Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
15. srp 2010

ahoj,teď jsem zapla pc,napíšu krátkou zprávičku a předávám pc holce,už brblá,že jsem slíbila,že sem nebudu nic psát.

helči-gratulkááááááááááááááááááááááááááááááá velikáááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 .promiň,že gratuluju jako poslední,ale ve 14 hod.jsem si šla lehnout,chtělo se mi děsně spát a teď jsem s holkou hrála karty.to je tak bezva a ty čárky jsou parádní tlustice-já chci takýýýýýýýýýýýýýýý 😉 .čekám,kdy hodíš doplacu ty těhu bacily,t si je můžem rozebret 😉

jo holky,hříbky rostou,já si v pátek donesla od tchýně.už je vesela suším,ale dost se mi z nich navaluje-smrděj,teda cítím to jen já.nikdy mi to nevadilo,no děs.jo a taky jich tchýně půlku vyhodila,taky červavý.a to jich nasbírala požehnaně....

no nic,holka už mě upomíná tak pak vás dočtu 😉

a.j.a.
15. srp 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsem po týdnu opět zpátky doma 😵 malá ještě na týden zůstala u babičky, tak jsem home alone 😕 to se mi teda ještě krom minulých dvou dní nepodařilo 😀 konečně stihnu spouuuuuustu věcí, co potřebuju.

Večer dočtu, pže je tady toho naplkáno 🙂

a.j.a.
15. srp 2010

@helcenka Helci, moc moc velká tichounká gratulace 😵 😵 😵 čárky opravdu výstavní 😉

a.j.a.
15. srp 2010

Fičíme do obchodu, pže to tu je jak u snězeného krámu 😝

lichtakova
15. srp 2010

@helcenka Helči, teď to čtu, SUPER, VELIKÁ GRTULACE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

herbie
15. srp 2010

ahoj holky jeeee helcenko moc gratuluju jsou tam // krasny jak vysity super jen tak dal.... 🙂 🙂 🙂 🙂 ja jsem akorat stavala pred chvili u me zadny novinky nejsou tak moc ani nepisu jenom vas ctu a ze toho nakecate pokazdy jsem zvedava co jahudka? ze by taky // ? no uvidime 🙂 me mrcha uz konci dneska ale pritel vecer odlita az do soboty pryc ale ovulku nakonec stihne .... tak ma stesti ..... preju vam krasnou dobrou noc 🙂

helcenka
15. srp 2010

Děkuju holky, moc. Zatím ale jen opatrně, už se nemůžu dočkat středy, udělám druhý test, doufám, že se všechno jen potvrdí. No a pak k mudrovi. Ale tam se objednám asi až tak za 14 dní, to už bych měla být v 7. týdnu a mělo by být vidět srdíčko. Nechci se objednávat dřív a pak se nervovat, že vidět nebylo..... Ale to znáte, ten strach tady prostě bude pořád. Takže pak už si možná trochu oddechnu, až uvidím, jak bije.

fram
15. srp 2010

@helcenka tvůj testík je jasný a středeční ti to jen potvrdí 🙂 Středa je blízko, horší bude to čekání na srdíčko, ale to špatný už máš vybráno a za 3 týdny se tady s tebou budeme radovat nad bijícím srdíčkem 😉

jahudka80
15. srp 2010

@fram no jestli to držení palečků bude něco platné,.. ☹ mám tady 3 testy s citlivostí 25, a už mě láká zítra ráno, ale co když tam nic nebude 😠 manža mě hecuje, natula minule taky a já nevím ☹ už to chci mít za sebou a vědět na čem jsem ale 11DPO se mi zdá dost brzo a zas čekat se mi nechce 😀 😀 😀

fram
15. srp 2010

@jahudka80 vydrž ještě, kdyby byl test negativní, stejně bys ještě musela testit za pár dní znovu, tak když počkáš, budeš mít jistotu. Ale láká to, viď? 😉

jahudka80
15. srp 2010

@fram jojo počkám a podle grafu si stejně říkám že asi nic moc když mi to dnes tak kleslo, no na grafy je odborník @natulaa 😀 😀 😀 já si jen přečetla pokud nedošlo k těhu tak během 10-16dne teplota klesá a já mám dnes 10den a teplota klesla no jo no 😠 všichni hold na ráz těhotné být nemůžem 😉

veraakubik
15. srp 2010

Ahojky,tak za prve velka gratulace nove tehulce a za druhe drzim palecky dalsi cekatelce na testovani..Taky bych chtela uz testovat,ale musim trpelive cekat..Muzu mit jeste takovej malej a mozna i blbej dotaz-jak tady pisete o tom kolikatej DPO-jak se to pocika?Ode dne kdy probehl oplodnujici sex?!Mevim a tak se ptam vas zkusenych..

fram
15. srp 2010

@veraakubik DPO znamená kolikátý den po ovulaci - ovulaci poznat můžeš, ale těžko budeš přesně vědět, kdy došlo k oplodňující souloži. Já ovulku tipuju podle bolavých prsou přibližně uprostřed cyklu, ale jistě ji poznáš asi jen měřením bazální teploty (to já nedělám).

fram
15. srp 2010

@jahudka80 ještě to nevzdávej, v teplotách se nevyznám, ale dokud nedorazí červená, je naděje 😉

jahudka80
15. srp 2010

@fram jasně máš pravdu 😉 dokud není červená tak je ještě naděje a počkám na zítřejší teplotku 😉 a uvidím jak to vydržím s testem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to víš nejprv mě tu nahlodaly ať testuji a teď jsem z toho celá nesvá testovala bych ale mám strach ze sklamání, no nic jdu koukat na filmeček dobrou noc holky hezky se vyspěte
@helcenka a ta se také krásně vyspinkej a hlavně do růžova 🙂

veraakubik
15. srp 2010

@fram Aha-takkze to O znamena ovulace..Ja jsem blba-ja ,myslela,ze je to oplodneni.. Takze to neni nic co by se me tykalo-mrcha pravidelna neni,priznaky ovulky taky nepoznam-teplotu nemerim a ani testit netestim-takze shnuto podtrzeno-pockam jestli dostanu mrchu a kdyz ne,tak pak budu testovat..Manza sice rikal,jestli uz mimisek v brisku neni,ze mam nejake velke brisko,ale nedivte se-byli jsme celej viken v Domazlicich na Chodskych slavnostech a ja tam sezrala-s odpustenim to tam napsat ,usim,protze to nebylo jezeni co jsem pouhym koutkem oka zahlidla-fuj,ale uz se za to stydim..No ale kdyby uz neco tak bych o tom uz musela neco vedet a ja nevim..Jdu si dat melouna a zalest k moji druhy polovicce,takze toho nepiste moc,at to zitra stihnu docist.. 😉 😉 😉

lucie.krajcarova
15. srp 2010

Veraakubik, náhodou je to nejlepší počkat, až ti nedojde mrcha 🙂 to nebudeš testit moc brzy a nemůžeš být zkklamaná. jinak mě teda taky vylezlo břicho, když jsem ještě nevěděla, že jsem těhu... asi jsem ho měla vytahané ještě od Martínka ☹
holky, takový dotaz.. zdá se mi, že se mi nějak nezmenšuje břicho - děloha se měla zatahovat. už je to měsíc... měřím si obvod nejširšího místa na břiše a je to stejný údaj, jako když jsem byla v tom pátém měsíci - 96 cm. kolik máte vy??????

veraakubik
15. srp 2010

@lucie.krajcarova Kdyz ja jsem spis nafoukla,nez tehotna..Mela bych brisko moc brzo..No i kdyz ja s tema pupkamaa co jsem mela v obouch tehu-ja co mela ve 4 tak jiny mamimy meli klidne ve6-7,ale ja rikam-je jeste moc brzo..

martasl
15. srp 2010

tak jsem tady.

lucie-já ti nebudu psát,kolik mám přez břicho,tolik jsem neměla snad ani když jsem šla rodit první dítě 😅 😠 ☹

jahud-já jsem u tebe tak nedočkavá,já už bych testila.ale samozřejmě testni si kdy budeš chtít ty.ale kdo to má vydržet. 😲
jsem zvědavá,kdo další bude těhu,když to berem 2 těhulky za měsíc 😉

fram
15. srp 2010

Holky, já se přes břicho radši neměřím, bych se zhroutila 😅 ale oznamuju, že na dovolený jsem přibrala skoro 2kg a to jsme se neváleli, ale chodili po horách, ale ty každodenní grilovačky..... 😀 😀 Prostě od zítřka zase režim jako řemen 😀 😕

helcenka
15. srp 2010

@lucie.krajcarova - děloha by se měla zatáhnout do těch 6 neděl, jako u porodu, říkal mi to mudr. Já už ji měla po třech týdnech zateženou. Ale ty jsi měla VP, tak bych ještě počkala, spíš bych to srovnávala s porodem. Já po porodu měla dělohu po 6 týdnech v pohodě, ale bříško až tak za 2 měsíce. Tak vydrž, jinak podle centimetrů to nevím, protože se ani nějak neměřím a nesleduju.

JAHůdko, já bych ještě počkala, já testovala až 16DPO, být tebou, tak do středy čtvrtka počkám. 😉

Danča se dneska neozvala, jestli ona tajně netestovala. 😀

Dobrou všem, jdu odpočívat, abych to ještě vyležela. Snad mi bude zítra líp a všechnu smůlu jsem si už vybrala.

mv
15. srp 2010

@helcenka tak potichounku gratuluju, moc budu držet palce.... 😵

Jinak holky já nic nestíhám, na netu jsem nebyla 3 dny.V pátek jsem celej den běhala po doktorech, stále mi nekleslo HCG,ale nikde se nic nejeví.Ještě jdu zítra pro nějaké výsledky testů.
Jinak mi gynekolog nechal udělat ve čtvrtek tolik odběrů po šestinedělí, že se mě jeho sestra ptala, jestli jsem jeho známá... 😀
Výsledky se budou trousit 14 dní minimálně, tak tak zajdu až v září, ať je tam už vše.
Dneska po ani ne hoďce v lese jsem měla 4 klíšťáky, fuj!!! 😝 Příště se na houby vyprdnu. 😒
Budu se snažit v práci zítra dočíst, co je nového,kromě poslední stránky nestíhám dočíst dnes.Dobrou s kobrou... 😉

lucie.krajcarova
15. srp 2010

Heli, jj asi to tak bude.. po porodu jsem do normálních kalhot nevešla, až tak za 4 měsíce... tak si holt ještě počkám. teď samozřejmě neormální kalhoty nosím, jen ten obvod kolem břicha mě děsí 😖
Mv, teda, to si tě doktor váží, že tě tak vyšetřuje!!! co ti všechno bude zjišťovat z těch odběrů?
s těma klíšťatama to je hnus... my tu dnes zas máme strašně much a vos - myslím v baráku... nalítají, jak mám otevřeno na terasu. aspoň 5 jsem jich zabila, ale dalších 5 jich tu lítá a já někde ztratila plácačku ☹

mv
15. srp 2010

@lucie.krajcarova komplet imuno,bio, hemku,toxo,CMV,EBV,štítnici,hormony,prolaktin, chlamky,leidenskou mutaci,MTHR,,a 4 stěry na mycoplazma, ureaplazma,chlamydie a to poslední si nevzpomenu.

No uvidíme, mám opět nějakou tu svou blbou náladičku a nevidím nic růžově v budoucnu.Už mi to samotnou štve, pořád mě to přepadá... 😒 Ať už je alespoň za měsíc touto dobou, to se budeme chystat na dovču a nebude čas na depky... 😉

lucie.krajcarova
15. srp 2010

mv, teda, to je výčet! to vše jsi chtěla? kompletní vyšetření? zůstala ti nějaká krev? 😉

martasl
15. srp 2010

tak mi dnes došel email z fotografické školy,kam by naše Katka chtěla jít.posílala jsem tam dotaz ohledně přijímaček a co za fozky k nim bude potřebovat.no musíme začít honem fotit,jen by to chtělo pořádnou zrcadlovku.tak jsem ji email přeposlala-je u babičky a nařídila,ať hodně fotí.tak jsem zvědavá,jak to dopadne.to je jediná škola,kam by chtěla,jinak neví.ach jo,ještě musíme vybrat 2 školy.

mv-teda,to je mazec,to budeš řádně proklepnutá 😲 .aspoň budeš vědět,že jak na tom jsi.Ještě jsem neslyšela,aby doktor naráz toho tolik nechal dělat,ale tím líp,co?? 😉 něco ani nevím,co je? 😅

mpetula
15. srp 2010

Ahoj kočky 🙂 😉 před chvilkou jsem dorazila z práce, tak jsem hned zasedla k pc a šla mrknout, jak dopadla Helča.
@helcenka tichá, ale velkáááá gratulace 🙂 Ty jo holky, dneska mi přišla SMS od kamarádky, nebo spíš už známé, už se moc nevídáme, odstěhovala se... že se jí v pátek narodil chlapeček, vůbec jsem nevěděla, že je těhu. Když jsem s ní mluvila naposled před rokem, tak říkala, že ještě nechtějí a po roce mi píše, že už porodila 😲 Samozřejmě že jí to přeju, moc, ale zase mi to všechno tak nějak přišlo hrozně líto. Připadá mi to, že všichni kolem mě otěhotní a celé těhu bez problému, v pohodě a že jen já mám furt pech, ach jo... ☹ ☹ Teda ono mi to tak nepřipaná, ono to tak je. No nic, jdu se z té bídné nálady vyspat ☹ Dobrou noc všem

natulaaa
16. srp 2010

Dobré ránko holky 🙂 🙂

@mpetula uplně ti rozumím s tou tvou kamarádkou 🙄 ,já si taky tak připadám,že jsou těhotní všichni,jen já ne 😠
@mv ježiš olik toho iho brali joo? 😲 😲 ,na druhou stranu budeš tak vyšetřená,a připravená otěhotnět,taky to je dobře,hafo z toho co si psala muže zpusobit potrat,tak je fajn,že tě tak vyšetří a je smutné,že se tě ptala,jestli seš známá,tohle by měli dělat všem 😠 😠 😠

JAHUD,DANI?co vy dvě teda s testíkama,hmmmmm 😵 😵 😵

mv
16. srp 2010

@lucie.krajcarova
no právě, že jsem mu nic neříkala, co bych chtěla nabrat.Možná zapůsobilo to ,že ví, že jsem laborantka,tak chtěl, abych měla vše v pořádku, co se týká náběrů... 😀
Byla tam mamča s měsíční holčičkou a byla nádherná,pěkně jsme si pokecaly, než jsem šla na řadu.

@martasl to je mazec se školou, co? nás to taky čeká a synátor ví úplný prd, co by rád. Já vím jen určitě, že nechci gympl, něco odborného, když se pak nerozhodne pokračovat, ať má ukončené střední vzdělání na něco zaměřené.Zatím vedou informační technologie,kde je školné i na státní škole 😝 ,nebo stavebka.
Já teda v jeho věku měla zcela jasno.Tady je asi vidět právě ten rozdíl ve vyspělosti kluků a dívek.

@mpetula taky mám pocit, že všude kolem sebe narážím jen na samé těhule.O to více mě to mrzí,že to u nás nedopadlo a pořád se mi to připomíná,už se dvěma kámoškama jsem mohla mít stejně staré dítě. ☹

@fram doufám, že dovča byla krásná a odpočinuli jste si... 🙂

Taky mám pocit, že jsem ještě úplně nesplaskla,ale možná to bude tím, jak moc žeru kolikrát...
😀 Od září chceme s manžou do posilky a na cvíčo, tak snad to bude vidět na mě.
V noci jsem do 2. hod pobíhala okolo našeho psa, co byl úplně hotovej z bouřky, usnula v 2.30hod a před 4.hod vstávám.A noc předtím to bylo obdobné.Takže místo dočítání jdu něco dělat v práci , ať jdu brzy dom se dospat.Mějte se... 😵

mv
16. srp 2010

@natulaaa právě, že to asi standard není u všech.Ale zase se mi u něj líbí, že každou posílá už po prvním nezdaru na vyšetření, to většinou vůbec jinak neřešej a až při druhém či dalším.
Jé, tak koukám, že jsou ještě další testovačky na řadě.Tak to budu do večera napnutá, jak to dopadlo.Držím palce!!! 🙂