Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
14. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //

lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................32DC
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................31DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 28DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.b)... 24DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................20 DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................18DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................14DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................13DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................13DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...13DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................8DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................8DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................4DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................4DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..............................................................................4DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..4DC

pe_t
14. říj 2010

@rozum jsemjak magor - pročítám rady a tipy, jak otěhu...a stejně je to blbost. Nepovedlo se to napoprvé a musím říct, že jsem si říkala, že asi dobře. Měla jsem teď tu třetí ms dost silnou. Noa tělo to asi ještě potřebovalo. Já vím, jsou tu holky, kterým se nedaří delší dobu, tak co já fňukám...jen mě dnes brutálně dohnala vzdávací nálada, dřív než začlo nové snažení ☹ předem to vzdávám...musím si to nějak přechroustat.

zzzzuuuuzzzziiii
14. říj 2010

Ahoj holky... dneska to bude den... doktor v pul 2.... ☹ uz ted mam stazeny pulky, co mi povi a co me ceka ☹

Jinak rano jsem zjistila ze mam HLENIK!! To se mi nestava jako... asi to je tim malinikem, co piju, fakt... takze co ted? snazenicko probehlo z uterka na stredu...

@pe_t peti nesmutni... musis se necim zamestnat, nebo si necim udelej radost. to si chatla odeme takovouhle depku, vid? 🙂
Ne opravdu, ja uz taky nevim, jak to resit, snazim se necim zamestnant, porad neco delat, nemit cas na to myslet, takze jsem se ja jako antitalent dala do siti zavesu, jo... nebo si kup neco hezkeho na sebe, udelej si necim radost.
Ja si taky rikam, ze muze byt vsechno zbytecny, ale ty katastrofy me tak nejak zastihaji postupne, ze clovek prece musi verit, ze prijde neco lepsiho. Nesmi to byt marne to vsechno nase snazeni.
😕

rozum
14. říj 2010

@pe_t chápu Tě, já když jsme se konečně mohli snažit na ostro, tak jsem se v posteli rozbrečela, že už dopředu mám strach... A jak Vy jste na tom, počítáte ovulku nebo máte pravidelné snaženíčko?

pe_t
14. říj 2010

@rozum no my se snažili v období nejpravděpodobnějším- 8.-16 den. Zhruba obden. A nic.Tkz toho mám strach,že ani teď to nedopadne. Buď ovu byla dřív, nebo později. Prostě to nevyšlo. Teď začnem už o víkendu. Zítra mi skončí ms uplně, tak co, jestli by byla ovu nějak rozházená, ať je větší šance.
@zzzzuuuuzzzziiii asi jdu kromě kontryhele i na maliník. Jak dlouho ho piješ? A co donna? Vidíš něco? Zaměstnávám se - maluju na hedvábí a sklo, tak mám co dělat....jinak bych se zbláznila.

zzzzuuuuzzzziiii
14. říj 2010

@pe_t jeee, fakt pet, no to musi byt uzasny, to by me taky moc bavilo...
prosim te, vcera jsem to zkkoumala, tocila s tim jak mourovata a drzila pidicudlik, az me prst bolel a nic. ja mam pocit, ze je problem v tom svetle, to sviti strasne slabe... ja nevim, zapnu to a je to takove malinke svetlo, zadna zar... a kdyz do toho kouknu tak tma...
malinik piju tak tyden jednou denne a kontryhle zhruba taky, ale nic pravidelne. a kazdy den k obedu si dam sklenicku grepaku. ale to nevim, jestli pomaha. fakt davam na ty bylinky.

helcenka
14. říj 2010

Ahoj holky,
jen v rychlosti nakukuju.

@rozum - ještě jednou držím palce.

@mv - akční, to jsem byla, doma jsem prakticky přespávala, ještě když jsem byla těhu s Kubíkem, tak jsem dodělávala jeden kurz a jezdila na znakovou řeč, lezli jsme po horách (já i s bříškem). A fakt mi to chybí.

Já byla na kosmetice poprvé ve 30. Mamka mi dala ke třicátinám poukaz na kosmetiku, prý usoudila, že bych se měla začít o svojí pleť trochu víc. Ale u mě to není zase nějak zvlášť potřeba, vždycky když mi ji kosmetička čistila, tak to bylo za 5 minut hotové a kosmetička říkala, že mám pleť krásnou. Jinak já tam ležím 2 hodinky, takže občas i usnu 😀, nebo pádím s maskou na záchod, to je pohled. A jinak u nás to probíhá tak, že nejdřív mi čumáček vyčistí, pak upraví obočí, potom následuje masáž celého obličeje, dekoltu, šíje a hlavy - to je úplně úžasné, i když jsem celá omaštěná tou emulzí, ale je to super celou půlhodinku masírují, pak následuje nějaká maska a krémík a jdu domů a jsem zralá akorát tak do postele. Letos jsem tam byla jen dvakrát (chodím jednou za 8 týdnů), pak jsem byla těhu no a už jsem se tam nedostala. Ach jo.
Ale už jsem se rozhodla, že se objednám alespoň na tu kosmetickou masáž a budu jednou za měsíc chodit. A asi obnovím angličtinu, nějak jsem z toho vypadla a dál uvidíme.
@lucie.krajcarova - taky bych zase chodila cvičit, ale to teď nepřichází v úvahu no a nějaké další aktivity taky nic moc. My jsme byli s manžou na prodlouženém víkendu na konci února. Protože jsme si říkali, chceme miminko, tak to se letos v létě nikam nedostaneme a příští rok s novorozeňátkem taky ne. Bylo zrovna tak krásně a užili jsme si to. Kubíka pohlídala mamka, poprvé takhle dlouho. Ale měla ho až nad hlavu 🙂 .
Tak se chystáme příští víkend alespoň někam na véču, jako oslavit narozky.

U nás se válí mlha, tak snad vykoukne sluníčko. Je mi trochu líp, když se můžu vypsat.
Hezký den všem a snad ještě nakouknu.

rozum
14. říj 2010

@pe_t Tak pokud máš manžela doma, tak jak Ti skončí MS, tak se snažte ob den. Říká se, e je to ideál, a my to tak dělali a povedlo se. Je pravda, že to byla dřina, a ještě, když jsem si říkala, že bych zrovna třeba mohla mít ten měsíc jako anovuluční, tak by to bylo zbytečné, ale šli bychom do toho po sobě i ten druhý měsíc!

pe_t
14. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já to mám jak baterku -super prosvícení. No kdyby to bylo ve světýlku, tak bych šl do té lékárny reklamovat. Nebo by ti v optice vyměnili jen baterku. Ale stejně - to by mělo být,když je nový-v pořádku. Já zas od PO piju kontryhel Je fakt, že díky němu se mi cyklus upravil z 34 na 29. MS Přišla přesně. A ode dneška asi budu dávat jeden maliník denně.Teda s s donnou mě to mrzí. Myslím, že bys to jinak krásně viděla. A vidíš aspoň něco? Jestli to jsou tečky, tak ovu ještě není. Pokud se to spojuje do čárek, ovu bude už brzy...

lichtakova
14. říj 2010

@rozum my jsem to takhle dělali minulé dva měsíce a nic ☹ , no nic, tak uvidíme, co bude, když se zas tak moc snažit nebudeme 😉

pe_t
14. říj 2010

@rozum mám naštěstí muže doma. Zrovna včera jsem četla na rodině cz., kolik holek otěhu den po ms, nebo těsně s koncem ms...takže asi neplatí striktně plodné a neplodné dny....bylo jich tam fakt spousta, to mě překvapilo.
Tak začnem hned.

rozum
14. říj 2010

@pe_t přesně tak, hned jak ta potvora skončí, tak šup šup! A hlavu vzhůru! Musíš si brát i jen trošku pozitivní zprávy. A ta Tvá teď je, že se můžeš začít snažit. Máš ráda Ivu Pazderkovou? To je ta blbá blondýna!

pe_t
14. říj 2010

@rozum je výborná - mám ji ráda a musím říct, že jsem oni slyšela, že je to dost chytrá ženská 🙂

rozum
14. říj 2010

@lichtakova fakticky, od MS do MS ob den???

rozum
14. říj 2010

@pe_t není blbka, je fakticky dobrá a chytrá. Znáš tohle http://www.stream.cz/video/476997-na-stojaka-bl.... Já mám od ní zkouklé vše. Taky je můj favorit Lapťop a kuřecí polívka. Tak když tak pro dobrou náladu si jí shlédni!

pe_t
14. říj 2010

@rozum mrknu - díky.Mě se ještě líbí praní riflí 🙂

rozum
14. říj 2010

@pe_t tak to neznám, jdu si to pustit

rozum
14. říj 2010

Tak už se to blíží. Jdu se trochu dole čísnout 🙂 , hodit spršku a pomalu budu vyrážet. Ahojte s dobrýma zpráva!

pe_t
14. říj 2010

@rozum tfuj tfuj tfuj!!!! 😵

rozum
14. říj 2010

@pe_t 🙂

lichtakova
14. říj 2010

@rozum tak jen dobré 😉
jojo, obzvlášť teď posledně prakticky obden a nic...

pe_t
14. říj 2010

@lichtakova hmmm tak to taky nikomu moc nepřidá. ach jo, holky,kdybysme tak viděly do těla.....ale to by bylo až příliš jednoduché...

lichtakova
14. říj 2010

@pe_t no právě, tak jsem teďka "ráda", že řeším práci a bydlení, teda možná, tak třeba nebudu mít tolik času s esledovat, navíc, na tenhle měsíc mám naposledy proveru, příští měsíc už to mám zkuit bez ní, tak jsme zvědavá, jeslti ms vůbec přijde...

yfka30
14. říj 2010

Ahoj holky 🙂

@zzzzuuuuzzzziiii hlásím 1DC 😠

anavirez
14. říj 2010

ahoj holky, jsem k.o. prave jsem dotelefonovala s dr. z fakultky, ktery se mnou resil tehu a genetiku. pry se vratil z dovolene a ted mu predali slozky. zeptal se me na podrobnosti a taky hlavne na to jestli s manzelem nechceme podstoupit genetiku, aby zjistili zdali jeden z nas neni prenasecem spatneho chromozomu. a zdali adelcino narozeni nebyla vyjimka.bulim a bulim 😢

daniela699
14. říj 2010

Rozum, moc na tebe myslim, a preju ti at slysis jen dobre zpravy.

lichtakova
14. říj 2010

@anavirez nebul, i když to tak nevypadá, oni se snaží pomoct, i když mám někdy z kolegů pocit , že musí za každou cenu najít nějaký problém...nemusí, neboj.

mv
14. říj 2010

@anavirez buď ráda, že vám to nabízejí.Některé holky ani po 3. nezdaru se toho vyšetření nedočkají.Mě samotnou chromozomy živí.. 😉

lucie.krajcarova
14. říj 2010

@yfka30 to je mi moc líto, že ta mrcha zas přišla. a vidíš, předběhlas mě. já furt nic. 😲
@anavirez neplakej, to bude dobré. víš, já už dospěla do toho stadia, že raději jedno zdravé dítě, než jedno zdravé a jedno nemocné.. martínek mi dává pořádně zabrat svým temperamentem... moc sil mi už nezbývá...

yfka30
14. říj 2010

@lucie.krajcarova Luci to nemusí, já s ní počítala, u nás to dřív jak v prosinci nebude. No a pak je ještě možnost hnedka po mrše, jak u prcka, ale to se netrefíme nikdy 😠 . Tak že by se u vás zadařilo? 😵