Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
19. črc 2010

Holky, ja jsem si ted tak sedela na zachode, premyslela o tetkach sveta, a najednou kouknu dolu a normalne vidim kapky krve. Je tohle mozny?!?!?!?! 😨 Myslite, ze by to fakt mohla byt mrcha? Bricho me teda fakt boli mrchovsky, ale ja se radsi neraduju, kdovi jak to bude, ale ze by? ZE BY?!!?!
Tak jestli jste je odeslaly ke mne, a je to fakt ono, tak budete ted tehu. 😀 A basta.

daniela699
19. črc 2010

A jeste by to bylo presne jako minule po 34. dnech (to bylo ale jen hnedy spineni, ted to byla takova cervena barva - sorry za detaily). Tak jsem to mivala pred HA, tech 35 dni tusim, je to uz davno. 🙂

jahudka80
19. črc 2010

@daniela699 juuuu no kéž býýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý 😀 😀 😀 😀 😀

breberuska
19. črc 2010

daniel, to je určitě ONA!!!! 😀 jupí, tak je to tady, tak vidíš, teď už to bude jen lepší 😉 mimochodem, doufám, že tě navštívily tetičky nás všech... 😉

jahudka80
19. črc 2010

@daniela699 mě už to břicho štve už to bolí dlouho to mě nikdy nedělalo už pátej den bolí podbřišek jako před ms 😠 tak nevím no co mi zbývá než čekat a čekat 😒 do pátku v pátek testnu páč to nevydržím
😢

daniela699
19. črc 2010

@jahudka80 - Jahud, ja si pamatuju ze jsem tenkrat mela celou dobu pocit jako bych byla nafoukla, a bolelo me bricho fest, podbrisek a az do trisel, Taky jsem pak jednu chvili mela pocit ze snad mam slepak. Takze to klido pido muze byt hnizdeni, navic v takovouhle dobu.

Breberus, kez by to bylo fakt ono. Radsi se nebudu moc radovat, kdovi jak to jeste bude, a abych to nezakrikla, ale posilejte vsecky. Vsechny tetky sveta sem. Nastup. 😅 Sice mi pak vsechny otehotnite, ale tak zase co uz, ja vam to moc preju a ... budu doufat, ze me neopustite. 🙂

jahudka80
19. črc 2010

@daniela699 to víš že je to ono. Neboj tak jo doufám že ta moje odjela opravdu k tobě a čekají na mě na pátek // čárky 😵 😵 😵

breberuska
19. črc 2010

daniel, já ti jí tam posílám, ale ne že mi jí za týden vrátíš 😀 😀 😀 už si jí pěkně nechej 😎

natulaaa
19. črc 2010

Dani no mi nějak ustály křečíky ,tak že by se rozhodla jít k tobě i ta moje? 😀 😀 😀 a vidíš,začínáš to mít pravidelné a teplotky máš tak jak by měli být,ted dej pryč tu ystu a pak hned snažilkování. 😉

helcenka
19. črc 2010

Ahoj holky,
já to teda všechno dočetla, za ty dva dny jste toho napsaly! Celý víkend jsem běhala ná záchod pokaždé, když jsem vstala. Několikrát jsem teda nedoběhla včas... V sobotu večer jsme byli s manžou na večeři, že oslavíme to výročí svatby, a chtěli jsme jít ještě někam, ale museli jsme domů, protože ač jsem měla sebou spoustu hygienických pomůcek, tak prostě došly! Omlouvám se za popis, ale vy víte, o co jde a je to pro nás přirozený, manžovi se z tohohle vypovídat nemůžu. Dneska už je to teda lepší, ale jinak MS asi tak jako tři dohromady.
Dančo, to je super. To je určo MS. Ale podle mě je to už druhá MS. A jestli tě hodně bolí ten vaječník s cystou, tak by mohla i prasknout... 😉
U nás je dneska moc příjemně, tak 23 stupňů, ale prý to má jít zase nahoru a ve čtvrtek zase tropy.
Všem čekatelkám držím palce, ať MS nedorazí.

natulaaa
19. črc 2010

Helči až tak silnou mrchu máš jo? ty joo? asi si měla dobře narostlou sliznici,což je výborné 😉 ,i když tak silná ms je otravná 😠

daniela699
19. črc 2010

Breberus, jojo, posli. A az prijde cas, tak je ja zase poslu nekam dal. Tobe ani holkam ji samozrejme posilat nebudu. Dary se prece nevraci, ze neee? 😅

helcenka
19. črc 2010

Natul, jo jo. Úplně mě to vyděsilo, protože pátek docela pohoda, úplně normální nástup MS jako před revizí. Já ji ted nemívám nějak slaboučkou, prostě taková normálka. Ale tohle je teda síla. Ještě uvidím, jak dlouho bude trvat.... 😝

daniela699
19. črc 2010

Heli, to fakt vypada, ze ti sliznice hezky narostla. Tak jen tak dal. Mozna byste se mohli zacit snazit uz ted, kdyz to vypada takhle dobre. Nebo zkus zajit v pulce cyklu na UTZ, aby ti rekli jak to roste a pak sup na to. 😀
Ja, to teda takovy nemam. Jen takovy kapky, ale kdyz to tak beru kolem a kolem, ty teploty, to nacasovani, tak bych to tak taky rekla, jakoze by to mohla byt druha ms. Ale je fakt ze sliznice mi moc nerostla, porad tak 2 mm jen, pak jakoze po pseudo ovu 6mm, ale po te injekci zase uz jen 2.3 mm , takze by to asi stejne nebylo jeste dobry. Ale kdovi jak jsem mela vysokou sliznici tenkrat, treba to nikdy nebyla zadna slava. Taky si potichu rikam, kdyby tak tak cysta jeste chtela jit do haje. Ale to bych asi chtela moc. Hlavne mam radost, ze snad to teda neni srostly kdyz to jde ven.

helcenka
19. črc 2010

Dančo, my ještě uvidíme, ale vypadá to, že tomu už teď po MS necháme volný průběh a když do 3 měsíců neutěhotním, tak mám stejně jít na kontrolu, takže pak to budu řešit.
A teď tady mám horu práce, tak jdu do toho, ale nevím, kolik toho udělám, protože malej mě bude pořád odvádět. 😀

lucie.krajcarova
19. črc 2010

holky, díky za podporu!!!
bezradna, brala jsem taky kontryhel - od prvního dne MS do ovulace - cca 15 dní. a mně to opravdu pomohlo, otěhotněla jsem rychle. určitě v tom budu pokračovat. a listovku brát taky budu. jen nevím, jestli mám rovnou teď???

breberuska
19. črc 2010

lucie, já jsem začala brát listovku hned, doktor taky říkal, že vitamíny a případně ten kontryhel začít pít hned po návratu z nemocnice 😉

martasl
19. črc 2010

ahoj holky.
lucie-já mám baby plan calibrum a od doktora listovku-je na předpis a tu beru 1 denně.ale těch těhu vitamíni i pro plánování těhu je dost,určitě si vybereš.

dani-tak ať je to ta zpropadená ms.

helcenko-tak to máš i část mojí,já ji mám nějakou slabou,ale mám ji-sv..i 😠 😠 😠

byla jsem na kontrole,tak jdu znovu v pátek,tak aspoň nemlsím do práce.říkala jsem jí o mých bolestech hlavy a prej pdle popisu učebnicovej příklad migrény.tak jsem objednaná na příští čtvrtek na neurologii.to mám teda radost 😒 😠

mv
19. črc 2010

Lucie,breberuska: musely jste si projít svým, v porovnáním s mým zamlklým potratem.Teď už určitě bude jen lépe!!!!Já beru listovku a calibrum,ten kontryhel je prosím na co?
Koncem týdne si mám jít pro propouštěcí zprávu z nemocnice a pak na kontrolu ke gynekologovi.Žila jsem v představě, že se jde až po šestinedělí,tak nevím.
Ty "houpačkové" stavy jsou asi nejhorší, vždy, když si myslím, že už to je den, dva lepší, tak bum ho a zase jsem dole.
Než jsem otěhotněla, tak to trvalo přes 2,5 roku a nemám ani sílu ani věk to zase další roky pokoušet.

mikkisek
19. črc 2010

AHoj holky,
hlásím se po delší pauze - počítač byl v opravně + jsem měla doma na prázdninách 8letou neteř, takže s Onďulou tvořili celkem slušnou smečku.

Trochu se bojím napsat, abych něco nezakřikla, ale na těhu testu mám //. Píšu to hlavně proto, abych Vám dodala sílu a snad i naději, že to opravdu přijde, jen u někoho dřív/později. Zatím to jsou "jen" dvě čárky, až bude potvrzení od doktora, že je vše jak má být včetně srdíčka, tak budu klidnější¨.

Držte mi/nám palce a na všechny strašně moc prskáááááááááááááám!!!!!!!!!!!!!!!!!!

martasl
19. črc 2010

mikkisku-tak jen polehoučku potichoučku gratuluju a opatruj se.kdy se chystáš k doktorovi??klidně nám sem můžeš prskat denně.je fajn,že se tady další podařilo otěhotnět,nějak nám to tady začalo váznout.mám fakt radost 😉

breberuska
19. črc 2010

mikkisku, to je krásná zpráva🙂 přidávám se k martině martas a taky potichoučku gratuluju 😉 a pěkně prskej, prskej...

mv, tady je odkaz na téma bylinky http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/bylin...
je tam i kontryhelu😉

marti, teda tobě se to zdraví teď ale fakt sype ☹ to je na prd☹ určitě dej vědět, jak dopadneš na té nurologii, já moc dobrou zkušenost s léčbou migroše nemám 😠

martasl
19. črc 2010

breber-no sama jsem zvědavá,co mi na to dá.berou se prej nějaký léky na migrénu.jen mám strach,aby to nevadilo v případným těhotenství.budu se muset na všechno zeptat.pak dám vědět,co a jak.

breberuska
19. črc 2010

marti, já jsem dostala antiepletpitka, je fakt že pomohly, ale dlouhodobě nic neřešily - a celý život je brát a postupně jen zvyšovat dávky je na prd ☹ tak jsem se na to vykašlala 😒 ale už je to pár let...třeba jsou nové technolgie😉

holky, kukněte http://www.pbs.org/wgbh/nova/programs/ht/qt/281... je to dlouhé, ale milé 😅

fram
19. črc 2010

@lucie.krajcarova moc smutný příběh ☹ přeju hodně sil, ať to překonáš a ať se co nejdříve můžete vrhnout na další snažení.Listovku začni brát hned, aby jí při oplodnění už bylo v těle už dostatečné množství.
@mv vítej, já byla na kontrole 14 dní po revizi a pak už ne. Ms naštěstí chodí, ale radši bych ji už neviděla.
@mikkisek moc velikánská tichoučká gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂 To je nádhera - další těhulka.
@daniela699 konečně mrcha 😉 Držím palce, ať s ní odejde i ta hnusná cysta.

mv
19. črc 2010

@fram já vyrazím na kontrolu nejdříve příští týden, ještě se na to necítím.Teď pár dní mě tak strašně bolej vaječníky, že si neumím nějakou kontrolu vůbec představit.Koukám, že jsme podobně staré, jen já mám starší dítko. 😉
Mě ten můj věk dost leží v hlavě,za pár dní jsem ještě o rok starší a nechci si pořizovat dítě ve 40letech, tak uvidíme, zda se ještě zadaří, nebo už ne.
@breberuska díky za ten odkaz,zeptám se zítra na něj v lékarně.

jahudka80
19. črc 2010

@natulaaa od oběda je mi blbě od žaludku, nachvíli to přejde a pak zas 😒 buď mi nesedl oběd mastné hranolky nebo 😀 😵 nene nebudu si dělat naděje, kdy jde naty vidět na těhotenským testu čárka 12DPO??? 🙂 manža mi tvrdí, že jsem těhotná 😀 😀 ale to už říkal minulej měsíc a nic z toho ☹

jane84
19. črc 2010

ahoj holky, Mikisku potichoučku gratuluji, jen tak dál, horní část tabulky se nám pěkně rozrůstá 🙂
Mně se dneska tak krásně roznášela pošta, když nebylo to vedro, ale 15 km je 15 km, nohy bolí stejně. Jinak MS za mnout a začíná další snaženíčko. Fram jak u vás? 😉

leheckova
autor
19. črc 2010

Ahoj holky hlasim se před zitrejsi kontrolou myslete prosim prosim na mě zitra prý asi krev a Utz na kontrolu a pak se uvidi jinak už chci zůstat doma takže mu musim říct o neschopenku tak se uvidi mam bobky kolik budu brát a nevite jak je to s tim porodným fakt ho zrušili nebo to jeste neodsouhlasili???

fram
19. črc 2010

@mv my začali se snažením v červenci 2008, tak jsem myslela, že v 35 už budu mít prcka. A vida, nejsem ještě ani těhulka ☹ Na revizi jsem byla v únoru 2010. Taky máš pocit, že biologický hodiny dělaj tik tak tik tak?
@jane84 taky už mi skončila mrcha, ale mm dnes odjel a nemám tušení, kdy se vrátí. Ale ovulku tipuju příští týden na pondělí nebo úterý a to doma určitě nebude ☹ ☹ 😒 😒 Ale ty to musíš rozseknout , to dubňátko bude a bude 😀 😀
@jahudka80 že by????? 😉 😉