tak to jsem moc zvědavá co se dozvím. já potratila 04/2013 a pak hned 10/2013 dr. mi řekl, že mám určitě počkat dýl jak 3 měsíce a aspon na výsledky z hematologie, tak jsme čekali a pak jsem byla nemocná tak to nešlo... teď už se snažíme 2 měsíce a zatím teda nic no... 😒

bibianca
23. kvě 2014

Holky divejte na to http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Bibinecka/gr... zase poctivě měřím a jsem ztoho na prášky teplota pořád roste, i když je před ovulací. Může to být z vyčerpání? Nebo to tak prostě chodí? Tento týden chodím spát docela pozdě na můj styl. Jsem vynervovaná ze školy, tak jsem si říkala, že asi tento cyklus se nám nezadaří, ale měřím a čučím..

nessik
23. kvě 2014

@bibianca zlatíčko, z nervů to být určitě může a pokud chodíš pozdě spát...Víš, měřit se má za pokud možno stejných podmínek, je rozdíl, jestli chodíš spát v 10 večer nebo jde v jednu, to pak logicky ta teplota je vyšší. Taky alkohol vadí, i ráno musíš měřit ve stejnou hodinu +- půl hodiny. Pokud tě to stresuje, vyprdni se na měření teploty a raději dělej ovu testy, to pak budeš 100% vědět, kdy zhruba přijde ovulace.
Je to hrůza, že? Já už to taky dost blbě zvládám, už bych tak moc chtěla být těhotná ☹

terite
23. kvě 2014

@cabalkova Klári, mám na tebe dotaz ohledně měření BT. Hodně jsem se do toho teď vrhla a už jsem veškerou teorii nastudovala ze všech stran. Ale u jedné věci pořád váhám: Budík mívám pravidelně na 7h, ale v posledních dnech se často probudím už třeba o 1h dříve, když odchází manžel. Nevstávám, ležím pořád v posteli a snažím se znovu usnout. Když pak zvoní v 7h budík, měřím. Měla bych to změřit raději hned po probuzení, tedy třeba v 6h? I když z postele ještě nevstávám? Hodinový rozdíl oproti standardu ale přece může teploty zkreslit. Jak se díváš na možnost uplatnění korekcí (+0,1stupně, když změřím o hodinu dříve než běžně)?

terite
23. kvě 2014

@bibianca Ty teplotky jsou zvláštní. Zkusila bych to gůglit. Něco jako "rostoucí BT ve folikulární fázi" nebo tak něco... Hodně teď ty grafy studuji, ale na tohle jsem zatím nenarazila.

cabalkova
23. kvě 2014

@terite terinko, merit se ma po minimalne trech hodinach spanku, takze bych proste zmerila hned jak se probudis a presne jak pises, udelala tu korekci, u me ta jedna desetinka na hodinu presne odpovidala, takze jsem to delala taky tak, kdyz jsem treba kvuli Tondakovi musela vstavat driv.

wosk
23. kvě 2014

@terite Terko, nejsem odborník na BT, měřím asi 4 cyklus, ale dělám to tak, že když se vzbudím měřím a ani to neupravuju. Zjisitla jsem, že je to tak plus mínus autobus. nedokážu ovlivnit, jestli se v noci malý vzbudí v 1 nebo ve 3, spát chodím mezi 23-1, vstávám mezi 6-8, takže to beru jako orientační pomůcku k ovu testům pak.

wosk
23. kvě 2014

Holky, já jdu při pátku s dobrýma zprávama (hlavně pro @kifsepixam která je po víkendu chtěla najít a taky pro @nessik jakožto mou IP vrbu :o))
Při dnešní kontrole bylo potvrzeno těhotenství v děloze, zatím jen gestační/žloutkový váček, možná náznak plodu, ale tak malinký, že se nedal změřit. Mám ohromnou radost, tlak už se mi srovnal (před kontrolou 158/98, jako hukot). Moc jsem vám to chtěla říct hned se //, ale říkala jsem si, že počkám do kontroly, aby to aspoň bylo, tam kde má a pak to "vykřičím do celého světa" (tedy vám sem 😉 ). Už nebudu čekat, jestli se něco nepokazí, prostě jsem teď těhotná a mám radost, tak doufám, že to udělá radost třeba i vám a hlavně vás to podpoří v tom, že to jde. Nesmíme/te to vzdávat!!! Další kontrola za týden.
Jinak výherní graf (snad je to správný link, moc s tím neumím): http://www.fertilityfriend.com/home/4a36a3

martinakl
23. kvě 2014

@wosk S tím druhým dítětem mě poslední dobou taky všichni "otravujou". Už mě to štve. Kdo ví, co jsme prožili, se neptá, ale nebudu to vykládat každýmu, že jo 🙂 Tak prostě řikám, že zatim stačí jedno.

Ty jo holky, zaša jsem sem po delší době a přibylo vás teda hafo ☹ Ale vy jste všechny moc silný, na rozdíl ode mě 😝 😵

martinakl
23. kvě 2014

@wosk Hrozně moc držim palce 😉

terite
23. kvě 2014

@wosk Moc gratuluji a držím palce, aby šlo vše nadále dobře 🙂

hedusa
23. kvě 2014

Ahoj holky,
tak jsem se dnes domlouvala o nástupu revize II. s doktorkou, abych nemusela nastupovat v neděli, ale v pondělí ráno. No já jsem patlal - jak jsem byla nervózní, mlela pátý přes devátý. Mně nenapadlo, že když jdu na revizi II. po revizi I. a p.Mudr. se zeptá, proč byla revize jedna - když volám na gynekologii a mluvím se zástupkyní primáře, že jí to budu muset vysvětlovat. No chudák, pak to pochopila. Já to telefonování fakt nemusím ☹

A jak vám dnes je? Venku sluníčko....máte aspoň lepší náladu?

wosk
23. kvě 2014

@martinakl to já s druhým mimčem buď říkám, že nechcem anebo že tomu necháváme volný průběh. Blbé je, že většina lidí ví, že jsme chtěli děti hned po sobě, tak těm když tak říkám, že mi to jedno dává zabrat natolik, že se na druhé zatím necítím, i když to není pravda 😀 Ale jak píšeš, je to otrvané. Ale oni si to ti lidi ani neuvědomují. A co je nejhorší, vím, že jsem byla stejná. Až teď mi ty potraty "otevřely oči"...

hedusa
23. kvě 2014

@wosk Mám obrovskou radost, dává mi to pocit naděje - že u nás se zas povede .-)

@martinakl Já tedy moc silná nejsem, připadá mi, že jsou tady ženy silnější mnohem víc než já. A když by mě potkali asi 2-3...a více potratů, tak by mě švihlo. Takže je obdivuji, jak to dokážou tak zvládat.

martinakl
23. kvě 2014

@hedusa Já ten třetí nezvládla a druhé dítko prozatím vzdala. Doteď jsem se z toho nevyhrabala. Navíc jsem přišla o možnost otěhotnět přirozeně, což byla moje jediná útěcha (4x jsem otěhotněla na první snažení). Hraje tu taky roli to, že máme problémy s manželem. Ale stejně bych do toho asi už nešla. Třeba časem. Ale zatím je to tak, že pokud se to doma ustálí, na podzim zažádáme o pěstounství.
@wosk Jojo, taky jsem nebyla jiná 🙂 Takže sice mě ty řeči štvou, ale snažím se nebýt naštvaná na ty lidi 🙂 My chtěli taky děti po sobě. Kdyby to bývalo vyšlo, byly by o necelé dva roky.

mircisek
23. kvě 2014

@martinakl Marti, to mě moc mrzí. A doma to taky pořád skřípe? Ach jo.
Já jsem si teď zrovna říkala, že by moje druhé mimi mělo už 4 roky. ☹
Taky jsem chtěla mrňouse do adopce nebo aspoň pěstounství, ale obávám se, že manžel už by dalšího prcka neunesl. 😒

martinakl
23. kvě 2014

@mircisek Skřípe to pořád..vždyť víš, jak už se to vleče ☹ Je to jak na houpačce. Teď je to zrovna fakt dobrý, tedy viděno "zvenčí". Já už nějak nemám náladu to zase zachraňovat. Ale zase to neni k rozchodu, prostě už mě to ubíjí :/
A druhý dítě bych chtěla, fakt hrozně moc. Jenže v téhle situaci? I manžel by byl spíš pro pěstounství, takže pokud by se to zlepšilo, půjdem spíš do toho než do IVF.

wosk
23. kvě 2014

@martinakl nám kdyby to vyšlo, měly by děti od sebe 1,5 roku... Asi to tak mělo být.
Každopádně, teď už to bude dobrý. U vás doma se to taky zklidní a bude děťátko, ať už vlastní nebo ne, ale i tak to bude super. Blbé je, že to už nejde přirozeně. Jestli si pamatuju, tys měla mimoděložní, že? Vím, že je to kišé, ale dej tomu čas, nějak to dopadne. Co nějak, dobře to dopadne jsem myslela 😉