Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
9. srp 2010

Heli, kez by. Picha to dost, zada mam pocit ze mi upadnou, a boli me prave trislo, to me bolelo i v tehu, ale to ted neni aktualni, bylo by to stejne moc brzo. Moc neverim tomu ze by to vyslo, takze spis cekam co se z toho zase vyklube. Jestli jsem se treba nenachladila v sobotu na te svatbe, nebo tak neco, bylo to venku a docela kosa. Bojim se taky, ze by to mohla byt zase ta cysta. Ale to by mi stejne rekli prijit az po ms. Nejak se mi k tem doktorum najednou uz nechce nebo co. Mozna spis nechci tam kam bych mohla, a tam kam bych zasla jeste ted neni dr. 🙂
Vecer pujdu cvicit, tak se telo treba nejak srovna samo. 😖

lichtakova
9. srp 2010

Ahoj kočeny, jak se máte,
nějký nové ///////?
Tak jsme dneska byla teda v tý práci a úplně mi to stačilo, klidně bych zas zůstala doma

daniela699
9. srp 2010

Jahud, ja se taky snazim jist nejak rozumne, parkrat za den, chodim se psem, ale tak nejak nic se nedeje. Paradoxne, kdyz jsem byla tehu, tak jak mi nebylo nic moc, tak jsem jedla sice malo, ale za to mnohem casteji a shodila jsem jen tak 4 kila, zrovna kdyz by to vlastne melo byt jakoze naopak. Ale uz je mam zase zpatky, a proti tomu co jsem kdysi davno byvala tak ted 15 nahore, ja bych taky chtela aspon 10 dolu. Ale to se potrebuju hybat, a ne sedet tady za stolem.

lichtakova
9. srp 2010

@daniela699 to já taky, protože jsem neměla na nic chuť občas jsem i něco vyhodila...takže to byla jedina pozitivní věc, jako dieta to nebylo špatný... 🤐

daniela699
9. srp 2010

Lichti, no ja jsem prave jedla skoro furt, protoze jak mi bylo blbje, tak jedine pomahalo na to neco jist. Ale zase jen malo, protoze uz by to potom melo zase opacny efekt. Takze to asi bylo lepsi, nez jist jen parkrat za den, jak to delam normalne. Furt si rikam, rozdelim si to a budu jist castej, ale maly porce. Ale nemuzu se nejak prinutit. Taky jsem v tehu vubec nemela chut na cokoladu, jedla jsem asi vic zdravej... no jedno s druhym.

jane84
9. srp 2010

ahoj holky, vrátila jsem se z práce, dneska přišlo inkaso, no bleeeee. bylo toho jako nasr...o 😢 a zítra tuna letáků. ještě že má přítel dovču, něco vezmu v práci, něco s ním odpoledne.
Právě dávám houby na mrazák, sama je skoro nejív, ale přítel má rád houbovou omáčku, tak co bych pro něj neudělala, že 😀 😀

@daniela699 taky jsem si říkala, potřebuju nějaké kilo dolů, narostl pěkný pupík, teda tukový 🙂 a protože chci pak těhu před tchýní tutlat co to půjde, tak se toho břicha nezbavuju 😉 Jinak si myslím, že každý má jíst jak mu to vyhovuje, že se něco říká neznamená, že to platí pro většinu. A ta čokoláda, tak můj strejda se hodně zabývá zdravou výživou a prý je dokonce dobré si každý den odpoledne ke kafíčku něco sladkého dát, hlavně ať je to bohatší na cukry než tuky, z něčeho energii brát musíme. Jinak se pak člověk večer láduje a není k uspokojení

lucie.krajcarova
9. srp 2010

Jane, tak to jsi mě potěšila s těmi sladkostmi 🙂 když jsem chodila do práce, mívala jsem na dopolední sváču oplatek nebo sušenku. a je pravda, že večer mě pak mlsná nehonila. kde ty časy jsou 😀

lichtakova
9. srp 2010

@daniela699 přeně, Dani, já jsem na sladký taky neměla ani pomyšlení a to ho normálně dots potřebuju 😝

martasl
9. srp 2010

Ahoj holky.tak mám preventivku za sebou.doktor říkal,že ten cyklus bez ovulace se občas stane,ale prej málokdy.dostala jsem clostilbegyt na dva měsíce a začnu během ms zobat.tak snad to pomůže.říkalka jsem mu o těch zdravotních problémech,co mám,hlavně ten tlak.tak prej jakmile budu těhu,tak budu vysoce riziková-se teda mám na co těšit,ale pro mimi všechno.prej hrozí předčasný porody a císařký řez.vzal mi krev na prolaktin a ještě něco a pro výsledky si mám volat v pondělí.-jinak vše ve vnitř v pořádku.-jo a potěšil mě,prej jsem ještě mladice,tak se nemusím neotěhotnění bát. 😉
U obvoďačky jsem taky byla,tak už mám vycházky-hurá sice je mám rozepsaný,ale aspoň něco.tlak mi už klesá,jupí.. .
Odvezla jsem holky k babičce tak jsem zase sama doma,doufám,že konečně to doma trochu pouklízím.nějak to furt odkládám.

zuzi-pokud se na miminko cítíš a oba si ho přejete tak bych už do toho šla,toť má rada. 🙂 😉

tak holky,kdo má v plánu testovat??já jsem tak zvědavá,jako bych testovala sama.tento měsíc by se tda mohla objevit ještě nějaká těhulka,ne?? 😀

helcenka
9. srp 2010

Tak jsme zpátky z venku, nakonec malýho těma oknama 2x vzbudili, tak byl pak nesnesitelně protivnej, ale venku se to spravilo, dokonce říkal, že je moc rád, že jsme venku.

Marti tak vidíš, tak ohlídat ten tlak a bude dobře.

Holky, nechce si někdo udělat brigádu a přijít mi umýt okna? Potřebuju to v tom pokojíčku, už jsem ho jednou myla a vypadá, jako kdyby umyté vůbec nebylo. No děs. Tak to asi vezmu ještě dneska a zítra znovu, až bude podlaha.

@jane84 - kdy budeš testovat, v srpnu ještě žádná nemá //, tak myslím, že připadáš v úvahu ty a Danča s Jahůdkou, a myslím, že ještě někdo to tady psal, ale už nevím kdo. 🤐

A teď ještě musím napsat, byli jsme odpo s prckem pro barvu na futra a pak jsme si koupili mňamku a sedli jsme si s ní u obchodu a hemžilo se to tam samýma těhulema. A nakonech se tam přihnala rodinka těm holkám mohlo být tak 17, jedna dítě v kočáru a už velkej pupík a druhá dvě děti na káře. Šly do obchodu a najednou vyběhla ta jedna holčička, sotva chodila, prdelku nahatou a máma si pro ní přiběhla a na celý kolo tam řve: už dostaneš ty hajzle jeden a tlemila se tam tomu jako praštěná. No hrůza, pak takovýhle mámy rodí jedno dítě za druhým a co z nich vyroste... Ach jo.

jane84
9. srp 2010

@helcenka testovat budu ve středu, dneska jsem nějak mimo, nekoupila jsem si test a chodím brzo do práce, z odpolední moči se mi testovat nechce, takže asi až ve středu. Ale nevím no, pobolívá mě bříško jako na MS, občas píchne, jsem unavená, ale jinak nic. Samozřejmě těchhle příznaků už bylo 😀 MS má přijít ve středu nebo ve čtvrtek, bylo by to přesně rok od potratu, tak snad
Holky já dneska zapomněla na přítelův svátek, dárek jsem měla vymyšlený, ale zapomněla jsem se pro něj stavit. Ale jak jsme šli nakoupit, tak jsem to naštěstí vyřídila

helcenka
9. srp 2010

@jane84 - já myslím, že každá máme každý měsíc různé příznaky... Jenže když si přečteme příznaky těhotenství, tak se nápadně podobají příznakům na MS, nebo teda alespoň u mě.
S Kubíkem jsem teda právě žádný příznak na MS neměla, ale ani těhu, tak jsem si myslela, že těhu jsem a byla. Při tom nešťastném druhém těhu jsem naopak měla 3 dny před očekávanou MS tak hrozný příznaky na MS, že jsem si říkala, že ta nastoupí se vší parádou, protože břicho bolelo jako čert, v kříži, protivná jsem byla až hrůza a šíleně unavená a prsa bolely no a ono místo MS bylo těhu. Takže já myslím, že podle příznaků se nedá nic soudit. 😀

martasl
9. srp 2010

holky já si vůbec nepamatuju,že bych u holek měla nějaké těhu příznaky.no konec konců jsem byla ještě mladá,hloupá a o nějakejch těhu příznacích a problémech jsem věděla prd.ale to období bylo děsně fajn-byla jsem neskutečně bezstarostná a ani ve snu mě nenapadlo,že by mohly během těhotenství být nějaké komplikace.jo to byl život.a teď??mládí v čudu,stres že neotěhotním,strach,že otěhotním a něco se zvrtne a pod.já chci být zase bezstarostná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jane84-jé,ať už je středa.mám tucha,že vám to vyšlo 😉

helcenko-tak to je mazec zážitek.já když jdu po Třebové,taky žasnu,jak některý hoooodně mladý holčiny už mají pupky těsně před porodem,viditelně nestihly začít pracovat a asi nikdy nebudou.ach jo,to je svět.a pák nám kvůli nim zeberou porodné.... 😠 😠 😠

jane84
9. srp 2010

@helcenka to moc ne, ale člověku to nedá, hlavně když jednou potratí. Aspoň u mě nejde o ten pocit ať už jsem těhotná, spíš o to, abych to rozpoznala včas a neudělala něco špatně, jestli mi rozumíš

jahudka80
9. srp 2010

@lichtakova ,@daniela699 ,@helcenka 😀 😀 😀¨jojo sladké taky jsem o noční zvládla 1,5 čaje aquila - je přeslazenej 😀a k tomu sušenky a váha šla dolů jen to že jsem měla 1týden do měsíce noční jsem měla 1,5kg dole 😀 😀 😀já bych potřebovala makat a šlo by to hned jsem si říkala že to půjde po dítěti haha malá byla hodná spinkala a tak se kylečka držej mrchy jedny 😀 kde je ta @natulaa 😀 😀maká maká a na nás kaká

jahudka80
9. srp 2010

@jane84 džím palečky 🙂

jane84
9. srp 2010

@jahudka80 děkuji, ale koukám, že tomu věříte víc než já 😀 😀

jahudka80
9. srp 2010

@martasl no to by se mohla objevit // my jsme sexovali až až ale víš jak to je ten kdo se snaží nic z toho třebas není takže já se držím nohama na zemi ale manža mi říká papej miláčku miminko potřebuje výživu, a hladí mi bříško a říká že tam je 😀 😀 😀 😀 😀 holky on se asi zbláznil 😵 😵 😵 😵 😅 😅 😀 😀 😀 😀 chová se ke mě jako bych byla těhotná tak mu říkám ať neblbne, že pak bude zbytečně zklamanej ☹ , ach jo už aby bylo 19.týho 😀

jahudka80
9. srp 2010

@helcenka no právě a pak se v tom vyznej si pamatuji jen u prvního že jsem furt lítala čůrat a jelikož byl prosinec jsem si říkala sakra já někde nastydla 😀 a tedy měla jsem větší bolavá prsa, ale to mám i před ms, tak jsem si říkala že nic a test to potvrdil dělala jsem ho 25dc a když jsem dělala 29dc tak už byl pozitivní cítila jsem se dobře až na to čůrání, byl to krásnej vánoční dárek ríkala jsem si jak mi je fajn že nezvracím a že mi není blbě a šup na Silvestra jsem udělala zdravé chlebíčky a jednohubky a nemohla jsem jíst začlo mi bejt zle 😀 tak jsem pila vodu a trochu ananasového juice 😀

jane84
9. srp 2010

čekání, čekání, nic jiného nezbývá. čím se člověk blíží víc termínu MS, tím ten čas běží pomaleji

jahudka80
9. srp 2010

@martasl co blbneš stará vždyť jsi mladice 😀 to máš jen staré děti docela závidím, že už jsou tak odrostlé já sama osobně nevím jestli bych si pořídila mimi když bych měla 14, 12 letou dceru . Hlavně až Máje bude 14 tak me 42 😅 a to budu stará no ve 42ti si tedy dítě nepořídím. 😀 😀 😀 Víš říkám si že máš relativně klídek holky pošleš k babičce, nebo na tábor. A zas si říkám že ty jsi tedy maldá tak si to dítko pořídit můžeš, to ti mohu jen závidět. Já říkala když bude jednomu 6let druhému 3roky a nastoupím do práce a za 2-3 roky mít třeba třetí 😀 už budu asi pohodlná víš jako zase v noci vstávat, a lítat s plenkama. NO to jsou úvahy viď doufám, že se na mě nebudeš kvůli tomu zlobit. Spíž ti poradím, nestesuj se 2krásné děti máš a nech to na přírodě užívej si beztarostný nechráněný sex a uvidíš do vánoc jsi těhule na 100% když už to člověk hodí za hlavu tak to většinou výjde.

Tak jsem se vykecala ajdu makat nebo si nevydělám ani na slanou vodu 😀 😀 😀 😀 😀

natulaaa
9. srp 2010

holky tak já mám teda opačný problém s tou váhou,já chci přibrat aspon 5KG ,možná se mi to u stimulky podaří,jinak ted zrovná sedím u vás a otevřela jsem si balik chipsu ,mnam 😀 😀 ,zas mi bude šoufl 🙄 😀 ,já to vím a stejně ho sež..u 😀 😀
jinak já taky chodila furt čurat na začátku těhu,hruuza,myslela jsem že se zblázním 😲 ,na wc ze mě už nic nešlo,ale furt jsem měla pocit,že mi snad praskne břicho,jak se mi chtělo 😲 😀

JANI no mi něco povídej o čekání 😠 😠 😀

martasl
9. srp 2010

jahud-to víš že se nezlobím-nemám proč.když jsem měla kolem těch 19 let,tak to v té době bylo úplně běžný,že holky měly do 20 dítko a než skončila první mateřská,šup hned druhý.bylo jen minimum holek,co neměly do 20 žádný.no a teď většina chodí jako mlsný kozy a chtěj další,protože ty naše dětičky nám nějak mooooc rychle vyrostly a dlabou na rodiče.moje mamka taky říká,co chceš??užívej života,choď kam chceš,přece nebudeš v noci stávat a prát pokakaný plínky,budeš se točit zase kolem prcka-ale já tohle všechno zase strašně chcíííííííííííí.prostě jsem na ty dětičky ulítlá,už jako malá jsem věčně někomu vozila mimčo.prostě je to ve mně.nejlepší je,že od mamky to teda sedí-ona měla ve 24 letech už 4děcka 😅 .Jediný,co mi trošku dělá hlavu je,že nevím,jak si pak budu shánět práci-asi hodně těžko-starší holka na škole,mladší se na ni bude chystat,manžel věčně pryč a hlídání žádný.Ale co,nějak bylo nějak bude... 😉

natul-hned bych ti několik kilo poslala,chceš?? 😀 😀 ale já bych se potřebovala zbavit minimálně 30kg!!! 😠 😖

mv
9. srp 2010

Bych potřebovala, aby vždy někdo večer shrnul, co jste psaly, to fakt nestíhám číst... 😀 ☹
A když ty romány dočtu, tak zase pak zapomenu, kdo co psal. 😉

@jahudka80 víš, že mě to taky někdy napadá.člověk už je rokama pohodlnej a někdy si říkám, jestli to znova ještě zvládnu další dítko.Mimčo,pak hrůza se školou, věčné dobíhání tramvají a kroužků a pak ta puberta... 😀 😒
Teď už jsem zvyklá na svůj klídek, pohodu, nic hned nemusím, když zrovna nechci.Syn už funguje sám(teda občas... 😀)
A pak ty nervy s těhotenstvím, to člověk v 21letech bere vše úplně jinak, než teď.Stejně si myslím, že to těhu u mě nedopadlo hlavně proto, že jsem se tak strašně moc bála, že to nedopadne.A od toho se příště neodprostím.

mv
9. srp 2010

@martasl tak to je fajn, že jsi v pořádku.A mladice jsi!!!! 😉

jahudka80
9. srp 2010

@natulaaa taky baštím Chipsy 😀 😀 😀 ale já to narozdíl od tebe nepotřebuji , já bych ti taky ráda poslala nějaké kg ale bohužel to nejde 😀 😝 tak se s nima zas budu tahat já 😀
@martasl tak to je jasné pokud to tak cítíš tak si mimi pořiď ale pamatuj nestresovat a příjde to samo uvidíš. A hlavně dnes už se pleny neperou 😀 😀 😀 aspoň uvidíš ten rozdíl mezi teď a tenkrát 😉 spousta žen si pořizuje první mimi až ve 35, tak se hlavně nestresuj že jsi stará. 30kg no to je tedy opravdu dost 😠 tak vidíš zkus se zaměřit na sebe začít třeba chodit na procházky jinak jíst a uvidíš třeba i to nějaké kylečko ti pomůže otěhotnět (tedy maje kamarádka otěhotněla v poho a vážila 97kg ) takže kecy že nnadváha vede k neplodnosti- no na něco to svést musej že. To ty máš ty hezké bílé hafany??? A nebo to byl někdo jiný 😀

mv
9. srp 2010

Já vyrazím na kontrolu na gyndu zítra,tak jsem zvědavá, zda bude vše o.k.
A ubrat pár kilo bych měla taky.Stačilo by mi těch 5kg, co o nich psala
@natulaaa .Tak, že bychom si je poslaly poštou??? 😀
Tak jdu do sprchy a pomalu do postele.Ten ranní budík před 4. hodinou je vždy něco. 😝

jahudka80
9. srp 2010

@mv uvidíš že příště to zvládneš a bude to ok, oni říkají že ty mladé maminky okolo 20ti si s tím nedělají takovou hlavu a ty po 30tce plašej v těhu a pak i s mimi kvůli kařdému prdíku, klíštěti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kdybych holky manžu potkala dřív tak už mám dnes 2 děti 😀 😀 😀
@jane84 jani jani jaňulky přesuň se na začátek tabulky, dolu už nám neklesej nahoře je přece hej. // dvě čárečky ať tam máš ať se snáma vždy schledáš a bacílky těhotné na nás napliváš 😀 tak šup honem jedem budem všechny těhule dřív než bude leden. 😀 😀 😀

jahudka80
9. srp 2010

@mv já jdu zítra taky na gyn. 😀 no jestli tam bude moooc lidí tak jim malá zboří ordinaci 😀 😀 😀 pak řeknu dr. vidíte k jakému štěstíčku jste mi paní doktorko pomohla 😀 😀 😀

jane84
9. srp 2010

holky mi měkne čípek a začíná se otvírat