Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pe_t
17. zář 2010

@petardice coooo???? Jakou tisícovku ročně??? A za těhu průkazku ?????? 😲 Co to máš za doktora???? A s tím, co ti řekl.......uf. Já mám skvělou dr. Taky si ji nemůžu vynachválit. A jediný, co platím když mě vyšetří, je manip.poplatek 30 Kč.
To je dobře, žes ho změnila.....

pe_t
17. zář 2010

Holky právě jsem si koupila další kontík / došel mi ) a hned jsem v herbě vzala i maliník. Prý je dobrý na plodný hlen. Máte s ním někdo zkušenost? Musím si tu někde vyhledat, kdy ho začít pít....

lichtakova
17. zář 2010

@pe_t já myslím, že maliník se pije před porodem na očištění (střev), ale že by to bylo i na hlen, to slyším prvně
Já taky platím na gyndě, ale já jsem to věděla, že se tam za péči připlácí, i když slmouvu s pojišťovnou mají taky, ale já jsem tam teda spokojená. 🙂

petardice
17. zář 2010

@pe_t oboje byly soukromý kliniky, ale vzhledem k tomu, že jsem se s tím v Praze nesetkala poprvé, spíš mě vyvedlo z míry, že existuje taky gynekolog, který žádný roční poplatek nechce... Myslela jsem si, že je to zcela běžné. A ty tři litry nebyly za vystavení těhotenské průkazky jako takové, ale prostě poplatek pro těhotné, takže už jsem pak neplatila nic za screeningy, fotky z UZ, natočení + fotky a videa z 4D UZ, měření průtoků apod.

petardice
17. zář 2010

@lichtakova přesně - mě by nevadil poplatek, taky jsem o něm věděla, když jsem tam šla. naopak jsem si říkala, že z toho třeba uhradí lepší vybavení ordinace nebo nějaká nová školení... ale vadí mi fakt, že platím a stejně mi to nezaručí potřebnou péči ve chvíli, kdy ji potřebuju 😠

lichtakova
17. zář 2010

@petardice to jo, úplně chápu
já jsme teďka platila na jaře asi 6tis., jako v rámci léčby a vyšetření, taky je to soukromé centrum, výhodou je, že se na mě kouknou celkem kdykoliv, obzvlášť když mi nevadí, že to nebude přímo ten můj doktor, i když musím říct, že ten druhý, co tam je, mi teda není moc sympatickej, takže už si teďka radši počkám na toho svýho, maximálně ještě tu doktorku, ta byla taky celkem milá.
neplatí se všude, tohle mi popravdě přijde taky trochu jako zlodějina, protože mimo to, že za prohlídku jsem platila cca 700 to ještě samozřejmě účtujou pojišťovně, což si jako doktor umím představit, že je taky slušný ,protože vyšetření odborníkem je taky cca 1000-1500......

pe_t
17. zář 2010

@petardice nejdůležitější je, aby jsi měla důvěru.Ale po tom co píšeš, jak a co bral......já bych jí už neměla. Jinak moje dr.je taky soukromá - najednou jsme vyděšené, když se v dnešní době z nás někde netahají prachy, jestli je to v pořádku co? 😉 No jo, i takový lékaři jsou. 🙂

pe_t
17. zář 2010

@lichtakova jj dokonce i tady na konikovi. jedna holčina i píše, že co pije maliník, má ukázkovej hlen - dřív prý tak sotva dva dny a s ním cca týden..... Ale četla jsem to i na women zone. Kontryhel na sliznici a maliník na hlen 😅 tak uvidím.

helulela
17. zář 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale na titulní stránce jsem si všimla, že se bavíte o poplatcích u gynekologa. Sice vím, že to existuje, ale asi proto, že jsem z menšího města, tak to u nás moc nefrčí. Já za celé těhotenství platila max. za fotku z UZ. Chápu, když za poplatek nabízejí nějaký nadstandard, ale myslím, že někteří doktoři pak chtějí zaplatit i něco, co stejně platí pojišťovna, např. prohlídku - jak píše @lichtakova. Jestli vám nevadí, že se ptám - co např. za výhody za ten poplatek máte? Dost mě to zaujalo, ale klidně mě pošlete do háje, chápu, že tahle diskuze je o něčem jiném.

pe_t
17. zář 2010

@helulela ahojky 🙂 no já psala,že moje dr.si bere pouze 30kč. Jinak nic víc. Jediný, co jsem zaplatila navíc bylo 1.400kč , když mě poslala na sreening. Dala mi vybrat - genetika v nemocnici - nic se neplatí, nebo genetika u soukromého- platí se těch 1.400( ale s tím, že jeho UTZ je více podrobnější). Takže jsem si samozřejmě raději vybrala toho souk.genetika. Ale to jsem platila pak u něj. Moje dr. s tím neměla nic společnýho. A jinak - musím říct, že byla a je velice pečlivá, utz mi dělal i pokaždé na kntr......Takže s tebou souhlasím.Myslím, že mají umělě nastavené nějaké ceny za "výkony"...

breberuska
17. zář 2010

holky, tak mně ty poplatky celkem překvapují - já jsem nikdy neplatila více ne 30 korun(a to jen jako netěhu)...a fotky z UTZ jsou taky zdarma. A nemám pocit, že bych dostávala nějakou horší péči. Jen teda na 3D a NT screening se například chodí jinam a to se platí zvlášť.

petardice
17. zář 2010

@helulela tak tady je to, co obsahovala ta moje těhotenská karta: http://shop.klinikazdravi.cz/dnn/productdetail/.... Měla by to být nadstandardní vyšetření, která neproplácí pojišťovna. bohužel už nemám papír, na kterém jsem to všechno měla vypsané + tam byly ceny, kolik bych za to zaplatila, kdybych si nezaplatila tu kartu, ale tuším, že to vycházelo asi na 5 000,-. tuším, že jen ten první screening byl za 1100,-, každá fotka z UZ 100,-...

helulela
17. zář 2010

@petardice díky za odkaz, mají to šikovně vybrané, protože je pravda, že tahle vyšetření a další položky nejsou v těhotenství "předepsané", takže si je mohou nechat zaplatit jako něco navíc. U nás ale obvykle tohle (krom 4D) dělají lékaři při obvyklých kontrolách. Ty ceny si netroufám posuzovat, moc nevím, jaké jsou skutečné náklady.

helulela
17. zář 2010

@pe_t to chápu, ten časný kombinovaný screening narozdíl od tripple testu pojišťovna zatím nehradí. U nás to bylo myslím jeden čas zdarma v rámci nějaké studie.

helulela
17. zář 2010

Já jako nadstandard u gynekologa beru třeba to, že mají ordinační dobu o víkendu nebo pozdě odpoledne, že porod povede lékař, kterého o to požádám, apod... Díky moc za odpovědi, fakt je to zajímavé, jak to jinde chodí.

pe_t
17. zář 2010

@helulela za ty prachy bych čekala i privátní tel. .. 😉

helulela
17. zář 2010

Podle mě prostě hrají na to, že si ráda připlatíš, protože máš pak pocit, že je o tebe dobře postaráno... a pak z toho paradoxně vyleze, že doktor, který po tobě nic navíc nechce, je podezřelý 😉

helulela
17. zář 2010

@pe_t 😀

pe_t
17. zář 2010

@helulela hřeší na to, že máme strach, aby vše bylo dobré, nic se nestalo a čím víc vyšetření, tímlíp....někdy je to na škodu.

zzzzuuuuzzzziiii
17. zář 2010

musim se pridat. ja jsem taky v zivote neplatila za doktora vic nez tech 30 kč... i ted kdyz jsem presla k soukromemu doktorovi, a to muzu rict, ze mam skoro nadstandart, protoze je pro me na telefonu kdykoliv, da se s nim domluvit i na sobotu a navic je to i takovy psycholog, protoze vzdycky umi rict katastroficky scenare s takovou nadsazkou, ze se prestanu bat, proste mu verim. zadny penize po me nechtel... beru to, kdybych byla tehotna, nejaka ta vysetreni, za to zaplatim co budou chtit, hlavne kdyz bude miminko zdrave.
Jo kdyby se dalo zaplatit zdravi...

fram
17. zář 2010

Ahoj holky,
@pe_t manža si zkusil vzít dovču, ale nedali mu ji, takže tenhle měsíc opět v pr.... ☹ ☹
@breberuska to je nádherný miminko 🙂 🙂 Moc gratuluju.
@zzzzuuuuzzzziiii myslím, že na spermiogram můžete i bez doporučení, jen si to ale budete hradit

a.j.a.
17. zář 2010

Ahoj holky 🙂 vidím, že probíráte poplatky u dr. Já u nás na gyndě platím ten regulační poplatek 30,- a pak ještě za nějaká vyšetřovací zrcátka 50,- Pak už se platí jen ten NT screening a 4D ultrazvuk. Na to má speciální balíčky, takže v těhu určitě využiju 😵

@breberuska Breber, gratulace k úspěšné kontrole 😵 to je dobře, že je všechno v pořádku.

a.j.a.
17. zář 2010

@pe_t jo jo, maliník je na podporu plodného hlenu. Taky jsem ho pila a bylo to poznat. Ale stejnou službu mi udělal i grepový džus 🙂 jinak se pak pije i na konci těhu na podporu porodu společně se lněným semínkem.

fram
17. zář 2010

Já teď ten maliník zkouším, tak uvidím, jestli budu slimák 😀 😀

a.j.a.
17. zář 2010

@fram tak to je fakt na pytel, že prošvihnete další ovulku ☹ to pak člověka mrzí skoro více než když se nezadařilo a zkouší se další cyklus dál 😒

fram
17. zář 2010

@a.j.a. to máš pravdu, já jsem z toho úplně na nervy a stojí mě to spoustu sil být aspoň snesitelná, protože mám hroznou chuť si na mm vybít vztek. Taky jsem to obrečela ☹

a.j.a.
17. zář 2010

@fram jo jo, chápu tě ☹ pamatuju jak jsem sama byla nasraná, když manžel nemohl dorazit v době ovulky a celý měsíc tím pádem v háji 🙄 to byla taková beznaděj 🙄

martasl
17. zář 2010

helci a breberusko-moc vám gratuluju k úspešným kontrolám-tak to má vypadat!! 😀 😉 🙂 .breber-teda na tu fotečku se krásně kouká.heli,kdy ty budeš mít nějaké foto?

fram-to je teda pech,úplmě k vzteku.jo ráno jsem přišla z práce a manžel už na mě čekal 🙂 .otázka je,jestli to dopadne.no ještě na to snaženíčko máme celý víkend.

teda holky-takový prachy za doktora??to je mazec.zítra se jedu konečně podívat na svou nejmladší neteřinku.narodila se v červenci a ještě jsem ji neviděla.už se hrozně těším.

rozum
17. zář 2010

Čau holky, takže jsem dole stále čistá - řeknu vám, jsou to nervy se pořád kontrolovat. Jak jsem psala, jsem 35 DC - podle počáku¨- výpočtu, a podle mého počítání 36 DC. Mám dnes noční, takže jak se probudím, odpo, tak jdu na test - bojím se jak sviňa, ale chci "je" tam mít. Doufám, že to nebude zpoždění nebo mě mrdne. Jinak mě tak bolí břicho, ale jako kdybych posilovala, což opravdu nedělám. Tak mě držte pěsti, dám vědět. @brebe - fotka mňamózní, jen tak dál

a.j.a.
17. zář 2010

@rozum jeee, tak to vypadá nadějně 😵 tak držím pěsti, ať tam odpo jsou 😵