Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
4. zář 2010

Dneska máme rodinnou oslavu všech možných narozenin, tak už peču špízy a špekáčky na pivě.Voní to teda krásně.
Se docela děsím, má dorazit do našeho pididomu 14 lidí... 😒
Tak asi dočtu až zítra, co je nového.
Píšete o nějakém domě, že by se
@jahudka80 stěhovala?? 🙂

natulaaa
4. zář 2010

čaute holky,tak jsme dorazili z Brna 😵 ,mám 12 nebo 13 folíku 😵 ,přesně nevím,jsem se už neptala,jen jsem to tak rychle počítala,jak diktoval míry sestřičce 😵 😵 ,mám dva 18,5mm ,dva přes 17mm pak 16mm 😵 😵 😵 😵 😵 ,naposledy mi píchli 400jednotek ,takže o 100 víc než normálně a už dneska píchám v 9 večer poslední injekci a to HCG 😵 😵 A V pondělí áno na 8 tam mám být na odběr 😵 ,bojím bojím 😵 😵 ,ale zároven se těším,že bude po všem 😵

natulaaa
4. zář 2010

čaute holky,tak jsme dorazili z Brna 😵 ,mám 12 nebo 13 folíku 😵 ,přesně nevím,jsem se už neptala,jen jsem to tak rychle počítala,jak diktoval míry sestřičce 😵 😵 ,mám dva 18,5mm ,dva přes 17mm pak 16mm 😵 😵 😵 😵 😵 ,naposledy mi píchli 400jednotek ,takže o 100 víc než normálně a už dneska píchám v 9 večer poslední injekci a to HCG 😵 😵 A V pondělí áno na 8 tam mám být na odběr 😵 ,bojím bojím 😵 😵 ,ale zároven se těším,že bude po všem 😵

jane84
4. zář 2010

Ahoj holky,
@natulaaa z tebe úplně srší nadšení. Mám radost za tebe.

fram
4. zář 2010

@natulaaa to je nádherná zpráva 🙂 🙂 Jen se chci zeptat, asi pitomě - až ti odeberou vajíčka , tak je oplodněj spermatem, který už manža odevzdal minule nebo "čerstvým" ? Já vím, blbá otázka, ale fakt nevím, jak to chodí 😅

jane84
4. zář 2010

jéé, já se chtěla zeptat podobně, Kdy jde manža na odběr? 😀

fram
4. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii napiš mi prosím v tabulce - dnes jsem 30DC,mám tam o den míň. Dík 🙂

natulaaa
4. zář 2010

Holky ne v poho 😉 😉 ,manža jde v ponděli na odběr,mě sestřička odvede na pokoj a mm jde na odběr a krev,spermijky musí být 3dný čerstvé 😅 😅 ,A pak si tam budu denně volat embrioložce a ta mi bude denně hlásit stav,že kolik se drží a v jaké fázi jsou 😅 😅 ,na to se těším nejvíc 😵

natulaaa
4. zář 2010

Joo jinak dneska nám dali výsledky spermia,takže máme ho normospermio,aaale není tak vynikající,jak nám dělali v opavě,ale v te Opavě hruuza,byl uplně nepřesný 😠 😠 ,a velice zhuba shrnutý,dneska jsme dostalipapír a tam je věcíííííí 😕 😕 ,tam jsou popsané v procentech spermie s hlavičkou,bez hlavičky s bičíkem s defektem krčku a takové věci 😕 😕 😕 ,potom pohyblivé na mistě ,pohyblivé vpřed 😕 😕 ,no sílá,takže je normo,ale není 100% 😖 😖 ,ale shrnuli nám pak v procentech uspěšnost ivf je 99,8%tak dobrý 😵 😵

fram
4. zář 2010

@natulaaa tak to mu tentokrát s odběrem nepomůžeš 😀 , ale už je zkušenej mazák, tak to zmákne 😀 Já si dělám srandu, ale je to tak krásný a optimistický, jak už se vám to blíží. Doufám, že nám budeš denně hlásit, jak drobečci rostou. 😉

fram
4. zář 2010

@natulaaa spermiogram se může měnit, v pondělí už může být 100%. Navíc myslím, že opravdu úplný minimum chlapů má 100% spermio.

natulaaa
4. zář 2010

@fram 😀 😀 😀 😀 😀 ,jj budu hlásit,ted mám před sebou to nejhorší 🙄 🙄 ,trochu se bojím toho uspání 🙄 ,jáá a narkoza 🙄 ,dyt víte 😀 😀 ,ale ne nemám tak velký strach,ale strach mám 😖 😖 ,vypadne mi velký balvan,až bude po všem 😵 😵

fram
4. zář 2010

@natulaaa věř mi, porod bude horší než narkoza při odběru 😀

jahudka80
4. zář 2010

Holky zkolila mě chřipka, rýma, teplota 😠 😢 . Manža jel teď s malou k babičce to je poprvé co jedou sami beze mě 😢 mála plakala maminko s tebou...bylo mi jí líto. No už mi aspoň klesla teplota tak jdu zliklidovat 3 várky prádla ať to tu nestraší. Zítra příjdou ti zájemci tak ať tu nemáme bordel 😉
@natulaaa super zprávičky 😉 držím palečky

Mějte se krásně, papa a očekávám brzo dobré zprávičky 🙂

barbarik
4. zář 2010

@daniela699 Mám dvě kříženky, vlastně už spíš jen jednu-ta druhá se fixovala na mamku. A jakého pejska máš Ty?

barbarik
4. zář 2010

@jankax Přesně tak, taky mi to tady moc pomohlo. Držím palce, aby Ti to všechno dopadlo dobře. Ohledně dalšího snažení mi prozatím řekla doktorka, že s klidem můžeme po 3 normálních menstruacích. Ale já si to raději ještě prokonzultuju s doktorem, ke kterému půjdu na kontrolu za 5 týdnů po revizi. U Tebe to je ale možná lepší v tom, že jsi naštěstí nemusela podstupovat žádné tyhle příšerné zákroky, protože byl plod ještě malinkatý a mně se aspoň zdá, že odešel skoro jakoby menstruací. Teda tím to nezlehčuju, jenom myslím, že to byl pro tělo snad menší záhul. 😉

barbarik
4. zář 2010

@martasl Ten krb Ti závidííííím. Už se skoro začínám těšit na zimu 🙂) Přítelovi rodiče mají taky krb a je to nádherná atmosféra, hlavně u nich v Rusku, když je plno sněhu. Úplně jako v pohádce.

barbarik
4. zář 2010

@natulaaa Tfuj tfuj tfuj, držím všechny palce 🙂

helcenka
4. zář 2010

Ahoj holky,
u nás se teď udělalo krásně. Sluníčko svítí, vítr žádný. No ale spíš je to krásný podzim, než pozdní léto.
Tak jsem si s prckem po obědě na hodinku a půl zdřímla a teď jsem nějaká mimo. Taťka je s náma dneska doma, tak po sváče jsem je vyhnala ven na kaštany. Alespoň se zabaví. 😉

NATUL, to je pěkná úrodička, tak pěkně odpočívej, ať máš v pondělí hodně síly. 😀

JAHUD, ta chřipka je nepříjemná, ať se z toho brzo dostaneš. Ale to mimi bych úplně neodkládala, ovzvlášť, když víš, jak dlouho vám trvalo poprvé otěhu a nechala bych tomu prostě volný průběh. My jsme taky měli Kubíka, bydleli jsme v 1+1, moc peněz taky ne a zvládli jsme to. Když jsme se vloni stěhovali do většího, tak jsme sice 1+1 prodali, ale peníze se museli rozdělit na tři díly a jenom jeden díl byl pro nás... 🤐

Holky, teď vám musím napsat. Dneska jsem se dověděla výbornou zprávu. Jedna známá přišla o mimi asi týden přede mnou a už je ve třetím měsíci. Tak když to spočítám, tak nepočkala ani na první porevizní MS. Ale oba jsou v pořádku a blíží se jí konec prvního trimestru. Tak už to snad bude všechno jen dobré.
To mě trochu povzbudilo, že i u nás to bude jen dobré. 😀

FRAM, ještě to nevzdávej, já neměla taky žádné příznaky těhu a nemám je doteď. A // se mi ukázali teprve 16DPO. Nechci tě nějak utěšovat, ale jen povzbudit, jako jste povzbuzovaly vy mě. 😉

fram
4. zář 2010

@helcenka děkuju za povzbuzení, ale poslední snažení bylo před 13-ti dny a testík dnes negativní. To už by musel být aspoň duch ☹ Naděje už si nedělám, jen nevím,kde se toulá mrcha.

lucie.krajcarova
4. zář 2010

@barbarik ahojky, ty jo, tři měsíce mi přijde fakt dlouhé čekaní. vzhledem k tomu, kolik dětí se narodí do roka od prvního sourozence, takže do tří měsíců od porodu matka opět otěhotní. my jsme definitivně rozhodnutí začít už po této ms. pomalu mě začíná bolet břicho, tak snad to už přijde!!
fram, vzpomínám si, že jsme na tom byly s cyklem stejně 🙂))
natulko, paráda, mám z vás radost. oni si stejně vyberou ty nejlepší spermie, neboj. ségra tohle už vlastně neabsolvuje, ale hned v pondělí jí vpraví embryo z mražáčku 🙂

lucie.krajcarova
4. zář 2010

Jahudko, tak ať jsi brzy zase v pořádku a plná sil!!!!
fram, jak dlouhý míváš cyklus?

fram
4. zář 2010

@lucie.krajcarova normálně 28-29, posledně nečekaně jen 25. Dnes jsem 30DC a ani náznak mrchy, proto jsem ráno testla. A nic ☹ ☹

fram
4. zář 2010

@lucie.krajcarova držím palce, ať ti mrcha dorazí co nejdřív. Jestlli se cítíš dobře, určitě na to vlítněte. Vždyť spousta maminek otěhotní krátce po normálním porodu, někdy už v šestinedělí (jednu takovou znám) a v pohodě donosí další dítě.

lucie.krajcarova
4. zář 2010

@fram přesně tak!!! právě jsem četla názor porodní babičky na otěhotnění po potratu ve 2 trim. , prý počkat šestinedělí, což je super. my teda počkáme na další ms. ale manža bude rád, že si už nemusí dávát pozor. ovšem já mívala cyklus delší, tak uvidíme kdy to bude...

fram
4. zář 2010

@lucie.krajcarova myslím, že tím ještě zvýšíte šanci na otěhotnění, říká se přeci, že je tělo jakoby pohnojené hormony 🙂 Tak ať to vyjde.

natulaaa
4. zář 2010

@jahudka80 uzdrav se,vykašli se na pádlo a běž ležet,u žehličky ti bude ještě huř 😨
@lucie.krajcarova joo,tvoje sestra si jde jen pro mazáčky,tak to má super 🙂

Jinak holky vám všem děkuju 😵 😵 ,jste hodnéé 😵 ,dneska si mám píchat to HCG,tak jsem z toho tochu nervozní,hodně holkám o dělá blbě,jako že jim je na bliti a tak,tak se modlím,abych k nim nepatřila jáá 🙄 ,no tak uvidíme 🙄 ,ale už je to taková poslední hnusná injekce a konec,tak když tak to budu muset vydržet 😖 ,dám vám vědet,
@helcenka taky pospáváme,dneska jsem vstávala v pul páte a na to já teda nejsem zvyklá 😲 😲 ,tak ted dospáváme a jsem taky jak pytlem praštěná 😀

natulaaa
4. zář 2010

@jahudka80 uzdrav se,vykašli se na pádlo a běž ležet,u žehličky ti bude ještě huř 😨
@lucie.krajcarova joo,tvoje sestra si jde jen pro mazáčky,tak to má super 🙂

Jinak holky vám všem děkuju 😵 😵 ,jste hodnéé 😵 ,dneska si mám píchat to HCG,tak jsem z toho tochu nervozní,hodně holkám o dělá blbě,jako že jim je na bliti a tak,tak se modlím,abych k nim nepatřila jáá 🙄 ,no tak uvidíme 🙄 ,ale už je to taková poslední hnusná injekce a konec,tak když tak to budu muset vydržet 😖 ,dám vám vědet,
@helcenka taky pospáváme,dneska jsem vstávala v pul páte a na to já teda nejsem zvyklá 😲 😲 ,tak ted dospáváme a jsem taky jak pytlem praštěná 😀

natulaaa
4. zář 2010

Tady nikdo joo 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ,tak my teda píchli hcg 😵 a přesně v 9 hodin přišla sms z repomedy 😲 ,že nezapoměnte aplikovat 😀 a museli jsme odepsat,že ok,že jsme nezapoměli 😀 😀 ,kurník to jsou služby za ty prachy 😀 😀

lucie.krajcarova
4. zář 2010

@natulaaa tak to se o vás špičkově starají 🙂

natulaaa
5. zář 2010

Dobré ránko 🙂 ,mi je dneska na nic 😠 ,venku leje je zima,tma 😠 ,mmanža jel zase na motorky 😠 ,díky bohu je dneska konec sezony,hurááááááááááá,nesnáším být sama v neděli a ještě k tomu mě už trochu přepadá strach ze zítřka 🙄 😵 ,břicho bolííí 😨 ,tak snad mi ty vajíčka neprasknou,ježiš mi se zase honí věcí v hlavě 😠 ,snad ví,co dělají 😨

natulaaa
5. zář 2010

Dobré ránko 🙂 ,mi je dneska na nic 😠 ,venku leje je zima,tma 😠 ,mmanža jel zase na motorky 😠 ,díky bohu je dneska konec sezony,hurááááááááááá,nesnáším být sama v neděli a ještě k tomu mě už trochu přepadá strach ze zítřka 🙄 😵 ,břicho bolííí 😨 ,tak snad mi ty vajíčka neprasknou,ježiš mi se zase honí věcí v hlavě 😠 ,snad ví,co dělají 😨

natulaaa
5. zář 2010

Dobré ránko 🙂 ,mi je dneska na nic 😠 ,venku leje je zima,tma 😠 ,mmanža jel zase na motorky 😠 ,díky bohu je dneska konec sezony,hurááááááááááá,nesnáším být sama v neděli a ještě k tomu mě už trochu přepadá strach ze zítřka 🙄 😵 ,břicho bolííí 😨 ,tak snad mi ty vajíčka neprasknou,ježiš mi se zase honí věcí v hlavě 😠 ,snad ví,co dělají 😨

natulaaa
5. zář 2010

holky já se omlouvám,já nevím,že mi to tak skáče 😠 😠 dvojitě trojitě 😠